Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

575 odpowiedzi na ten temat

#521 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 10:30

Belka 15 m to już zupełnie inna konstrukcja niż 12m. Jest masywna i z zatrzaskami, więc się nie złoży pod górę czy z górki. Jedynie ostatni element belki jest na sprężynie i ten potrafi tańcować jak pijana. Ja podłożyłem podkładki i skręciłem mocno i jest lepiej.  Posiadam 400/12 już kilka lat i raczej farba placowo nie schodzi, korozji jest mało. Drugi to 800/15 - 2 lata, farba nie schodzi, korozji na ramie brak, jedynie wszelkie śrubki łączące sekcje rozdzielacza skorodowały po pierwszym użyciu RSM-u.

Ten rozdzielacz jest słabo uszczelniony, przy dużym ciśnieniu potrafi przeciekać w każdym możliwym miejscu. Ale faktem jest że miałem zabrudzone wyjście na manometr i oszukiwał, chcąc uzyskać ciśnienie 4 być może pompa podawała i 7 albo i więcej i wszystko lało.

Zmieniasz z 400l na 600l - jakim ciągnikiem pracujesz? Bo trochę mała ta przesiadka, żebyś później nie żałował za małego zbiornika.

Ja mam 800l do JX70 i w opryskach dałby radę i 1000l, jedynie przy RSM miałby za ciężko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz Biardzki [połączone] Dzisiaj, 15:29
  •  

#522 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3458 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 24 czerwiec 2016 - 10:37

Opryskiwacz Biardzki [połączone] tym starym to pryskałem głównie c 330. Teraz pod zetora 7211 chce kupić. Międz beczką 600 a 800 l jest chyba tylko 300zł róźnicy, więc moźliwe źe wezmę 800. Chodzi mi tylko o to jakiego producenta?

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#523 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 24 czerwiec 2016 - 15:00

Ja bym brał 800-tke, sam wziąłem we wrześniu ub. roku 600l i teraz żałuje, bo z 6-setką 30 sobie nie radzi za dobrze i tak, a do 902 jest jak zabawka. Tobie do zetorka też 800l spokojnie podejdzie. Co do malowania to u mnie po niecałym roku dość intensywnej pracy (ale bez RSM narazie) nie ma problemów z farbą ani spawami (odpukać), lanca 15m jest na zatrzaskach więc się nie złoży, jedyne co mnie irytuje w samej belce to że na zakrętach lubi zabujać tak, że końcówki haczą o ziemię, ale w opryskiwaczach z tej półki cenowej to raczej norma, że belka nie ma jakiejś super kultury pracy. Polecam też brać z siłownikiem do stabilizacji belki, całkiem inna robota niż z tą pseudo stabilizacją mechaniczną. Jeśli chodzi o wieżyczkę do podnoszenia lanc, to jest gięta

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#524 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 15:25

Ja też mam biardzkiego od ponad roku. Zbiornik 500l lanca 12m. Ogólnie działa, nie ma z nim większych problemów. nie widzę żadnej odpadającej farby. Jedyne co to niestety potwierdzam "łatwość" składania się lanc (pomimo skręcenia sprężyn na max) jak i mocnego "wahania" na uwrociach, szczególnie jeśli dodatkowo trafi się jakaś górka czy wyjazd na dróżkę.  W tym roku doszło nam ponad 3ha pomidora. Niby nie dużo ale jak wychodzi po 700-800l/ha na grzybobójcze, do tego na chwasty, stonkę itp. to zajeździć się można a jak będą gorączki to chyba w nocy będę pryskał ;-) Dlatego myślę nad zmianą na jakiś 1000-1200l chyba zawieszany bo jednak mam dosyć niewielkie kawałki i na uwrociach łatwiej. Myślałem nad czymś lepszym ale jeśli rzeczywiście belka 15m jest inaczej rozwiązana i znacznie lepsza od 12m to może też będzie pasować a jednak jest sporo tańszy od konkurencji. Ma ktoś hydrauliczne rozkładanie i poziomowanie w opryskiwaczu biardzki ? Jak to działa w tych opryskiwaczach ?

#525 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3458 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 15:55

Opryskiwacz Biardzki [połączone] hydrauliczne poziomowanie jest za dopłatą ok. 600 zł. Ja wezmę bez i sam dorobię. Wyjdzie trochę taniej

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#526 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 15:59

Ja bym brał 800-tke, sam wziąłem we wrześniu ub. roku 600l i teraz żałuje, bo z 6-setką 30 sobie nie radzi za dobrze i tak, a do 902 jest jak zabawka. Tobie do zetorka też 800l spokojnie podejdzie. Co do malowania to u mnie po niecałym roku dość intensywnej pracy (ale bez RSM narazie) nie ma problemów z farbą ani spawami (odpukać), lanca 15m jest na zatrzaskach więc się nie złoży, jedyne co mnie irytuje w samej belce to że na zakrętach lubi zabujać tak, że końcówki haczą o ziemię, ale w opryskiwaczach z tej półki cenowej to raczej norma, że belka nie ma jakiejś super kultury pracy. Polecam też brać z siłownikiem do stabilizacji belki, całkiem inna robota niż z tą pseudo stabilizacją mechaniczną. Jeśli chodzi o wieżyczkę do podnoszenia lanc, to jest gięta

a jak myslisz z 500l 15m biardzkim da sobie rade 30-stka? bo jestem zainteresowany kupnem takiego opryskiwacza dlatego pytam

#527 Share Aroo22

Aroo22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 16:41

30- stka może mieć problem z udzwigiem. Może przód podnosić. Ja  swoim 3512 pryskam 600l i 15m lance, radzi sobie dobrze, jedynie przy wyjeździe z bruzdy czasem przód poderwie. 

#528 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 16:44

Mam hydrauliczne poziomowanie, ale przy lancy 18-metrowej. Super sprawa, nie radzę robić samemu, fabryczne rozwiązanie jest tanie i niezawodne, w dodatku przy siłowniku masz zaworek regulujący przepływ oleju, dzięki czemu w prosty sposób można wyregulować szybkość działania siłownika. Lanca Calabria występująca w wersji 15 i 18 metrowej to super sprawa, nie ma co porównywać do tych rzemieślniczych, delikatnych dwunastek.

#529 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 16:45

Belka 15 m calabria jest znacznie masywniejsza i z racji zastosowania grubszych i szerszych materiałów, jak i dodatkowej 3-ciej części do złożenia jest znacznie dalej odsunięta od zbiornika, a więc jest mocno przesunięty środek ciężkości.  Jeśli masz pole w obejściu to możesz ryzykować przy dociążeniu i zdrowej pompie, ale jak dojazdy to odpada. U mnie  c 330 przy 400l RSM i 12m wymiękała na poprzecznym progu np miedza ( oglądasz gwiazdy) . Często taki próg na wstecznym pokonywałem, a na polu to już szła -  z każdym metrem coraz lżej :D

#530 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 16:47

Ja mam właśnie obecny 500l 12m z C330 i powiem szczerze że z pełnym ma trochę problem. Tak żeby było ok leję do 400l wtedy podnośnik w miarę dobrze podnosi i sam ciągnik zachowuje się stabilnie. Teraz jak więcej pryskam to podpinam 60-tkę i wtedy pełny ale to i tak mało i właśnie chciałbym 1000-1200l ale to już do mtz-a 82. Chyba że może warto się zastanowić nad ciąganym. Zawsze mięliśmy tylko zawieszane a ciągane są raczej na duże gospodarstwa czy pola (przynajmniej tak zawsze mi się wydawało). Możecie napisać główne różnice, + i - między zawieszanym a ciąganym ? Czy dużo gorzej się manewruje ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 24 czerwiec 2016 - 17:02

Moj c 330 wspołpracuje z 600 litrowym i leje go do pełna i nie ma problemów z tym że mam załozoną wzmocnioną pompe i zakładam TURa  i idzie jak przecinak nic nie zwodzi. Najwazniejsze to obciazyc przód i miec dobra pompe

#532 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 17:48

11999009_614549215349655_2609256465856252404_n.jpg

A tutaj Biardek 1200 litrów, powiem szczerze, że 60-ka musiała dostać solidne dociążenie z przodu :) Podnoszenie nie sprawiało problemu, bo mam pompę wzmacnianą z Hydrotoru Tuchola.

Załączone miniaturki

• 12341433_640343356103574_4749830280835851635_n.jpg

#533 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3458 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 18:21

Opryskiwacz Biardzki [połączone] a jak wypada porównanie lanc 15m biardzki - promar złotki? orientuje síę ktoś? Za promarem przemawia to źe pompa i cały osprzęt jest z AGROPLAST SAWIN i miałbym serwis pod nosem...

#534 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 18:28

Agroplast nie robi znowu jakichś cudów, bez przesady, raczej typowa tandeta. W Biardzkim pompy masz włoskie. Lance Promaru trochę delikatniejsze, wybierałem właśnie między tymi dwiema firmami i wybór dwukrotnie padł na Biardzkiego.

#535 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3458 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 18:57

Opryskiwacz Biardzki [połączone] biardzki ma swoje pompy , do włoskiej jest dopłata 700.

#536 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 19:06

Dokładnie, tylko że swoje pompy dają tylko do 15 metrów max. 18-ka dostaje standardowo włoską 130 lub 170 litrów.

#537 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 24 czerwiec 2016 - 20:04

a jak myslisz z 500l 15m biardzkim da sobie rade 30-stka? bo jestem zainteresowany kupnem takiego opryskiwacza dlatego pytam

Powiem tak, mój jak miałem jeszcze 400l i nalewałem pod dekiel (ok 450l), to przy jeździe na nierównej drodze było czuć że przód nieco unosi, jak potem przyszło jechać z 600-litrowym i 15m belką to zakładałem mu widły na tura + dwa ciężarki z Władimirca na przedni zaczep, a i tak przy 500 litrach w zbiorniku strach było po drogach jeździć, nie wspomnę o tym jak opony i cały TUZ dostawał po d*pie. Po kupnie większego ciągnika zrezygnowałem z 30tki w zabiegach, bo ani to szybko nie obskoczysz, ani taka jazda na drodze nie jest bezpieczna. Jeśli nie masz daleko na pola to można by inwestować w tą 5-setkę, bo najwięcej z tyłu ciągnie ta złożona belka 15m, jak już było wspominane bardzo masywna i daleko wystaje w tył w pozycji transportowej. W polu już da sobie radę, bylebyś miał pompę i podnośnik w dobrym stanie.

#538 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 26 czerwiec 2016 - 21:11

A moglibyście w skrócie opisać jak działają i do czego służą "opcje dodatkowe" które można dokupić choćby do opryskiwaczy biardzki ? Są sterowniki elektroniczne optima 10, 20 i 70 . Czy dobrze myślę że służy to do otwierania/zamykania sekcji lub całego rozdzielacza przyciskiem z kabiny ciągnika bez konieczności sięgania i wyłączania ręką np. na uwrociach ? Na jakiej zasadzie i do czego służą komputery w tych opryskiwaczach ? Kiedy są pomocne i czy warto do nich dopłacać ? (kosztują raczej nie mało z tego co widziałem).

#539 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 14:16

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Z jakimi wy prędkościami jezdzicie swoimiopryskiwaczami bo moja belka 15m opryskala może 350ha i juz 3x do remontu nie wytrzymuje profil lub spawy..jeżdżę 8-9 km/h teraz sam ja powzmacnialem w newralgicznych miejscach i dopiero teraz uważam że jest na tyle wytrzymała że nie trzeba martwić się ze zaraz coś się urwie gdy np wpadnie się w koleine...nie wiem może mój egzemplarz jest tak nie udany...?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 27 czerwiec 2016 - 14:19

ja jeżdże 5-6 km na godzine. Ciśnienie 2,2 atm na niebieskich ezektorowych przeciwiatrowych. Wypryskuje 230-240 l

Dodaj odpowiedź