andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

martinezo    41

34,5 tys brutto, żadnej płyty nie dostałem. Nawet instrukcji obsługi komputera. Mam tylko instrukcję od pompy i ogólną opryskiwacza ale bez komputera... Czyli mnie wyruch*li :/

jakie masz wyposażenie oprócz pełnej hydrauliki? komputer BRAVO 180S czi B.MATIC 700?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Witam mam pytanie bo kupiłem opryskiwacz z takim zaworem a w instrukcji opryskiwacza jest tylko ten zwykły zawór opisany. Nie miałem styczności ze stałociśnieniowym zaworem a chyba byłby lepszy bo mam wąskie pola i praktycznie na każdym polu muszę pryskać częścią belki polowej. Tylko nie wiem jak wyregulować i co jak ustawić na tym rozdzielaczu. Pierwsza regulacja i co od czego to dla mnie czarna magia bez instrukcji. Już zaczynam żałować że nie wziąłem zwykłego zaworu. Pomożecie ?? http://olx.pl/oferta/opryskiwacz-600l-lance-15m-zawor-wloski-stalo-cisnieniowy-duro-nowy-CID757-ID59gDb.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

nie masz czego żałowac taki zawór to fajna sprawa,ja co prawda miałem trochę łatwiej bo mam belkę 12m i 3 sekcje ale zrobiłem tak, nalałem czystej wody uruchomiłem opryskiwacz z  otwartymi  wszystkimi sekcjami ustawiłem wstępnie ciśnienie(duże zielone pokrętło) tak na połowie zielonego pola i kolejno po jednej zamykałem sekcje ,wiadomo po zamknięciu jednej sekcji ciśnienie na zegarze rośnie i właśnie w tym momencie trzeba kręcic pokrętłami przy pozostałych sekcjach aż ciśnienie się odpowiednio obniży- czyli metoda prób i błędów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Kolego ja dałem przykładowe zdjęcie ja mam 400l 12m i też trzy sekcje ale tu nie chodzi o ilość sekcji tylko zasada działania i do czego jest główne zielone pokrętło i ta żółta dźwignia i ta czerwona pojedyncza po prawej stronie i ewentualnie włączona sekcja jest przód czy w tył opryskiwacza (położenie dźwigni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania o zawór stałociśnieniowy, chodzi mi o rolę zielonego pokrętła (kolega pisze, że to regulacja ciśnienia), rolę czerwonej i żółtej dźwigni oraz zielonych pokręteł pod dźwigienkami do włączania poszczególnych sekcji. Pozdrawiam. Kupiłem zawieszany 1200 litrowy opryskiwacz, belka 18 metrów, bardzo masywna z nowym zamykaniem sekcji na zatrzaski, wykonanie rewelacyjne, włoska pompa, wspomniany zawór stałociśnieniowy, hydrauliczne podnoszenie belki, hydrauliczne poziomowanie siłownikiem dwustronnego działania, światła, przekaźnik, ogólnie opryskiwacz wykonany jest bardzo ładnie, solidnie i estetycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

Zielone główne pokrętło to ustawienie ciśnienia roboczego, czerwona łapa z boku to puszczanie cieczy na sekcje lub na przelew (np przy nawrocie nie wyłączasz wom tylko tą łapą), żóltą podajemy ciecz na rozwadniacz w sicie, małe zielone to korekta ciśnienia na poszczególnych sekcjach (regulujemy i ustawiamy po zakupieniu), czerwone łapki to wiadomo otwieranie/zamykanie poszczególnych sekcji

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

ja w  moim znalazłem kilka niedociągnięć i powiedziałbym że  daje żółtą  kartkę firmie - oczywiście  jeszcze  nie  był  testowany   na polu ale  napisze  tylko to  co  zauważyłem - w  kilku  miejscach spore  braki jeśli chodzi o spawy części metalowych szczególnie  lanc ( w  moim  przypadku 15m) pozaginane  węże w  kilku  miejscach - myśle że  po  prostu za długie  zostały  zamontowane  w  kilku miejscach, nie  spasowany właściwie  rozdzielacz przez  niewłaściwie  ułożone węże oraz niedomalowania ramy w  zakamarkach które  na pewno szybko będą  rdzewieć, po za tym więcej nie  ma się  do czego przyczepić , co do regulacji zaworu stałociśnieniowego u  mnie diler tłumaczył jak to się  reguluje w  prosty i zrozumiały sposób-powinno to być ich obowiązkiem bo rzeczywiście w instrukcji obsługi nie  ma nic słowem jak to skalibrować - choć  żadnej  filozofii nie  ma.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Dziękuje za pomoc. Kolego Agrest mówiłeś że ta czerwona dźwignia jest sekcje/przelew tzn mieszadło?? czy gdzieś indziej się włącza mieszadło czy też może do mieszania należy wykorzystywać rozwadniacz w sicie? A i może ktoś wie czy może działać mieszadło i rozwadniacz równocześnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

Mieszadło jest  włączone na stałe, pracuje cały czas ( chyba że dyszę przytka co jest częste). Wąż do mieszadła powinien wychodzić spod filtra w rozdzielaczu. Jeśli chcesz mieć wyłączane mieszadło to musisz przeciąć wężyk i wstawić jakiś zawór kulowy ( ale kiedyś i tak zapomnisz włączyć ;) )

Rozwadniacza używasz tylko do rozpuszczania nawozów sypkich i pestycydów proszkowych ( ja nie używam bo kiepsko to działa - puszczam wodę bezpośrednio na nawóz/ pestycyd i samo rozpuszcza)

Funkcji przelewu można powiedzieć, że używam jako mieszadła w drodze na pole - włączam aby nie było ciśnienia na rozdzielaczu, bo wiadomo jakie są dojazdy na pole, raz jedziesz na 1000obr, za chwilę na 1500, a ciśnienie skacze, a  w polu pracujesz na stałych obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

a  jak wygląda sypanie siarczanu lub mocznika  bezpośrednio na sito , bo jak  tak sobie  na nie  patrzę  to nie  wzbudza  mojego zaufania i  raczej  się wydaje  że  można tam  max 5kg wsypać  bo pod  większym ciężarem  to zaraz się wszystko urwie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

Ja mam akurat 400l i to sito jest bardzo małe. Zmieści się wiaderko moczniku, i przy intensywnym strumieniu wody na początku jest ryzyko wylania się cieczy. Przy nawozach drobnokrystalicznych ten problem jest jeszcze większy (np mikrokomplex), bo na początku przytyka się siatka w sicie, więc ciecz nie ma ujścia i się przepełnia. Pozostaje więc równoczesne lanie wody i sypanie nawozu.

Najgorszy bigos zrobił mi się jak wsypałem na sito Roundup Energy. Zrobił się sklejony twardy kluch, którego nawet rozłupać nie można było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Ja sypie wiadro mocznika czy siarczanu, odżywki krystaliczne i nic się nie przelewa, po to jest ten rozwadniacz. Zależy komu jak szybko woda leci :P

 

@up bo pewnie trzeba było go rozrabiać z ciepłą wodą, ja tak kiedyś miałem nie pamiętam już co to było, jeden kawał i na opakowaniu było napisane żeby w letniej wodzie mieszać


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

W moim 1600L Sita mam dwa. Ale z zasady używam tylko więkrzego i sypałem mocznik do pełna i nie ma obawy że się przerwie. Arozwadniacz boczny to proponuje używać tylko to płynów bo jak rozpuszczałem bor w proszku czu siarczan amonu to mi zabiło cały układ do filtra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    48

Ja zrobiłem duży lejek i powoli sypię na włączony rozwadniacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Czy mf 255 poradzi sobie z opryskiwaczem 600 litrowym? Nie rozleci mi się pompa?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Podnieś podniesie, ale na wybojach szkoda podnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kar0711    1

witam. zamierzam zakupić opryskiwacz 600 l 12m firmy bracki. ale mam dylemat:

- zawór stało ciśnieniowy polski FERMO - czy jest wytrzymały?

- belka podzielona na 3 lub 5 sekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kar0711    1

witam. zamierzam zakupić opryskiwacz 600 l 12m firmy bracki. ale mam dylemat:

- zawór stało ciśnieniowy polski FERMO czy włoski i dlaczego?

- belka podzielona na 3 lub 5 sekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

Myśląc ekonomicznie weź polski, myśląc snobistycznie weź włoski. Różnic w użytkowaniu tego było nie było niskobudżetowego sprzętu pewnie nie będzie. Liczba sekcji to już jak stryjenka uważa ;) . Zależy jakie masz działki.  W 400l/12m mam 3 sekcje i wystarcza.  Jak jest potrzeba to przekręcam i zamykam stosowne końcówki. Dla 12m 5 sekcji to raczej za dużo.

 

Ja rozglądałem się za opryskiwaczem Pilmet 2000l/18m, ale będąc na oględzinach zszokowałem się jego gabarytami.  I z tego względu dziś zakupiłem Biardzki 800/15. Rozdzielacz Fermo 5 sekcji.

 

Kiedyś pisałem o końcówkach do RSM, że to straszne g. Nadal twierdzę, że jakością nie grzeszą, ale dziś przekonałem się, że główną przyczyną poparzeń roślin był brak kryz. W sumie powinienem się doszkolić w tej kwestii, ale kto by pomyślał, że z fabryki może przyjść niekompletny sprzęt (zamówiony na Agrotech Kielce) W sprzęcie zakupionym dzisiaj kryzy są i nawet przy dużym ciśnieniu  ciecz spływa z wolna, podczas gdy w poprzednim opryskiwaczu każda końcówka dawała ciecz na 2 m w dal mocno ją rozpylając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

mam prośbę  do  użytkowników  belki  15metrowej którzy zaczepiają  do  biardzkiego  c- 360 porszę  powiedzcie  mi jakie  macie  ciśnienie  na  zegarze przy  200l cieczy na ha i z jakimi obrotami silnika  jeździcie - wiem  że  można  bez  problemu samemu sobie to skalibrować  ale za chwile  trzeba  w  pole  a  mnie  nie  ma  w  domu i przez  najbliższe  2 tyg  nie  będzie... i jestem  zmuszony  żeby  dziewiczy kurs opryskiwacza zrobił  mój syn  ,który  nie  ma aż  takiego  doświadczenia  jak  ja dlatego proszę  o  jakikolwiek punkt  zaczepienia  żebym  mógł  mu  cokolwiek podpowiedzieć..
 belka 15m plus zawór  stało ciśnieniowy choć  ten  jest  już  skalibrowany (sam  to  robiłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

serio IV? zawsze  jeździłem III i 1600 obrotów silnika- przynajmniej  starym  opryskiwazem- widze  że  będzie  sporo taniej! :)

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj