Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

1029 odpowiedzi na ten temat

#701 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 10 marzec 2017 - 08:29

Co do serwisu Biardzkiego to nie dawno szwagier chciał zrobić remont swojej pompy bo już ladnych pare lat przepracowała ale nie mógł zbić łożysk z wałka wiec zadzwonił do Bierdzkiego. Zaproponowali mu nowa pompę w zamian za starą za 300zł. Kurier przywiózł nowa pompę zabrał starą i sprawa załatwiona.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz Biardzki [połączone] Dzisiaj, 13:07
  •  

#702 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 914 postów

Napisany 14 marzec 2017 - 20:52

Co myślicie o zamianie filtra zaworu sterującego na ten krótszy ?

Edytowany przez tomn95, 14 marzec 2017 - 20:53.

#703 Share stempos1980

stempos1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 766 postów

Napisany 14 marzec 2017 - 22:28

a czemu chcesz wymienić ten dług?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#704 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 914 postów

Napisany 15 marzec 2017 - 00:41

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Jakość wykonania tego wkładu to jakaś pomyłka. W sadowniczym mam mniejszy i jest lepiej. Swoją drogą od 2004 roku nie było wymieniane mieszadlo. Warto byłoby je wymienić? Może coś jeszcze?

#705 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 15 marzec 2017 - 14:11

krótszy ma mniejszą wydajność bo i mniejszą powierzchnię filtrowania. Im większy filtr tym lepiej.

#706 Share Maryush

Maryush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 18 marzec 2017 - 21:46

Ale lipa w grudniu zgodziłem biardzkiego 600/15 z zaworem stało ciśnieniowym za 4800zł i poczekałem do dziś tak mi zeszło. A w tym roku były 2podwyżki i po wielkich targach kupiłem za 5300zł ale interes zrobiłem i mówią że jeszcze podrożeje.

Info prosto z targów w Kielcach: Biardzki 600l, 15m, hydrauliczna regulacja lancy i zawór stało ciśnieniowy: 6500zł

#707 Share greg91

greg91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 marzec 2017 - 21:47

Witam mam opryskiwacz Biardzki 300l z 2015 r i zaczą mi szwankować a mianowicie coś z ciśnieńiem a w dodatku przy regulacji ciśnienia są śruby i leci mi woda próbowałem to dokręcić ale nic to nie daje ,rozdzielacz mam Duro trzy sekcyjny standardowy przy tym modelu ,manometr pokazuje słabe ciśnienie co może być tego przyczyną .Rozkręciłem cały i nie widać by coś było by zepsute ,pompa ciśnienie daje bo przez to chyba przepuszcza  koło regulacji i na mięszadło idzie woda .

Ewentualnie jak to sprawdzić żeby wykluczyć pokoleji co jest dobre.Wcześniej jak pryskałem to trzymało 5 atm a teraz 1,5 jeszcze jak zamkne węza od filtra to wtedy podnosi się ciśnienie do 5atm

#708 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 914 postów

Napisany 18 marzec 2017 - 22:02

krótszy ma mniejszą wydajność bo i mniejszą powierzchnię filtrowania. Im większy filtr tym lepiej.

To czemu syf zbiera się na samym dnie?

#709 Share stempos1980

stempos1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 766 postów

Napisany 19 marzec 2017 - 12:28

Kolego Greg91 u mnie tak samo kapie po tych śrubkach przy regulacji ciśnienia dokręcałem i nic to nie daje jak jest ciśnienie powyżej 5 atm.a co do twojego problemu to siada rozdzielacz a dokładnie ta część od regulacji ciśnienia.mi na gearanci jak padł rozdzielacz to wcale nie dawał ciśnienia na belki tylko na przelew.musisz zamówić tę część od regulacji ciśnienia albo cały rozdzielacz u biardzkiego albo w sklepie.                 Tomn95 w każdym filtrze najwięcej syfu będzie na samym dnie.nie zmieniaj na mniejszy bo to wielkość filtra zależy od przepływu ciecz

Edytowany przez stempos1980, 19 marzec 2017 - 12:34.

#710 Share greg91

greg91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 20 marzec 2017 - 16:18

Kolego Greg91 u mnie tak samo kapie po tych śrubkach przy regulacji ciśnienia dokręcałem i nic to nie daje jak jest ciśnienie powyżej 5 atm.a co do twojego problemu to siada rozdzielacz a dokładnie ta część od regulacji ciśnienia.mi na gearanci jak padł rozdzielacz to wcale nie dawał ciśnienia na belki tylko na przelew.musisz zamówić tę część od regulacji ciśnienia albo cały rozdzielacz u biardzkiego albo w sklepie.                 Tomn95 w każdym filtrze najwięcej syfu będzie na samym dnie.nie zmieniaj na mniejszy bo to wielkość filtra zależy od przepływu ciecz

Tak tez myślę ale że w tym jest przyczyna.Ale po konsultacji z serwisem stanęło na membramie regulatora,po rozebraniu kolejnym nawet przekrecilem odwrotnie membramie i zakreciłem to się ciśnienie poprawiło i nie kapie jak przedtem zobaczę jak wymienię na nową jak będzie działać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#711 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 24 marzec 2017 - 09:46

Posiadam rozdzielacz stałociśnieniowy taki jak na zdjęciu poniżej, jest to chyba firma braglia. Nie mogę go wyregulować robię wszystko wg instrukcji, po wykonaniu regulacji i otwarciu wszystkich sekcji ciśnienie spada mi o 1,5 bara, o tyle ile zmniejszę ciśnienie  na zaworkach kompensacyjnych przy zamkniętej sekcji to otyle  obniży się  ciśnienie później po otwarciu sekcji. Rozbierałem cały rozdzielacz nie widać żeby coś się zużyło albo pękło. Może ktoś opisać zasadę działania tego rozdzielacza, albo ma pomysł co w nim padło? Ja nie mam pojęcia co odpowiada za utrzymywanie stałego ciśnienia.

Załączone miniaturki

• zawor.jpg

Edytowany przez Laver, 24 marzec 2017 - 09:48.

#712 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1136 postów

Napisany 24 marzec 2017 - 19:20

Kolego zrób tak - nalej wody do opryskiwacza, załącz wszystkie sekcje i ustaw stałe obroty ciagnika jak i ciśnienie jakim najprawdopodobniej będziesz pryskać. 

Powiedzmy że masz np ciśnienie 3 przy załączonych wszystkich sekcjach. Zamykasz pierwszą. Jeśli ciśnienie pozostało niezmienione to nic nie regulujesz. Jeżeli ciśnienie się zmieniło to kręcisz tym małym pokrętłem przy sekcji do momentu uzyskania wartości 3 (odpowiednio w prawo lub lewo)

Jak uregulujesz, otwierasz sekcję i zamykasz kolejną. Ponownie regulujesz do wartości 3. I tak z każdą kolejną sekcją. 

Powinno działać.

#713 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 24 marzec 2017 - 20:26

Problem rozwiązany, okazało się że przy otwartych sekcjach część wody leciała  z powrotem do zbiornika. Powiginały się te bolczyki przy klawiszach od sekcji  nie domykało w środku otworów. Tylko teraz tak się zastanawiam dlaczego pogięło te bolczyki.

Edytowany przez Laver, 25 marzec 2017 - 09:13.

#714 Share sony61325

sony61325

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 marzec 2017 - 20:23

Witam wszystkich zamierzam kupić bradzkiego 1500 litrów z komputerem comand 190 hydro belką 15 calibro hydro czy ktoś z was posiada taki opryskiwacz i mógł coś podpowiedzieć bo w sklepie to wszystko pięknie ładnie wiecie sami ale mam pytanie jak to się sprawuje w rzeczywistości pozdrawiam.

#715 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 874 postów

Napisany 31 marzec 2017 - 23:41

Ma ktoś z was biardzkiego z sterownikiem optima 20? Jak działa ta regulacja ciśnienia? Da się płynnie ustawić ciśnienie czy skaczę ono jak głupię?  Przydatna to rzecz w opryskiwaczu zawieszanym?

#716 Share Wojtek026

Wojtek026

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 01 kwiecień 2017 - 06:49

czy zawór stałociśnieniowy w opryskiwaczu 400l to ważna inwestycja czy można sobie odpuscić, za dużo tego pryskania to miał nie będę a bez tego zaworu miałbym do kupienia w dobrej cenie biardzkiego, także czy przydaje się ten zawór?

#717 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 01 kwiecień 2017 - 07:22

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Przydaje się jeśli pryskasz niepełną szerokością, tzn jeśli zamykasz część lanc.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

#718 Share wasyl11

wasyl11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 kwiecień 2017 - 07:42

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Witam. Mam ktoś może tabelkę z wydajnosciami rozpylaczy dla opryskiwacza biardzkiego w zależności od ciśnienia końcówki rozpylaczy prędkości. Z góry dziękuję zaodpowiedź

#719 Share PRIMO

PRIMO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniczne związane z rolnictwem

Napisany 01 kwiecień 2017 - 08:12

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Proszę bardzo:)

Załączone miniaturki

• IMG_20170401_091111.jpg

Edytowany przez PRIMO, 01 kwiecień 2017 - 08:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#720 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 01 kwiecień 2017 - 08:29

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Zawór stałociśnieniowy powinien być standardem w każdym opryskiwaczu. Z resztą nie duża dopłata, bo w okolicach 200zl z tego co pamiętam.

Wiem, że nic nie wiem.

Dodaj odpowiedź