Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

575 odpowiedzi na ten temat

#281 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 18 luty 2015 - 19:24

Dołączam się do pytania o zawór stałociśnieniowy, chodzi mi o rolę zielonego pokrętła (kolega pisze, że to regulacja ciśnienia), rolę czerwonej i żółtej dźwigni oraz zielonych pokręteł pod dźwigienkami do włączania poszczególnych sekcji. Pozdrawiam. Kupiłem zawieszany 1200 litrowy opryskiwacz, belka 18 metrów, bardzo masywna z nowym zamykaniem sekcji na zatrzaski, wykonanie rewelacyjne, włoska pompa, wspomniany zawór stałociśnieniowy, hydrauliczne podnoszenie belki, hydrauliczne poziomowanie siłownikiem dwustronnego działania, światła, przekaźnik, ogólnie opryskiwacz wykonany jest bardzo ładnie, solidnie i estetycznie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz Biardzki [połączone] Dzisiaj, 15:21
  •  

#282 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 18 luty 2015 - 19:47

Zielone główne pokrętło to ustawienie ciśnienia roboczego, czerwona łapa z boku to puszczanie cieczy na sekcje lub na przelew (np przy nawrocie nie wyłączasz wom tylko tą łapą), żóltą podajemy ciecz na rozwadniacz w sicie, małe zielone to korekta ciśnienia na poszczególnych sekcjach (regulujemy i ustawiamy po zakupieniu), czerwone łapki to wiadomo otwieranie/zamykanie poszczególnych sekcji

#283 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 18 luty 2015 - 20:43

ja w  moim znalazłem kilka niedociągnięć i powiedziałbym że  daje żółtą  kartkę firmie - oczywiście  jeszcze  nie  był  testowany   na polu ale  napisze  tylko to  co  zauważyłem - w  kilku  miejscach spore  braki jeśli chodzi o spawy części metalowych szczególnie  lanc ( w  moim  przypadku 15m) pozaginane  węże w  kilku  miejscach - myśle że  po  prostu za długie  zostały  zamontowane  w  kilku miejscach, nie  spasowany właściwie  rozdzielacz przez  niewłaściwie  ułożone węże oraz niedomalowania ramy w  zakamarkach które  na pewno szybko będą  rdzewieć, po za tym więcej nie  ma się  do czego przyczepić , co do regulacji zaworu stałociśnieniowego u  mnie diler tłumaczył jak to się  reguluje w  prosty i zrozumiały sposób-powinno to być ich obowiązkiem bo rzeczywiście w instrukcji obsługi nie  ma nic słowem jak to skalibrować - choć  żadnej  filozofii nie  ma.. ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kolejne eliminacje za nami zobacz »

•  

#284 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 18 luty 2015 - 20:50

Agrest, dzięki za fachową pomoc:)))

Edytowany przez tomektroszynski, 18 luty 2015 - 20:56.

#285 Share andrews1987

andrews1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 18 luty 2015 - 21:29

Dziękuje za pomoc. Kolego Agrest mówiłeś że ta czerwona dźwignia jest sekcje/przelew tzn mieszadło?? czy gdzieś indziej się włącza mieszadło czy też może do mieszania należy wykorzystywać rozwadniacz w sicie? A i może ktoś wie czy może działać mieszadło i rozwadniacz równocześnie??

#286 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 19 luty 2015 - 08:09

Mieszadło jest  włączone na stałe, pracuje cały czas ( chyba że dyszę przytka co jest częste). Wąż do mieszadła powinien wychodzić spod filtra w rozdzielaczu. Jeśli chcesz mieć wyłączane mieszadło to musisz przeciąć wężyk i wstawić jakiś zawór kulowy ( ale kiedyś i tak zapomnisz włączyć ;) )

Rozwadniacza używasz tylko do rozpuszczania nawozów sypkich i pestycydów proszkowych ( ja nie używam bo kiepsko to działa - puszczam wodę bezpośrednio na nawóz/ pestycyd i samo rozpuszcza)

Funkcji przelewu można powiedzieć, że używam jako mieszadła w drodze na pole - włączam aby nie było ciśnienia na rozdzielaczu, bo wiadomo jakie są dojazdy na pole, raz jedziesz na 1000obr, za chwilę na 1500, a ciśnienie skacze, a  w polu pracujesz na stałych obrotach.

#287 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 19 luty 2015 - 18:04

a  jak wygląda sypanie siarczanu lub mocznika  bezpośrednio na sito , bo jak  tak sobie  na nie  patrzę  to nie  wzbudza  mojego zaufania i  raczej  się wydaje  że  można tam  max 5kg wsypać  bo pod  większym ciężarem  to zaraz się wszystko urwie...?

#288 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 19 luty 2015 - 20:00

Ja mam akurat 400l i to sito jest bardzo małe. Zmieści się wiaderko moczniku, i przy intensywnym strumieniu wody na początku jest ryzyko wylania się cieczy. Przy nawozach drobnokrystalicznych ten problem jest jeszcze większy (np mikrokomplex), bo na początku przytyka się siatka w sicie, więc ciecz nie ma ujścia i się przepełnia. Pozostaje więc równoczesne lanie wody i sypanie nawozu.

Najgorszy bigos zrobił mi się jak wsypałem na sito Roundup Energy. Zrobił się sklejony twardy kluch, którego nawet rozłupać nie można było.

#289 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1129 postów

Napisany 19 luty 2015 - 22:07

Ja sypie wiadro mocznika czy siarczanu, odżywki krystaliczne i nic się nie przelewa, po to jest ten rozwadniacz. Zależy komu jak szybko woda leci :P

@up bo pewnie trzeba było go rozrabiać z ciepłą wodą, ja tak kiedyś miałem nie pamiętam już co to było, jeden kawał i na opakowaniu było napisane żeby w letniej wodzie mieszać

KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#290 Share JacoVR6

JacoVR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 19 luty 2015 - 23:53

W moim 1600L Sita mam dwa. Ale z zasady używam tylko więkrzego i sypałem mocznik do pełna i nie ma obawy że się przerwie. Arozwadniacz boczny to proponuje używać tylko to płynów bo jak rozpuszczałem bor w proszku czu siarczan amonu to mi zabiło cały układ do filtra .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share piotr89

piotr89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 20 luty 2015 - 09:41

Ja zrobiłem duży lejek i powoli sypię na włączony rozwadniacz.

#292 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 24 luty 2015 - 21:12

Czy mf 255 poradzi sobie z opryskiwaczem 600 litrowym? Nie rozleci mi się pompa?

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#293 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 24 luty 2015 - 21:31

Podnieś podniesie, ale na wybojach szkoda podnośnika.

#294 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 24 luty 2015 - 21:38

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Spokojnie bedzie latal. Mniej dostanie po tylku niz przy rozsiewaczu 600kg.

#295 Share kar0711

kar0711

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 25 luty 2015 - 16:15

witam. zamierzam zakupić opryskiwacz 600 l 12m firmy bracki. ale mam dylemat:

- zawór stało ciśnieniowy polski FERMO - czy jest wytrzymały?

- belka podzielona na 3 lub 5 sekcji.

#296 Share kar0711

kar0711

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 25 luty 2015 - 19:21

witam. zamierzam zakupić opryskiwacz 600 l 12m firmy bracki. ale mam dylemat:

- zawór stało ciśnieniowy polski FERMO czy włoski i dlaczego?

- belka podzielona na 3 lub 5 sekcji.

#297 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 25 luty 2015 - 20:54

Myśląc ekonomicznie weź polski, myśląc snobistycznie weź włoski. Różnic w użytkowaniu tego było nie było niskobudżetowego sprzętu pewnie nie będzie. Liczba sekcji to już jak stryjenka uważa ;) . Zależy jakie masz działki.  W 400l/12m mam 3 sekcje i wystarcza.  Jak jest potrzeba to przekręcam i zamykam stosowne końcówki. Dla 12m 5 sekcji to raczej za dużo.

Ja rozglądałem się za opryskiwaczem Pilmet 2000l/18m, ale będąc na oględzinach zszokowałem się jego gabarytami.  I z tego względu dziś zakupiłem Biardzki 800/15. Rozdzielacz Fermo 5 sekcji.

Kiedyś pisałem o końcówkach do RSM, że to straszne g. Nadal twierdzę, że jakością nie grzeszą, ale dziś przekonałem się, że główną przyczyną poparzeń roślin był brak kryz. W sumie powinienem się doszkolić w tej kwestii, ale kto by pomyślał, że z fabryki może przyjść niekompletny sprzęt (zamówiony na Agrotech Kielce) W sprzęcie zakupionym dzisiaj kryzy są i nawet przy dużym ciśnieniu  ciecz spływa z wolna, podczas gdy w poprzednim opryskiwaczu każda końcówka dawała ciecz na 2 m w dal mocno ją rozpylając.

#298 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 17:49

mam prośbę  do  użytkowników  belki  15metrowej którzy zaczepiają  do  biardzkiego  c- 360 porszę  powiedzcie  mi jakie  macie  ciśnienie  na  zegarze przy  200l cieczy na ha i z jakimi obrotami silnika  jeździcie - wiem  że  można  bez  problemu samemu sobie to skalibrować  ale za chwile  trzeba  w  pole  a  mnie  nie  ma  w  domu i przez  najbliższe  2 tyg  nie  będzie... i jestem  zmuszony  żeby  dziewiczy kurs opryskiwacza zrobił  mój syn  ,który  nie  ma aż  takiego  doświadczenia  jak  ja dlatego proszę  o  jakikolwiek punkt  zaczepienia  żebym  mógł  mu  cokolwiek podpowiedzieć..
 belka 15m plus zawór  stało ciśnieniowy choć  ten  jest  już  skalibrowany (sam  to  robiłem)

#299 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 18:30

Opryskiwacz Biardzki [połączone] IV-bieg
Silnik 1100rpm
Ciśnienie 2,0 bar
Dysza niebieska
= 200l/ha

Edytowany przez asharot, 10 marzec 2015 - 18:32.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 20:00

serio IV? zawsze  jeździłem III i 1600 obrotów silnika- przynajmniej  starym  opryskiwazem- widze  że  będzie  sporo taniej! :)

Edytowany przez 20CBR12, 10 marzec 2015 - 20:00.

Dodaj odpowiedź