Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

1029 odpowiedzi na ten temat

#861 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 01 maj 2017 - 11:34

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Chcesz pan tanio, masz pan tanio...
Ja żadnej delikatnosci nie widze w belce 15m. Wszystko dobrze spasowane. W opryskiwaczach innych firm po dwóch latach juz rdza i pekniete elementy. A u mnie żadnych odznak
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz Biardzki [połączone] Dzisiaj, 13:05
  •  

#862 Share Nowak5425

Nowak5425

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 maj 2017 - 21:50

Posiadam Biardzki 800 l 15 m, nie jest wcale taki delikatny. Ciągam za swoim jeszcze przyczepę a na niej 3 mauzery pełne wody. Nie zauważyłem żadnych pęknięć jak na razie. Nie polecam w żadnym wypadku polskiej pompy,z taką kupiłem, teraz żałuję strasznie, że nie wziąłem włoskiej. Ogólnie nie taki zły opryskiwacz. Pryska już u mnie około 5 lat na 70 ha zbóż.

Edytowany przez Nowak5425, 01 maj 2017 - 21:51.

#863 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 3266 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 01 maj 2017 - 22:00

calabria to masywna lanca, polamac to ciezko

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#864 Share feniks

feniks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 maj 2017 - 22:29

To Wam pokażę "solidną" lancę. Opryskiwacz ma równe 2 lata 600/15 m. I to nie jest efekt zahaczenia o ziemię czy cokolwiek innego, po prostu na polu się lanca złożyła. Patrzę, a tam taka niespodzianka. I nie latam z nim jak to niektórzy na IV biegu 360 po polu.

20170425_191523.jpg

Edytowany przez feniks, 01 maj 2017 - 22:30.

#865 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 02 maj 2017 - 14:18

Opryskiwacz Biardzki [połączone] U mnie przy 8-9 km/h też nie wytrzymywala belka co chwilę coś pękło, dopiero po wzmocnieniu we własnym zakresie teraz jest ok, ale to żadne koszty 2-3h pracy + puszka farby
Na zdjęciu powyżej to jeden z najsłabszych punków w tej belce i właśnie tam proponuje zacząć modyfikacje, u mnie siedz tam wspawany plaskownik chyba 140x10 i to zdecydowanie usztywnilo to miejsce

Edytowany przez 20CBR12, 02 maj 2017 - 14:21.

#866 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 3266 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 02 maj 2017 - 17:31

no to zobaczymy ile u mnie wytrzyma, jak je*nie na gwarancji to zadzwonie z reklamacja i tyle.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#867 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 02 maj 2017 - 17:55

W Tecnomie Galaxy spawałem lance już niejednokrotnie, mimo w miarę "bezkolizyjnej" obsługi, czy to znaczy, ze to rzemieślniczy tani chłam? Nie da się wszędzie wrzucić ścianki 10mm bo wam te 60tki pozdychają od podnoszenia na pusto. Spawacz się nie popisze albo zatrzask ma lekki luz i z czasem się urwie, to w końcu tylko trochę metalu. Jakby mi się miało raz na rok jakieś spawanie przydarzyć, to przy tej cenie opryskiwacza i stopniu jego wykorzystania w sezonie i tak jestem na plus

#868 Share TomiAgroKujawy

TomiAgroKujawy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 02 maj 2017 - 18:57

Lukasz222, aż miło poczytać wypowiedź mądrego faceta :) Podpisuję się obiema rękoma, puści kawałek metalu i afera na całą Polskę i agrofoto :D

#869 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów

Napisany 03 maj 2017 - 10:39

Co Ty tak bronisz tego Biardzkiego? 

#870 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 03 maj 2017 - 10:45

Opryskiwacz Biardzki [połączone] A Ty jarecki co promujesz? Jak za te pieniądze - to nie ma tragedii . Jaka jest alternatywa według Ciebie?

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#871 Share rolnik34

rolnik34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 03 maj 2017 - 10:47

tandeta 

#872 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4249 postów

Napisany 03 maj 2017 - 11:51

Moim zdaniem to przez durne rozwiązanie z tym zatrzaskiem takie "przygody" . Rypnie jeden z drugim kilka razy w ziemię lancą i się urywa . Wcześniej robili na przegubie lancy sprężynę i nic się nie urywało .

ZETOR TEAM

#873 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 03 maj 2017 - 12:00

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Przy 12 m robią z tego co kojarze. Lepiej chyba żeby to się urwało niż coś się pokrzywiło. Krancowe lance mamy dopiero na sprezynie.
Lance na przegubie z spreżyną pewnie by się same zamykały przy tej masie. Wszystko ma swoje wady i zalety.
Podajcie lepszy opryskiacz za tę cene... Za dużego wyboru raczej nie ma
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#874 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 03 maj 2017 - 12:43

Ludzie czego Wy oczekujecie po sprzęcie za takie pieniądze. Jak dla Mnie to i tak za te pieniądze oferują więcej niż pozostałe firmy kogucik.

Nie powiem jeszcze że robią dobre opryskiwacze bo jeszcze do tego daleko. Ale jak już kilka razy pisałem wydaje Mi się że za kilka lat ich produkty premium będą na prawdę ciekawe. Oczywiście premium bo wersja bieda zawsze będzie tandetna bo musi być TANIA bo inaczej nikt tego nie kupi.

Przez nasze gospodarstwo w ostatnim czasie przewinęło się kilka opryskiwaczy, i u nas w żadnym z nich nie pękały lance więc da się to jakoś zrobić sensownie. Zobaczcie sobie na bardzo podobne lance holder/vogel-noot tam też jest zatrzask ale inaczej zrobiony.

Jak na razie biardzki eksperymentuje z różnymi rzeczami, szkoda tylko że na nas a nie w jakimś własnym biurze badawczym. Może z czasem i takowego się dorobią tylko wtedy pewnie już nie będą firmą budżetową.

#875 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 03 maj 2017 - 13:14

Moim zdaniem to przez durne rozwiązanie z tym zatrzaskiem takie "przygody" . Rypnie jeden z drugim kilka razy w ziemię lancą i się urywa . Wcześniej robili na przegubie lancy sprężynę i nic się nie urywało .

Miałem wcześniej 400/12 z tą sprężyną na przegubie i po dwóch latach użytkowania posłałem go do żyda z dwóch powodów, po pierwsze potrzebowałem większą belkę i pojemność, po drugie właśnie z powodu tego dziadowskiego rozwiązania ze sprężyną. Jak się parenaście razy otwarło i zamknęło, to ceownik, który miał trzymać belkę w pozycji, wyglądał jak po walce ze szlifierką, co skutkowało tym, że przy zjazdach czy zahaczeniu o ziemię, krzak, etc., lanca się składała. Jak sie smarowało albo dociągało sprężynę było tylko coraz gorzej. Trzeba było wymyślać własne patenty na utrzymanie belki w prostej linii. Kto tego dziadostwa nie miał, ten jest szczęśliwym człowiekiem. Na zatrzasku jest całkiem inna robota

@rolnik34 znów ma nam coś błyskotliwego do powiedzenia  B) 

#876 Share PRIMO

PRIMO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniczne związane z rolnictwem

Napisany 03 maj 2017 - 15:56

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Z Biardzkim to jest tak jak z Rosyjską ruletką albo trafisz albo tracisz ;)

#877 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1136 postów

Napisany 03 maj 2017 - 16:12

lukasz222 - w 100% zgadzam się. Również posiadam oprócz 800l z calabrią, jeszcze zwykły 400l na sprężynach. Składają się jak chcą.

#878 Share TomiAgroKujawy

TomiAgroKujawy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 04 maj 2017 - 05:31

Zatrzaski to bardzo dobre rozwiązanie, mam belkę 18-kę, więc przy tej szerokości i masie lanc tradycyjne sprężyny nie utrzymałyby ich i tańcowałyby non stop przód-tył. U mnie Biardzki sprawuje się rewelacyjnie, mam włoską pompę, lakier też super. Być może to uszkodzenie wynika ze sporych przeciążeń, bo u mnie lanca 18 to konkret.

#879 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2150 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 05 maj 2017 - 17:02

Ja mam Biardusia 5 lat. Sporo pryskam. Ogolnie jestem zadowolony jak za te pieniądze. Pompa działa, ciśnienie nie spada, przecieków nie ma, nic nię pęka, po każdej pracy spłukuje go tylko jedynie tylna belka za opryskiwaczem coś mi koroduje ale to nie problem. W wolnej chwili odczyszcze i pomaluje. Ogolnie na dobry egzemplarz trafiłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#880 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 09 maj 2017 - 20:04

Planuję zmienić mój 12m. na 15m 600l tej firmy. Tak czytam i nie wiem czy coś dobrać i chyba dopłacać w hydrauliczny stabilizator nie będę (ten mechaniczny też słabo działa). Fakt mam  pola pochyłe ale stale patrzeć i korygować tłokiem, to też mi się nie widzi :). Teraz robię beż żadnej stabilizacji i czysto...

Myślę by dokupić ten sterownik Optima 70 dla wygody (sporo klinów i słupy) awaryjne te elektrozawory? Zawór stało ciśnieniowy.

hym...

cyt. Nowa belka polowa 15 metrowa Calabria w której została zmieniona konstrukcja oraz zmodernizowana o nowy zautomatyzowany sposób zamykania poszczególnych fragmentów belki. Specjalistyczne zatrzaski usprawniają rozkładanie i składanie belki, co zwiększa wygodę użytkowania opryskiwacza.
Ostatni fragment belki zamontowany jest na sprężynie, dzięki której po dojechaniu do przeszkody (np. słup, drzewo) belka złoży się, a po minięciu przeszkody automatycznie wróci do prawidłowego ustawienia.

Ciekawe jak długo lance wytrzymają takie coś...

Będę jeździł 3p... 17ha.

To powyżej zdjęcie i urwany zatrzask to z Calabria????

Edytowany przez Nowy81, 09 maj 2017 - 20:10.

Dodaj odpowiedź