Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

575 odpowiedzi na ten temat

#321 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 29 marzec 2015 - 11:54

do dokarmiania dolistnego mocznikiem i siarczanem mg lepsze będą niebieskie czy żółte końcówki ? i dlaczego? ;)

ZETOR Team !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz Biardzki [połączone] Dzisiaj, 00:26
  •  

#322 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 12:05

Uważam że niebieskie. Większa kropla a co za tym idzie mniejsze znoszenie oprysku i co najważniejsze mniejsza możliwość zatkania końcówek. Taki jest moje zdanie ale niech się wypowiedzą jeszcze inni może bardziej doświadczeni. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#323 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 15:36

Lepsze żółte dlatego że mniejsza kropla a tym samym mniejsze ryzyko przypalenia.

W praktyce nikt nie przekłada i pryska na tych od herbicydów.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 29 marzec 2015 - 16:11

a do herbicydów to są lepsze żółte czy niebieskie bo wszędzie pisze na środkach że średniokropliste czyli niebieskie a żółte drobnokropliste czyli do fungicydów? :)

Edytowany przez Renault9514, 29 marzec 2015 - 16:12.

ZETOR Team !!!

#325 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 17:27

zdaje się że  część posta kolegi powyżej dotyczyła też  moich uwag- co  do tego  ile mam lat  to zdaje się że większość użytkowników na tym forum jest młodsza od mojego syna. Mi różnego rodzaju niedomalowania w  ramie  przeszkadzają i zwracam na to uwagą. Co do kiepskiej jakości spawów też mogę się śmiało wypowiedzieć  ponieważ mam 20-letnią praktyką w metalurgii, co do pękających ram  to powiem tak-oczywiście można wszystko zwalić na użytkownika maszyny że  robił coś nie tak że popękała- a ja wiem z  doświadczenia że problem leży w samej konstrukcji nie gdzie indziej-właściwie dobrany materiał o właściwej wytrzymałości przy danych obciążeniach- wszystko projektowane z pewną rezerwą techniczną - po prostu nie pęka! Dlatego  należy o tym  mówić żeby w przyszłości producent na to zwrócił uwagę i się zastanowił co zmienić żeby poprawić wytrzymałość danej konstrukcji. Osobiście  nie  stać mnie na maszyny  z najwyższej półki i staram się ważyć stosunek jakości do ceny ale niestety biardzki kiepsko w tej kalkulacji wypada-użytkuje 800l,15m, zawór stałociśnieniowy- zapytam wprost jak to możliwe że  w nowej maszynie cieknie rozdzielacz przewody/węże nie są logicznie podłączone do sekcji,dlaczego nie idzie wyłączyć rozwadniacza, czy w końcu nie działa manometr- przecież producent nie  pisze nigdzie że należy sobie złożyć lub poprawić  poszczególne części opryskiwacz-wręcz powiem tak jestem pewien że  ktoś to sprawdza czy wszystko działa poprawnie-więc  albo niech producent opuści cenę i przysyła wszystko w kartonikach do samodzielnego montażu albo niech zmieni osobę która produkt gotowy kontroluje przed wysyłką do klijenta

Edytowany przez 20CBR12, 29 marzec 2015 - 17:30.

#326 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 683 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 18:54

Z tym logicznym połączeniem sekcji to masz rację, bo u mnie też są podłączone jak popadnie. Zewnętrzna wajcha zamyka środkową lancę, środkowa brzeżną.

Możesz rozwinąć temat tego rozwadniacza? - bo coś podejrzewam, że u mnie spadek ciśnienia jest właśnie związany z puszczaniem cieczy na rozwadniacz.  Wykonywałem do tej pory zabieg w jednym dniu i nie przyszło mi na myśl sprawdzić czy nie przelewa.

#327 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 23:42

u mnie nie szło wyłączyć rozwadniacza pracował przez cały czas w obu pozycjach. Problem polegał na tym że kruciec był niewłaściwie zamontowany co powodował wydłużenie się zaworu w rozdzielaczu i przez to nie szło go zamnknąć, po rozebraniu wszystkiego i prawidłowym złożeniu problem znikł. U mnie też mam wielkie problemy z uzyskaniem właściwego ciśnienia ale reklamacje złoże za 2-3 m-ce gdy opryskiwacz nie będzie potrzebny teraz nie mogę sobie pozwolić  na to żeby przyjechał serwis coś rozebrał lub wymontował i uroczyście oświadczył że z nowymi częściami przyjadą jak najszybciej jest to możliwe -czyli za tydzień lub dłużej... :D

#328 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 06:04

Opryskiwacz kupowałem w lutym i spytałem, jak wygląda sprawa z ewentualną wodą w pompie i całym układzie. Producent uczciwie powiedział, że maszyna nie będzie zalewana i próbowana, co mnie nawet ucieszyło, bo na Agrofoto naczytałem się mnóstwo historii o uszkodzonych pompach w nowych opryskiwaczach, spowodowanych właśnie przymrozkami. Jeden użytkownik pisał, że wówczas ani dealer, ani producent nie czuli się odpowiedzialni... Tak więc uruchamiając go pierwszy raz, zdawałem sobie sprawę, że mogą wystąpić nieszczelności, jakieś kapanie itp. Tak się jednak nie zdarzyło, jedyną rzeczą, która wymagała poprawienia było to, o czym pisze kolega wyżej, tj zamiana sekcji przy rozdzielaczu, co wymagało 2 minut pracy. Myślę, że o takich duperelach nie warto nawet pisać. Ja jestem chyba w czepku urodzony, bo ramę mam masywną, wszędzie domalowaną, spawy bardzo estetyczne i równe, mam drugi opryskiwacz, 3-letni Bury i nie widzę żadnych różnic w wykonaniu, powiem więcej, Biardzki ma więcej pomysłowych rozwiązań. Może chodzi o to, że mam największy zawieszany model, tzn 18 - metrowy ze zbiornikiem 1200 litrów, więc maszyna zrobiona jest solidniej, aniżeli te o mniejszej pojemności. Pompa włoska także nie sprawia problemów. Myślę, że Biardzki sprzedaje naprawdę dużo opryskiwaczy, co widać choćby na AF, więc z powodu pośpiechu i dużej liczby pracujących w PL maszyn może pojawiać się dużo także negatywnych opinii. Sam jednak cieszę się z zakupu. Piszę to, bo najczęściej wchodzą tu ludzie niezadowoleni i obraz danej marki robi się bardzo zafałszowany, sam czytałem temat przed kupnem, ale postanowiłem obejrzeć opryskiwacz na żywo i bardzo mi się spodobał. Pozdrawiam!!!

#329 Share supermichal13

supermichal13

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze Motoryzacja, rolnictwo, robienie filmów rolniczych.

Napisany 31 marzec 2015 - 20:59

Witam

Może tutaj teraz trochę zaśmiecę temat  ale już nie chce  zakładać kolejnego tematu. ;)

Wiec mam do Biardzkiego około 30km, wiec myślałem że w wakacje mógłbym tam pracować ale  znalazłem stronę z opiniami pracodawców  i co przeczytałem co tam sie dzieje to aż włos sie jeży na głowie :wacko:  i czy może ktoś z was tam pracował i wie co nieco jak tam jest czy warto wogle tam isć pracować.

Zapraszam na kanał na YT http://www.youtube.c...13?feature=mhee

#330 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 21:17

Mozesz podac ta stronke albo samemu powiedziec co tam sie dzieje bo az mnie zaciekawiles.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 21:36

http://www.gowork.pl..._firma,664357,0

#332 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 11:11

mam bieradzkiego od 2012 400 lity wszystko się zgadza metarjał to nie jest jakiś dobry  nikt mi nie powie że 5 ha i się lance zaczynają składać bo się wytarły ograniczniki co do tych co się chwalą że pryskają dużymi biegami 3-4 szosową to jest prędkość 10-17   to nie ma co się dziwić że mają ramy pogięte czy coś urwane  opryskiwacz ma pryskać na 1 szosowej i ma 200 l wylatywać a nie skakać po polu i na niebieskich końcówkach bo puł biedy jak macie pola długie i w prostkokącie i żadnego słupa na polu a jak macie rogi czy słupy to jest problem a z pilmetem go poruwnywać nie ma co bo pilmet nawet ma więcej filtrów co skutkuje nie zapychaniem końcówek przy pryskaniu siarczanem czy innym nawozem. Mam pytanko u was też tak się tłucze na mieszadle jak jedziecie szosą i więcej gazu dodacie np 1800 obr bo jest taki stukot i czym więcej gazu to szybciej stuka

#333 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 18:51

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Skladajace lance to norma produkt flagowy :P

#334 Share Fircyk81

Fircyk81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 11 kwiecień 2015 - 08:03

Witam
Mam pewien dylemat jestem posiadaczem opryskiwacza biardzki 600 litrów belka 15 rozdzielacz fero z zaworem stałociśnieniowym potrójne końcówki stabilizacja mechaniczna i rozdzielacz 5 sekcyjny.
Dzisiaj zalałem go wodą po uprzednim sprawdzaniu wszystkich złączek i jak narazie nie cieknie. Podczepiłem go do 60-tki i z pełnym zbiornikiem niema problemu ze stabilnością ale mam ładowacz ale do rzeczy.
Ustawiłem wszystko tak jak jest opisane w instrukcji i co się okazuje przy 1400 obrotach załączonych wszystkich sekcjach ciśnienie jest na poziomie 0.5-1 bara. Zacząłem kręcić pokrętłem od zaworu stałociśnieniowego ale na wiele to się nie zdało tak samo jak zaworami przy każdej sekcji dodam że to wszystko robiłem na niebieskich dyszach. Ciśnienie w przeponie 1 bar czyli książkowe.
Może mi ktoś pomóc i wytłumaczyć co zrobić żeby uzyskać większe ciśnienie bo już nie wiem za co się wziąć. A poza tym w którą stronę kręcić zaworem stałociśnieniowym żeby zwiększyć ciśnienie.

#335 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 11 kwiecień 2015 - 13:15

A może przy belce 15 metrów obroty w c-360 są za małe, napisałeś że obroty 1400 a u mnie w c-360 przy takich obrotach przy 12 metrowej belce był problem z ciśnieniem dopiero jak ustawiłem obroty na 1600 to wszystko ładnie grało wiec może i Ty zwiększ obroty w ciągniku i wtedy zobaczysz czy prawidłowo działa. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#336 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 11 kwiecień 2015 - 19:33

ja w biardzim 600l 15m, mam ciśnienie 4,2 (wskazanie zegara) wychodzi prawie 200l/ha, obroty c360 - 1600, zawór zwykły 5 sekcji, końcówki żółte antyznoszeniowe lechler.

powiem ci kolego że te fabryczne końcówki nadają się do podtarcia d....py. podczas pryskania wyłącza się rozwadniasz i ciśnienie powinno wzrosnąć (rozwadniacza używaj tylko do rozpuszczania np. mocznika a do pryskania wyłączaj)

#337 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 12:16

Ja przy 15-letim Dziekanie przy 1100obr silnika przy otwartych wszystkich sekcjach mam ciśnienie 2,5bar.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#338 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 17:37

Pytanie do osób którzy mają w biardzkim rozdzielacz stało ciśnieniowy. Czy takie działanie tego rozdzielacza  jak na filmiku jest prawidłowe ( akcja od 4:05)

Coś tu jest chyba nie tak.Widać że facetowi kończy się regulacja i mało gałki nie ukręci,a ciśnienie dalej nie jest ustawione.

A później gdy zamyka poszczególne sekcji ciśnienie wzrasta a powinno być utrzymywane na takim samym poziomie.

#339 Share jajonasz

jajonasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 19:33

Witam
Mam pewien dylemat jestem posiadaczem opryskiwacza biardzki 600 litrów belka 15 rozdzielacz fero z zaworem stałociśnieniowym potrójne końcówki stabilizacja mechaniczna i rozdzielacz 5 sekcyjny.
Dzisiaj zalałem go wodą po uprzednim sprawdzaniu wszystkich złączek i jak narazie nie cieknie. Podczepiłem go do 60-tki i z pełnym zbiornikiem niema problemu ze stabilnością ale mam ładowacz ale do rzeczy.
Ustawiłem wszystko tak jak jest opisane w instrukcji i co się okazuje przy 1400 obrotach załączonych wszystkich sekcjach ciśnienie jest na poziomie 0.5-1 bara. Zacząłem kręcić pokrętłem od zaworu stałociśnieniowego ale na wiele to się nie zdało tak samo jak zaworami przy każdej sekcji dodam że to wszystko robiłem na niebieskich dyszach. Ciśnienie w przeponie 1 bar czyli książkowe.
Może mi ktoś pomóc i wytłumaczyć co zrobić żeby uzyskać większe ciśnienie bo już nie wiem za co się wziąć. A poza tym w którą stronę kręcić zaworem stałociśnieniowym żeby zwiększyć ciśnienie.

Zobacz czy nie masz włączonego rozwadniacza (żółta dźwignia). Kręć zielonym pokrętłem do skutku musi się coś ruszyć na zegarze. Spróbuj jeszcze na większych obrotach, ale to raczej nie tego wina. U mnie, co prawda przy belce 12m i na zwykłym rozdzielaczu, śmigam c-360 1200obr, ciśnienie mam ustawione 2,9 bara i takie trzyma, a zapas na pokrętle do ustawiania jeszcze jest spory.

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share lukipro

lukipro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 19:38

Opryskiwacz Biardzki [połączone] dobijam do problemu z podbiciem ciśnienia w biardzki, posiadam 400 l 15 m, ciśnienie nie przekracza 1 bara... na włączonych wszystkich sekcjach...
dodam że podczepiony jest po c360-3p

Dodaj odpowiedź