Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

1029 odpowiedzi na ten temat

#81 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 12 czerwiec 2013 - 15:48

Opryskiwacz Biardzki [połączone] ja mialem 10 m 300 l przez 5 lat nic sie nie popsuło areał zbóz ok 12ha, teraz zmieniam na większy bo się nie wyrabiam (praca)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz Biardzki [połączone] Dzisiaj, 17:38
  •  

#82 Share MarcinK88

MarcinK88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 20:40

Opryskiwacz Biardzki [połączone] TP110 02VP - te dysze są chyba zółte, niebieskie na 100% są TP110 03VP.

#83 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1644 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 20:46

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Ja kupiłem 400l 12m jeszcze nie używany jutro planuje pierwszy zabieg w ziemniakach zastanawiam się na ile ustawić ciśnienie pryskane będzie c355.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 13 czerwiec 2013 - 20:50

No to ja napisze swoją opinie. Kupiłem opryskiwacz Biardzki w 2010 roku, 800 l, 15 metrów. Powód oczywiście cena, ale teraz już wiem że te pieniążki wyrzuciłem w błoto. Przez dwa lata nie było źle, wiadomo te ich plastikowe kolanka, ciągle się cos łamie itd. Ale w tym sezonie jest tragedia. Rzadko kiedy zalewam go do pełna, głównie po jakieś 500-600 l, a cała rama popękała. Z przodu gdzie jest mocowanie cięgła, cała rama się wygieła do przodu. Te profile które idą w dół ledwo się trzymają bo jeden już prawie całkowicie pękł , od dołu te profile tak samo popękały. Strach pomyśleć co by było jakbym zalewał go do pełna za każdym razem. Może te mniejsze opryskiwacze takich problemów nie mają, ale 800 l to totalna porażka. Także niech każdy sobie przeliczy że co 3 lata opryskiwacz do wymiany to chyba lepiej troche dołożyć i kupić coś co pochodzi chociaż kilka lat bezproblemowo. Naprawdę odradzam zakupu tych opryskiwaczy.

800 czy 400 jest zbudowana ztych samych cienkich jak puszka po coli materiałów ale za to 1000 jest juz wykonana z troche grubszego materiału i jak na razie u mnie 2 rok po 1000l biardzki wytrzymuje

#85 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 21:07

Ja kupiłem 400l 12m jeszcze nie używany jutro planuje pierwszy zabieg w ziemniakach zastanawiam się na ile ustawić ciśnienie pryskane będzie c355.

opryskiwacz ustawiony na 3 bary przy 1200 obrotów, na 3 biegu będziesz zużywał 300l wody

#86 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 21:19

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Ja mam 800l Biardzkiego już chyba z 10 lat ale nie będę na niego narzekał. ma kilka wad ale w porównaniu z innymi tanimi opryskiwaczami to wyróżnia sie jakościa. Nie wiem ale u mnie do tej pory na belce czy ramie rdzy nie widać a kilka lat lalem nim RSM. W jednym miejscu pękła mi rama i trzeba będzie ja wzmocnić .Ma też jedna niedoróbkę a mianowicie przy transporcie jedna z głowiczek zaczepia o rame co powoduje że za każdym razem po rozłożeniu belki trzeba ja ustawic w swoje miejsce no i wieżyczka mogła by być trochę wyższa. Z awarii to tylko wymieniane były membrany i zaworki w pompie .

#87 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1644 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 21:41

opryskiwacz ustawiony na 3 bary przy 1200 obrotów, na 3 biegu będziesz zużywał 300l wody

I właśnie o taką odp mi chodziło dzieki wielkie.

#88 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1648 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 21:43

Opryskiwacz Biardzki [połączone] @PROXIMAMICHAL Tylko Ty masz już na tej zaokrąglonej ramie także ona moim zdaniem już sama w sobie jest masywniejsza a nie jak u mnie co kawałek spaw fabryczny. Można wiedzieć ile dopłacałeś za rozwadniacz boczny? o ile oczywiscie pamietasz :)

#89 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 06:52

Żebyś się czasem na takiej odpowiedzi nie przejechał - nie podałeś ani jakiej dyszy będziesz używał, ani jakie masz opony założone więc taką kalkulację kolegi możesz między bajki włożyć...
Poświęć 10-15 minut na wykonanie próby 100m bo potem będziesz żałował...

#90 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2388 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 13:14

karol najlepiej zrób próbę, ja na końcówkach antyznoszeniowych lechlera (żółte) jadąc na 3, c-360, 1600obr, szerokość 15m wypryskuję 200l/ha
cisnienie 2,7

Edytowany przez aro1975, 14 czerwiec 2013 - 14:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 13:53

@PROXIMAMICHAL Tylko Ty masz już na tej zaokrąglonej ramie także ona moim zdaniem już sama w sobie jest masywniejsza a nie jak u mnie co kawałek spaw fabryczny. Można wiedzieć ile dopłacałeś za rozwadniacz boczny? o ile oczywiscie pamietasz :)

500 czy 700zł dokładnie nie pamietam

#92 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 20:00

Żebyś się czasem na takiej odpowiedzi nie przejechał - nie podałeś ani jakiej dyszy będziesz używał, ani jakie masz opony założone więc taką kalkulację kolegi możesz między bajki włożyć...
Poświęć 10-15 minut na wykonanie próby 100m bo potem będziesz żałował...

żadne bajki ja tak zawsze pryskałem końcówki niebieskie opony standardowe.

#93 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 21:47

Opryskiwacz Biardzki [połączone] kolego bajka dla ciebie to to nie jest ale dla innego ciagnika dla innej pompy opryskiwacza juz tak wystarczy ze jest rozkalibrowany manometr lub np zegar obrotów w ciagniku pokazuje troszeczkę inne obroty i juz mamy delikatne zafałszowanie

#94 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 06:16

kolego bajka dla ciebie to to nie jest ale dla innego ciagnika dla innej pompy opryskiwacza juz tak wystarczy ze jest rozkalibrowany manometr lub np zegar obrotów w ciagniku pokazuje troszeczkę inne obroty i juz mamy delikatne zafałszowanie

+1
Właśnie o to mi chodziło, że każdy powinien zrobić sobie taką próbę sam, bo żadnemu z nas nie wyjdzie próba tak samo.

#95 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 21:34

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Kontynuując moją wypowiedź sprzed prawie miesiąca muszą przyznać wujowi rację - ciecz na dolne mieszadło w tych opryskiwaczach idzie niefiltrowana (standardowy zawór) tzn. wchodzi do środka wkładu filtrującego (a ze środka wkładu jest zasilane mieszadło) i idzie na sekcje - filtrowana. Można to by bardzo łatwo "naprawić" odwracając element do którego przykręcony jest filtr, tylko że ma on z tyłu śrubę mocującą i trzeba by było wymyśleć jakieś inne mocowanie...

#96 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1644 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 22:38

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Jadąc c355 na drugim biegu i obrotach 1600 poszło 400l na 1.15ha na niebieskich końcówkach. A ciśnienie jak ustawiacie bo ja przy włączonym mieszadle i wom kręciłem tym pokrętłem przy manometrze to nic się nie działo dopiero jak się da większe obroty to wskazówka się podnosi u was też tak jest

#97 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 981 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 22:41

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Pewnie dlatego ze miales mieszadło do rozwadniania właczone

#98 Share jajonasz

jajonasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 07:32

Opryskiwacz Biardzki [połączone] @ karolr2
To co Ty nazywasz mieszadłem to jest rozwadniacz i używaj go tylko wtedy gdy coś rozpuszczasz np. śor czy nawozy. Przy pryskaniu wyłączaj bo mieszadło działa automatycznie (ten wąż od filtra ktòry wchodzi na dole do zbiornika. A tak to ciśnienie Ci ucieka rozwadniaczem i nie dziwota że ciężko ustawić.

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

#99 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1644 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 09:54

Opryskiwacz Biardzki [połączone] A wiec ja ustawić. Bo jak rozwadniacz będzie wyłączony to oprysk pójdzie na dysze chyba że zamknę sekcje to nie .Podejrzewam że to będzie tak wyglądać nalać wody zamknąć sekcje włączyć wom i wtedy ustawiać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 981 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 11:02