Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

1029 odpowiedzi na ten temat

#961 Share darekchmiel1991

darekchmiel1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 14:18

a co powiecie o pompie bieradzki 120l ? bo zamierzam ją kupić do mojego KWAS 400litrów 12 m bo moją zeżarł rsm i zamierzam kupić nową pompe do oprysków a starą zakładać do rsmu tylko ta wydaje mi sie jakaś delikatna 420zł kosztuje koło mnie w sklepie warto?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz Biardzki [połączone] Dzisiaj, 19:42
  •  

#962 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 15:00

a co powiecie o pompie bieradzki 120l ? bo zamierzam ją kupić do mojego KWAS 400litrów 12 m bo moją zeżarł rsm i zamierzam kupić nową pompe do oprysków a starą zakładać do rsmu tylko ta wydaje mi sie jakaś delikatna 420zł kosztuje koło mnie w sklepie warto?

Moje zrobiły jakieś po 1000-1300 ha do tej chwili i dalej działają jak nowe, nawet jeszcze membrany nie padły...

#963 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 16:01

Napiszę tu chociaż pewny nie jestem. Stanąłem przed zadaniem naprawy pompy opryskiwacza sadowniczego który jest bardzo zaniedbany prawdopodobnie po powodzi i nie mogę rozebrać tego (płaszcza wodnego lub inaczej zbieracz) ponieważ zapierdzielone utlenionym stopem aluminium i chyba piachem albo pozostałości oprysków. Może ktoś doradzi jakiś penetrator do takich spraw. Pompa annovi reverberi AR 1054 jest droga ok 5 tys i chciałbym oszczędzić koszta naprawy opryskiwacza.

Za porady będę wdzięczny.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#964 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4234 postów

Napisany 12 wrzesień 2017 - 13:31

Mam pytanie . Jak poszedł olej miarką pompy opryskiwacza , to co wysiadło ? Membrana ?

Edytowany przez zetorki12, 12 wrzesień 2017 - 13:31.

ZETOR TEAM

#965 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1130 postów

Napisany 12 wrzesień 2017 - 13:55

Raczej tak. Z tym że powinno Ci cały czas ciecz zmieszaną z olejem podawać miarką podczas pracy opryskiwacza - wówczas 100% pewności.

Ogólnie mam dwa Biardzkie i w każdym pompa jest mocno zabrudzona olejem przy miarce, zwłaszcza po pracy na wyższych obrotach. Membrany na razie dobre.

#966 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 12 wrzesień 2017 - 14:05

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Z jakimi obrotami pracujesz? U mnie w zależności od ciągnika którym jadę obroty to odpowiednio od 1200-1500 obr/min lub bardziej precyzyjnie 440-470 obrotów na wom i nie zaobserwowałem żadnych wyciekow

#967 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1130 postów

Napisany 12 wrzesień 2017 - 14:55

Case Jx 70 najczęściej   1400 - 1500obr/min. Ile na wałku nie wiem bo nie ma elektronicznego pomiaru, ale pewnie zbliżone do Twojego wyniku.

Ogólnie w tym 800litrowym mam ochlapaną beczkę olejem nad miernikiem poziomu oleju. W temat dotychczas  się nie zagłębiałem.

#968 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4234 postów

Napisany 12 wrzesień 2017 - 19:12

Wyciek zobaczyłem po postawieniu opryskiwacza (mała kałuża oleju) . Widać że tył pompy mokry . Któregoś dnia się tym zajmę , ale myślałem , że ktoś coś wie . Podczas oprysku nic nie zauważyłem . Właśnie dziwne że na postoju wyciekł olej .

ZETOR TEAM

#969 Share darekchmiel1991

darekchmiel1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 13 wrzesień 2017 - 08:08

zakupiłem wczoraj pompę P100 z agroplastu cała plastikowa do mojego opryskiwacza zobaczymy jak będzie się sprawować, ale przynajmniej nie będzie mi jej żarł rsm.

#970 Share TheLukasTeam

TheLukasTeam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 13 wrzesień 2017 - 21:24

Jeśli miarką poszedł czysty olej, to mogło być go za dużo i nadmiar wyrzuciło, a jeśli olej zmieszany z cieczą lub ciągły wypływ cieczy z pompy poprzez miarkę to membrana/y do wymiany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#971 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4234 postów

Napisany 14 wrzesień 2017 - 06:20

Nie nadmiar , bo oleju nie dolewałem od x lat . Po niedzieli myślę że przejrzę , to napiszę co .

ZETOR TEAM

#972 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 14 wrzesień 2017 - 07:26

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Kupiłem nową pompę do starego opryskiwacza. Pozakładalem wszystko, nalałem wody, wyjeżdżam w pole ustawiać, odpalam i co? To samo co na starej-pare sekund ciśnienie jest i znika. Zjechalem, wyłączyłem dziada i sprawdzam po kolei- ze zbiornika idzie, z filtra idzie do pompy, rozdzielacz przejrzałem, zdejmuje waz, który przychodzi do rozdzielacza, odpalam-nie ma ciśnienia. Nóż kuźwa znowu pompa? Nowa? Jeszcze raz wszystko od początku, tym razem na odpalonym-odkrecilem zasilenie od pompy-woda zaczęła lecieć, podłączam go-przestaje lecieć, odlaczam zaczyna lecieć. Zgasiłem, znowu do filtra przed pompa. Co się okazało? Jak składałem ten filtr to nie trafiłem trzpieniem a ten zaworek. Jak pompa nie chodziła to woda go wypychała i normalnie spływała ze zbiornika. Jak się odpaliło pompę to się zamykał i odcinal wodę. Całe życie się człowiek uczy a i tak głupi umrze. Nawet mi przez myśl nie przeszlo, że źle tam złożyłem.

#973 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 15 wrzesień 2017 - 19:50

Kupiłem nową pompę do starego opryskiwacza. Pozakładalem wszystko, nalałem wody, wyjeżdżam w pole ustawiać, odpalam i co? To samo co na starej-pare sekund ciśnienie jest i znika. Zjechalem, wyłączyłem dziada i sprawdzam po kolei- ze zbiornika idzie, z filtra idzie do pompy, rozdzielacz przejrzałem, zdejmuje waz, który przychodzi do rozdzielacza, odpalam-nie ma ciśnienia. Nóż kuźwa znowu pompa? Nowa? Jeszcze raz wszystko od początku, tym razem na odpalonym-odkrecilem zasilenie od pompy-woda zaczęła lecieć, podłączam go-przestaje lecieć, odlaczam zaczyna lecieć. Zgasiłem, znowu do filtra przed pompa. Co się okazało? Jak składałem ten filtr to nie trafiłem trzpieniem a ten zaworek. Jak pompa nie chodziła to woda go wypychała i normalnie spływała ze zbiornika. Jak się odpaliło pompę to się zamykał i odcinal wodę. Całe życie się człowiek uczy a i tak głupi umrze. Nawet mi przez myśl nie przeszlo, że źle tam złożyłem.

Mówi się życie. Ojciec pół opryskiwacza rozebrał kiedyś filtr kupił nowy bo nie chciał dziad pryskać a okazało się że zawiesił się eletrozawór. 5 minut czyszczenia i po sprawie, tak to czasem bywa niestety

#974 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 15 wrzesień 2017 - 21:08

A juz mialem pozyczac od sasiada i jechac sprzedawce opieprzac :)

#975 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4234 postów

Napisany 19 wrzesień 2017 - 17:32

Obiecałem że napiszę przyczynę wyrzucenia oleju w pompie opryskiwacza , więc - winna była pęknięta i odrobinę dziurawa membrana .

ZETOR TEAM

#976 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3086 postów

Napisany 19 wrzesień 2017 - 17:59

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Grunt ze to tylko membrana, a nie coś innego.

Wrażeń dostarczają stajnie Renualt; 120.54, 133.54, 150.54, 180.94 oraz Deutz Fahr; DX85, K410, Agrostar 6.31, Agrostar 6.81.

#977 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 523 postów

Napisany 22 wrzesień 2017 - 20:27

Do posiadaczy biardzkiego... ja mam w swoim filtr takiego typu https://www.google.p...506163054757136  lecz szybko się zatyka i co jakiś czas czasami co 2 ha muszę go czyścić jak dodaję siarczan magnezu a czy ten będzię większy ? https://www.google.p...506163054757136 ktoś taki posiada ? jakieś opinie ? z góry dzięki

#978 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1130 postów

Napisany 22 wrzesień 2017 - 20:35

Mam już kilka lat i jeszcze ani razu nie czyściłem filtra w trakcie pracy, zresztą w innych opryskiwaczach również.

Z tego co piszesz, to wnioskuję, że sypiesz wszystko do beczki na dno i liczysz, że się rozpuści, jeśli tak jest to zawsze ssak zassie  i zapcha filtr  - czy dobrze wnioskuję?

Druga opcja to robisz jakieś mieszanki zbiornikowe z których  robi się galareta - tu też zmiana filtra nie pomoże.

#979 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1944 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 22 wrzesień 2017 - 20:35

To jak Ty sypiesz ten siarczan, prosto do zbiornika? Przecież on powinien rozpuszczony na górnym sicie trafić do wody, więc jak ma wlecieć do filtra?

Edytowany przez lukasz222, 22 wrzesień 2017 - 20:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#980 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 523 postów

Napisany 22 wrzesień 2017 - 20:49

panowie up przecież taki "cofnięty" nie jestem... kilka lat już pryskam i zawsze wszystko rozpuszczam w sicie górnym czyli rozwadniaczu, nawet nawozy dolistne płynne rozcieńczam we wiaderku i dopiero wlewam... w tym roku coś się zaczeło dziwnego dzia. dzwoniłem dzisiaj do serwisanta biardzkiego i powiedział że miał kilka takich przypadków i powiedział żeby założyć większy filtr ale i tak mi to nie pasuje...  ten nad którym myślę żeby założyć to ten https://www.olx.pl/o...html#3b72180111

Edytowany przez AdamZetor12145, 22 wrzesień 2017 - 21:01.

Dodaj odpowiedź