Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

575 odpowiedzi na ten temat

#221 Share brandys

brandys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 08 maj 2014 - 19:36

Opryskiwacz Biardzki [połączone] pierwszy sezon pryskam bierdzkim 1500 w standardzie i narazie ok dałem 18000 tys w styczniu zawór stałociśniniowy bardzo przydatny .jak dlamnie wystarczający

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz Biardzki [połączone] Dzisiaj, 05:08
  •  

#222 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 08 maj 2014 - 20:39

Opryskiwacz Biardzki [połączone] U mnie na niebieskich końcówkach 3 atm. i 6km/h wychodzi ok. 250l. i prawie idealnie z tabelką wiec albo coś masz z prędkoscia nie tak albo z zegarem na opryskiwaczu .

no i mam kolejny problem z tym Biardzkim , pryskam ciągnikiem z licznikiem prędkości więc tu chyba nie będzie źle a co do ciśnienia to ch..era wie ktoś tu pisał że po wykręceniu zegara powinien tam być olej więc dziś zadzwoniłem do producenta i tego mi nie potwierdził poradził mi tylko abym odkręcił ciśnienie na min. i powinno spaść nawet do 1at. a jeżeli zegar dalej nie będzie reagował to mam zadzwonić i wtedy rozdzielacz wymienią mi na nowy, pożyjemy-zobaczymy B)

#223 Share farmer360

farmer360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 maj 2014 - 07:29

Koledzy planuje zakupic biardzkiego 400l i 12m lance mialby pracowac na 30ha. Chciałbym zapytac jakiego kupic, ponieważ jest dodatkowe wyposażenie do wyboru:

Standard kosztuje: 2580zł i do tego:

100zł za potrójne koncówki
700zł za siłownik ( nie wiem o co chodzi)
400zł za zawór stałocisnieniowy (?)
500zł za stabilizacje hydrauliczną

Co według was warto dobrac z wyposazenia dodatkowego ? Czy moze nie wybierac nic i kupic opcje standardową z pojedynczymi koncówkami za 2580zł ? PRosze o rade. Pozdrtawiam

potrójne końcówki ,siłownik.zawór stałocisnieniowy ja bym to brał niezalażnie ile zamkniesz sekcji utrzymuje stałe cisnienie wypryskanej cieczy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share farmer360

farmer360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 maj 2014 - 23:15

Opryskiwacz Biardzki [połączone] witam .kostek 12.kolego miałem podobny problem z tym cisnieniem biardzkiego .kręciłem żeby ustawić3 at a cieczy szło ze 400l/ha i niemogłem go ustawić .Kupiłem biardzkiego w Tolmecie na allegro i zadzwoniłem do Tolmetu gościu mi powiedział żeby odkręcić zegar mam wlać przez ten mały otwór olej jadalny i zakręcić i ma być dobrze ,i tak było reagował na mały ruch W rozdzielaczu jest membrama gumowa .od środka ciśnie ciecz a na jej zewnątrz ma być olej [orginalnie to jest jakaś gliceryna ] któa to ciecz cisnie w membrame przepycha olej na zegar uzyskując dokładny pokaz cisnienia i tak to ma być ,Mógłbyś wywalić te membrame ale szybciej zużywa si zegar i też było by dobrze. ta membrama zabespiecza zegar.Chyba Biardzki niewie co sprzedaje ;a może on gotowe rozdzielacze sprowadza i niezna zasade ich działania skoro ci tak powiedział.

Dodam jeszcze jak za słabo będzie dokręcony zegar to cisnienie wypcha gwintem ten olej i dalej bedzie żle.musisz to pilnować .ma tam być zawsze olej i będzie ok.

#225 Share farmer360

farmer360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 maj 2014 - 07:28

Opryskiwacz Biardzki [połączone] tu masz numer tel. do Tolmetu zadzwoń i zapytaj 693280279. co ci powie czym trzeba uzupełnić w rozdzielaczu membrame, czym zalać.

#226 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 11 maj 2014 - 09:25

Opryskiwacz Biardzki [połączone] dzięki kolego farmer360, wczoraj "pomajstrowałem" trochę przy biardzkim i z ciśnieniem jest już dobrze a z tym olejem to nie wiem jak jest powiedzieli mi że w nowych typach rozdzielaczy oleju nie ma a mój jest taki http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/gallery/category_407/gallery_33176_407_572354.jpg jedno co przy zegarze zrobiłem to uszczelniłem gwint taśmą teflonową ,co do ciśnienia okazało się że pokrętło od regulacji się czymś przyblokowało i wydawało mi się że to już koniec gwintu wiadomo wszystko plastik i bałem się mocno kręcić

#227 Share farmer360

farmer360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 maj 2014 - 09:33

Opryskiwacz Biardzki [połączone] witam. ja mam taki tylko inny rozdzielacz [zwykły] i w tym moim jest ten olej no i zamówiłem z siłownikiem troche więcej wygody w rzepakuz podnoszeniem lanc .pozdrawiam.

#228 Share adrian22

adrian22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo motoryzacja

Napisany 14 maj 2014 - 16:06

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Witam.Mam do was pytanie co sadzicie na temat tego opryskiwacza http://otomoto.pl/op...2m-A255758.html
jeśli posiadacie taki sprzęt lub mieliście styczność to napiszcie swoje opinie jakie ma wady i zalety będę bardzo wdzięczny z góry dziękuje;)

#229 Share rafal1989

rafal1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza

Napisany 14 maj 2014 - 16:11

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Znajoma ma i nie narzeka(raczej chwali), ma chyba z rok czasu i nic mu sie jeszcze nie popsuło.

Jeżeli pomogłem to kliknij zieloną strzałkę  

#230 Share gibos95

gibos95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 14 maj 2014 - 20:06

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Witam :) ja mam od jakiegoś miesiąa mam opryskiwacz tej firmy :) chwalę go :D już kilka zabiegów wykonał bez zarzutów i wszystko działa w jak najlepszym porzadku :D
Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 14 maj 2014 - 20:47

Opryskiwacz Biardzki [połączone] materiał dosyc cienki moge przypuszczac ze obliczony bez zadnego zapasu

jesli kupujesz nowy to polecam ci 1000l jest wykonany z grubszego materiału i ogolnie wygląda na solidniejszy

#232 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 14 maj 2014 - 21:15

Witam :) ja mam od jakiegoś miesiąa mam opryskiwacz tej firmy :) chwalę go :D już kilka zabiegów wykonał bez zarzutów i wszystko działa w jak najlepszym porzadku :D

Pogadamy za 3-4 lata. Nie oceniaj sprzętu po miesiącu sporadycznej pracy.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#233 Share gesy

gesy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:takie tam...

Napisany 14 maj 2014 - 21:33

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Mam Opryskiwacz Biardzki tylko 400l,jest u mni 5lat,i ciągle pryska bez awarii,cudów niema,jaka kasa taki towar,ale swoją robote robi,

#234 Share LukaszAudi

LukaszAudi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 05:59

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Witam. Panowie planuje zakupic opryskiwacz Biardzkiego 800 L ale nie wiem czy mój Zetor 7011 da radę tj. czy nie będzie go zwodzić mocno i czy pompa udzwignie. Pola mam zróżnicowane trochę gór itp. Miał ktoś podobny problem???

#235 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 04 czerwiec 2014 - 10:30

Opryskiwacz Biardzki [połączone] zetro podniesie raczej bez problemów, ale z podrywanie przodu, to zależy ile masz obciążników

#236 Share grzescr250

grzescr250

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 11:48

Opryskiwacz Biardzki [połączone] witam.. napisze mi ktos na czym polega ta kalibracja??? była wzmianka na jej temat ze niby trzeba ja zrobic dla prawidłowego działania opryskiwacza.... z góry dzieki za odp.

#237 Share LukaszAudi

LukaszAudi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 13:33

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Mam standard z przodu 4 X 17 kg (mało troszeczkę).... ciekawi mnie ile trzeba dołozyć żeby było OK:) wie ktoś??

#238 Share Radek88

Radek88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 08:59

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Witam
Mam pytanie mam opryskiwacz biardzki jak juz wczesniej pisałem 18m szer. rob. ma byc oczywiscie zawór stalocisnieniowy. Działa on u was prawidłowo u mnie po wyl np 3 sekcji (pozostają 2 wl) cisnienie na zegarze troche wzrasta i musze wtedy jechac wyzszym biegiem na mniejszych obrotach i wedlug tabeli i jest ok. tak sie zastanawiam czy zawór nie działa do konca prawidłowo a może nie dali mi tego zaworu?? Co o tym sądzicie? jak ten zawór wygląda i w którym jest miejscu? mam rozdzielacz z elektozaworem i wygląda troszeczkę inaczej niz w instrukcji.

#239 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 05 czerwiec 2014 - 12:52

Opryskiwacz Biardzki [połączone] pokaz zdjecie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 17:00

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Nad wyłącznikiem sekcji masz pokrętło którym musisz ustawić ciśnienie po wyłączeniu danej sekcji.

Dodaj odpowiedź