andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

trebor33    0

Czy wymieniał ktoś łożyska w pompie P-120 (opryskiwacz 400/12), bo "utknąłem" - moim zdaniem powinienem wybić wałek z łozyskami do tyłu pompy (przód - wyjście na WOM), zabezpieczenia zdjęte, a łożyska i wałek nawet nie drgnie - nie chce przesadzać bo aluminiowa obudowa może nie wytrzymać - dlatego prosze o pomoc. Dodam, ze pompa podczas ostatniego oprysku "bardzo sie rozgrzała" - oczywiście z winy łożysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Nie znam się na tym ale na podstawie moich obserwacji przupuszczam ,że te elementy się zapiekły. spróbuj moze popsikać takim odrdzewiaczem{stosują do śrub] Można go kupić w sklepach z częściami.Najpewniejszym i najbezpieczniejszym wyjściem to zawieżć ją do mechanika niech coś poradzi lub zadzwonić do producenta pompy lub opryskiwacza i oni doradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Ja będę latem testował. Bo w starym beczka pękła i kicha. A dajecie jakieś gumowe podkładki pod beczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    59

Ja pierwsze co zrobiłem po zakupie tego opryskiwacza to założyłem gumowe podkładki miedzy zbiornik a ramę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Kupiłem opryskiwacz biardzki 600l i 15m belka z zaworem stałociśnieniowym. Chcę go ustawić i pryskałem wodą na próbę przy ciśnieniu 4 to tak wychodzi około 300l. I drugim razem ustawiłem na 6 z myślą że wypryskam z 400 lub więcej ale też tyle samo wychodzi. Wydaje mi się że powinno dużo więcej wypryskać przynajmniej tak miałem w starym. Czy może ta pompa do 15m belki jest za mała bo to 120l/min. Dzwoniłem do Zbuczyna ale mówią że wszystko w porządku. Ten zawór stołociśnieniowy to też nie jest to. Jakoś tak ułomnie działa może się wszystko ułoży w robocie. A jak jest w waszych opryskiwaczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

kolego chyba musiał byś wymienić końcówki na inne lub zmniejszyć prędkość ale do czego Ci potrzebne 400 litrów na ha przecież zazwyczaj jest 200-300 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gejc76    0

Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.

 

 

Witam kupiłem taki opryskiwacz tylko 300litrów ,wszystko jest ok jak za taką kasę tylko nie kupuj niebieskiego koloru bo nie widać ile jest wody .Jest niby rurka na zewnątrz tzn,. kontrolka ale nie dokładnie wskazuje na kontrolce pokazuje jeszcze wodę a w gruncie rzeczy jest pusto pozdrawiam

 

Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz8223    0

nawet się nie przymierzaj pryskać tymi końcówkami, lipa jakiej świat nie widział, w życiu nie ustawisz wydatku cieczy,

my kupiliśmy wczoraj właśnie tez tej firmy tylko ze ciągnego 1200l i gosciu przez tel mowił RSM a jak przywiezli to taki to RSM ja zemnie kSiadz ... normalna grubokroplista koncowka do dolistego dozywiania ... zobaczymy co na wiosne pokarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle35    0

Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.

Tania lipa jak mozesz to sie w to nie pchaj nic innego do niego nie zamontujesz poza osprzetem Biarcki kiepskie wykonanie to pikuś bo i cena jest niska ale jak ci przyjdzie do głowy go zmodernizowac to bedziesz miał problem bo częsci w sklepach jak na lekarstwo W tych opryskiwaczach cos jest walniete na wymiarze. Za jedno trzeba ta firme pochwalic design maja najlepszy ze wszystkich firm produkujacych opryskiwacze nawet krukowiak z pilmetem siadaja bo opryskiwacze trzeba przynac super wygladaja Ale niestety na tym sie konczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavczenko    0

Witam! Nosze sie z zamiarem zakupu takiego opryskiwacza o poj.1200l. Chcialem sie dowiedziec czy juz go uzywales i jak sie sprawuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz8223    0

Witam! Nosze sie z zamiarem zakupu takiego opryskiwacza o poj.1200l. Chcialem sie dowiedziec czy juz go uzywales i jak sie sprawuje

My mamty takiego 1200 l na kołach :P fajny opryskiwacz wart swojej ceny .. kazdy ciagnik w nim pujdzie od 330 do MTz .. zwinny ładnie pryska duza beczka na 4-6 ha starcza .. jedyna wada to belka i stabilizajca czasami lipnie działa .. ogulnie polecam do zboz do Ziemniakow nie koniecznie .. cieszko sie wjezdza nim .. ale za to nie gniecie krzakow bo duzy przesnit ma .. NP Kukurydze do 1 m siało mozna pryskac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

ja posiadam taki zawór stałociśnieniowy w biardzkim 400L, 3 sekcje na 12 metrach + 2 wolne kazałem założyć gdybym chciał kiedyś zmodernizawać czy lance ręczną podpiąć (za darmo dołożyli). Jak dotąd jestem zadowolony. Ja kupowałem opryskiwacz bezpośrednio u producenta na telefon i 300zl dopłacałem za ten zawór. Ustawiłem sobie te pokrętła przy ciśnieniu 2,5 i gdy zamykam dowolną ilość to ładnie trzyma stale to ciśnienie.

 

Dopiszę jeszcze minus tego zaworu jaki zauważyłem to problem z rozwadniaczem w sicie, jak dobrze pamiętam (bo praktycznie nie korzystam z rozwadniacza) trzeba zamknąć sekcje i włączyć rozdzielacz i rozwadniacz, wtedy ciśnienie ucieka przez sekcje i bardzo małe ciśnienie ma ten rozwadniacz. Trzeba by zakręcić te pokrętła regulacyjne przy sekcjach ale później od nowa byś je musiał wyregulować.

Edytowano przez Kamilmkm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolpolo    0

Kupiłem opryskiwacz 300/12 po 4 miesiącach zaczął tak rdzewieć, że reklamowałem ale dopiero po kilku interwencjach przyjechali i w sumie po wymienili na drugi. Niestety po dwóch latach pękła rama na spawach, że mało co zbiornika nie rozwaliło. W sumie mam 8 ha więc kupując myślłem, że przy takim areale to nie ma sensu nic lepszego kupować ale drugi raz napewno bym go już nie kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysss    0

Cześć mam opryskiwacz 400 litrowy ,13letni z płaską beczką. Beczka pękła szukam jakiegoś producenta beczek może ktoś pomoże mi w moich poszukiwaniach Pozdrawiam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysss    0

Cześć dzięk jarek235 za nazwę firmy beczka już przyiechała .Pozdrawiam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirek11    0

witam chce kupić opryskiwacz na kołach Biardzki 1200l za 13 tys. nowy lub krakowiaka apollo 1000l (2001r) za 12 tys.

nie wiem co wybrać pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruszczan    0

Ja kupiłem dzisiaj 800/15, zawór stało ciśnieniowy, na pompie Włoskiej 120l za 7000zł brutto. Sam jestem ciekaw jak to będzie się sprawowało? Morze ma ktoś taki tej włoskiej pompie? Proszę o opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

pryskał ktos tymi koncowkami od RSMu od biardzkiego?? jesli tak to prosze mi powiedziec jaka jest wydajnosc tych koncowek. na jakim cisnieniu na jakich obrotach trzeba jechac zeby uzyskac zadana ilosc cieczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ostatnio zakupiłem oprskiwacz Biardzki 1500 l 15m. i mam problem jak ustawic opryskiwacz zeby np. na 1ha wypryskac 0.5l srodku a na drugim takim samym polu 5l srodku na 250l wody ? od czego to zalezy i jak ustawic opryskiwacz ?

z góry dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj