farmer2010

która prasa rolująca lepsza

Polecane posty

farmer2010    0

Witam chciałbym wiedzieć która prasa jest według was lepsza Krone KR12 czy Welger RP12 głównie chodzi mi o ich wady i zalety. Z góry dziękuje za wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

to zależy co chcesz nią robić jeśli wszystko to raczej krone bo to jest łańcuchowo-prętowa tak??? A welger to całkowita walcówka i jeśli welger to raczej głównie do sianokiszonki , choć ze słomą też wiekrzego problemu nie powinna mieć , no ale do suchego to raczej krone był by pewniejszy a do mokrego welger.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

Wszystko zależy także od tego z czym dana prasa będzie pracowała ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rendas    11

Upewnij się też co do dostępie i cenie części zamiennych , leczy wybrał bym Krone .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer2010    0

Głównie to siano i słoma. Zamierzam też spróbować sianokiszonke ale to w małych ilościach. tak jest to łańcucowo-prętowa.

 

Prasa będzie pracowała z MF 390 bo 30 raczej sobie nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Ja posiadam prasę Welger Rp12s prasuje nią sianokiszonkę i słomę, i jestem z niej bardzo zadowolony, praca z nią jest bezawaryjna i przyjemna, a z dostępnością części nie wiem jak jest bo jeszcze nic nie wymieniałem, tylko palce przy podbieraku ;)


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

Ja bym wybrał Krone, ale Welger tez nie jest zła :) zalezy jakie ceny częsci i z jakim traktorem ma śmigać ;)


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

powiem tak welger jest prasą bezawaryjną , posiadam taka do sianokiszonnki jest super do słomy niekoniecznie ponieważ w dzień za bardzo nieda sie robić słomy ponieważ bela się może zatrzymywać i drugi mankament to to że z prawej strony beli sznurek się rozwija pod wpływem rozprężenia , także słomę lepiej robić wieczorem , jeżeli sie zdecydujesz na welger to szukaj z szerszym podbierakiem bo taka w suchym sianie strasznie rozrzuca siano ponieważ ma mały podbierak i jest to wyskoki podbierak pozatym z mechaniczej strony na pewno nic się nie będzie działo , pozostaje tylko praktyczna sprawa , al e to juz poza tym czy wybierzesz welger czy krone kup z szerszym podbierakiem na pewno nie będziesz żałował tego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A nie myślałeś o prasie CLAAS np.ROLLANT 340R? Pytam bo sam sie zastanawiam jaka prase kupic, ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

Jak prasy te są w bardzo dobrym stanie i ty będziesz o nie dbał to pochodzą jeszcze wiele lat i nie będziesz miał z niczym problemu ;) . Najlepiej kupić prasę która jest w lepszym stanie technicznym :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer2010    0

Nie Class raczej odpada. Po głębszych refleksjach zdecydowałem się na prasę łańcuchową i najprawdopodobniej będzie to Krone KR 120 lub 125. Czy macie może jakieś inne propozycje pras łańcuchowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

Jak np. kupisz prasę carraro to części od sipmy będą pasowały więc będą tańsze ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

Co do pras carraro to ludzie sobie je chwalą a z tym sznurkiem to chyba zależy od modelu bo niektóre mają wiązanie na 1 lub na 2 sznurki(można sobie wybrać) a inne tylko na 1 :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer2010    0

A i jeszcze miałbym jedno pytanie dotyczące prasy Welger RP12 a mianowicie z tego co się orientuje to mają one dość wąski podbieracz i w związku z tym chciałbym wiedzieć czy było by możliwe prasowanie tą prasą słomy po większym kombajnie np. bizonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

W niektórych welgerach jest też szeroki podbieracz :D . A co do tych małych podbieraczy to sam nie wiem ale myślę że chyba można, ale to już użytkownik takiej prasy musi się wypowiedzieć :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Ja tą prasą prasuje słomę po Bizonie Z-056 i jest akurat, tylko jak wiatr porozwiewa to wtedy zostawia.


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer2010    0

I jak Tobie się prasa sprawuje nie ma problemu z prasowaniem słomy bo podobno ta prasa nie bardzo nadaje się do słomy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez skarbek15
      Jak w temacie kupię sterownik lub komputer do Krone Combi Pack 1250 lub 1500 mogą być nie działające i nie sprawne lub po nieudanych naprawach innych serwisów Kontakt 508537293. Oferujemy również naprawę tych sterowników i komputerów pokładowych jeśli ktoś ma problem z tymi sterownikami zapraszamy do kontaktu.



    • Przez nowyrolniks
      Witam,
      mam problem ze sterownikiem w tej belarce. Wyświetla się taki błąd. Co on oznacza?
      Pozdrawiam.

    • Przez RockAndRolnik
      Decyzja zapadła kupujję 1250 MC Fortimę. Rozważałem 1500 MC i Mchale 5400c lub 5500, ale zdecydowałem się na Krone Fortima 1250 MC ... po roku napisze o doświadczeniu swoim Może ktoś ma i podzieli się swoimi odczuciami   ?
    • Przez Grzegorz08
      Mam problem (Belownica Krone 1250) z owijaniem siatką gdyż po uruchomieniu pobierania siatki nie cofa się siłownik na ciągu paska i nie załącza aparatu ucięcia siatki.
    • Przez Marcin157
      Witam, mam problem z prasa rolującą krone KR 155 podczas dobijania belki otwiera się tylna klapa. Na zamkniętej komorze wygląda tak jakby siłownik nie podnosił tego uchwytu do końca co blokuje klapę. Proszę o jakieś porady co zrobić!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj