andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stempos1980    7878

Kolego wojtek a rozglądałeś się za inną firmą niż biardzki a co do zaworu to te stał ciśnieniowe biardzkiego się nie sprawdzają bo  kolega miał i po gwarancij założył inny bo ten działał jak chciał.dobre są z aragu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

a jakie firmy polecasz ja mam trochę napięty budżet(3tys zł) a chce kupić nowy a co do rozdzielacza to myślałem nad ROZDZIELACZ DURO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

witam więc kupiłem opryskiwacz biardzki 12m 400l z potrójnymi końcówkami z rozdzielaczem Fermo z belką nowego typu mam prożbę czy ktoś pryska takim opryskiwaczem z c 330 jak tak to mam kilka pytań do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jak juz ktos pisał - opryskiwacz  to nie  samolot , dasz  se  rade .

Ja pryskałem  c 330 jak miałem  400 l opryskiwacz, jeździłem  4 ok 1800 obr , cisnienie  około 2,5 atm , wydatek  cieczy  wychodził mi około 240 l /ha 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Pryskam C-330M czwartym biegiem, 1700obr i przy ciśnieniu około 3,5 atm wychodzi mi w granicach 270l/ha, niebieskie dysze. Opryskiwacz 400l 12m ze zwykłym rozdzielaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Warto sprawdzić wydatek każdego rozpylacza. Jeżeli służy już trochę czasu a dysza nie jest ceramiczna to mógł się rozkalibrować i np zamiast 1l/min daje 1,25l/min. Mi przy żółtych ciśnieniu 3bar 4 biegu i 1200 obr wychodzi 300l/ha czyli już sporo za dużo bo żółta dysza płasko strumieniowa taki wydatek na hektar powinna uzyskiwać przy 4 barach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

witam wytumaczy mi ktoś od czego jest poszczególna końcówka głównie mi chodzi o tą czarną co jest osobno ? czekam na odp

post-58715-0-00997000-1484593008_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

żółta i niebieska to są dysze szczelinowe,czerwona jest do RSM a to czarne z tyłu to jest zaworek ciśnieniowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

a to są końcówki odcinające?

przeczytaj mój post uważnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

BIARDZKI  1500/18

 

 

  • Pompa Bertolini 170 l/min;
  • Belka hydraulicznie podnoszona i rozkładana;
  • Rozprowadzenie cieczy wężami;
  • Zbiornik do płukania układu;
  • Dodatkowy zbiornik do mycia rąk;
  • Koła 9,5x32;
  • Komputer COMAND 190;
  • Dysze do rozlewu RSM;

Cena 36tys netto to dobra cena?

Jaka jest roznica miedzy komputerem comand 190 a bravo 190?

Warto doplacac do Bravo 180?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

witam mam pytanie czy na niebieskich końcówkach można pryskać mocznikiem czy lepiej na końcówce rsm ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Jeśli myślisz o dokarmianiu dolistnym to tak. Końcówki rsm służą do rozlewania, nimi nie dokarmisz dolistnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

A dlaczego miałbyś je rozkalibrować?

Rozpuszczasz mocznik w zalecanym stężeniu i jedziesz. Tylko zasada jest taka, że przy tych samych parametrach zabiegu, cieczy z mocznikiem wypryskasz na hektar mniej niż np samej wody. Po prostu roztwór z mocznikiem ma większą gęstość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

@wojtek161 polecam najpierw zrobić kurs na opryskiwacz, bo jak Ty nie wiesz podstawowych rzeczy a Chcesz się brać za opryski?


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Z całym szacunkiem ale jaką trzeba mieć wiedzę żeby w ogóle zadać takie pytanie...ręce opadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

witam, jest tu ktoś to uzytkuje Biardzkiego 1000L zawieszany? Jeśli tak to chciałbym się dowiedzieć jak on się sprawuje, jak z eksploatacją i jakie doświadczenia z nim. Mam zamiar własnie taki kupić ale nie jestem pewien co do wyposażenia podstawowego mógłbym dołóżyć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

witam, jest tu ktoś to uzytkuje Biardzkiego 1000L zawieszany? Jeśli tak to chciałbym się dowiedzieć jak on się sprawuje, jak z eksploatacją i jakie doświadczenia z nim. Mam zamiar własnie taki kupić ale nie jestem pewien co do wyposażenia podstawowego mógłbym dołóżyć. Pozdrawiam

Za te pieniądze ni znajdziesz napewno nic lepszego a z perspektywy czasu mogę powiedzieć że jestem zadowolony mimo że widać że to maszyna nisko budżetowa- z dodatkowego wyposażenia weź koniecznie hydrauliczna amortyzacje belki i zawór stalocisnieniowy reszta w moim odczuciu to gadżety które jeśli Cię na nie stać możesz wziąść ale raczej znacząco nie poprawia jakościowo zabiegów..ogólnie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

A miał ktoś do czynienia z rozwadniaczem bocznym w zawieszanym 1000 l biardzkim? Nadaje się to do pracy? Cena bodajże 550-700 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

Witam. Mam zamiar kupic biardzki 800/15. Do tego zawór stalocisnieniowy. Moje pytanie: czy warto dopłacić 670 zł do sterowania elektrycznego optum 10 lub 950 do optum 20? Dodam ze bede pryskał troche Mtz 82 ale wiekszosc claasem axosem.
i jeszcze jedno... czy w optum 20 jest zawór stalocisnieniowy wbudowany czy ten sterownik jakos trzyma stalecisnienie? bo akurat niewiele sie odwiedziłem tam gdzie chce kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj