Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

1029 odpowiedzi na ten temat

#721 Share wasyl11

wasyl11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 kwiecień 2017 - 09:55

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Dziękuję bardzo kolego:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz Biardzki [połączone] Dzisiaj, 19:30
  •  

#722 Share wojtek161

wojtek161

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 04 kwiecień 2017 - 20:15

witam mam opryskiwacz biardzki 400l i chciałbym nim opryskać 2 ha ciągnik współpracujący z nim to c 330 i moje pytanie brzmi jakie ciśnienie ustawić i prędkośc żeby osiągną 200l na ha oraz jak zmierzyć prędkość ciągnika?

#723 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1944 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 04 kwiecień 2017 - 20:36

Wszystko jest opisane w instrukcji - wyczerpująco

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#724 Share stempos1980

stempos1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 762 postów

Napisany 04 kwiecień 2017 - 21:13

możesz sobie zrobić próbę samom wodą

#725 Share Wojtek026

Wojtek026

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 05 kwiecień 2017 - 05:33

czy polecacie opryskiwacz biardzki 400l/12m czy lepiej z 500zł dołozyć i jakiś krukowiak czy warto?

#726 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 05 kwiecień 2017 - 08:02

wątpię, żeby opryskiwacz krukowiak był tylko o  500 zł droższy...

#727 Share TheLukasTeam

TheLukasTeam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 05 kwiecień 2017 - 08:38

Może jedno 0 po drodze gdzieś zniknęło ;)

#728 Share Obszarnik

Obszarnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 05 kwiecień 2017 - 09:44

witam mam opryskiwacz biardzki 400l i chciałbym nim opryskać 2 ha ciągnik współpracujący z nim to c 330 i moje pytanie brzmi jakie ciśnienie ustawić i prędkośc żeby osiągną 200l na ha oraz jak zmierzyć prędkość ciągnika?

Trzeba wypraktykować, zrobić próbę.

Ja mam obroty 1600 na 4-tym biegu i ciśnienie niecałe 4, wychodzi ponad 200l/ha. Z tym, że ja mam 330M, więc skrzynia szybsza.

Prędkości na poszczególnych biegach i obrotach można znaleźć gdzieś w sieci (ja jak kupiłem ten opryskiwacz to znalazłem, teraz nie wiem gdzie). W ostateczności można sprawdzić GPS-em ale nie wiem na ile to dokładne jest.

#729 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 kwiecień 2017 - 09:48

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Już nie róbcie sobie jaj z tym praktykowaniem i ustawianiem metodą prób i błędów. Gościu dostał instukcję obsługi to niech się wysili i ją przeczyta. Tak jest wszystko oposane od a do z, a nie o byle pierdołę pyta tutaj na forum. Najpierw niech jeszcze idzie na kurs.

Wiem, że nic nie wiem.

#730 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 3257 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 05 kwiecień 2017 - 10:39

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Dokładnie, w instrukcji jest wszystko podane jak zrobić kalibracje, przejazd ciągnika, ile jaka końcówka ma wydatku przy jakim ciśnieniu i prędkości, lepiej niż producent w instrukcji nikt Ci nie napisze, po za tym te informacje są na kursie chemizacyjnym dodatkowo

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share Monstergagarin

Monstergagarin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 05 kwiecień 2017 - 14:28

Za te pieniądze ni znajdziesz napewno nic lepszego a z perspektywy czasu mogę powiedzieć że jestem zadowolony mimo że widać że to maszyna nisko budżetowa- z dodatkowego wyposażenia weź koniecznie hydrauliczna amortyzacje belki i zawór stalocisnieniowy reszta w moim odczuciu to gadżety które jeśli Cię na nie stać możesz wziąść ale raczej znacząco nie poprawia jakościowo zabiegów..ogólnie polecam

Dokładnie. Ja bym jeszcze polecał elektryczne przełączanie praca/mieszanie.Pryskam U1604 i nie muszę się martwić o wyłączanie wałka na uwrociach itp. tylko pstryk i wyłączone.Polecałbym jeszcze hydrauliczne podnoszenie opuszczanie belki.ja niestety przyoszczędziłem na stabilizacji hydraulicznej belki i to był błąd , bo ta sprężyna nie zawsze działa.Według mnie reszta to niepotrzebe bajery. Na + wytrzymała belka.Nie raz zdarzyło  mi się przyhaczyć o miedze lub krzaki i było ok.

#732 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2653 postów

Napisany 05 kwiecień 2017 - 20:07

Pisałem w temacie jak kalibrować,kolego nie ma gotowca ,albo instrukcja albo caly temat forum czytac ,

#733 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 05 kwiecień 2017 - 20:26

Opryskiwacz Biardzki [połączone] miałem taki opryskiwacz i c330 pryskałem. Żeby zejść do 200 l/ha- trzeba by 5 biegiem jeździć. Przy 2,5 atm na 4 ok 1800 obr/min wychodziło mi z tego co pamiętam , około 230 l/ha.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

#734 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 05 kwiecień 2017 - 20:38

C 330M  4 bieg 1600 obrotów cisnienie 4,5 atm dysze żółte  albuz CVI twin ceramiczne dwustrumieniowe 200l/ha natomiast  dyszami lechler też żółte zwykłe żeby wyszło 200l/ha trzeba zejśc z ciśnieniem do 3 atm.

Edytowany przez bizon1, 05 kwiecień 2017 - 20:39.

#735 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2653 postów

Napisany 05 kwiecień 2017 - 20:55

To sa tylko wytyczne i w ich obrębie kolega moze kombinować ,ale jesli chce dokładnie ustawić wydatek na ha to musi kalibrować , pół godz roboty tylko chęci ,na 12m 83m przejazdu x 10 granica błędu do 20l

#736 Share Wojtek026

Wojtek026

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 06 kwiecień 2017 - 22:54

jak to jest z tymi opryskiwaczami kupionymi na bazarze bez faktury, czy to że nie ma faktury to nie może być tak że za jakiś czas urząd skarbowy się przyczepi lub inspekcja zacznie się dopytywać skąd nowy opryskiwacz bez dowodu zakupu, bo to mnie zastanawia czy potem nie można sobie narobić tylko problemów przez  te 200-300zł oszczędności, to jak to jest czy ponoszę ryzyko kupując na bazarze maszynę bez faktury czy tylko ryzykuje sprzedawca?

#737 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 07 kwiecień 2017 - 07:49

ryzykuje przede wszystkim sprzedawca, ale Ty nie mając faktury nie masz atestu. Nie ma obowiązku posiadania faktury do opryskiwacza, ale atest jest konieczny, więc żeby inspekcja się nie przyczepiła musisz mieć atest, a ten możesz zrobić w SKO i do tego faktura nie jest potrzebna (możesz zrobić atest nawet do samoróbki jeśli spełnia wymagania). 

Ogólnie jeśli namawiasz sprzedawcę do sprzedaży bez faktury mogą Cię posądzić o nakłanianie, ale to sprzedawca beknie bardziej. Ciebie co najwyżej czekają wizyty w skarbówce i zeznania kiedy, co, od kogo kupiłeś itp. 

#738 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1130 postów

Napisany 07 kwiecień 2017 - 09:32

Dodam jeszcze, że przy zakupie nowego na fakturę masz atest na 5 lat. Bez faktury nabiją Ci numery w SKO i dadzą atest za 80zł (o ile nie zdrożało) na 3 lata. Więc korzyści na braku faktury w wypadku opryskiwacza marne.

Na targu też możesz zażądać fakturę. Zawsze też masz większą podstawę do reklamacji, bo bez faktury to za przeproszeniem płać i całuj mnie w d.upę.

#739 Share wojtek1312

wojtek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 07 kwiecień 2017 - 14:46

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Witam mam pytanie czy jest możliwe w opryskiwaczu biardzki aby zassac pompą wodę? A jeśli tak to w jaki sposób ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share TheLukasTeam

TheLukasTeam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 07 kwiecień 2017 - 18:15

Ponoć można, choć nigdy tego nie próbowałem. Suwak na zaworze spustowym wciskasz do końca i powinien zasysać wodę.

Dodaj odpowiedź