andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

Agrest    25517

Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale z opisu wychodziło by że nie otwiera przelewu i za duże ciśnienie skupia się w rozdzielaczu.

Pod tym pokrętłem regulacji jest chyba sprężyna dociskająca plastikowy tłoczek. Mogło się to zawiesić. Spróbuj rozkręcić i przeczyścić.

Inna opcja to może ktoś rozregulował Ci poszczególne sekcje? Mi kiedyś dzieciak zrobił takiego psikusa - spodobało mu się kręcenie zaworkami przy każdej sekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo mi doradziłeś chociaż będę wiedział od czego zacząć :) Sekcji raczej nikt nie rozregulował bo nie mam zaworu stałociśnieniowego :|
Odkręciłem przewody i jest tam ta sprężyna ale tym już się zajmę po niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

koledzy takie male pytanko-części do rozdzielacza duro biardzkiego to tylko w serwisie się kupi czy można gdzieś w sklepie kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolopopo    3


j niedawno kupiłem taki opryskiwacz 600l, belka samopoziomująca, idysze potrujne, wczoraj pryskałem nim, oziminy, powiem tak wszystko jest delikatne, a zwłaszcza lance, niedaj boże gdzieś porządnie zaryć w ziemię,najlepiej zamontować plastikowe kółeczka, belka jak gdzieś przychaczy nie powraca na swoje miejsce, ale wystarczy zamocować sprężyny, nie ufaj belce samopoziomującej, chyba że ją dobrze przesmarujesz, i wywarzyż, bo oni tego chyba nie robili, gdy włanczam mieszadło, co jakiś czas niekture dysze rozp.puszczają ciecz, a i ustawiałem z książeczki opryskiwacz, w c360 na 4 biegu,6km/h, ciśnienie 3,5 bar. i miał wypryskiwać 250l/ha, a wypryskuje ponad 300, najlepiej zrobić prube ze słoiczkiem, wogule ten ciśnieniomierz na tych samych obrotach pokazuje co rusz inne ciś. c360 z obciążnikami, opriskiwacz zalany na fool, podnosi przud ciągnika na wzniesieniach, ale chwale sobie go, poprostu trzeba go dobrze poznać.-a jakie masz opony z tyłu?
Jak zmieniłeś opony tyłu na zetorowskie to zmieniłeś prędkość ciągnika!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

A skad wiesz ze masz taka predkosc i wydajnosc. Popełniłeś podstawowe błędy
Na początku zawsze mierzymy predkosc na odcinku 100 metrow, najlepiej z pelnym opryskiwaczem(poslizg kół)
Gdy mamy predkosc ustawiamy dawke metodą prob i błędów.
Lub drugim sposobem ustawiamy cisnienie na 3 bary. Wydajnosc podstawiamy pod wzor i mamy dokladne cisnienie aby był wydatek 250l/ha
Najwazniejsza jest dokladna predkosc. Tabelka ma charakter podgladowy. Wplyw na wydatek ma zuzycie dysz oraz gestosc cieczy. U mnie po wyłaczenie pompy lubi sie przestawiac cisnienie, wiec nalezy na to tez zwrac uwage. Wydatku nie mierzymy żadnym słoiczkiem tylko cylindrem miarowym(menzurka)
Lance masz 15m? U mnie wyglądają porządnie i zawsze same powracają. Co do poziomowania to wystarczy wydłużyć wieszak

Edytowano przez zetores

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolopopo    3

j niedawno kupiłem taki opryskiwacz 600l, belka samopoziomująca, idysze potrujne, wczoraj pryskałem nim, oziminy, powiem tak wszystko jest delikatne, a zwłaszcza lance, niedaj boże gdzieś porządnie zaryć w ziemię,najlepiej zamontować plastikowe kółeczka, belka jak gdzieś przychaczy nie powraca na swoje miejsce, ale wystarczy zamocować sprężyny, nie ufaj belce samopoziomującej, chyba że ją dobrze przesmarujesz, i wywarzyż, bo oni tego chyba nie robili, gdy włanczam mieszadło, co jakiś czas niekture dysze rozp.puszczają ciecz, a i ustawiałem z książeczki opryskiwacz, w c360 na 4 biegu,6km/h, ciśnienie 3,5 bar. i miał wypryskiwać 250l/ha, a wypryskuje ponad 300, najlepiej zrobić prube ze słoiczkiem, wogule ten ciśnieniomierz na tych samych obrotach pokazuje co rusz inne ciś. c360 z obciążnikami, opriskiwacz zalany na fool, podnosi przud ciągnika na wzniesieniach, ale chwale sobie go, poprostu trzeba go dobrze poznać ,niema cudów, wszystkie podzespoły pięknie i ładnie opisywane ale to wszystko jest niedopracowane, odp,koniecznie z relacji twojego pierwszego pryskania

 

dokładnie, te rozwiązanie z tymi zawleczkami, to kicha, a jak ktoś ma np tak jak ja pełno małych działek, MASAKRA, dobre w tym opryskiwaczu to wydajna pompa, duży zbiornik, nic po za tym,

 

Tak wygląda cały post , który komentowałem.koego zetores-o tym właśnie mówię areał oprysku zależy od prędkość,a ilość cieczy od obrotów wom.wystarczy że "posadzisz"ciągnik "czyli zwalniasz na błocie"a obroty w tym momencie masz takie same.to wylejesz więc cieczy a ten sam areał.(przydał by się ręczny regulator obrotów wom).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

A z tym ustawieniem belki samopoziomującej też miałem zabawę. bo czasami ryla jedna strona, ale teraz mam na końcach przywiazane obciazniki po 1 kg na lancuchu 40 cm, jak jedna strona dotknie ziemi to zaraz druga ja ciągnie i się równa. bo kiedyś to nawet mi się lance poskladaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ja jakoś po swoim z belką Calabria nie widzę tej delikatności, wręcz przeciwnie :rolleyes: 
ps. znam słowo 'porażka', ale o 'poraszce' pierwszy raz słyszę. Co to takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Chcesz pan tanio, masz pan tanio...
Ja żadnej delikatnosci nie widze w belce 15m. Wszystko dobrze spasowane. W opryskiwaczach innych firm po dwóch latach juz rdza i pekniete elementy. A u mnie żadnych odznak


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowak5425    61
Napisano (edytowany)

Posiadam Biardzki 800 l 15 m, nie jest wcale taki delikatny. Ciągam za swoim jeszcze przyczepę a na niej 3 mauzery pełne wody. Nie zauważyłem żadnych pęknięć jak na razie. Nie polecam w żadnym wypadku polskiej pompy,z taką kupiłem, teraz żałuję strasznie, że nie wziąłem włoskiej. Ogólnie nie taki zły opryskiwacz. Pryska już u mnie około 5 lat na 70 ha zbóż.

Edytowano przez Nowak5425

Zapraszam na kanał YouTube : Nowakowsky. Filmiki  z budowy własnych konstrukcji oraz różnych remontów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feniks    0
Napisano (edytowany)

To Wam pokażę "solidną" lancę. Opryskiwacz ma równe 2 lata 600/15 m. I to nie jest efekt zahaczenia o ziemię czy cokolwiek innego, po prostu na polu się lanca złożyła. Patrzę, a tam taka niespodzianka. I nie latam z nim jak to niektórzy na IV biegu 360 po polu.

post-46765-0-57601100-1493673789_thumb.jpg

Edytowano przez feniks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
Napisano (edytowany)

U mnie przy 8-9 km/h też nie wytrzymywala belka co chwilę coś pękło, dopiero po wzmocnieniu we własnym zakresie teraz jest ok, ale to żadne koszty 2-3h pracy + puszka farby
Na zdjęciu powyżej to jeden z najsłabszych punków w tej belce i właśnie tam proponuje zacząć modyfikacje, u mnie siedz tam wspawany plaskownik chyba 140x10 i to zdecydowanie usztywnilo to miejsce

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7957

no to zobaczymy ile u mnie wytrzyma, jak je*nie na gwarancji to zadzwonie z reklamacja i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

W Tecnomie Galaxy spawałem lance już niejednokrotnie, mimo w miarę "bezkolizyjnej" obsługi, czy to znaczy, ze to rzemieślniczy tani chłam? Nie da się wszędzie wrzucić ścianki 10mm bo wam te 60tki pozdychają od podnoszenia na pusto. Spawacz się nie popisze albo zatrzask ma lekki luz i z czasem się urwie, to w końcu tylko trochę metalu. Jakby mi się miało raz na rok jakieś spawanie przydarzyć, to przy tej cenie opryskiwacza i stopniu jego wykorzystania w sezonie i tak jestem na plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lukasz222, aż miło poczytać wypowiedź mądrego faceta :) Podpisuję się obiema rękoma, puści kawałek metalu i afera na całą Polskę i agrofoto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

A Ty jarecki co promujesz? Jak za te pieniądze - to nie ma tragedii . Jaka jest alternatywa według Ciebie?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim zdaniem to przez durne rozwiązanie z tym zatrzaskiem takie "przygody" . Rypnie jeden z drugim kilka razy w ziemię lancą i się urywa . Wcześniej robili na przegubie lancy sprężynę i nic się nie urywało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Przy 12 m robią z tego co kojarze. Lepiej chyba żeby to się urwało niż coś się pokrzywiło. Krancowe lance mamy dopiero na sprezynie.
Lance na przegubie z spreżyną pewnie by się same zamykały przy tej masie. Wszystko ma swoje wady i zalety.
Podajcie lepszy opryskiacz za tę cene... Za dużego wyboru raczej nie ma


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Ludzie czego Wy oczekujecie po sprzęcie za takie pieniądze. Jak dla Mnie to i tak za te pieniądze oferują więcej niż pozostałe firmy kogucik.

Nie powiem jeszcze że robią dobre opryskiwacze bo jeszcze do tego daleko. Ale jak już kilka razy pisałem wydaje Mi się że za kilka lat ich produkty premium będą na prawdę ciekawe. Oczywiście premium bo wersja bieda zawsze będzie tandetna bo musi być TANIA bo inaczej nikt tego nie kupi.

Przez nasze gospodarstwo w ostatnim czasie przewinęło się kilka opryskiwaczy, i u nas w żadnym z nich nie pękały lance więc da się to jakoś zrobić sensownie. Zobaczcie sobie na bardzo podobne lance holder/vogel-noot tam też jest zatrzask ale inaczej zrobiony.

Jak na razie biardzki eksperymentuje z różnymi rzeczami, szkoda tylko że na nas a nie w jakimś własnym biurze badawczym. Może z czasem i takowego się dorobią tylko wtedy pewnie już nie będą firmą budżetową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Moim zdaniem to przez durne rozwiązanie z tym zatrzaskiem takie "przygody" . Rypnie jeden z drugim kilka razy w ziemię lancą i się urywa . Wcześniej robili na przegubie lancy sprężynę i nic się nie urywało .

 

Miałem wcześniej 400/12 z tą sprężyną na przegubie i po dwóch latach użytkowania posłałem go do żyda z dwóch powodów, po pierwsze potrzebowałem większą belkę i pojemność, po drugie właśnie z powodu tego dziadowskiego rozwiązania ze sprężyną. Jak się parenaście razy otwarło i zamknęło, to ceownik, który miał trzymać belkę w pozycji, wyglądał jak po walce ze szlifierką, co skutkowało tym, że przy zjazdach czy zahaczeniu o ziemię, krzak, etc., lanca się składała. Jak sie smarowało albo dociągało sprężynę było tylko coraz gorzej. Trzeba było wymyślać własne patenty na utrzymanie belki w prostej linii. Kto tego dziadostwa nie miał, ten jest szczęśliwym człowiekiem. Na zatrzasku jest całkiem inna robota

 

@rolnik34 znów ma nam coś błyskotliwego do powiedzenia  B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Z Biardzkim to jest tak jak z Rosyjską ruletką albo trafisz albo tracisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj