Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

575 odpowiedzi na ten temat

#381 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 21:51

?? ale o co tobie biega ? spokojnie tematy połączono i czytaj a potem pisz .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz Biardzki [połączone] Dzisiaj, 05:37
  •  

#382 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 23:15

d*pa sie znacie biardzki to nie znaczy tandeta mam 1000 l 15m z pelna hydraulika juz 3 sezon obskoczyl bez awari na 40 ha jak bede zmienial na wiekszy to tylko biardzki

Co to jest 40ha? Nic. 3 sezony? Także nic.

Tyle w temacie. 

#383 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 18:56

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Kolego 3 sezony to jest i dużo i mało. Zależy ile zabiegów w sezonie. Samo zboże to powiedzmy 3-5 to już trochę nalatuje. Dojdzie rzepak gdzie 4 to minimum plus desykacja i robi się 5. Policzyć to wszystko na jeden sezon to trochę będzie.

Żeby nie było że bronię biardzkiego ale do tym 50-70 ha to wystarczy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#384 Share Majster90

Majster90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sadownictwo, Technologie, Komputery, Motoryzacja.

Napisany 23 listopad 2015 - 18:48

Będę brał biardzkiego 400L Lance 12m. Brać ze stabilizacją ? Czy nie zdaje ona egzaminu ?

Zajmuję się uprawą Truskawek oraz sadzonek Żywopłotowych (Ligustr Pospolity oraz Zimozielony).

#385 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1653 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 23 listopad 2015 - 19:36

Stabilizacja na siłowniku? Nie ma nic lepszego do płynnego sterowania belką, osobiście nawet bym się już nie obejrzał za opryskiwaczem bez niej

#386 Share Majster90

Majster90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 20:47

Chodzi mi o tą stabilizację na sprężynach jak na tym filmie:  Różnica w cenie żadna kwestia tylko czy czasem nie jest tak, że to bardziej przeszkadza niż pomaga.

Zajmuję się uprawą Truskawek oraz sadzonek Żywopłotowych (Ligustr Pospolity oraz Zimozielony).

#387 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1653 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 21:23

To jest stabilizacja mechaniczna i jest w standardzie, więc nic za nią nie płacisz i jest montowana w każdym opryskiwaczu. Przeszkadzać nie przeszkadza, pomaga niewiele. Jak wjedziesz kołem w obniżenie albo w bruzdę to i tak Ci przechyli na jedną stronę lance. Lepiej brać na siłowniku i robota jest zupełnie inna, nic nie trzeba ustawiać młotkiem, w zależności od kształtu danego kawałka po którym jedziesz ustawiasz poziom z kabiny 

#388 Share Majster90

Majster90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 21:43

Ok Dzięki za informację i chyba tak zrobię dopłata ok 400 zł,a powiedz mi jeszcze czy warto dopłacać do zaworu stało ciśnieniowego ? Co mi to da ?

#389 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1653 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 22:03

Daje tyle, że przy wyłączaniu pojedynczych sekcji nie zmienia się ciśnienie, ale z tego co zauważyłem, trzeba je wyłączać, gdy jest na nich ciśnienie, tj. już pryskają, inaczej nie zadziała

#390 Share Majster90

Majster90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 22:18

Dzięki. To raczej sobie to odpuszczę i poważnie się zastanowię nad tą stabilizacją.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 09:08

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Ja w biardzkim 600 i 15 belce mam stabilizację mechaniczną i jestem zadowolony sprawdza sie dobrze może czas reakcji jest minimalnie opóźniony ale na moich skosach sprawdza się.
Co do zaworu stałociśnieniowego to bierz zupełnie inna robota. Zamykam 2 sekcje i lecę dalej na tych samych obrotach i z tą samą prędkością i na odwrót jak otworzę to nie muszę się martwić ze ciśnienie spadnie.

#392 Share Majster90

Majster90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 10:34

No to teraz już nie wiem ;) muszę się zastanowić. Niby dopłata do tego zaworu nieduża...

Edytowany przez Majster90, 24 listopad 2015 - 10:34.

#393 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1653 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 11:51

Nie wiem jak przy 15m, ale u mnie przy 12 sie to nie sprawdzało, fakt że lepiej niż na sztywno, ale praktycznie trzeba by ustawiać to na każdym polu, żeby było zawsze równo, a i tak trafi się miejsce w którym będziesz jednym końcem rył w ziemi, a drugim pryskał po niebie. 400zł to nie wielki majątek, a rozwiązanie lux. Wiem coś na ten temat bo miałem od Biardzkiego 400l i 12m na mechanicznej, a teraz mam 600l i 15m na siłowniku.

@blondynek - działa Ci utrzymanie stałego ciśnienia na zaworze, jeśli sekcje zamykasz przy wyłączonej belce i dopiero potem włączasz i pryskasz?

#394 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 12:09

Stabilizację ustawiać na każdym polu ? po to jest żeby nie ustawiać , jedynie jak się wyłączy którąś sekcję to trzeba na sztywno . Mi stabilizacja się przydaje , a zawór stało ciśnieniowy też by się przydał czasami .

Edytowany przez zetorki12, 24 listopad 2015 - 12:10.

ZETOR TEAM

#395 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1653 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 18:52

Jak Ci każde pole idzie pod innym kątem / ma inną topografię, to nie ujedziesz na jednym ustawieniu. I co ma w ogóle wyłączanie sekcji to trzymania belki na sztywno?

#396 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 19:00

No właśnie po to jest samo poziomowanie żeby samo dostosowało się do ukształtowania . Jk wyłączę np . prawą stronę na samo poziomowaniu , to lewa stronę lancy ciśnienie z dysz pcha po prostu do góry .

ZETOR TEAM

#397 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1653 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 19:15

Chyba coś pomyliłeś kolego, samopoziomowanie jak sama nazwa wskazuje ma nieustannie dążyć do utrzymania poziomu czy w tym przypadku także utrzymania ustalonego skosu, bez względu na zmianę położeń urządzenia do którego jest zamontowane. Możesz jechać przechylając się ciągnikiem z lewej na prawą, a belka powinna pozostawać w jednej pozycji. I tu na skosach przegrywa, bo jeden koniec przy wzniesieniu będzie latać przy ziemi, a drugi będzie wysoko nad uprawą.

Z tym ciśnieniem też nie przesadzajmy, dysze nie mają takiej siły, żeby odepchnąć lancę, gdyby takową posiadały, każdy przejazd masakrował by wrażliwe części roślin.

#398 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 19:27

Kolego masz do czynienia z takim opryskiwaczem , czy tylko piszesz bo tak uważasz ? jak zwał "poziomuje " się równolegle do "poziomu " terenu .Wiem że jak wyłączę nawet część sekcji to druga strona idzie do góry (pryskam na 3,5 bara) . Piszę to bo użytkuję , a nie tak sądzę . pzdr.

ZETOR TEAM

#399 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1653 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 19:42

Nie do poziomu terenu, tylko do poziomu jaki mu się ustawi, a to zasadnicza różnica. Gdybyś czytał uważnie poprzednie posty, nie musiałbyś zadawać pierwszego pytania... -_-

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 19:57

Może ktoś inny powie do czego to samo poziomowanie bo się chyba nie dogadamy B) . widocznie Mój Biardzki jakiś inny , bo lance same dostosowują się do terenu (wprawdzie nie idealnie i z opóźnieniem ale...) .Lance ustawiałem tylko na początku użytkowania , bo przeważało je na jedną stronę . Od tamtej pory nic nie przestawiam - ciągnik bruzdą - lance w poziomie .

ZETOR TEAM

Dodaj odpowiedź