Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

575 odpowiedzi na ten temat

#481 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 20 kwiecień 2016 - 18:31

Zależy ile tego nawozu sie dodaje i jaki. Zazwyczaj przy niewygórowanych dawkach różnica jest minimalna. Nie wiem tylko czemu chcesz zmieniać dysze, na niebieskich zrobisz te samą robote i bez kombinowania. A jeśli chodzi o te 150l/ha cieczy, to jest to ilość wystarczająca

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz Biardzki [połączone] Dzisiaj, 01:58
  •  

#482 Share adrian

adrian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 18:36

tak tylko według tabeli przy 4 atm wychodzi 150l czyli powiedzmy teoretycznie ze przy 5 powinno być te 200l ale czy to nie za duze cisnienie na pompe i podzespoły, troche szkoda sprzetu

#483 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1382 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 18:38

To zmniejsz bieg... - i obejdzie się bez wysokiego ciśnienia B) .

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#484 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1220 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 18:38

Nie patrz na tabelę bo ona przekłamuje, jedynie kalibracja da Ci wiarygodną wydajność cieczy i zapewni odpowiednie ciśnienie. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#485 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 18:40

Skoro masz ustawione niebieskie na 200l/ha, to pryskaj niebieskimi, po co chcesz na siłę utrudniać sobie życie? Jedyne co uzyskasz na żółtych przy takim ciśnieniu, to znoszenie mgiełki przy najmniejszym ruchu powietrza.

#486 Share stempos1980

stempos1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 22:32

dzięki.jutro będę pryskał zboże na robaka to zobaczę jak manometr będzie reagował bo dziś dobiłem powietrza na 2 atmosfery.dołończe się do tego rozdzielacza to u mnie jest już drugi bo pierwszy padł i wymieniłem na gwarancij.a co do szczelności to u mnie leci po pokrętle od ciśnienia jak pryskam 5 atm.dokręcałem to ale to nic nie dało.następny rozdzielacz będzie inny

#487 Share feniks

feniks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 11:22

Ja jak pryskam na grzyba to jadę żółtymi, aby mieć drobniejszą kroplę i lepiej pokryć rośliny, wychodzi mi 200 L/ha przy ciśnieniu ~ 3 bary, bieg II, obroty 2000, Ursus C-360.

Co do jakości opryskiwacza to ponownie się zawiodłem, otóż w ostatnim dniu gwarancji pryskałem pierwszy raz w życiu RSM (kupiłem 1000L na próbę), musiałem więc przestawić dysze i co? Kilka miało zamiast uszczelki zwykły oring i dwie były uszkodzone i założone byle się trzymały ehhh, do tego jedną końcówkę ciągle ocierała o lancę i starła mi ok 0,5 cm tej wystającej części (młotek, francuz i po problemie). Na deser po wylaniu ok 700 litrów węże strasznie zaczęły drgać i szarpać podskakiwały na beczce jak szalone, a rozdzielacz to trzymałem ręką bo tak telepał że bałem się, że się połamie. W domu sprawdzam ciśnienie nad pompą 3 bary, dziwne bo miałem ok 1,5, upuściłem do 1 bara i jazda w pole, dalej telepało, ale jakoś wylałem RSM do końca. Umyłem opryskiwacz, wyczyściłem filtry. Na drugi dzień elementy "ocynkowane" zrobiły się rude, no cóż olej na sprężyny i pozostałe części. Wczoraj pryskałem na grzyba i nadal telepał jak szalony, sprawdzam ciśnienie a tu niespodzianka, trysnęła woda. Nie mam pojęcia, czy to RSM zrobił na przeponie dwie takie dziury, czy od nowości była uszkodzona mechanicznie i tylko cudem przetrzymała 12 miesięcy, bo to wygląda tak jakby dwa stożkowe wżery i minimalna dziurka na końcu, a i jeszcze ma podłużne pęknięcie (jeszcze nie przerwane) w miejscu gdzie zaciska ją pokrywa, pewnie zaraz i tak by to puściło.

Ogólnie wymieniłem już rozdzielacz na gwarancji (z rączki rozwadniacza już coś kapie ;[ ), mnóstwo oringów, bo po zimie to większość miała takie poprzeczne pęknięcia jakby na słońcu stały i ciekło na potęgę, a opryskiwacz był w garażu, teraz przepona, kila kryz RSM i kilka większych/mniejszych poprawek blacharsko spawalniczych, chyba lekka przesada jak na 12 miesięcy no i ta rdza na "ocynku"

#488 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 11:41

Co do C-360 to jeździsz nie ekonomicznie zużywając za dużo paliwa i pompa pracuje na max. obrotach.

Taką samą wydajność cieczy przy tym ciągniku uzyskasz przy IV-biegu i obrotach 1200obr/h.

Co do opryskiwacza to firma ostatnio robi na ilość a nie na jakość.

Edytowany przez asharot, 24 kwiecień 2016 - 11:43.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#489 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 18:14

U mnie wszelkie możliwe śrubki przy rozdzielaczu są skorodowane po pierwszym zabiegu rsm ( bo z każdej łapki otwierającej sekcje coś potrafi pocieknąć).

A jeśli chodzi o przeponę to nie ma reguły, czasem nowa po paru minutach puści ciecz.

Taka uwaga dla innych - jeśli manometr słabo reaguje na podkręcanie ciśnienia, to należy go wykręcić i sprężonym powietrzem oczyścić. U mnie zaciął się. Po wykręceniu okazało się że utworzył się jakiś zator  z fioletowej krystalicznej substancji. Teraz ładnie pracuje.

A te 2000 obr silnika to jest zabójcze dla pompy.

#490 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 24 kwiecień 2016 - 19:21

ja w c 330 daje 1600-1700 obrotów na 4 biegu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share feniks

feniks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 21:11

Możliwe że obroty za wysokie bo pompa nieco się grzeje, chyba zrobię sobie ponownie kalibracje opryskiwacza na mniejsze obroty

#492 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 21:54

2000 to juz są dość duże obroty na pompe, więc lepiej jeździj trójką wtedy bedą mniejsze obrorty na silniku przy czym predkosc bedzie na pododbnym poziomie ale pompy nie bedziesz katował obrotami. jesli jezdzisz na 2 przy 2 tys to wg tabeli osiagasz predkosc 6 km a przy 3 biegu bedziesz jechał prawie 1500 obr to osiagniesz podobna predkosc 6 km/h

#493 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1220 postów

Napisany 09 maj 2016 - 23:29

Panowie ostatnio coś  mi szwankuje manometr w Biardzkim, miałem ustawione ciśnienie 2.2 bara i wychodzi mi 210L/ha i niby wydatek cieczy jest taki sam cały czas ale teraz manometr mi pokazuje max 0.6 bara. Co może być za przyczyna że manometr przestał wskazywać odpowiednie ciśnienie? Zawiesił się czy popsuł? 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#494 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 10 maj 2016 - 05:15

U mnie słabo reagował na zmiany ciśnienia, aż w końcu przestał działać. Wykręciłem go i okazało się że zapchała go jakaś skrystalizowana fioletowa substancja. Przeczyściłem cienkim drucikiem i sprężonym powietrzem i teraz jest wrażliwy jak liść osiki na powiew wiatru :D

#495 Share johny852

johny852

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 maj 2016 - 16:09

Witam. Ostatnio zakupiłem mój pierwszy opryskiwacz Biardzki 400/12 i mam problem z skalibrowaniem. Pracuje przy ciągniku T-25 i przy obrotach 1000 pokazuje 2 bary(na maksymalnie skręconym pokrętle) jeśli zamknę 1 sekcje wartość ta skacze do 5 a jak 2 to wchodzi na żółte pole. Jeśli dodam ciut gazu to na otwartych wszystkich sekcjach wartość zbliża się do czerwonego. Czy to wina rozdzielacza czy ja coś źle robie?

Edytowany przez johny852, 14 maj 2016 - 16:11.

#496 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 14 maj 2016 - 16:25

Pewnie nie masz zaworu stałocisnieniowego i musisz sam ustawiac. To jest normalne jesli nie masz tego zaworu to jak zamkniesz iles tam sekcji to cisnienie z 2 atmosfer pojdzie ci na 4. Wtedy recznie musisz przestawic znowu na 2 atmosfery zeby wylac tą samą ilość cieczy

#497 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 14 maj 2016 - 16:29

Musisz ustawić każdą sekcję.

Najpierw ustal sobie jakiś ciśnienie na stałych obrotach. Zamknij jedną sekcję. Jeśli ciśnienie się różni to wyreguluj tym małym pokrętłem przy tej zamkniętej sekcji do chwili osiągnięcia zakładanego ciśnienia. Otwórz sekcję i zamknij kolejną, czynność powtórz. Postępuj tak z każdą sekcją.

#498 Share johny852

johny852

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 maj 2016 - 16:30

Ja już nie mam z czego skręcić jeśli zamknę sekcje

#499 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 14 maj 2016 - 16:34

Podstawa to czy masz zawór stało ciśnieniowy?

Przy stało ciśnieniowym masz pokrętła przy każdej sekcji.

Np tu to są te czerwone pokrętła  http://witex-maszyny...45e_prddesc.jpg

Edytowany przez Agrest, 14 maj 2016 - 16:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 14 maj 2016 - 16:36

Rozdzielacz masz taki jak tu? http://biardzki.eu/p...ane/300-litrow/

Edytowany przez lukasz222, 14 maj 2016 - 16:37.

Dodaj odpowiedź