Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

575 odpowiedzi na ten temat

#461 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 18:39

nic nie rozpuszcza sam mam ten opryskiwacz a RSM to jest saletra pewnie nie mieli tych końcówek i tak opowiadają bajki głowica jak głowica w tym opryskiwaczu można mieć wiele problemów ale nie z głowicami bo to są standardowe jak każda i do każdego opryskiwacza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz Biardzki [połączone] Dzisiaj, 08:25
  •  

#462 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 30 marzec 2016 - 19:35

tez to dla mnie dziwne było. A pewnie dlatego ta babka ze sklepu z czesciami do oryskiwacza mowiła bo oni prowadzą sprzedaż innej firmy opryskiwaczy i chciała pewnie pojechac na konkurencje. Ja mam biardzkiego od 2012 roku i działa bez zarzutu ale nie chciałem wdawac sie w dyskusje. Wole wysłuchac opini uzytkowników a nie sklepikarzy czy tam konkurencji

#463 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 11:53

Opryskiwacz Biardzki [połączone] A ja chcialbym przede wszystkim podziękować koledze za odesłanie fotek z montażem stabilizacji hydraulicznej udało się wszystko zamontować bez żadnych problemów i tu od razu powiem że absolutnie wszystkim polecam tą stabilizację to niebo i ziemia w porównaniu do stabilizacji mechanicznej, naprawdę polecam!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#464 Share marcinnowicki87

marcinnowicki87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 17:06

Jęli to nie tajemnica to ile kosztuje osobno stabilizacja pewnie tyle co w wyposażeniu czyli +/-600PLN.

Przesyłam zdjęcie jak mam ustawione sekcje.

Załączone miniaturki

• DSC_9971.jpg

#465 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 17 kwiecień 2016 - 15:15

Panowie miał ktoś z Was przypadek przy stałociśnieniowym Fermo, że podczas oprysku kiedy włączacie belkę sam z siebie wskakuje na inne ciśnienie niż ustawione? Ja mam 3,6 bara ustawione, a podczas pracy potrafi przeskakiwać na wyższe i niższe ciśnienie i trzymać je przez kilkadziesiąt metrów, czasami więcej. Żeby to było te 0,1 czy nawet 0,2 bara różnicy to nie powiem, ale wczoraj wyskoczył nawet na 4,4, prawie 1 bar różnicy. Irytujące to jest, bo korygując go po tych przeskokach, muszę go za chwilę znowu korygować kiedy mu się odwidzi te "fałszywe" ciśnienie trzymać i wraca mu normalny przepływ

#466 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 683 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 17:24

No właściwie to ten rozdzielacz pracuje jak mu się podoba.  Pokazuje jakieś ciśnienie , sekcje wykalibrowane, zamykam jedną a ten wpada w szał.Następnym razem jest ok. Próbuję zmienić ciśnienie i kręcę głównym pokrętłem. Ciśnienie stoi w miejscu. Za chwilę jest o 1 bar więcej. Porażka!

Węże od filtra do pompy i od zbiornika do filtra za krótkie zamocowane na siłę co skutkuję ciągłym kapaniem cieczy. Wczoraj rozkręciłem i chcę wymienić ten wąż na dłuższy - wyciągam końcówkę a nakrętka mocująca " na piechotę" przechodzi przez końcówkę nie tym końcem co powinna. Więc jak ona ma dociągnąć i uszczelnić? Krew zalewa człowieka. Kilka stówek w zbiorniku i zapierdalasz na pole czym prędzej bo uszczelnić nie można, a jak zostawisz parę litrów  w zbiorniku to przez noc wyleci.

Niech doliczą parę stówek więcej do sprzętu, ale niech to będzie chociaż szczelne i z dobrej jakości plastiku.  Opryskiwacz 800l/15  użytkowany 1 rok na 15ha. Olej z pompy przy szybszych obrotach wyrzuca. Panowie od Biardzkiego -WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY!!! To mój drugi opryskiwacz od Was. W pierwszym (400/12)zaoszczędziliście nawet na kryzach do RSM-u przez co (nie znając jeszcze tematu) popaliłem dwukrotnie pszenicę. Pompa po każdym zabiegu mocno nagrzana, choć poziom oleju w normie.

Starałem się nie pisać źle, ale jak przez noc RSM  czy oprysk ucieka z beczki, ciecz leje się z zaworu przy przełącznikach sekcji (uprzedzam upierdliwych - wszystko sprawdzane i dokręcane), przy ciś 5 bar ciecz tryska  pomiędzy sekcjami, olej z pompy wyrzuca  to chyba trudno być zadowolonym, zwłaszcza po 1 sezonie.

#467 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 17 kwiecień 2016 - 17:48

U mnie na całe szczęście brak przecieków, wszystko trzyma, no ale opryskane narazie łącznie jakieś 20ha, szału nie ma. Ten brak reakcji rozdzielacza u mnie również występuje, na szczęście mam wyświetlane ciśnienie i sterowanie na panelu w ciągniku, więc można szybko reagować w kontrę. Zobaczymy co teraz będzie, bo szybszy ciągnik i większe ciśnienie może skutkować rozszczelnieniami, ale oby nie. Za krótkich węży może nie mam, ale ten, co dzielił rozpylacze na sekcje chyba miał coś nie tak z głową. Dla mnie np. logicznym jest, że jak na 15m jest 5 sekcji, to każda sekcja ma 3m. Tymczasem podział jest: w środku 3m, 2ga od środka jakieś 4m i krańcowe sekcje bodajże 2m. Jak tym pryskać na zakładkach bez GPS? Musze to kiedyś przerobić. Tak samo jak musiałem przekładać węże przy rozdzielaczu na sekcjach, bo pasowała tylko środkowa, a reszty sobie chłopie szukaj która dźwignia do której sekcji.

Wkurza mnie jeszcze jedna rzecz - olej w pompie. Jak w starym wymieniałem po sezonie, to myślałem że pompa siada, bo olej przypominał zagęszczoną srebrzankę. Nalałem świeżego hipolu i szedł rok bez większych problemów. Teraz na wiosnę zaglądam na miarkę do nowego i co widzę - tę samą srebrzankę, jakby mnóstwo mikro-opiłków w oleju pływało. Nosz cholera co oni tam leją, jakiś tańszy zamiennik LUX-u?

#468 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 17:49

Ja mam opryskiwacz od 2012 roku i odpukac nie mam z nim problemow... Musiałem trafic na dobry egzemplarz. Jedyny mankament to jesli uzywam całej belki 15 metrowej to potrafi mi spasc cisnienie o 0,5 atmosfery. Pewnie pompa nie daje rady utrzymac cisnienia na całej uruchomionej belce to musze wtedy podkrecic cisnienie i wszystko gra a te koncowki co były oryginalnie zamontowane od RSMu wywaliłem i na drugi rok zamontuje nowo zakupione z MMAT.

#469 Share stempos1980

stempos1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 21:29

koledzy jestem tu nowy ale mam pytanko w sprawie biardzkiego a mianowicie jakie powinno być ciśnienie powietrza w pompie żeby wskazówka  niedrgała

#470 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 22:21

U mnie chyba jest 0,8 atm ale nie wiem czy nie za mało

Edytowany przez andrzej1988, 17 kwiecień 2016 - 22:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 683 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 06:31

Około 1/3 ciśnienia roboczego. Pracujesz na 3 bar to na pompie 1bar.

#472 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4014 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 12:49

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Raczej 2/3.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#473 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 13:19

1/3 ciśnienia roboczego dobrze kolega mówi na każdym szkoleniu tak uczą.  

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#474 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3463 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 19 kwiecień 2016 - 09:00

spokojnie  panowie  ... obydwaj macie  rację  ;)

Ciśnienie powietrza w powietrzniku pompy opryskiwacza powinno wynosić nie mniej niż 1/3, a nie więcej niż 2/3 wartości ciśnienia roboczego. Wydajność pompy opryskiwacza przy nominalnych obrotach wałka odbioru mocy (WOM), przy wszystkich włączonych rozpylaczach i mieszadle, powinna umożliwiać uzyskanie ciśnienia cieczy roboczej, w opryskiwaczu polowym na poziomie 0,5 MPa, a w opryskiwaczu sadowniczym na poziomie 1,5 MPa. W przypadku innych niż ciśnieniowe systemy rozpylania cieczy roboczej ciśnienie powietrza w powietrzniku pompy powinno być utrzymywane na poziomie określonym w instrukcji obsługi opryskiwacza.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#475 Share TheLukasTeam

TheLukasTeam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 21:04

Mi na szkoleniu mówili żeby ciśnienie w pompie wynosiło połowę wartości ciśnienia roboczego

#476 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 16:53

Jestem tu pierwszy raz dlatego witam bywalców. Mam niekompletną pompę P120. Próbuję to złożyć bez katalogu. Przepony są mocowane śrubami - jak są zabezpieczone śruby przed samoistnym odkręcaniem.

#477 Share adrian

adrian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 18:08

Witam, kupiłem biardzki 600l 12m belka i według tabeli 200l pryska mi na niebieskich koncówkach przy 3 atm i jest ok sprawdza sie. A jesli chodzi o oprysk na żółtych to według tabeli przy maksymalnym cisnieniu 4 atm wydajnośc cieczy to tylko 150l, nie za mało jak robie grzybówke z nawozami?? Nie popali roslin??

#478 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4014 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 18:16

Jeśli dodajesz do oprysku mocznik lub nawozy dolistne to wydajność dysz się zmniejsz ze względu na większą gęstość cieczy.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#479 Share adrian

adrian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 18:23

Jeśli dodajesz do oprysku mocznik lub nawozy dolistne to wydajność dysz się zmniejsz ze względu na większą gęstość cieczy.

czyli co nalezy zrobic zeby wydajność była w granicach własnie 200 l

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 18:27

Zwiększyć ciśnienie a najlepiej przeprowadzić kalibrację i wtedy mamy wszystko jasne ile wyniesie wydatek cieczy przy danym ciśnieniu. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Dodaj odpowiedź