Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

1029 odpowiedzi na ten temat

#841 Share stempos1980

stempos1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 766 postów

Napisany 19 kwiecień 2017 - 22:02

Pylenie między końcówkami niebieską a żółtą to nie widać różnicy bardzo tylko chodzi o wydajność cieczy na poszczególnych ciśnieniach.tak na niektórych środkach jest podana informacja o grubości kropli i ilości wody na ha ale to wszystko zależy od rozwoju roślin i nasileniu patogenów chorobo twórczych.nie którzy o tym zapominają  podczas zabiegów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz Biardzki [połączone] Dzisiaj, 12:56
  •  

#842 Share michal8011

michal8011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 19 kwiecień 2017 - 22:10

Zwykłe żółte płasko strumieniówki mają drobniejsze krople przez co lepiej pokrywają pole ale są bardziej podatne na znoszenie. Między żółtymi a niebieskimi przy takim samym ciśnieniu widać różnicę w rozpylaniu.

#843 Share TheLukasTeam

TheLukasTeam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 08:42

Potwierdzam to, co kolega wyżej mówi.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#844 Share jd6220

jd6220

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 12:01

Kolego nie masz ciśnienia na końcówkach czy w pompie nie możesz nabić ciśnienia?                                  Wasyl11 a gdzie ty żeś wyczytał takie rewelacje?zrób sobie powtórkę z kursu

na pompie. dzwonilem do firmy bieradzkiego i maja 2 pompe przysłać (bo z mojej leje sie olej z miarki) i za pare dni okaze sie czy cos to pomoze

#845 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 20 kwiecień 2017 - 13:27

Żółte mają świetne pokrycie roślin, ale przy minimalnym wiaterku są bezużyteczne, dlatego wolałem je wywalić i wsadzić niebieskie eżektory. Zamiast stosować żółte, planuje zainwestować w niebieskie dwustrumieniowe

#846 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1136 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 14:25

na pompie. dzwonilem do firmy bieradzkiego i maja 2 pompe przysłać (bo z mojej leje sie olej z miarki) i za pare dni okaze sie czy cos to pomoze

To masz pęknięte przepony. Ale na tą wadę nie trzeba od razu nowej pompy, chyba że jest na gwarancji. Przepony to koszt około 30 zł - tak mi się wydaje.

#847 Share jd6220

jd6220

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 20:54

sami zaproponowali zamiane pompy. a ta przepona jest w pompie ?

#848 Share stempos1980

stempos1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 766 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 21:22

Tak kolego przepony są w pompie

#849 Share jd6220

jd6220

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 21 kwiecień 2017 - 21:06

dzisiaj dostałem nową pompe i zobaczymy czy coś to pomoze ;)

#850 Share PanPawel

PanPawel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 22 kwiecień 2017 - 12:53

https://www.olx.pl/o...56ddd5;promoted co sądzicie o tych końcówkach do Biardzkiego 600l 12m?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share DawidSakowski

DawidSakowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo(Produkcja Roślinna)

Napisany 22 kwiecień 2017 - 17:51

Panowie po zimie opryskiwacz biardzki  na rozdzielaczu duro gdy włączam pryskanie i np wyłącze każdą sekcje oddzielnie to ciśnienie wysadza wodę na pokrętle od regulacji ciśnienia jak myślicie co może się dziać ? woda na zimę była dokładnie spuszczona.

#852 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1136 postów

Napisany 22 kwiecień 2017 - 18:44

Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale z opisu wychodziło by że nie otwiera przelewu i za duże ciśnienie skupia się w rozdzielaczu.

Pod tym pokrętłem regulacji jest chyba sprężyna dociskająca plastikowy tłoczek. Mogło się to zawiesić. Spróbuj rozkręcić i przeczyścić.

Inna opcja to może ktoś rozregulował Ci poszczególne sekcje? Mi kiedyś dzieciak zrobił takiego psikusa - spodobało mu się kręcenie zaworkami przy każdej sekcji.

#853 Share DawidSakowski

DawidSakowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo(Produkcja Roślinna)

Napisany 22 kwiecień 2017 - 19:37

Bardzo dużo mi doradziłeś chociaż będę wiedział od czego zacząć :) Sekcji raczej nikt nie rozregulował bo nie mam zaworu stałociśnieniowego :|
Odkręciłem przewody i jest tam ta sprężyna ale tym już się zajmę po niedzieli :)

#854 Share stempos1980

stempos1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 766 postów

Napisany 30 kwiecień 2017 - 14:04

koledzy takie male pytanko-części do rozdzielacza duro biardzkiego to tylko w serwisie się kupi czy można gdzieś w sklepie kupić?

#855 Share kolopopo

kolopopo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 30 kwiecień 2017 - 21:40

Opryskiwacz Biardzki [połączone] [quote name="suzuki550e" post="506544" timestamp="1271597106"]

j niedawno kupiłem taki opryskiwacz 600l, belka samopoziomująca, idysze potrujne, wczoraj pryskałem nim, oziminy, powiem tak wszystko jest delikatne, a zwłaszcza lance, niedaj boże gdzieś porządnie zaryć w ziemię,najlepiej zamontować plastikowe kółeczka, belka jak gdzieś przychaczy nie powraca na swoje miejsce, ale wystarczy zamocować sprężyny, nie ufaj belce samopoziomującej, chyba że ją dobrze przesmarujesz, i wywarzyż, bo oni tego chyba nie robili, gdy włanczam mieszadło, co jakiś czas niekture dysze rozp.puszczają ciecz, a i ustawiałem z książeczki opryskiwacz, w c360 na 4 biegu,6km/h, ciśnienie 3,5 bar. i miał wypryskiwać 250l/ha, a wypryskuje ponad 300, najlepiej zrobić prube ze słoiczkiem, wogule ten ciśnieniomierz na tych samych obrotach pokazuje co rusz inne ciś. c360 z obciążnikami, opriskiwacz zalany na fool, podnosi przud ciągnika na wzniesieniach, ale chwale sobie go, poprostu trzeba go dobrze poznać.-a jakie masz opony z tyłu?
Jak zmieniłeś opony tyłu na zetorowskie to zmieniłeś prędkość ciągnika!

#856 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 30 kwiecień 2017 - 22:30

Opryskiwacz Biardzki [połączone] A skad wiesz ze masz taka predkosc i wydajnosc. Popełniłeś podstawowe błędy
Na początku zawsze mierzymy predkosc na odcinku 100 metrow, najlepiej z pelnym opryskiwaczem(poslizg kół)
Gdy mamy predkosc ustawiamy dawke metodą prob i błędów.
Lub drugim sposobem ustawiamy cisnienie na 3 bary. Wydajnosc podstawiamy pod wzor i mamy dokladne cisnienie aby był wydatek 250l/ha
Najwazniejsza jest dokladna predkosc. Tabelka ma charakter podgladowy. Wplyw na wydatek ma zuzycie dysz oraz gestosc cieczy. U mnie po wyłaczenie pompy lubi sie przestawiac cisnienie, wiec nalezy na to tez zwrac uwage. Wydatku nie mierzymy żadnym słoiczkiem tylko cylindrem miarowym(menzurka)
Lance masz 15m? U mnie wyglądają porządnie i zawsze same powracają. Co do poziomowania to wystarczy wydłużyć wieszak

Edytowany przez zetores, 30 kwiecień 2017 - 22:36.

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#857 Share kolopopo

kolopopo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 maj 2017 - 06:03

j niedawno kupiłem taki opryskiwacz 600l, belka samopoziomująca, idysze potrujne, wczoraj pryskałem nim, oziminy, powiem tak wszystko jest delikatne, a zwłaszcza lance, niedaj boże gdzieś porządnie zaryć w ziemię,najlepiej zamontować plastikowe kółeczka, belka jak gdzieś przychaczy nie powraca na swoje miejsce, ale wystarczy zamocować sprężyny, nie ufaj belce samopoziomującej, chyba że ją dobrze przesmarujesz, i wywarzyż, bo oni tego chyba nie robili, gdy włanczam mieszadło, co jakiś czas niekture dysze rozp.puszczają ciecz, a i ustawiałem z książeczki opryskiwacz, w c360 na 4 biegu,6km/h, ciśnienie 3,5 bar. i miał wypryskiwać 250l/ha, a wypryskuje ponad 300, najlepiej zrobić prube ze słoiczkiem, wogule ten ciśnieniomierz na tych samych obrotach pokazuje co rusz inne ciś. c360 z obciążnikami, opriskiwacz zalany na fool, podnosi przud ciągnika na wzniesieniach, ale chwale sobie go, poprostu trzeba go dobrze poznać ,niema cudów, wszystkie podzespoły pięknie i ładnie opisywane ale to wszystko jest niedopracowane, odp,koniecznie z relacji twojego pierwszego pryskania

dokładnie, te rozwiązanie z tymi zawleczkami, to kicha, a jak ktoś ma np tak jak ja pełno małych działek, MASAKRA, dobre w tym opryskiwaczu to wydajna pompa, duży zbiornik, nic po za tym,

Tak wygląda cały post , który komentowałem.koego zetores-o tym właśnie mówię areał oprysku zależy od prędkość,a ilość cieczy od obrotów wom.wystarczy że "posadzisz"ciągnik "czyli zwalniasz na błocie"a obroty w tym momencie masz takie same.to wylejesz więc cieczy a ten sam areał.(przydał by się ręczny regulator obrotów wom).

#858 Share ursusek94

ursusek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej i bydła opasowego, mechanizacja i modernizacja rolnictwa

Napisany 01 maj 2017 - 07:15

Opryskiwacz Biardzki [połączone] A z tym ustawieniem belki samopoziomującej też miałem zabawę. bo czasami ryla jedna strona, ale teraz mam na końcach przywiazane obciazniki po 1 kg na lancuchu 40 cm, jak jedna strona dotknie ziemi to zaraz druga ja ciągnie i się równa. bo kiedyś to nawet mi się lance poskladaly.

#859 Share rolnik34

rolnik34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 01 maj 2017 - 09:47

biardzki to poraszka wszystko delikatne az zal d sciska

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 01 maj 2017 - 10:45

Ja jakoś po swoim z belką Calabria nie widzę tej delikatności, wręcz przeciwnie :rolleyes: 
ps. znam słowo 'porażka', ale o 'poraszce' pierwszy raz słyszę. Co to takiego?

Dodaj odpowiedź