andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

rogas    16

Kolego dostałeś instrukcję obsługi. Poczytaj, tam jest wszystko opisane.

Masz trzy zmienne: prędkość, ciśnienie, wydajność dyszy. musisz zgrać to wszystko i wtedy wyjdzie Ci tak jak będziesz chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Mógł by mi ktoś podać ile muszę nabić powietrza do pompy aby pryskać 250l cieczy z prędkością 7km/h. Gdzieś zapodziała mi się instrukcja a założyłem nową membranę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

1/3 wartości ciśnienia roboczego. Jeżeli wykonujesz zabiegi na ciśnieniu 3 bary to do pompy 1 bar.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

To w pompę 1 bar, 1/3 ciśnienia roboczego, zaraz chwilę masz 3 bary; 12m i 7km/godz i wychodzi 250l na ha? co to za końcówki?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160
Napisano (edytowany)

TeeJet 110 02 VP. Końcówki niebieskie, pojedyncze bo opryskiwacz z 2002r.

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To ile w końcu?

 

@milanreal1 właśnie mam ustawione 3 bary na rozdzielaczu.

To 1 bar będzie ok. Akurat też wymieniałem membranę w pompie, dziś próbowałem i super teraz pyli, brak jakichkolwiek pulsacji.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel412    0

Witam kupiłem tydzień temu 1000l, 15m i mam problem ze zbiornikiem pobierającym środek chemiczny .... Jak go ustawić bo przy pracy z samą wodą (zalaną do zbiornika głównego oraz do zbiornika na oprysk) nie widzę że ze zbiornika z chemią cokolwiek ubywało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32
Napisano (edytowany)

Czy warto kupić opryskiwacz używany tej firmy cena ok. 2.5 tyś 600l 15 m stabilizacja zwykła, potrójne końcówki pół roku po zrobieniu atestu, używany w gospodarstwie ok. 30 ha posiada go 6 lat, lance w niektórych miejscach lekko skorodowane jak to przy opryskiwaczu ;)

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Mieliście taki przypadek że opryskiwacz Biardzki po zimie w pracy dochodził tylko do 2,2bar i nie chciał więcej dobić? regulacja ciśnienia tylko działa w jedną stronę żeby zmniejszyć,jak chce zwiekszyc to nic nie reaguje.Do tego węże z rodzielacza się trzęsą i nie równo pryska z koncówek. co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Powodów może być bardzo wiele od pompy, po rozdzielacz, po wymianę końcówek. Najpierw sprawdziłbym pompę, skończył na końcówkach.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Czy warto kupić opryskiwacz używany tej firmy cena ok. 2.5 tyś 600l 15 m stabilizacja zwykła, potrójne końcówki pół roku po zrobieniu atestu, używany w gospodarstwie ok. 30 ha posiada go 6 lat, lance w niektórych miejscach lekko skorodowane jak to przy opryskiwaczu ;)

 

dołóż jeszcze 1000zł i kupisz taką nówkę, wg mnie za drogo w porównaniu do ceny nowego. Ja kupowałem swój biardzki bezpośrednio u producenta, transport chyba 50zl płaciłem do domu i ogólnie wyszło taniej niż u handlarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Za 3 tys kupi się 10 letniego pilmeta lub krukowiaka, sam miałem takiego kupić ale niestety kupiłem biardzkiego bo się trafił... stanowczo odradzam te tanie opryskiwacze z plastiku różnych firm.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

czy cisnienie na rodzielaczu i na koncowkach to to samo, czy roznia sie a jezeli to jaka jest zaleznosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Za 3 tys kupi się 10 letniego pilmeta lub krukowiaka, sam miałem takiego kupić ale niestety kupiłem biardzkiego bo się trafił... stanowczo odradzam te tanie opryskiwacze z plastiku różnych firm.

Ja mam biardzkiego 400l kupionego wiosną 2008r. i jak na razie jestem bardzo zadowolony malowanie jest dość słabe ale pomimo ciągłego przebywania na dworze (nie garażuję go) znikąd się nie leje, pompa pracuje bez zarzutu lance gdzieniegdzie przyrdzewiałe, mam w nim potrójne końcówki to żadnej jeszcze nie musiałem wymieniać jedyna awaria w nim to rozerwany po zimie dekiel pompy bo niestarannie wodę spuściłem z opryskiwacza i trochę zostało w pompie. Jedyne co mnie w nim denerwuje to składanie lanc (trzeba bardzo uważać żeby przewodu nie przeciąć) i podnoszenie lanc (ciężko tą korbką się kręci i już 2 razy linka mi się od tego kołowrotka oberwała). Ogólnie jak dla mnie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudi0018    3

Dziś kupiłem opryskiwacz tej firmy 600L i 15m lance. Jak za ten pieniądzę myślę, że będzie w porządku. Nie ma co się spodziewać cudów za te pieniądze, ale jest solidnie wykonany, bynajmniej mój ; ) Pryska ktoś C-360-3p? Bo nie mam pojęcia jakim biegiem jeździź i jakim ciśnieniem pryskać? Chciałbym aby wychodziło mi około 300L na hektarach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W instrukcji obsługi powinno być opisane jak ustawić na tyle. Ja zabiegi robię C-360, na 3 biegu ok 1400obr/min, ciśnienie 3 bary wychodzi 240l/ha.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28
Napisano (edytowany)

milanreal1 jaką masz beczkę i jaką szerokość ??? 360 daje rade ?? bo chcę kupić 600l/ 15m nie wiem czy jeszcze nie dokupić potrójnych końcówek i hydraulicznej stabilizacji. chcę to 360 ciągnąć, mam wszystkie obciążniki, no i niestety górki 360 da radę ??. w tym momencie mam biardzkiego 300l i 10m belka, i zero awarii, jedynie pompa za blisko przodu przyspawana i wałek jest za długi tak to nawet ani razu końcówek nie czyściłem, pracuje na 15 ha od 6 lat.

Edytowano przez gucik131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Mam taki opryskiwacz (400 litrów) od wiosny 2011 roku i za bardzo nie mogłem narzekać ale przed chwilą to się zmieniło. Niedawno przy płukaniu patrzyłem do środka zbiornika czy działa dolne mieszadło i wydawało mi się że nie działa ale nie mogłem tego stwierdzić ze stuprocentową pewnością ponieważ leciała na nie woda z przelewu. Dzisiaj był u mnie wujo i powiedział, że może się zapchać ponieważ idzie do niego niefiltrowana ciecz z rozdzielacza (tego akurat nie jestem pewien). Więc przed chwilą wyjąłem to mieszadło i okazało się, że ten plastikowy element do którego "dochodzi" wąż fabrycznie nie ma przelotu. Próbowałem przewiercić ale niestety mi się nie udało i muszę dokupić ten element - mam nadzieję że nie będzie z tym problemu. Tak więc przez dwa lata ciecz w opryskiwaczu "mieszała" się samoistnie mechanicznie i za pomocą przelewu. Zobaczcie czy u Was to działa bo może nie tylko u mnie zamontowali taki bubel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

milanreal1 jaką masz beczkę i jaką szerokość ??? 360 daje rade ?? bo chcę kupić 600l/ 15m nie wiem czy jeszcze nie dokupić potrójnych końcówek i hydraulicznej stabilizacji. chcę to 360 ciągnąć, mam wszystkie obciążniki, no i niestety górki 360 da radę ??. w tym momencie mam biardzkiego 300l i 10m belka, i zero awarii, jedynie pompa za blisko przodu przyspawana i wałek jest za długi tak to nawet ani razu końcówek nie czyściłem, pracuje na 15 ha od 6 lat.

Ja mam opryskiwacz 400l 12m. Jeżeli masz duże górki to może być problem. Wujek ma takie górki gdzie C-360 w takim opryskiwaczu jak mój ogląda niebo. Generalnie C-360 nie powinna mieć problemu z takim opryskiwaczem jaki chcesz kupić. I warto brać potrójne końcówki.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj