kamilc360

Pomoc w wycenie C-330 i pochodnych

Polecane posty

kamilc360    12

jest u nas c-330 na sprzedaż, niestety jej właściciel odszedł na tamten świat, a jego syn wycenił ją na 20 tys.

rok produkcji 1990

ciągnik jest ładny, tylko jest jedna wada i to bardzo duża: ciągnik stał nieeksplatowany przez 4 lata(nawet nie byla odpalana) wiadomo z jakim skutkiem

i teraz mam pytanie : Ile byscie a nią dali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

20tys to za dużo bo za te pieniądze można kupic dobre 3p, ja bym dał 16-18tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

20tys to za dużo zależy w jakim stanie wiesz zależy też czy był garażowany kiedy był remont i tak dalej no i stan wizualny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20 tysięcy to zbyt dużo za c-330 no chyba że w jakimś super stanie. ale jak stała 4 lata to nie za bardzo bo się wszystko zastało. zależy jeszcze jaki stan techniczny i wizualny tej trzydziestki czy garażowana , jaki przebieg, jaka kabina i czy wogóle ją ma, jakie opony itp.

u mnie we wsi koleś kupił c330 za 14 000zł z 1988r w idealnym stanie nowe opony i kabina. :lol: według mnie za drogo no ale młody rocznik tak z 15-18 tys.


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1693    44

Mi mechanik odradzał mojego zetora bo stał ponad rok a ten ciapek już stoi 4 lata to ja naprawdę nie polecam a 20000 to bardzo dużo za niego chce 15000 to można pomyśleć :lol:


Zetor Power !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

16 ,18????wow to tyle byscie jescze zapłacili za ciapka??hahah to warte jest 5 tys nic wiecej ,to nie nadaje sie do uzytkowania w gospodarstwie heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

zgadzam się z tobą kostek za 330 to 5 mozna dac jak jest w idealnym stanie.A za 20 tys to juz mozna ciągnik 100kM kupic a nie ciapka do ogródka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1820

16 ,18????wow to tyle byscie jescze zapłacili za ciapka??hahah to warte jest 5 tys nic wiecej ,to nie nadaje sie do uzytkowania w gospodarstwie heh

gdyby kolego nie te ciapki to do dziś by rolnicy w swoich mniejszych gospodarstwach za konikiem jeszcze chodzili... I chyba logiczne aby miec coś większego trzeba zacząc od małego aby na to zarobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

no jak logiczne jak za 20 tys kupię duży ciągnik bez problemu marki ursus lub zetor i robotę zrobię taniej i szybciej za 30 to tak max to z 10 tyszł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

witam tez mam ciapka 330z 90r nie zgadzam sie z przedmowcami chcialem go sprzedac i cena oscyluje ok.20tys ale sie rozmyslilem przyda sie do lekkich prac,nie wszyscy maja bardzo duze gospodarstwa,lub potrzebuja traktor maly pomocniczy i ten jest akurat,co do ceny opisanego to go odpal wyprobuj i dopiero ocen wedlug mnie 12-14tys oczywiscie nie sugeruj sie bo go nie widzialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

no jak logiczne jak za 20 tys kupię duży ciągnik bez problemu marki ursus lub zetor i robotę zrobię taniej i szybciej za 30 to tak max to z 10 tyszł

Za tą kase kupisz starego duzego zetora-ale jak po roku zacznie sie psuc to zobaczysz ile kosztują cześci do zetora-nieopłaci się remontowac ,a za c-330-max 15 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

zgadzam sie ze wszystkimi ale jesli masz 20 tys dac za ciapka to kup se juz lepiej 3p przynajmiej cos zrobisz i taniej kupisz heh albo zetora jesli nie chcesz cos z zagranicznego.Ja wole jd, fend ,mf itp nawet starsze od tych naszych polskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

16 ,18????wow to tyle byscie jescze zapłacili za ciapka??hahah to warte jest 5 tys nic wiecej ,to nie nadaje sie do uzytkowania w gospodarstwie heh

 

Za 5 tys to możesz kupić komplet opon do ciągnika ;[.

Jasne, 20 tys. to jednak za drogo, aczkolwiek jest młody rocznik (żeby miała jeszcze TURa to co innego) "30" to bardzo ekonomiczny ciągnik, lecz słaby. Raczej w gospodarstwie ma mało pracy, chyba że jest to małe gospodarstwo do ok 15 ha. W sumie to ja moim ciapkiem robiłem do chwili obecnej mnóstwo rzeczy, m.in siałem, pryskałem, rozsiewałem nawóz, sadziłem ziemniaki i puszkowałem, a sporadycznie jakieś bronki. A więc trochę robiła w 40 ha gospodarstwie, lecz kupiłem nowe maszyny i teraz będzie stała. Będzie potrzebna jedynie do załadowanie wapna TURem. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Tak za 5 tysięcy to może opon nie kupisz :lol: . A powiedzcie(moje pytanie jest skierowane do tych którzy podpowiadają żeby kupić jakiś większy ciągnik) na uj mu ciągnik który ma do 100KM jak on ma może max 5ha i który będzie palił jak smok a zrobi pole w cały dzień i ciągnik będzie stał resztę miesiąca. Przecie to jest nie logiczne. Co pojedzie on obsypnikiem po ziemniakach oponami które są szersze dwu krotnie od 30 i co z tymi ziemniakami będzie. Sam chcę kupić ciągnik i też myślałem żeby 60 kupić bo jest tańsza od 30 ale za te spalanie to ja dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Mojim zdaniem za ta 30-tke powinien cenic ze 11-13tys poniewaz juz na allegro mozna w bardzo dobrym stanie kupic 30-tke za 10-15tys na chodzie, a nie jak ta.


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tak za 5 tysięcy to może opon nie kupisz :lol: . A powiedzcie(moje pytanie jest skierowane do tych którzy podpowiadają żeby kupić jakiś większy ciągnik) na uj mu ciągnik który ma do 100KM jak on ma może max 5ha i który będzie palił jak smok a zrobi pole w cały dzień i ciągnik będzie stał resztę miesiąca. Przecie to jest nie logiczne. Co pojedzie on obsypnikiem po ziemniakach oponami które są szersze dwu krotnie od 30 i co z tymi ziemniakami będzie. Sam chcę kupić ciągnik i też myślałem żeby 60 kupić bo jest tańsza od 30 ale za te spalanie to ja dziękuję.

Spalanie adekwatne do mocy i możliwości ;[ ma 2 razy więcej cylindrów i trochę mniej niż 2x więcej mocy. Pomnóż spalanie ciapka x2 i wyjdzie Ci to co spali 60, albo i spali mniej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

No ale roboty nie zrobi dokładnie 2x więcej od ciapka bo raczej 60 nie zapniesz do 4-skib :lol:. A że mocy ma więcej to inna bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

ja myślę że 15tys za ciapa to jest przegięcie. wiadomo małemu gospodarzowi duży ciągnik nie potrzebny ale wydatek 20tys na ciągnik to duże obciążenie finansowe, małe gospodarstwo nie przynosi wielkich dochodów, dlatego trzeba dokładnie przemyśleć zakup. może lepiej np;kupic c-360,3p lub ciągnik zachodni w tej cenie( zaraz będą posty, że części drogie),a zapas mocy może przydać się w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No ale roboty nie zrobi dokładnie 2x więcej od ciapka bo raczej 60 nie zapniesz do 4-skib :lol:. A że mocy ma więcej to inna bajka

No 4 skiby są poza zasięgiem. No zależy tez na jaką trafisz... U mnie w lekkich pracach schodzi nawet poniżej 3l/h więc to jakieś smocze spalanie nie jest.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

damjan15 duży ciągnik pali więcej ale ciągnie duże i wydajne maszyny i podsumowując duży ciągnik nie spali więcej paliwa na ha od małego a robotę zrobi lepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

Panowie robi się bałagan w temacie... życzę włascicielowi nawet 30 tys za niego.... wszystko zalezy od stanu technicznego-niema fotek niema ile Mtg niema nic..niema danych co było robione jesli było robione..temat woda .. 30-stki kiedys były w cenie..niestety ale w życiu za niego nie weźmie tyle chyba z dodatkowym osprzetem.... tylko jakim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ha ha ha, czytając ten temat to można wywnioskować że niektórzy to by chcieli żeby chłopy co mają stare c 330 powinni wystawiać przed dom z karteczką oddam w dobre ręce za darmo, 5 tyś za c 330? jakby ktoś przyszedł do mnie i tyle proponował to by z widłami w plecach poszedł, u znajomego złomiarze chcieli kupić c 360, ciągnik to nie samochód, a tym bardziej ciągniki typu c 330 to są ciągniki ponad czasowa tam nie ma poza odstojnikiem paliwa ani jednego plastikowego elementu konstrukcja prosta jak cep, tam nie ma się co psuć i pracuje 40-50 lat i jeszcze raz tyle popracuje jeśli nie skoroduje, ktoś tu proponuje c 385 tylko pytanko ile kosztuje remont silnika, skrzyni czy opony do 80tki, fakt ciapkiem nic więcej jak konnej fury i 2 skibowca się nie pociągnie, ale o to właśnie chodzi, nastał renesans na rolnictwo 2-5ha ludzie z miasta i pracujący poza rolnictwem chorują właśnie na c 330, to proszę bardzo niech kupią sobie po nowym farmtracku za 60-70 tyś 30km he he, ciapek ceni się bo to jest ciągnik ponadczasowy, nie jeden kupił c 325 z 60 tych lat i pracuje tym, ciekawe kto pracuje jakimś jd 100km czy mf-em z lat 60-70tych (co innego jeśli to model klasy c 330 :lol: ), ludzie pchają w ten szrot horendalne pieniądze i wszystko się psuje,

również wielu przejechało się na oryginalnych mf-ach z zachodu sąsiad kupił takiego 575 za 16 tyś i już prawie tyle w niego włożył, ale proszę bardzo jak ktoś myśli że 30-35cio letni ciągnik na zachodzie służy tylko na jeżdżenie dla emeryta do kościoła od święta to niech płaci za zachodni luksus,

sam zrezygnowałem ze sprzedaży c 330 bo nawet 10 tyś nikt nie chciał mi dać bo bez papierów, to co ja za 10 tyś zainwestował bym, nawet tura bym nie kupił, a tak całą zimę z krótkim kolcem bele do obory sobie nosze ciapkiem, -30sC zalana gorącą wodą palnikiem po filtrach jak trzeba i odpala, przecież za większe samo-dziełki ludzie cenią po 5 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem z moim ursusem c330m. mianowicie jakiś czas temu zauważyłem na bloku olej, poszła uszczelka pod głowicą. wymieniłem uszczelkę, po założeniu, dokręceniu kolejnością i odpowiednim momentem uszczelka puszcza w tym samym miejscu. Ciągnik pracował 3 min, woda w oleju, na zaworach. Uszczelka była 1,2 a założyłem miedzianą 2mm. Głowica przepuszcza? Głowicę mam oddać do planowania i sprawdzenia szczelności ale to koszt 500 zł+, dwa tygodnie czekania i nie wiadomo czy to przyczyna. Jak sprawdzić szczelność tulei? ciągnik potrzebny na sobotę a tutaj takie mankamenty, ok, 3500h przebiegu, żadnych zarysowań na bloku, stara uszczelka zeszła praktycznie sama, silnik ogólnie w dobrej kondycji, nie bierze oleju.  jestem praktycznie pewien że to nie wina bloku tylko tulei lub głowicy, jakieś sugestie?
    • Przez Kamil2710
      Witam!
      Otóż mam problem, na zimę wlałem płyn chłodniczy zamiast wody i w zimę było wszystko w porządku, ale na wiosnę przy przy pracy na działce zauważyłem że temperatura urosła. Okazało się ze płyn trafił do oleju. Jak się dowiedzieć którędy? Bo wlałem wodę zimną i nawet kropla nie ubyła, a jak wlałem gorącą i ciągnik był odpalony to coś ale bardzo mało ubyło.
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj