Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

575 odpowiedzi na ten temat

#341 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 599 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 20:10

u mnie   na 800l i zaworze stało ciśnieniowym 15m belka 5 sekcji też zegar pokazuje 0,9 bar co dziwne przy 1400 obr silnika na 540 wom i prędkości 9,5km/h wychodzi mi na niebieskich dyszach 200l cieczy na ha- powiem więcej  stawiam na to że  to te zegary wskazują  niewłaściwe odczyty bo obserwując dysze jest to na pewno większe ciśnienie niż niespełan 1 bar...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz Biardzki [połączone] Dzisiaj, 01:52
  •  

#342 Share lukipro

lukipro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 22:27

Opryskiwacz Biardzki [połączone] tez tak myślę, widząc po duszach to ciśnienie jest, wyżej wyczytałem żeby wykręcić i wkręcić zegar, bo się zawiesza...

#343 Share tomjur2008

tomjur2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 22:31

Opryskiwacz Biardzki [połączone] manometr jak za mocno skrecony to nic nie bedzie dzialac... ja tak mialem, juz mialem na gwarancje oddac a tu taka mala i glupia rzecz wyszla, manometr za mocno dokrecony... ;-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share lukipro

lukipro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 18:25

Opryskiwacz Biardzki [połączone] tez tak zrobiłem, lecz ciśnienie nie przekracza 2barow na całej sekcji przy 1500 obrotów, chyba to są granice możliwości pompy...

#345 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 15 kwiecień 2015 - 18:42

u mnie jest 3.2 na 1200 obrotów lance 15 metrów pompa standardowa. końcówki niebieskie

#346 Share TurekR

TurekR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 17 kwiecień 2015 - 20:27

Panowie noszę się zakupem opryskiwacza 800-1000l zawieszany. Mam ofertę od Biardzkiego, 1000l zawór stałociśnieniowy stabilizacja hydrauliczna pompa 140l włoska lance 15m calabria głowice potrójne za 7000tys.warto pchać się wten sprzet, czy może dołożyć i coś lepszego znaleść tylko z drugej strony do tych niby lepszych drugie 7tys.Powieszchnia do pryskania to około 17he, ciągnik ursus c385. Doradcie coby tu do 10tys kupić raczej krajowego w miarę wyposionego dobra pompa i lance 15. Dziękuję.

#347 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 17 kwiecień 2015 - 20:37

ja mam biardziego 600l, 15m, od 3 lat, pryskam rocznie około 30ha x około 4 opryski rocznie. do tej pory nie miałem z nim żadnych problemów, wymieniłem tylko końcówki na markowe.

#348 Share TurekR

TurekR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 20:05

A czy warto wyposażyć go jeszcze w rozwadniacz boczny. Dobre są te ich rozwadniacze.

#349 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 21:34

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Witam ponownie
Uporałem się z problemem w moim opryskiwaczu a mianowicie z ustawieniem ciśnienia na zaworze stałociśnieniowym jak i na każdej sekcji. Udało mi się również uruchomić manometr i teraz działa jak należy. Ale do rzeczy.

Ustawienie ciśnienia okazało się banalne ale w instrukcji jest to tak opisane że nie idzie tego pojąć i ogarnąć. Ja zrobiłem w ten sposób że zakręciłem wszystkie pokrętła od sekcji rozdzielacza jak również pokrętło od zaworu stałociśnieniowego włączyłem WOM i co manometr nawet nie drgnął no to go wykręciłem o jeden obrót i co działa to przy 800 obr/ min miałem ciśnienie prawie 10 więc zacząłem kręcić pokrętłami stopniowo zwiększając obroty silnika i tak metodą prób i błędów ustawiłem 3.5 bara przy 1400 obrotach ale okazało się że z pod manometru cieknie więc wykręciłem go całkiem okazało się że membrana jest dziurawa mówi się trudno. Wziąłem taśmę teflonową nawinąłem na gwint manometru i wkręciłem. Raz przestało cieknąć a dwa musiałem znów wyregulować ciśnienie.
Ale reasumując jestem zadowolony na niebieskich dyszach przy 1400-1500 obrotach i 4 biegu w u-360 wylewam 200 litrów na hektar.

Co do lanc miałem tą przyjemność przypadkowego przetestowania ich wytrzymałości i powiem że jestem zadowolony nie ugiąłem a jedynie co to przesunęły się na śrubach mocujących.

Także po opryskaniu 5 ha pszenżyta i 3 ha żyta jestem zadowolony. Teraz czeka mnie oprysk zbóż jarych to kolejne 5 ha a następnie skracanie i dolistnie na kłos zaraz po skracaniu także po wszystkich zabiegach będę mógł powiedzieć coś więcej.

#350 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 15:42

Panowie noszę się zakupem opryskiwacza 800-1000l zawieszany. Mam ofertę od Biardzkiego, 1000l zawór stałociśnieniowy stabilizacja hydrauliczna pompa 140l włoska lance 15m calabria głowice potrójne za 7000tys.warto pchać się wten sprzet, czy może dołożyć i coś lepszego znaleść tylko z drugej strony do tych niby lepszych drugie 7tys.Powieszchnia do pryskania to około 17he, ciągnik ursus c385. Doradcie coby tu do 10tys kupić raczej krajowego w miarę wyposionego dobra pompa i lance 15. Dzi

Posiadam taki opryskiwacz, tzn nie 1000, a 1200 litrów, zawieszany, zawór stałociśnieniowy, włoska pompa Bertolini, hydrauliczne podnoszenie belki roboczej, hydrauliczne poziomowanie (stabilizacja), 18 metrów szerokości i głowice potrójne. Pisałem o nim kilka postów wcześniej, ogólnie polecam, wykonany masywnie, mocna rama, 1000 i 1200 mają identyczną ramę, bardzo masywna belka CALABRIA, posiadająca sprytne i praktyczne blokowanie poszczególnych sekcji przed składaniem. Słowem- szczerze polecam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share Fircyk81

Fircyk81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 18:55

U mnie też problem rozwiązany, ciśnienie już jest właściwe. Przyczyną były źle podłączone węże pompa rozdzielacz rozwadniacz. Szok !!!!

#352 Share Roman71

Roman71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 kwiecień 2015 - 20:27

Witam,

kupiłem nowy opryskiwacz biardzki 400l, lance 12m. W związku z tym chciałbym zapytać: zetorem 3320, jakim muszę jeździć biegiem i ile muszę mieć obrotów aby wypryskać 250 - 300 litrów cieczy na hektar na niebieskich dyszach tzw. trójkach oraz jakie musi być ciśnienie w barach?

#353 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 26 kwiecień 2015 - 21:33

W instrukcji masz tabelę wydatków cieczy u mnie sprawdza sie dość precyzyjnie.

#354 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 26 kwiecień 2015 - 22:03

Wystarczy skalibrować 80metrów jazdy x 10 i masz wydatek na 1ha ,ustawisz go do 10l +,- błędu

#355 Share xUrsusekc330x

xUrsusekc330x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 14:38

Połączone

Witam, chciałbym zapytać tak jak w temacie, jakie ustawić ciśnienie w opryskiwaczu ( biardzki 400l 12m ), jakie wy ustawiacie ciśnienie w waszych opryskiwaczach ?

Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie, mój wałek odbioru mocy jest za długi do tego opryskiwacza, nie mogę go podnieść, ledwo unosi nad ziemię i wałek się zamyka do końca i wyżej nie pójdzie, bo pompę wyrwie, wałek ma długość 75 cm złożony, jakie długości mają wasze wałki ? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Edytowany przez kris14, 28 kwiecień 2015 - 20:30.
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

#356 Share kadore

kadore

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 14:56

Ja mam w takim modelu jak podałeś ustawione ciśnienie 3Bar , ale  pryskam ursusem 3512 na 1 biegu to prędkość jazdy jest ok. 8 km/godz.

i mi wychodzi przy tych ustawieniach wydatek cieczy ok. 300 Litrów na ha.

#357 Share xUrsusekc330x

xUrsusekc330x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 15:02

Ja posiadam ursusa c 330 i będę jeździł biegiem 4, to też pewnie ustawić 3 Bar ?

Posiada ktoś może ursusa c 330 i taki opryskiwacz?

#358 Share kadore

kadore

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 15:27

przeczytaj http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/kalibracja-opryskiwacza-prosta-czynnosc-8211-duze-korzysci,56939.html

#359 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 28 kwiecień 2015 - 15:28

Nie wiem czy niektórych zdolność czytania instrukcji obsługi czy użycia google w celu odnalezienia informacji tak bardzo przerasta?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 28 kwiecień 2015 - 16:17

Ja  mam  taki opryskiwacz  i  c  330  jeżdżę 4  , ciśnienie  około  2 ,5  atm , 400 l  na  około 1,7  ha 

tu  jest temat  o  tym opryskiwaczu 

http://www.agrofoto....e +opryskiwaczu

Edytowany przez mariuszd93, 28 kwiecień 2015 - 16:18.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Dodaj odpowiedź