andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

Agrest    25487

Wiecie może czy można dokupić kolanko manometru do rozdzielacza stałociśnieniowego Fermo? Urwał mi się manometr i musiałem rozwiercać  wejście w kolanku. Uszkodziłem chyba membranę w środku i teraz nowy manometr szału dostał. Skacze jak na zabawie techno i nie idzie odczytać ciśnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Tam właśnie powinna być gumka/membrana aby ciecz z opryskiwacza nie miała kontaktu z manometrem no chyba że w tych nowszych jest już inaczej i się mylę...

U mnie w tym rozdzielaczu https://hurtowniarolnicza.pl/czesci-do-maszyn/opryskiwacz/rozdzielacz-opr.4-sek.z-filtrem.html  w miejscu gdzie wkręca się manometr jest mieszek w który wlewa się do pełna olej co pełni rolę tłumika drgań manometru. Nie wiem jak jest w Twoim

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487

No właśnie była tam jakaś gumka ale przy rozwiercaniu starej końcówki manometru szlak ją trafił. Nawet nie wiem jak dokładnie wygladała . Do starszych rozdzielaczy to wiem że są  woreczki na olej, a tu wymyślili takie gówno. Popytam jutro w lokalnych sklepach - może coś od ręki dostanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Tam jest zwykły oring 3-4mm grubości wiem bo wyjmowałem żeby lekko powiększyć otwór bo manometr dziwnie się zachowywał 

Edytowano przez PRIMO
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487

Czyli ciecz opryskiwacza bezpośrednio działa na manometr? Jeśli tak to dlatego szlak go trafił, bo stało się to po rsm-ie. Na logikę to powinna tam być membrana a na wierzchu choćby odrobina oleju.

Może ciśnienie zrobiło dziurę w membranie i wyglądała jak oring?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Te typ tak ma niestety ¬¬ a i zapomniałem dodać że był zasyfiony otwór w tym manometrze i musiałem wyczyścić to igłą. 

Tam nie ma żadnej membrany tylko ten oring. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487

Właśnie raz już miałem zasyfiony, też po RSM i pokazywał 0. Po wydłubaniu syfu działał kolejny rok. Teraz jak nie pokazywał ciśnienia chciałem zrobić to samo ale się ukręcił.

Jak podłożę oring to zegar przestanie wariować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Czyli kiepskie rozwiązanie bo ciecz ma bezpośredni kontakt z manometrem i raczej oring nie ma wpływu na jego wariowanie tylko szczelność samego kolanka

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
3 minuty temu, Agrest napisał:

Właśnie raz już miałem zasyfiony, też po RSM i pokazywał 0. Po wydłubaniu syfu działał kolejny rok. Teraz jak nie pokazywał ciśnienia chciałem zrobić to samo ale się ukręcił.

Jak podłożę oring to zegar przestanie wariować?

Niekoniecznie musi być oring można też nawinąć na gwint manometru taśmę do rur hydraulicznych . 

Najbardziej podobny jest ten co jest ich sześć sztuk te po prawo  (chyba )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Pod sam manometr to jak piszesz jakiś mniejszy 

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487

No ja bym obstawiał ten najmniejszy właśnie pod tymi sześcioma. Otwór wewnętrzny w tym kolanku to 10mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanie do znawców tematu . W poprzednim roku , na jesieni naprawiałem pompę w opryskiwaczu Biardzki 400l 12m . Wymiana membran , simeringów . Niby wszystko ok. ale po kilku hektarach pompa robi się gorąca i coraz głośniej ją słychać . Co poprawić i czemu ona tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

U mnie na dnie w pompie była woda, korodowało i chrupało. Też jak u Ciebie się grzała. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak na dnie ? A olej gdzie ? Wiem że pływa po wodzie ,ale ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

Odkręc korek spustowy, będziesz wiedział. Dużo jej nie musi być. 

Rozebralem, wyczyscilem, nowe membrany tylko kupiłem bo od nowości nie mieniane (a ma ponad 10 lat) i złożyłem. Tylko taki szczegół, że takie kwiatki akurat nie w Biardzkim miałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam nowe membrany . Nie sądzę żeby woda była , bo poziom oleju by wzrósł ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487

Moja pompa od nowości grzeje. Serwis nie był w stanie odpowiedzieć dlaczego. W drugim 800l też ciepła podczas zabiegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No nic doleję trochę oleju , bo minimum i się zobaczy . Jak wysiądzie , to się dowiem co było źle .¬¬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj