Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

575 odpowiedzi na ten temat

#421 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 03 styczeń 2016 - 20:10

@feniks - Biardzki i zabezpieczenia belki na sprężynach to proszenie się o problemy. U mnie opryskiwacz ma trochę roboty w sezonie i jak miałem zabezpieczenie sprężynowe, to po kilku otwarciach i przetarciu materiału belka sama się składała na polu. Białej gorączki szło dostać. Teraz mając Calabrię i zabezpieczenia na bolcach, muszę jedynie uważać, żeby przy ostrych zakrętach nie zahaczyć o ziemię końcówką. I tylko samą końcówką, nigdy nie zdarzyło mi się, żeby kolejne części w ogóle zbliżyły się do ziemi. Do stabilizacji na siłowniku nie mam żadnych zastrzeżeń, ew. mógłby mieć większy skok, ale na 15m w zupełności to starcza. Co do środka ciężkości przeniesionego w tył mogę się zgodzić, u mnie obsługuje go 30tka z dodatkowym obciążeniem + tur i powyżej 400l strach jechać po drodze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz Biardzki [połączone] Dzisiaj, 01:32
  •  

#422 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 07:09

Podobnie jak kolega wyżej posiadam belkę Calabria. To już mój drugi opryskiwacz z tej firmy, więc z wykonaniem nie musi być tak źle, jak piszą co niektórzy :) Poprzedni był zawieszany 1200 litrów, obecny ma 1600 i jest ciągany (oba w mojej galerii). Wyposażone są w belkę 18-metrową, bardzo masywną, posiadającą super zatrzaski, dzięki czemu nawet przy 18 metrach i nierównościach nic się nie buja. Ostatni element jest na sprężynie, dzięki czemu po napotkaniu na przeszkodę odchyla się, po czym samoczynnie wraca do poprzedniej pozycji. Dla mnie masywność belki to zaleta, dla jednego z forumowiczów ewidentna wada. Po prostu trzeba dobrać maszynę do klasy ciągnika. Być może te małe opryskiwacze są zrobione gorzej, ale moje wykonane są świetnie, nie mam żadnych zastrzeżeń. Włoska pompa Bertolini 170 litrów chodzi super, zawór stałociśnieniowy także, polecam hydrauliczne poziomowanie belki za pomocą siłownika dwustronnego działania, mała dopłata, a pracuje się z tym super. Nie wierzcie w żadne samopoziomowania na sprężynach, tylko hydraulika ! Kolega pisze, że 'farba to wiadomo'. Co wiadomo??? U mnie spawy, powłoka lakiernicza i wykonanie godne polecenia. Chyba, że wolisz za 3 razy tyle Pilmeta, który wykonany jest podobnie, powiem więcej, czasem wydaje mi się, że ta fabryka, jak i cała Unia zatrzymała się w komunie, a ceny ma zachodnie. 

Edytowany przez tomektroszynski, 04 styczeń 2016 - 07:11.

#423 Share feniks

feniks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 20:33

@adrian 4200

@lukasz222, @tomektroszynski, To fakt zatrzaski stabilizują belkę, ale może Wy tego nie doświadczyliście, ja tak. Mam kilka kawałków gdzie droga/miedza jest wyżej względem poziomu pola i co mi po złożeniu ostatniej części jak przy nawracaniu porządnie 'bujnie' to ostatnia się złoży a przedostatnia zahaczy właśnie w tę wystającą część ziemi i mamy po końcówkach w gorszym wypadku po belce, a na prawdę staram się uważać. W ogóle nawracanie z ta stabilizacją to porażka, dlatego mało z niej korzystam.

@tomektroszynski Szkoda, że nie mam zdjęcia, jak wyglądała moja belka po złożeniu to byś widział tą dokładność. Wiadomo, spawają to ludzie więc może trafił mi się taki egzemplarz :(  Zgodzę się z tym że tak masywna belka przy ciąganym opryskiwaczu to tak nie przeszkadza, ale dlaczego ten sam model ładują do małego 600 litrowego, gdzie dla mnie liczy się to żeby ciągnikiem bez przedniego napędu spokojnie nim jeździć. Nie każdy ma nowy sprzęt. Tutaj po prostu przerost formy nad treścią, to tak jakby z armaty strzelać do muchy. Stary mój opryskiwacz też miał 600 litrów i zero problemów z rozłożeniem masy, więc można to zrobić lepiej.

Każdy ma swoje zdanie, ja wolę poznać wszystkie opinie nim coś kupię niż tylko jedną, przecież każdy sam może ocenić maszynę i zobaczyć czy podane przeze mnie mankamenty występują, zawsze to pewniejszy wybór.

Edytowany przez feniks, 04 styczeń 2016 - 20:36.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#424 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 21:02

Kolego, być może masz rację, wydaje mi się, że może po prostu te małe opryskiwacze są robione trochę gorzej, może na ilość, mniej dokładnie...

#425 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 21:33

Calabria jest dużo masywniejsza niż zwykła lanca od Biardzkiego, ale jest też mocniejsza i lepiej przemyślana, ja bardzo się z tego faktu cieszę. Miałem 2 lata Biardzkiego 400l/12m lanca zwykła na sprężynach, teraz mam 600l/15m Calabria więc mam bezpośrednie porównanie. Fakt że przy Calabrii opryskiwacz jest mocno rozbudowany w tył, ale coś za coś. Idealne te opryskiwacze nie są, ale za tę cenę nie ma co oczekiwać standardów Amazone'a, ważne, że da się nimi pracować i spełniają swoje zadanie.

@feniks na Twój problem z urywaniem końcówek mogę jedynie polecić rozwiązanie z Tecnomy Galaxy - tam belka jest tak skonstruowana, że aparat jest schowany pomiędzy dwa profile, które tworzą ramę lancy, i ok. 1 cm wyżej od nich, dzięki czemu możesz ryć lancą po ziemi, ale aparatu nie uszkodzisz. Przy odrobinie weny twórczej można podobne zabezpieczenie zrobić w każdym opryskiwaczu, niekoniecznie z profilu, można też użyć mocniejszego pręta, żeby nie podnosić kosztów i ciężaru.

#426 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 22:15

zamkniecie 'oryginalnej' belki wymagało jej przeginania bo ten uchwyt blokujący jej otwieranie nie chciał opaść na miejsce, bo profil wystawał z 1,5 cm poza tę blokadę!

Nie wiem czy o tym samym myślimy, ale jeśli chodzi o te płaskowniki do blokowania rozłożonej belki to są one regulowane. Luzujesz śrubę i przesuwasz do lub od beczki. Ja zawadziłem o krzewy na skręcie i myślałem że coś złamałem bo jedna połówka została odchylona do tyłu, ale okazało się że poluzowało na tej śrubie.

Natomiast mnie wkurza ciągłe składanie się tych ostatnich części belki nie blokowanych na stałe. U mnie latają jak liście na wietrze. Popodkładałem dodatkowe podkładki dystansowe i skręciłem na sztywno, ale efekt jest taki, że jak bujnie to się odchyli i nie wraca na uprzednią pozycję - wcześniej składały się, a uderzając przestawiały jedną końcówkę powodując jej cieknięcie.

Jakość węży tragiczna. Po jednym sezonie te mocno zagięte są do wymiany z racji mocnych pęknięć. Belki nie opuszczę na najniższą pozycję bo komuś 30 cm węży było szkoda. Podobna przypadłość jest u mniejszego 400l brata, którego również posiadam. Tu mam niby rozdzielacz z możliwością przybliżania/ oddalania od beczki, ale z racji za krótkich przewodów jest niemalże przyklejony do beczki.

A te słowa krytyki nie tyle mają zrażać do kupna, co pobudzać producenta do analizy sytuacji i wyciągnięcia wniosków. Bo czy w sumie 2 m węża więcej na jednym opryskiwaczu to aż taka oszczędność?

#427 Share feniks

feniks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 20:46

Płaskowniki w które wchodzą bolce to inna bajka. Po odebraniu wszystkie musiałem ustawić, ale jeden był tak spasowany, że część z bolcem nie chciała na niego najść, musiałem powkładać podkładki między płaskownik a jego mocowanie na belce, aby go odsunąć w dół i wtedy dopiero swobodnie można było rozłożyć całą belkę.

Natomiast miałem na myśli ten uchwyt, który blokuje rozłożenie lewej części belki widoczny w miejscu mocowania siłownika http://img08.staticc...pryskiwacze.jpg

Po prostu wkurzają mnie takie pierdółki, które wynikają z niechlujstwa pracowników i musiałem co nieco sam odciąć i przyspawać tak, aby to w miarę łagodnie się zamykało.

O dziwo u mnie węże są wystarczająco długie.

#428 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 23:15

Czyli każdy ma niepowtarzalny model. W wypadku Ferrari czy Lamborghini to zaleta, nie wada :P ( tu miałem zapodać linka Lambo za 50mln zł z 2013 r, ale widocznie sprzedany i klops :D )

#429 Share mlody9

mlody9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 20:47

witam wszystkich szukam opryskiwacza 600l z belka 12m i zaworem  stało ciśnieniowym  zastanawiam się właśnie nad nowym Biardzkim, fundusz jaki mam zamiar wydać to ok 4 tys zl. Pewnie w tych pieniądzach będzie najlepszym wyborem? 

#430 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 21:21

Ze stało-ciśnieniowym wyjdzie Cię pewnie pare stówek więcej niż 4 tysiące, ale będziesz zadowolony. Za 4 tysiące był 600l i 15m w podstawie jak kupowałem na jesieni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share mlody9

mlody9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 01 luty 2016 - 21:15

wracając do mojego wcześniejszego posta znalazłem w tej kasie 4tys zl używanego  Tad Lena będzie jakościowo lepszy od nowego  Biardzkiego trochę czytałem forum i jest sporo negatywnych opinii o Biardzkim czy nie jest lepszym rozwiązaniem kupienie używki , jak to się mówi nowy to nowy jakaś gwarancja na tym jest a używka nigdy nie wiadomo co się kupi.

http://olx.pl/oferta...html#236354ce77

#432 Share KrzysztofKrajewski

KrzysztofKrajewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 luty 2016 - 21:16

witam polceam markę pilmet pozdrawiam :)

#433 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 01 luty 2016 - 21:43

To tu masz jeszcze taniej  800l 15m z poziomowaniem lanc i przerobionym zaczepem do małego ciągnika http://olx.pl/oferta...html#9d22833301

A nowy 600l zaczyna się od 3200zł 12m, zawór stałociśnieniowy  to koszt około 450zł.

Według mnie ten tad-len nie wart tych pieniędzy patrząc na ceny nowych.

#434 Share balandos

balandos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 06 luty 2016 - 20:54

jak ustawić ZAWÓR STAŁOCIŚNIENIOWY  w opryskiwaczu tolmet 800 l 15 m lance kupiłem nowy opryskiwacz i niewiem co i jak

#435 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 14 luty 2016 - 12:44

Wracając do tematu opryskiwacza Biradzki, czy ktoś z forumowiczów podpowie jak ustawić komuter Bravo 180S w tym opryskiwaczu do rozlewania RSM? dokładniej chodzi mi o wybór typu rozpulaczy, ponieważ w menu komputera  nie ma rozpylaczy wielootworowych.  

#436 Share Tomek254

Tomek254

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 23:43

a ja już szósty sezon zakończyłem mam rozpylacze potrójne ustawione na średniokropliste (niebieskie) wcale ich nie przestawiam i narazie działają bardzo dobrze. Robię ponad 50 zbiorników rocznie.

Witam. Pracujesz na końcówkach niebieskich, jakim traktorem pryskasz ?

Ja mam problem z ustawieniem mojego opryskiwacza, mam 600 L 15 m współpracuje z c-355, chcę pryskać na niebieskich i tak żeby wychodziło 250-270 L na h. Chodzi mi jak ty masz ustawiony tzn na jakich obrotach i ile bar.

Dzięki z góry  

#437 Share marcinnowicki87

marcinnowicki87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 07:24

Tomek254 ja też mam taki zestaw i 3 bieg 1400 obrotów 3bary i wychodzi koło 250 litrów/ha na niebieskich dyszach.

Edytowany przez marcinnowicki87, 29 marzec 2016 - 13:21.

#438 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 14:14

Każdy dostaje do opryskiwacza instrukcję i każdy powinien sam sobie wszystko ustawić, bo patrzenie na innych to jak gra w totka, wystarczy że się ma inne opony lub/i manometr trochę przekłamuje i wydatek jest zgoła inny. To co opisuje instrukcja jest proste jak budowa cepa, a żeby mieć 100% gwarancji to po wstępnym ustawieniu nalewacie czystej wody i na jakiś równy kawałek wjechać i sprawdzić, bo nigdy tabela nie jest w 100% pokrywająca się z rzeczywistością.
Tak poza tym po co Wam takie duże wydatki na ha? 200l cieczy na ha spokojnie starcza

#439 Share Tomek254

Tomek254

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 16:30

Tomek254 ja też mam taki zestaw i 3 bieg 1600 obrotów 3bary i wychodzi koło 250 litrów/ha na niebieskich dyszach.

Dzięki za info. 1600 obrotów ?? dość sporo. Zależy jak się ma ustawiony zawór, ja mam dokręcony na maksa, także u mnie gdzieś 1300 obrotów będzie 3 bary 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 16:34