andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

andzin    20

Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja mam 400l i sądze że to bardzo dobry opryskiwacz za te pieniądze, narazie zero awari ;) zdjęcia http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=147141 http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=146183

Edytowano przez Dawid777

“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arektom    0

mi przywiezli w piątek 12 metrowy 400 litrów. narazie nic nie moge powiedziec na jego temat bo jeszcze nie uzywany. ale jedno co mi sie nie podoba to rozkładanie lanc. jest tam taka blokada na dwie zawleczki i dopiero sie rozkłada na boki a nastepnie trzeba podniesc ta czesc belki za ciągnikiem i zabezpieczyc zawleczkami. mogli to troche inaczej rozwiązac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Się cudów za te pieniądze nie spodziewaj :) Trzeba było dac za opryskiwacz 10tys to byś mógł narzekac, za te pieniadze nic lepszego nie kupisz ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja tez jestem bardzo zadowolony z tego opryskiwacza, jak narazie super sie sprawdza.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki550e    1

j niedawno kupiłem taki opryskiwacz 600l, belka samopoziomująca, idysze potrujne, wczoraj pryskałem nim, oziminy, powiem tak wszystko jest delikatne, a zwłaszcza lance, niedaj boże gdzieś porządnie zaryć w ziemię,najlepiej zamontować plastikowe kółeczka, belka jak gdzieś przychaczy nie powraca na swoje miejsce, ale wystarczy zamocować sprężyny, nie ufaj belce samopoziomującej, chyba że ją dobrze przesmarujesz, i wywarzyż, bo oni tego chyba nie robili, gdy włanczam mieszadło, co jakiś czas niekture dysze rozp.puszczają ciecz, a i ustawiałem z książeczki opryskiwacz, w c360 na 4 biegu,6km/h, ciśnienie 3,5 bar. i miał wypryskiwać 250l/ha, a wypryskuje ponad 300, najlepiej zrobić prube ze słoiczkiem, wogule ten ciśnieniomierz na tych samych obrotach pokazuje co rusz inne ciś. c360 z obciążnikami, opriskiwacz zalany na fool, podnosi przud ciągnika na wzniesieniach, ale chwale sobie go, poprostu trzeba go dobrze poznać ,niema cudów, wszystkie podzespoły pięknie i ładnie opisywane ale to wszystko jest niedopracowane, odp,koniecznie z relacji twojego pierwszego pryskania

 

dokładnie, te rozwiązanie z tymi zawleczkami, to kicha, a jak ktoś ma np tak jak ja pełno małych działek, MASAKRA, dobre w tym opryskiwaczu to wydajna pompa, duży zbiornik, nic po za tym,

post-13433-127159708819_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

tak jak wyżej pisali za te pieniądze nic lepszego nie kupisz po roku rozbierzesz zakonserwujesz ramę ja w swoim musiałem jeszcze zmienić rozdzielacz bo był do d*py i załorzyłem od pilmeta ;)co chwile pęka mi jakaś plastikowa złączka ale to tez są groszowe sprawy ;) gdybym miał teraz kupić opryskiwacz kupiłbym go w cześciach tzn rama i zbiornik pompe ze zbuczyna rozdzielacz z pilmetu i lance widziałem ostatnio ładne na allegro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3135

Ja ma opryskiwacz ze Zbuczyna z 8 lat i miał co prawda parę awarii ale na gwaranci mi to zrobili ale to tylko drobnostki taki jak:

-pęknięte kolanko przy wężu ale to z mojej winy za wysokie ciśnienie ustawiłem

-pompa nie podawał ciśnienia (czyt,wcale go nie miało po pierwszym miesiącu użytkowaniu)

-słabe uszczelki i wszędzie woda kapie

-słabe malowanie farba płatami odchodzi

 

I chyba tyle jak sobie przypomnę to dopisze coś. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

A jakie ciśnienie pryskania ustawiacie żeby wylewał np 300l/ha? bo ja nie moge dojsc z tym do ładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

ilość i ciśnienie zależy od końcówek jakie masz założone... Co do opryskiwacza to u nas 600 litrowy Biardzki pracuje na 70 ha zbóż i 25 ha kukurydzy, wcześniej 8 ha buraka. Do tego zasilanie mocznikiem traw. Sprzęt super, uzytkujemy go juz 5 lat i jak narazie tylko końcówki wymieniamy, kilka prrzewodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ja mam opryskiwacz 400l 12m, rok 2005, jedyna awaria to wysadzona uszczelka na pompie. Jedno co mnie denerwuje to przy składaniu lanc, wężyki kolankowe zahaczają o ramę, już kilka razy w ten sposób pozbyłem się węża ;) A tak to świetnie się spisuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Zimą kupiłem nowy opryskiwacz 600 l z potrójną głowicą ,rozwadniaczem ,stabilizacją belki 12 m za 2500 zł.bałem się ,że mój MF 255 go nie dzwignie zatankowanego na full ale wszystko jest ok. W porównaniu z moim starym jarmetem 400 l jest dużo lepszy w obsłudze bo jest niższy (nie trzeba skakac po opryskiwaczu czy błotnikach w traktorze),ma duży otwór wlewowy usytuowany pod bokiem beczki a nie centralnie i to mi się w nim podoba. Za takie pieniądze myślę że to dobry nabytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan17    0

witam jestem nowy, właśnie kupiłem 200 litrowy opryskiwacz biardzki z drugiej ręki był nie używany ale gość nie znalazł instrukcji obsługi mam zapytanie czy ktoś mógł by wrzucić na stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi777    3

Witam.Ja też kupiłem opryskiwacz Biardzki i potwierdzam, co mówią przedmówcy.Tani, co za tym idzie jakośc wykończenia marna.Nie wiem jak u Was koledzy, ale u mnie przy stabilizacji pękły spawy po 10 ha.Co do ilości cieczy to wszystko jest opisane w instrukcji i odziwo sie wszystko zgadza.Zawór stałociśnieniowy to nie zawór stałociśnieniowy bo po odłączeniu sekcji ciśniewnie wzrasta.Poza tym jest ok.KOlego @pronarek zbiorniki oni biorą od nas czyli z niepołomic prosto od producenta, są na allegro.Dostawca zbiorników przywiózł mi opryskiwacz.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szkoda kasy mam taki 400l obrabia 5 ha w sezonie korozja go wcina,wszystkie połączenia ciekną a pompa 120 hi hi jednorazowa to była moja najgorsza inwestycja teraz kupiłem starego hardiego pozdrawiam brać farmerską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Używałem w tym roku 2 opryskiwacze tej firmy 400l 10m na wiosne i nowy 800l 12 m na jesieni powiem tak zmiany są spore przynajmniej jeśli chodzi o lance. W tym nowym na końcu dospawane są blaszane kształtki około 15 cm więc przy kontakcie lancy z glebą opiera się na tym a nie na dyszy. Są mocniejsze sprężyny więc przy jakims zatrzymaniu lance nie składają się do przodu lance sa tez solidniej wykonane w miejscach gdzie do góry rozkładają się końcówki pozatym po złożeniu końce lanc wchodza na takie bolce wiec przy transporcie wszystko trzyma sie pewniej. Pozatym stabilizacja jakoś lepiej działała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

U mnie Birdzi w tym roku kończy 3 sezon. W tym roku sam wykonywałem osobiście sam wszystkie zabiegi. Udało się ustawić dawkę cieczy na 200 litrów na hektar, gdzie przy poprzednim Termicie jakoś nam nie wychodziło. Pryszczę głównie żółtymi dyszami z ciśnieniem 3-3,5 atmosfer, czwarty bieg (w C330)i 1800 obrotów. Ja osobiście polecam B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

zgadzam się z TOMKIEMOPONIARZEM rdza go lubi chrupać brat ma 600l od Biardzkiego obrabia 16ha i już po pierwszym sezonie zaczeły wychodzić pierwsze oznaki rdzy nie był wogóle malowany podkładem!!! zgłosił to na gwarancji to go wyśmiali kazali kupić sobie farbe i zrobić zaprawki:) na ten sezon pompa straciła ciśnienie okazało się że pękła mmembrana po rozebraniu okazało się że jest w niej więcej plastiku niż metalu! na lance nie narzekam stabilizacja działa jako tako choć chyba w rzadnym nie jest to rzecz w 100% dopracowana zresztą cena mówi sama za siebie i ludzie się na to łapią!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

koledzy a pryskał już ktoś tym RSM ? czy dobrze działają te końcówki do RSM-u ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

koledzy a pryskał już ktoś tym RSM ? czy dobrze działają te końcówki do RSM-u ?

nawet się nie przymierzaj pryskać tymi końcówkami, lipa jakiej świat nie widział, w życiu nie ustawisz wydatku cieczy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

U nas mamy opryskiwacz 400l już od 7 lat jak dobrze pamiętam.

I tak może za takie pieniądze nie można oczekiwać nic wielkiego ale można było dołożyć wtedy te 2,5tyś i kupić coś lepszego. Po pierwszym roku pracy na gwarancji jeszcze do oleju w pompie dostała się ciecz robocza pompę zrobili lecz w tym roku czyli po 5-ciu latach pąpa znowu przestała pompować a po zdjęciu bocznych osłon żadnej usterki nie było widać a że pompy nie można było rozebrać bardziej to ją zawieźliśm do fabryki oni ją zabrali i za drobne pieniądze dali drugą (mam nadzieję że dłużej wytrzyma). A tak ogólnie to całą ramę musiałem pomalować bo farba w dużej części odpadała i poziomowanie w tym sprzęcie można powiedzieć że jest ale tak naprawdę go nie ma również musieliśmy przerobić lekko roskładanie lanc bo podczas jazdy potrafiły się składać.

Ale jaka cena taka jakość ogólnie kosiarki chyba się lepiej sprawują z tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arielo    1

Witam ostatnio kupiłem opryskiwacz biardzki 400/12 z potrójnymi rozpylaczami i czy mógłby ktoś napisać któren kolor rozpylaczy jest najlepszy do herbicydów a który do oprysków od grzyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

do herbicydów to niebieska o przekroju 0,3mm można ją nazwać uniwersalna ale to wszystko zależy ile cieczy będziesz pryskał na hektar no i prędkość z tymi tandetnymi głowiczkami to jak znam życie itak będziesz miał problem żeby ustawić ilość cieczy na czerwonej końcówce masz RSM czy zwykłą płasko strumieniówke bo ten RSM to jest naprawde miszczostwo świata :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj