andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

Agrest    25095

lukasz222 - w 100% zgadzam się. Również posiadam oprócz 800l z calabrią, jeszcze zwykły 400l na sprężynach. Składają się jak chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zatrzaski to bardzo dobre rozwiązanie, mam belkę 18-kę, więc przy tej szerokości i masie lanc tradycyjne sprężyny nie utrzymałyby ich i tańcowałyby non stop przód-tył. U mnie Biardzki sprawuje się rewelacyjnie, mam włoską pompę, lakier też super. Być może to uszkodzenie wynika ze sporych przeciążeń, bo u mnie lanca 18 to konkret.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja mam Biardusia 5 lat. Sporo pryskam. Ogolnie jestem zadowolony jak za te pieniądze. Pompa działa, ciśnienie nie spada, przecieków nie ma, nic nię pęka, po każdej pracy spłukuje go tylko jedynie tylna belka za opryskiwaczem coś mi koroduje ale to nie problem. W wolnej chwili odczyszcze i pomaluje. Ogolnie na dobry egzemplarz trafiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68
Napisano (edytowany)

Planuję zmienić mój 12m. na 15m 600l tej firmy. Tak czytam i nie wiem czy coś dobrać i chyba dopłacać w hydrauliczny stabilizator nie będę (ten mechaniczny też słabo działa). Fakt mam  pola pochyłe ale stale patrzeć i korygować tłokiem, to też mi się nie widzi :). Teraz robię beż żadnej stabilizacji i czysto...

Myślę by dokupić ten sterownik Optima 70 dla wygody (sporo klinów i słupy) awaryjne te elektrozawory? Zawór stało ciśnieniowy.

 

hym...

cyt. Nowa belka polowa 15 metrowa Calabria w której została zmieniona konstrukcja oraz zmodernizowana o nowy zautomatyzowany sposób zamykania poszczególnych fragmentów belki. Specjalistyczne zatrzaski usprawniają rozkładanie i składanie belki, co zwiększa wygodę użytkowania opryskiwacza.
Ostatni fragment belki zamontowany jest na sprężynie, dzięki której po dojechaniu do przeszkody (np. słup, drzewo) belka złoży się, a po minięciu przeszkody automatycznie wróci do prawidłowego ustawienia.

 

Ciekawe jak długo lance wytrzymają takie coś...

 

Będę jeździł 3p... 17ha.

 

To powyżej zdjęcie i urwany zatrzask to z Calabria????

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25095

Mam dwa opryskiwacze jeden  ze zwykłą belką drugi z calabrią. Ta druga zdecydowanie lepsza. Tylko ta ostatnia część na sprężynie to u mnie latała jak liść osikowy na wietrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68
Napisano (edytowany)

Wymień plus względem tej zwykłej :).

W którym roku weszła ta Calabria?? chyba w 2015.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25095

Masywna, sztywna na zatrzaskach, w pozycji złożonej również trzymają zatrzaski , a nie jakaś zawleczka, nie składa się przy jeździe pod lub z góry.

Kiedy weszła, nie wiem,moj jest chyba z 2015 albo 2014

 

A i nie jestem dokładnie pewien, a mierzyć mi się nie chce, ale  wersja calabria ma chyba wyższą wieżyczkę, co może być istotne np przy uprawie rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

Thx, Jak ktoś coś ciekawego jeszcze napisze będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ja mam Calabrię z końca 2015 roku i zamiast tej sprężyny korygującej na końcu mam już coś a'la zatrzask całej belki w tej 12 metrowej, czyli sprężyna na śrubie łączącej, ale zamiast rurki i ceownika nachodzą na siebie dwie wygięte w półksiężyc blachy. Trzyma mocniej, po przesmarowaniu i poluzowaniu nieco nakrętki w sumie jako tako rolę swoją spełnia. Na filmie u biardzkiego tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
Napisano (edytowany)

Gdzie dostać dobre membrany do 120? Bo olej wywala korkiem. Czy to możliwe że za dużo powietrza w powietrzniku i pekla membrana?

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Ciężko w zwykłych sklepach dostać dobre membrany, zakładałem gumowe, silikonowe i więcej jak sezon nie wytrzymywały (na 12ha). Na oryginalnych chodził 6 lat, więc może zamów bezpośrednio u producenta. Nie sądzę, aby za wysokie ciśnienie w powietrzniku uszkodziło membranę, prędzej pęknie jak pracujesz na wysokim ciśnieniu roboczym lub chwilowo skoczy ono bardzo wysoko. Albo pękła, bo się już przepracowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

koledzy mam problem z opryskiwaczem biardzki ze zbiczyna pompa p-120. jak wlacze mieszanie to pompa pracuje cicho i ladnie miesza sor . natomiast jak wlacze rozdzielaczem na pryskanie to tak cos napierd..... ze szok cisnienie musialem dokrecic na 5atmosfer a i tak z dysz ledwo co leci. wczesniej wymienilem w nim gruszke od cisnienia u gory i przepony na nowki oryginalne. co jest? czy cos z tym mimosrodem zaworkami czy jeszcze cos innego? i czy wogole oplaca sie to robic czy moze kupic nowa pompe? opryskiwacz mam 12lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jak hałasuje to coś jest gdzieś przytkane, sprawdź dobrze. Gdyby pompa była do bani to cały czas by hałasowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Hałasuje bo masz duże ciśnienie. Sprawdz cisnienie w membramie.
Masz problem z rozdzielaczem. Zdejmij krocce z rozdzielacza co idą do lanc. Może przepcha brud.


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

od zawsze pryskalem cisnieniem 5at i tak nie halasowala, dopiero dzis zaczela halasowan i zmniejszylo sie cisnienie wiec podkrecilem do 5 ale polowa dysz slabo pyli. zobacze i odezwe sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072

Jeśli na rozdzielaczu pokazuje 5atm to pompa pracuje poprawnie, problem jest zapewne w rozdzielaczu. Miałem ten model pompy i to nawet dwie ale u Mnie każda z nich przestawała pracować i nie było w ogóle ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

macie jakis schemat? chodz glownie o uklad zaworkow bo w jednym byla peknieta sprezynka i chce sprawdzic czy sa dobrze zalozone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koxus    0

Witam, krukowiak 1200l 15m komp bravo 180 - prędkość 8km/h i ciśnienie ok 8 atm. żeby było 3 atm to bym musiał jechać z 5km/h. Jak jadę 10km/h to ciśnienie rośnie do 10. Jak zmniejszyć te ciśnienie?  filtry czyste. Dzieki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25095

Zastosować końcówki  o większej wydajności.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Zmienić końcówki rozpylaczy na średniokropliste (niebieskie) wtedy gdzieś przy 7km/h będzie 3 bary przy wydatku lekko powyżej 200l/ha ( tak pi razy oko :lol: ) A co do wzrostu ciśnienia to przy wzroście prędkości i tym samym wydatku to logiczne- po to wywaliłeś tyle kasiory na ten komp żeby to on nadzorował wydatek  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

Witam, kupiłem Biardzkiego 600 l, 15 m belka Calabria czy jakoś tak,pryskałem kukurydzę i za chiny ludowe nie mogę ustawić tego cuda techniki. Pryskam na niebieskich końcówkach, chciałem ustawić go na 200 l/ha ale sobie darowałem i teraz bym był szczęśliwy jak by mi ktoś doradził jak ustawić go na 300 l/ha? Pryskam zetorem 5320, 2 bieg jakieś 1600-1650 obr/min


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072

A wcześnie czym pryskales? Wydatek na ha jest składowa wydatku dyszy na min i prędkości. Wiec albo masz ustawione za duże ciśnienie albo jedziesz zbyt wolno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

Wcześniej ojciec pryskał jakimś 400 litrowym, ale skończyła się pompa i kupiłem biardzkiego... Ustawiałem też według tabeli, mierzyłem prędkość itd ale tabela a rzeczywistość to nawet podobnie nie wychodzi


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek21    50

Witam mam problem z pompą a mianowicie gdy włączę wom nic nie leci przez dysze a wypycha mi w pompie oringi te od dołu co są na zaworach wymieniłem już membrany z dwóch stron bo były popękane i myślałem że to to ale nic się nie poprawiło i spowrotem wywalilo oringi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj