andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomasz78    1029

ja ze swojego doswiadczenia nie polecam ,co rok to suszej i tęp. wysokie próbowałem lecz skuteczność słabsza ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Taka sama skuteczność jak przy 270L. Ja pryskam 200L/ha (taki sam opryskiwacz jak Twój) i wszystkie zabiegi wychodzą super a starym opryskiwaczem pryskałem coś ok. 170L/ha i też było dobrze. Więc śmiało możesz zmniejszyć ilość wody. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

nalezy wykonac kalibrację to jedno a drugie każda dysz jest przeznaczona do czego innego ,w zalezności jakie masz miec rozpylenie na chwasty uzuskasz na  0,3 optymalne cisnienie lecz na grzyba to raczej nie i tam trzeba zastosowac 0,2 (żółte)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomiii    15

d*pa sie znacie biardzki to nie znaczy tandeta mam 1000 l 15m z pelna hydraulika juz 3 sezon obskoczyl bez awari na 40 ha jak bede zmienial na wiekszy to tylko biardzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

d*pa sie znacie biardzki to nie znaczy tandeta mam 1000 l 15m z pelna hydraulika juz 3 sezon obskoczyl bez awari na 40 ha jak bede zmienial na wiekszy to tylko biardzki

 

Co to jest 40ha? Nic. 3 sezony? Także nic.

Tyle w temacie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego 3 sezony to jest i dużo i mało. Zależy ile zabiegów w sezonie. Samo zboże to powiedzmy 3-5 to już trochę nalatuje. Dojdzie rzepak gdzie 4 to minimum plus desykacja i robi się 5. Policzyć to wszystko na jeden sezon to trochę będzie.

Żeby nie było że bronię biardzkiego ale do tym 50-70 ha to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Będę brał biardzkiego 400L Lance 12m. Brać ze stabilizacją ? Czy nie zdaje ona egzaminu ?


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Stabilizacja na siłowniku? Nie ma nic lepszego do płynnego sterowania belką, osobiście nawet bym się już nie obejrzał za opryskiwaczem bez niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Chodzi mi o tą stabilizację na sprężynach jak na tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=YCs2keooPC0 Różnica w cenie żadna kwestia tylko czy czasem nie jest tak, że to bardziej przeszkadza niż pomaga.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

To jest stabilizacja mechaniczna i jest w standardzie, więc nic za nią nie płacisz i jest montowana w każdym opryskiwaczu. Przeszkadzać nie przeszkadza, pomaga niewiele. Jak wjedziesz kołem w obniżenie albo w bruzdę to i tak Ci przechyli na jedną stronę lance. Lepiej brać na siłowniku i robota jest zupełnie inna, nic nie trzeba ustawiać młotkiem, w zależności od kształtu danego kawałka po którym jedziesz ustawiasz poziom z kabiny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Ok Dzięki za informację i chyba tak zrobię dopłata ok 400 zł,a powiedz mi jeszcze czy warto dopłacać do zaworu stało ciśnieniowego ? Co mi to da ?


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Daje tyle, że przy wyłączaniu pojedynczych sekcji nie zmienia się ciśnienie, ale z tego co zauważyłem, trzeba je wyłączać, gdy jest na nich ciśnienie, tj. już pryskają, inaczej nie zadziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Dzięki. To raczej sobie to odpuszczę i poważnie się zastanowię nad tą stabilizacją.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w biardzkim 600 i 15 belce mam stabilizację mechaniczną i jestem zadowolony sprawdza sie dobrze może czas reakcji jest minimalnie opóźniony ale na moich skosach sprawdza się.
Co do zaworu stałociśnieniowego to bierz zupełnie inna robota. Zamykam 2 sekcje i lecę dalej na tych samych obrotach i z tą samą prędkością i na odwrót jak otworzę to nie muszę się martwić ze ciśnienie spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

No to teraz już nie wiem ;) muszę się zastanowić. Niby dopłata do tego zaworu nieduża...

Edytowano przez Majster90

Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Nie wiem jak przy 15m, ale u mnie przy 12 sie to nie sprawdzało, fakt że lepiej niż na sztywno, ale praktycznie trzeba by ustawiać to na każdym polu, żeby było zawsze równo, a i tak trafi się miejsce w którym będziesz jednym końcem rył w ziemi, a drugim pryskał po niebie. 400zł to nie wielki majątek, a rozwiązanie lux. Wiem coś na ten temat bo miałem od Biardzkiego 400l i 12m na mechanicznej, a teraz mam 600l i 15m na siłowniku.

@blondynek - działa Ci utrzymanie stałego ciśnienia na zaworze, jeśli sekcje zamykasz przy wyłączonej belce i dopiero potem włączasz i pryskasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stabilizację ustawiać na każdym polu ? po to jest żeby nie ustawiać , jedynie jak się wyłączy którąś sekcję to trzeba na sztywno . Mi stabilizacja się przydaje , a zawór stało ciśnieniowy też by się przydał czasami .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jak Ci każde pole idzie pod innym kątem / ma inną topografię, to nie ujedziesz na jednym ustawieniu. I co ma w ogóle wyłączanie sekcji to trzymania belki na sztywno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie po to jest samo poziomowanie żeby samo dostosowało się do ukształtowania . Jk wyłączę np . prawą stronę na samo poziomowaniu , to lewa stronę lancy ciśnienie z dysz pcha po prostu do góry .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Chyba coś pomyliłeś kolego, samopoziomowanie jak sama nazwa wskazuje ma nieustannie dążyć do utrzymania poziomu czy w tym przypadku także utrzymania ustalonego skosu, bez względu na zmianę położeń urządzenia do którego jest zamontowane. Możesz jechać przechylając się ciągnikiem z lewej na prawą, a belka powinna pozostawać w jednej pozycji. I tu na skosach przegrywa, bo jeden koniec przy wzniesieniu będzie latać przy ziemi, a drugi będzie wysoko nad uprawą.

Z tym ciśnieniem też nie przesadzajmy, dysze nie mają takiej siły, żeby odepchnąć lancę, gdyby takową posiadały, każdy przejazd masakrował by wrażliwe części roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego masz do czynienia z takim opryskiwaczem , czy tylko piszesz bo tak uważasz ? jak zwał "poziomuje " się równolegle do "poziomu " terenu .Wiem że jak wyłączę nawet część sekcji to druga strona idzie do góry (pryskam na 3,5 bara) . Piszę to bo użytkuję , a nie tak sądzę . pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Nie do poziomu terenu, tylko do poziomu jaki mu się ustawi, a to zasadnicza różnica. Gdybyś czytał uważnie poprzednie posty, nie musiałbyś zadawać pierwszego pytania... -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może ktoś inny powie do czego to samo poziomowanie bo się chyba nie dogadamy B) . widocznie Mój Biardzki jakiś inny , bo lance same dostosowują się do terenu (wprawdzie nie idealnie i z opóźnieniem ale...) .Lance ustawiałem tylko na początku użytkowania , bo przeważało je na jedną stronę . Od tamtej pory nic nie przestawiam - ciągnik bruzdą - lance w poziomie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj