Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

1029 odpowiedzi na ten temat

#761 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1130 postów

Napisany 09 kwiecień 2017 - 10:47

Nadal nie napisałeś jaki rozdzielacz.

Ale skoro nagle wzrosło ciśnienie to może jakiś syf zatkał dyszę mieszadła?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz Biardzki [połączone] Dzisiaj, 19:41
  •  

#762 Share Lewy91

Lewy91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 10 kwiecień 2017 - 05:37

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Rozdzielacz mam zwykły nie stalocisnieniowy. Dzisiaj rozbiorze wszystko po czyszcze i zobaczymy

#763 Share Lewy91

Lewy91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 10 kwiecień 2017 - 13:11

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Wszystko wyczyszczone wstawiony Nowy zawór a ciśnienie jak było 3 bary tak jest

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#764 Share TomaszStach

TomaszStach

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Stara technika wojskowa i rolnicza, pojazdy epoki prl, motocykle, dziewczyny:)

Napisany 10 kwiecień 2017 - 13:56

Ja miałem identycznie w biardzkim. Paru znajomych też. W moim przypadku pomogła wymiana pompy. Tyle że została mi po starym opryskiwaczu to tylko łożyska i zaworki zrobiły koszty. Teraz mam założoną tą starą polską pompę i jest ok

#765 Share farmtrac8244

farmtrac8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 932 postów

Napisany 10 kwiecień 2017 - 22:29

czyli wina w pompie?

#766 Share Lewy91

Lewy91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 11 kwiecień 2017 - 06:55

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Ale co w pompie może być nie tak?

#767 Share TomaszStach

TomaszStach

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Stara technika wojskowa i rolnicza, pojazdy epoki prl, motocykle, dziewczyny:)

Napisany 11 kwiecień 2017 - 07:10

No właśnie nie wiem. Zaworki były ok, przepony też a nie daje ciśnienia. Mam teorię że może ten mimośród się wyrobił i przepony nie mają dostatecznego skoku. Ale jeszcze jej nie rozebrałem więc nie wiem. Bo na dobrą sprawę tylko to w tej pompie zostało...

#768 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 11 kwiecień 2017 - 07:35

Witam. 

Przymierzam się do opryskiwacza Biardzki 400l 12m zawór stałociśnieniowy 5 sekcji, końcówki 3 pozycyjne. Czy to dobry wybór? 

Czy mając fakturę zakupu ma być jeszcze jakaś naklejka (atest jak w starym sprzęcie się robi)? Dzisiaj się pewnie wybiorę po niego, więc poradźcie na co zwrócić uwagę przy oglądaniu nowego opryskiwacza?

Edytowany przez michal009, 11 kwiecień 2017 - 07:38.

#769 Share Obszarnik

Obszarnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 11 kwiecień 2017 - 09:49

Atest chyba dostaniesz do ręki, bez naklejki. Dopiero na następnym badaniu dostaniesz naklejkę.

Zwróć uwagę na wszelkie połączenia, kolanka plastikowe. Wszyscy polecają też hydrauliczną stabilizację - ja akurat nie mam bo mam równe pola. Poza tym to - jak ktoś napisał - sprzęt budżetowy, cudów tu nie ma. Wiele pewnie zależy od egzemplarza na jaki trafisz.

#770 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1540 postów

Napisany 11 kwiecień 2017 - 10:08

Przestał mi działać po zimie manometr w Biardzkim, jak może być tego przyczyna dosłownie nie pokazuje nic ale ciśnienie robocze jest tak jak było ustawione od początku bo dalej wypryskuje tyle samo na ha (200L/ha). Ktoś coś podpowie? 

Vixa balet :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 3257 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 11 kwiecień 2017 - 10:09

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Stabilizacja hydrauliczna fajna sprawa, a co do reszty to malowanie nie powala, a tak to jest okej

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#772 Share Fujitsu

Fujitsu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 11 kwiecień 2017 - 11:22

Za te pieniądze nowego nic lepszego nie znajdziesz, Co do atestu u mnie była naklejka ale na 3 lata, Na szkoleniu mówili że nowe mają atestu 5 lat, U mnie od paru lat tylko zapinam leje wode i pryskam bez zbednych przeglądów czy chodzi czy nie, Zero awari z czystym sumieniem moge polecić, Pracuje na ok 30ha 

Teraz tak patrze po ile stoją na allegro to taki jak mój 600l belka 15metrów podrożał o jakieś 1300zł, 

Edytowany przez Fujitsu, 11 kwiecień 2017 - 11:25.

#773 Share johnsoon

johnsoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 11 kwiecień 2017 - 12:28

Malowanie słabe, ale u mnie złazi głównie przez rsm. 4 rok 0 awarii. Leje wode i pryskam. Bardzo dobra pompa, chodzi na małych obrotach. Przeciętne końcówki..

#774 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1130 postów

Napisany 11 kwiecień 2017 - 13:23

Przestał mi działać po zimie manometr w Biardzkim, jak może być tego przyczyna dosłownie nie pokazuje nic ale ciśnienie robocze jest tak jak było ustawione od początku bo dalej wypryskuje tyle samo na ha (200L/ha). Ktoś coś podpowie? 

Pierwsza sprawa sprawdź czy mróz go nie przeciągnął tak, że wskazówka jest na 0, ale opiera się trzpień z drugiej strony (tak miałem w tym roku w Lochmannie)

Kolejny krok -  wykręć go - najprawdopodobniej skrystalizował Ci oprysk i przytkał kanalik. Cienki drucik i sprężarka powinny pomóc.

#775 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1540 postów

Napisany 11 kwiecień 2017 - 13:32

Manometr chodzi jak sprawdzałem sprężarką. Czy przyczyną może być ta uszczelka co się w nią wkręca manometr https://archiwum.all...2675170244.html tak to wygląda wydaje mi się że jest pęknięta i przez to nie ma ciśnienia na zegarze. 

#776 Share Lewy91

Lewy91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 11 kwiecień 2017 - 14:18

Koledzy wrócę jeszcze do tematu tego ciśnienia. Powiedzcie mi na jakiej zasadzie działa ta biała fajka w zbiorniku na dole, to chyba jest mieszadło hydrauliczne tak? 

Jak włączam sekcje do pryskania to przez nią ma lecieć ciecz czy nie ? U mnie w trakcie wykonywania oprysku leci przez nią. Może to przez to jest zbyt niskie ciśnienie. Sprawdzałem pompę w innym opryskiwaczu i daje cisnienie jak trzeba. Do sprawdzenia został jeszcze jedynie rozdzilelacz ale co w nich może być nie tak? gdyby było gdzieś przytkane to by cisnienie pokazywało wyższe a nie małe. 

Edytowany przez Lewy91, 11 kwiecień 2017 - 14:32.

#777 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1130 postów

Napisany 11 kwiecień 2017 - 14:41

Manometr chodzi jak sprawdzałem sprężarką. Czy przyczyną może być ta uszczelka co się w nią wkręca manometr https://archiwum.all...2675170244.html tak to wygląda wydaje mi się że jest pęknięta i przez to nie ma ciśnienia na zegarze. 

Jeśli manometr działa to może spróbuj go wykręcić i włącz opryskiwacz bez manometru. Obstawiam zapchany kanalik dolotowy. Ten kapturek co pokazałeś to był używany w niektórych opryskiwaczach i był on zalany olejem. Jeśli nawet byłby pęknięty to ciecz i tak wywierała by ciśnienie na manometrJa u siebie nie mam tego i oprysk bezpośrednio oddziaływuje na zegar. U mnie skrystalizował oprysk i ciecz nie dochodziła do manometru

Lewy91 - to jest mieszadło. powinno pracować ciągle. Ja obstawiam, że może być rozrobiona dysza i za dużo cieczy idzie na mieszadło stąd niskie ciśnienie. Dopiero przy zamknięciu sekcji ciśnienie Ci znacząco wzrasta bo ciecz nie może w krótkim czasie przelecieć przez mieszadło.

W rozdzielaczu może popsuć się zawór przelewowy, ale nie rozkręcałem więc nie wiem. u starej ślęzy szwankowała śruba od regulacji ciśnienie - korodował taki grzybek w środku i zacinał się, wskutek czego ciecz szła na przelew zamiast na sekcje.

Edytowany przez Agrest, 11 kwiecień 2017 - 14:49.

#778 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1540 postów

Napisany 11 kwiecień 2017 - 15:11

Agrest - po wykręceniu tego manometru ma wydobywać się woda z dużym ciśnieniem czy tylko będzie się sączyć? 

#779 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 11 kwiecień 2017 - 15:43

Opryskiwacz Biardzki [połączone] z takim ciśnieniem- jakie ma pokazywać manometr.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1130 postów

Napisany 11 kwiecień 2017 - 17:53

Dokładnie ma tryskać z dużym ciśnieniem.

Dodaj odpowiedź