andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Azadek , od dawna masz ten opryskiwacz ? Nagle stracił ciśnienie , Czy nówka i masz problem z ustawieniem ? Rozwadniacz wyłączasz podczas oprysku ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Jesli pompa zaczęła głośniej pracować (klekotać) i spadło ciśnienie to jak pisałem. w którymś zaworku pękła sprężynka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Azadek , od dawna masz ten opryskiwacz ? Nagle stracił ciśnienie , Czy nówka i masz problem z ustawieniem ? Rozwadniacz wyłączasz podczas oprysku ?

 

Od 2014 roku, rozwadniacz wyłączony. Ustawiłem raz na 220l i było dobrze. Ostatnio tylko czyściłem filtry bo ilość cieczy zmalała, ale po wyczyszczeniu znów było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzeba patrzeć i sprawdzać po kolei , w którym miejscu ginie ciśnienie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Wszystkie sekcje klikają tak samo, słychać charakterystyczne "klik". Woda dalej pulsuje z koncówek, a w zbiorniku wygląda to tak: czy ma z tego wylatywać woda podczas włączonych sekcji? W sumie nigdy do środka podczas pracy nie zaglądam :D

post-149284-0-59878600-1507978649_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To mieszadło . Ciecz tam leci podczas pracy opryskiwacza , gdy sekcje włączone . Pompa nie zalana olejem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CARYX    11

przepona powietrznika może być uszkodzona a jak nie to może jeszcze ciśnienie w powietrzniku nieodpowiednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid35123    1

Witam

 

Panowie jest możliwość zamknięcia, zatkania kilku rozpylaczy w sekcji? Akurat pasuje mi zostawić 2,3 rozpylacze na środku  sekcji środkowej a resztę zamknąć. Może mi ktoś wytłumaczyć jak to zrobić? Na zdjeciu przedstawiam schemat końcówki rozpylacza. 

post-37584-0-59282400-1508009334_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

U siebie zrobiłem tak, że pod dysze do "RSM" (fabrycznie dawali takie z 5cioma otworkami) w miejsce gumowej uszczelki (8 na rysunku), wyciąłem z gumy kółko o wymiarach uszczelki i złożyłem wszystko. Gdy chcę zamknąć ten jeden rozpylacz, po prostu przekręcam na tą dyszę do RSM i już ona nie ma prawa pryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Jak masz głowice obrotowe to przekręcasz i masz zatkane. Jak głowica pojedyncza to pomiędzy końcówkę rozpylacza a uszczelkę wkładasz 1 grosz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taką jak na zdjęciu czyli potrójną to przekręcasz i ustawiasz dokładnie w połowie miedzy jedna dysza a druga i wtedy nie pryska nie trzeba nic podkładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słaby i drogi pomysł . Odetniesz co najwyżej końcowe dysze . Najtaniej podkładki , a najwygodniej potrójne dysze , wtedy wyłączasz którą chcesz i ile chcesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Przy starym opryskiwaczu odcinałem 4 dysze mi w zupełności wystarczał ten zawór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie . A spróbuj 4 pośrodku sekcji B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Teraz to mi wsjo rybka mam Biardzkiego na głowicach obrotowych i odcinam którą mi pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i to jest fajne rozwiązanie . Się wyłącza co się chce . ;) Kiedyś ze znajomym się założyłem że dam radę pryskać jedną dyszą - no i flaszkę przegrał . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

nie w temacie mam opryskiwcz renal pięknie wszystko pryska oprócz jednej dyszy w jednej sekcji w środku nie końcowa.

wymiana całej dyszy nic nie dała. Wymieniony plastik colączy się z wężem, nakrętka dysz i podkładka gumowa. Nic więcej nie można wymienić a dalej jakby nie był oćiśnienia. Gdzie szukac przyczyny nakrętka nie dokładnie dolega do gumy? w pozostałych dyszach tak samo i wszystko oki. brak pomysłu a nie jest to skomplikowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Za mocno dokręcony zawór antykapacza - ta nakrętka z boku - jest tam zaworek sprężynowy dociskający gumę. Jak za mocno dokręcisz to nie puści cieczy, może też być syf po jakimś środku zawiesinowym i zakleiło tą uszczelkę gumową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMAT    1

Zdarza się że sprężynki w zaworze antykapacza działają z różną siłą, możesz to sprawdzić testując na wyższym ciśnieniu powyżej 2 bar powinny wszystkie równo pryskać. Jeśli problem będzie dalej to tak jak napisał Agrest popuść nakrętkę lub zmień głowiczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem mianowicie chcę zmienić ciśnienie robocze kręcąc pokrętłem. Manometr pokazuje taką samą wartość(2,4) i wydajność z dyszy taka sama.co jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj