Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

575 odpowiedzi na ten temat

#21 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 11 grudzień 2010 - 09:47

koledzy a pryskał już ktoś tym RSM ? czy dobrze działają te końcówki do RSM-u ?

nawet się nie przymierzaj pryskać tymi końcówkami, lipa jakiej świat nie widział, w życiu nie ustawisz wydatku cieczy,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz Biardzki [połączone] Dzisiaj, 23:53
  •  

#22 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 12:23

Opryskiwacz Biardzki [połączone] U nas mamy opryskiwacz 400l już od 7 lat jak dobrze pamiętam.
I tak może za takie pieniądze nie można oczekiwać nic wielkiego ale można było dołożyć wtedy te 2,5tyś i kupić coś lepszego. Po pierwszym roku pracy na gwarancji jeszcze do oleju w pompie dostała się ciecz robocza pompę zrobili lecz w tym roku czyli po 5-ciu latach pąpa znowu przestała pompować a po zdjęciu bocznych osłon żadnej usterki nie było widać a że pompy nie można było rozebrać bardziej to ją zawieźliśm do fabryki oni ją zabrali i za drobne pieniądze dali drugą (mam nadzieję że dłużej wytrzyma). A tak ogólnie to całą ramę musiałem pomalować bo farba w dużej części odpadała i poziomowanie w tym sprzęcie można powiedzieć że jest ale tak naprawdę go nie ma również musieliśmy przerobić lekko roskładanie lanc bo podczas jazdy potrafiły się składać.
Ale jaka cena taka jakość ogólnie kosiarki chyba się lepiej sprawują z tej firmy.
Tylko spokój może nas uratować....

#23 Share pawel1004

pawel1004

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 11:32

Opryskiwacz Biardzki [połączone] jakie tam są pompy?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share arielo

arielo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 22:18

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Witam ostatnio kupiłem opryskiwacz biardzki 400/12 z potrójnymi rozpylaczami i czy mógłby ktoś napisać któren kolor rozpylaczy jest najlepszy do herbicydów a który do oprysków od grzyba.

#25 Share Mariusz15

Mariusz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:ładne dziewczynki szybkie samochody i dochodowe rolnictwo

Napisany 04 styczeń 2011 - 23:08

Opryskiwacz Biardzki [połączone] do herbicydów to niebieska o przekroju 0,3mm można ją nazwać uniwersalna ale to wszystko zależy ile cieczy będziesz pryskał na hektar no i prędkość z tymi tandetnymi głowiczkami to jak znam życie itak będziesz miał problem żeby ustawić ilość cieczy na czerwonej końcówce masz RSM czy zwykłą płasko strumieniówke bo ten RSM to jest naprawde miszczostwo świata :D

#26 Share trebor33

trebor33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 11:55

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Czy wymieniał ktoś łożyska w pompie P-120 (opryskiwacz 400/12), bo "utknąłem" - moim zdaniem powinienem wybić wałek z łozyskami do tyłu pompy (przód - wyjście na WOM), zabezpieczenia zdjęte, a łożyska i wałek nawet nie drgnie - nie chce przesadzać bo aluminiowa obudowa może nie wytrzymać - dlatego prosze o pomoc. Dodam, ze pompa podczas ostatniego oprysku "bardzo sie rozgrzała" - oczywiście z winy łożysk.

#27 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 11:37

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Nie znam się na tym ale na podstawie moich obserwacji przupuszczam ,że te elementy się zapiekły. spróbuj moze popsikać takim odrdzewiaczem{stosują do śrub] Można go kupić w sklepach z częściami.Najpewniejszym i najbezpieczniejszym wyjściem to zawieżć ją do mechanika niech coś poradzi lub zadzwonić do producenta pompy lub opryskiwacza i oni doradzą.

#28 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 11:47

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Ja będę latem testował. Bo w starym beczka pękła i kicha. A dajecie jakieś gumowe podkładki pod beczkę?

#29 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 20 marzec 2011 - 10:08

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Ja pierwsze co zrobiłem po zakupie tego opryskiwacza to założyłem gumowe podkładki miedzy zbiornik a ramę :)

#30 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 13:40

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Kupiłem opryskiwacz biardzki 600l i 15m belka z zaworem stałociśnieniowym. Chcę go ustawić i pryskałem wodą na próbę przy ciśnieniu 4 to tak wychodzi około 300l. I drugim razem ustawiłem na 6 z myślą że wypryskam z 400 lub więcej ale też tyle samo wychodzi. Wydaje mi się że powinno dużo więcej wypryskać przynajmniej tak miałem w starym. Czy może ta pompa do 15m belki jest za mała bo to 120l/min. Dzwoniłem do Zbuczyna ale mówią że wszystko w porządku. Ten zawór stołociśnieniowy to też nie jest to. Jakoś tak ułomnie działa może się wszystko ułoży w robocie. A jak jest w waszych opryskiwaczach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 04 wrzesień 2011 - 21:04

Opryskiwacz Biardzki [połączone] kolego chyba musiał byś wymienić końcówki na inne lub zmniejszyć prędkość ale do czego Ci potrzebne 400 litrów na ha przecież zazwyczaj jest 200-300 litrów

#32 Share gejc76

gejc76

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 09 październik 2011 - 11:11

Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.

Witam kupiłem taki opryskiwacz tylko 300litrów ,wszystko jest ok jak za taką kasę tylko nie kupuj niebieskiego koloru bo nie widać ile jest wody .Jest niby rurka na zewnątrz tzn,. kontrolka ale nie dokładnie wskazuje na kontrolce pokazuje jeszcze wodę a w gruncie rzeczy jest pusto pozdrawiam

Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.

#33 Share mtz8223

mtz8223

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 12:02

nawet się nie przymierzaj pryskać tymi końcówkami, lipa jakiej świat nie widział, w życiu nie ustawisz wydatku cieczy,

my kupiliśmy wczoraj właśnie tez tej firmy tylko ze ciągnego 1200l i gosciu przez tel mowił RSM a jak przywiezli to taki to RSM ja zemnie kSiadz ... normalna grubokroplista koncowka do dolistego dozywiania ... zobaczymy co na wiosne pokarze

#34 Share Cradle35

Cradle35

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 luty 2012 - 23:18

Tania lipa jak mozesz to sie w to nie pchaj nic innego do niego nie zamontujesz poza osprzetem Biarcki kiepskie wykonanie to pikuś bo i cena jest niska ale jak ci przyjdzie do głowy go zmodernizowac to bedziesz miał problem bo częsci w sklepach jak na lekarstwo W tych opryskiwaczach cos jest walniete na wymiarze. Za jedno trzeba ta firme pochwalic design maja najlepszy ze wszystkich firm produkujacych opryskiwacze nawet krukowiak z pilmetem siadaja bo opryskiwacze trzeba przynac super wygladaja Ale niestety na tym sie konczy

#35 Share slavczenko

slavczenko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 20:39

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Witam! Nosze sie z zamiarem zakupu takiego opryskiwacza o poj.1200l. Chcialem sie dowiedziec czy juz go uzywales i jak sie sprawuje

#36 Share mtz8223

mtz8223

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 20:11

Witam! Nosze sie z zamiarem zakupu takiego opryskiwacza o poj.1200l. Chcialem sie dowiedziec czy juz go uzywales i jak sie sprawuje

My mamty takiego 1200 l na kołach :P fajny opryskiwacz wart swojej ceny .. kazdy ciagnik w nim pujdzie od 330 do MTz .. zwinny ładnie pryska duza beczka na 4-6 ha starcza .. jedyna wada to belka i stabilizajca czasami lipnie działa .. ogulnie polecam do zboz do Ziemniakow nie koniecznie .. cieszko sie wjezdza nim .. ale za to nie gniecie krzakow bo duzy przesnit ma .. NP Kukurydze do 1 m siało mozna pryskac

#37 Share Mateusz95

Mateusz95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 19:01

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Ja dziś kupiłem taki opryskiwacz. myśle ze dobry zakup za te pieniądze :)

#38 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 22 styczeń 2013 - 19:13

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Ja cena taka jakość,mam taki opryskiwacz 400/12 i cudem techniki nie jest przez ciągłe się psucie.

#39 Share ursus12

ursus12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 10:34

Opryskiwacz Biardzki [połączone] czy ma któś w opryskiwaczu biardzki zawór stałocisnieniowy włoski?działaja wgl te zawory w tych opryskiwaczach?
http://moto.allegro....2956190464.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 11:35

Opryskiwacz Biardzki [połączone] ja posiadam taki zawór stałociśnieniowy w biardzkim 400L, 3 sekcje na 12 metrach + 2 wolne kazałem założyć gdybym chciał kiedyś zmodernizawać czy lance ręczną podpiąć (za darmo dołożyli). Jak dotąd jestem zadowolony. Ja kupowałem opryskiwacz bezpośrednio u producenta na telefon i 300zl dopłacałem za ten zawór. Ustawiłem sobie te pokrętła przy ciśnieniu 2,5 i gdy zamykam dowolną ilość to ładnie trzyma stale to ciśnienie.

Dopiszę jeszcze minus tego zaworu jaki zauważyłem to problem z rozwadniaczem w sicie, jak dobrze pamiętam (bo praktycznie nie korzystam z rozwadniacza) trzeba zamknąć sekcje i włączyć rozdzielacz i rozwadniacz, wtedy ciśnienie ucieka przez sekcje i bardzo małe ciśnienie ma ten rozwadniacz. Trzeba by zakręcić te pokrętła regulacyjne przy sekcjach ale później od nowa byś je musiał wyregulować.

Edytowany przez Kamilmkm, 23 styczeń 2013 - 12:00.

Dodaj odpowiedź