andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

GRZES1545    8966

A jak wasze pompy podczas pracy, bo zauważyłem że u mnie czasem lekko stuka podczas pryskania czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lekko , to raczej normalne . Właśnie w moim jak gorąca to dość głośno i to mnie niepokoi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim, że mimo ustawienia właściwego opryskiwacza tzn. prędkość i cisnienie za każdym razem pryska inaczej?? Tzn. było ustawione 200 l/ha i zdarza się tak , ze za jednym przejazdem wypryska 150l/ha, za drugim 200l/ha a za trzecim to juz jak sie mu umyśli. Dodam ze ma rozdzielacz stałociśnieniowy Ferno i manometr pokazuje cały czas ciśnienie ustawione. jedynie co mnie zastanawia to ,że główne pokrętło do ustawiania ciśnienia to zielone, nie chodzi gładko tylko tak jakby skokowo??Czy moze być problem to pokrętło czy szukac przyczyny gdzie indziej??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
Napisano (edytowany)

Koledzy dziś sprawdziłem olej w pompie biardzkiego i biały jak mleko. Tylna część pompy zażygana olejem po miarce. Gdzie najszybciej dostanę mębrany do pompy bo podejrzewam że któraś strzeliła i woda się dostała do oleju

Edytowano przez stempos1980
Poprawa postu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może w najbliższym sklepie z częściami do maszyn rolniczych .:D Na 99% membrany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
13 minut temu, zetorki12 napisał:

Może w najbliższym sklepie z częściami do maszyn rolniczych .:D Na 99% membrany .

Dzwoniłem i nie mają. A jeszcze jest taki problem że podczas kręcenia wałka ręką w niektórych momętach stawia duży opur w obracaniu. Co jej może dolegać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718

Była woda- pojawiła się korozja na lozyskach i/lub tloczysku. Miałem tak, wymyłem, wyczysciłem i jeszcze pare lat śmigała pompa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517
2 godziny temu, stempos1980 napisał:

Dzwoniłem i nie mają. A jeszcze jest taki problem że podczas kręcenia wałka ręką w niektórych momętach stawia duży opur w obracaniu. Co jej może dolegać 

Pompa chodzi na mimośrodzie i w momencie rozpychania przepon pojawia się opór. Bez tego nie było by ciśnienia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak jak napisał @Agrest , Ja o mimośrodzie guzik wiem , ale opór to normalne . Jakiś słaby sklep tam macie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Jako sklep w części do ciągników to super wyposażony ale do opryskiwacz już gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

mam pytanie i problem, może ktoś doradzi co może być ? kupiłem używaną pompę, ciśnienie ma dobre, trochę gazu i jest  4  ale nie zaciąga, pompa jest równo ze zbiornikiem i w zbiorniku zostaje ze 100 litrów. Pompa polska Agromet Pilmet z 1990 r.          A może one tak miały i pompa musi być niżej zbiornika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718

Powinna wyciągnąć bez problemu. Ja bym zaczął od zdjęcia górnej pokrywy i wymiany zaworków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26
Dnia 8.06.2018 o 19:21, ZYLA napisał:

Powinna wyciągnąć bez problemu. Ja bym zaczął od zdjęcia górnej pokrywy i wymiany zaworków

łudziłem się że nie będę musiał rozbierać a  jednak                                                                                                                                               

dziękuje za rade 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey87    3

witam. podczas przyskania zauwazylem ze cisnienie z 3,5 bar spadło na 2 bary. Na właczonej jednej sekcji cisnienie jest jak wlacze drugą albo i trzecią to już traci cisnienie. Dzisiaj poczyscilem filtry i cisnienie zaczeło falowac i czasami łapało te 3,5 bara. W czym moze byc problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Ja tak miałem. Zobacz, czy wałek pompy lekko się kręci. Jeśli tak, to pewnie mimośród, albo ten "bijak " który porusza przepony się skończył. Bo rozumiem, że zaworki sprawdziłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    237
zapewne wina pompy też tak miałem tylko ja kupiłem drugą pompę i problem znikł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Mam taki sam problem ze skokami ciśnienia tylko że ja sprawdzałem wszystko i wygląda na to że jest w porządku. Sprężynki w zaworkach całe membrany też. Myślę już o zmianie rozdzielacza na jakiś lepszy bo mam ten starego typu z tą czerwoną rączką i czerwonym pokrętłem z boku. Czy zmiana rozdzielacza rozwiązałaby problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiak    0

Witam. 

Nadeszła chwila, gdy muszę rozejrzeć się za nowym opryskiwaczem. Jakie miacie opinie na temat Biardzkiego 400l/12m? Warto kupić? A może coś typu Brandi, Jarmet,Tolmet, Tad-Len? Podzielcie się opiniami. Opryskiwacz na 40 ha, ze względu na sprzęt , w grę wchodzi tylko 400l. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Jasiak.A z jakim Ciągnikiem będzie pracował? 400l trochę mało na 40ha.

Z tych co podałeś to wszystkie wizualnie podobne, tolmet rama to samo co biardzki.

Ja bym wybierał między jarmet a biardzki kwestia ceny i wyposażenia jakie sprzedawca Ci zaproponuje.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Niby nie chcesz dywagacji na temat ciągnika, ale i tak swoje napiszę.

Na 40ha pewnie masz coś większego niż c330 tylko myślisz że wiele szkód w zbożu zrobisz. Otóż jeśli dysponujesz czymś większym to zapnij to do konkretnego dużego opryskiwacza i zobaczysz ile łatwiej może być a na plonie nie stracisz. 

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7957
400 l na 40 ha? ja mam 600 l na połowę tego i żałuję że nie kupiłem większego np. ciaganego, bo jak pogoda nie dopisuje to się ciężko wyrobić wieczorami z opryskiem.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Podstawowe pytanie do jakiej kwoty szuka nowego bo nieraz warto dopłacić parę groszy więcej i mieć coś lepszego. Ja drugi raz bym nie kupił biardzkiego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

moze polowa z tego to łaki? z tych wszystkich marek biardzki bedzie najtanszy, ja swojego mam od 2016 (600/15) w zeszlym sezonie do psikania bylo prawie 55ha i nie moge na niego zlego slowa powiedziec

  • Like 3

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Skoro szuka 400l to kwota max 4tyś tak myslę, więc co znajdziesz lepszego za te pieniądze z nowych maszyn? Ja kupiłem Biardzkiego chociaż kilka mankamentów mi się nie podoba, teraz może jeszcze zastanawiał bym się nad Jarmetem choć też ogromnej różnicy w nich nie ma,  puki co na 20 ha wystarcza mi ten co mam i robotę robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj