Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie ładuje jednego aku

72 odpowiedzi na ten temat

#21 Share arni251

arni251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co interesujące

Napisany 02 grudzień 2010 - 11:55

Nie ładuje jednego aku No właśnie sprawdziłem rozrusznik i wszysko jak nówka wiec zaraz wybieram sie po aku. A i tam wcześniej czytałem o zamykaniu kolektora ssącego za pomocą jakiejs linki, klapki, jak to sie robi bo u mnie chyba tego czegoś nie ma?????
Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie ładuje jednego aku Dzisiaj, 11:13
  •  

#22 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 03 grudzień 2010 - 11:18

Nie ładuje jednego aku W 820 tej klapki niema,i jak bateryjki kręcą?.U mnie dzisiaj rano było -18st i rusek bez świecy żar.i podgrzewaczy zapalił,przy drugim 10sek. kręceniu rozrusznikiem.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#23 Share arni251

arni251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 15:48

Nie ładuje jednego aku No dzis kupiłem baterie i jak narazie super, tylko najpierw poczęstowałem go cygarem do filtra bo długo stał nie odpalany bo chyba świece mi nie grzeja ale jutro powinno byc dobrze. Musze rozebrać jeszcze ten altek bo kontrolka nadalk nie gaśnie. A i jeszcze cos dzis jak siedziałem w środku to niechcąco przełączyłem tę rączkę żółtą od zmiany prędkości wałka i jest w położeniu srodkowym i za hu.. nie mogę jej dać z powrotem w prawo cały czas zgrzyta, i na zapalonym silniku i na zgaszonym nie idzie. Kiedyś jakos mi sie udało przełączyć a dziś nie. Jest na to moze jakiś sposób o którym nie wiem.????

#24 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 17:45

Nie ładuje jednego aku Ta rączka powinna wchodzić bezproblemowo.W alternatorze nic niema (szczotek)i tylko podłączenie miernika (woltomierza)na zacisk rozrusznika pokarze prawidłowe ładowanie, przy rozruchu powinno być 18-20V , a następnie 26-27V, a tak po załączeniu masy 24-24,5V.Gdy takie masz ładowanie to olej kontrolkę,w moim też się pali,a wszystko sprawdziłem.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.

#25 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 15:42

Nie ładuje jednego aku I jak doszedłeś do przyczyny świecenia kontrolki ładowania?

#26 Share dzigit

dzigit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 17:15

Nie ładuje jednego aku a w pronarze 82sa też można tar regulować alternator (1000w) tymi śrubami jak pisaliście wcześniej.
bo u mnie jak powłanczam światła to na wolnych obr obrotomierz przestaje chodzić
POWER IS BACK
POWER IS MTZ

#27 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 17:34

Nie ładuje jednego aku arni251 musisz spróbować włączać wajchę w czasie gaszenia ciągnika kiedy obroty spadają do zera,ja tak robię i działa.

#28 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 grudzień 2010 - 17:43

Nie ładuje jednego aku

A może spróbuj zamienić akumulatory. Ten temat był już poruszany , chodzi o to że w belarusie nie równo się zużywają aku ponieważ jeden (patrząc z tyłu to lewy) jest używany tylko do rozruchu żeby wytworzyć 24V a drugi (ten przy heblu) obsługuje całą instalacje non stop. Ja w swoim sowiecie ostatnio zamieniałem miejscami aku i sprawdzałem stan naładowania to lewy miał 13,3V a prawy 12,6V.
Może być tak że jeden (ten prawy) całkiem padł.

Ciekawe.
Czyli gdybym chciał podłączyć radio aby działało cały czas to najlepiej podłączyć je pod "lewy" akumulator? Idzie mi o to aby nie kasowały się zaprogramowane stacje gdy wyłączę masę przyciskiem przy kierownicy.
Mówisz lewy jak siedzisz na siedzeniu kierowcy?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#29 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 18:44

Nie ładuje jednego aku Co do śrubki: opisane wcześniej to nie regulacja mocy tylko podłączenie przewodów,a taką śrubkę miały starsze modele MTZ, przy rozruchu 24V alternator niema takiej regulacji,co do radyjka to podłączenie do tego "lewego" pozwoli na ciągłe napięcie .Lewy gdy stoisz na zaczepie,a "hebel" od masy jest po prawej.Tylko bez przesady bo i pozostawione włączone radyjko na długi czas też rozładuje aku.

#30 Share arni251

arni251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 17:41

Nie ładuje jednego aku

arni251 musisz spróbować włączać wajchę w czasie gaszenia ciągnika kiedy obroty spadają do zera,ja tak robię i działa.

Tak właśnie zrobiłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 19:17

Nie ładuje jednego aku

....co do radyjka to podłączenie do tego "lewego" pozwoli na ciągłe napięcie .Lewy gdy stoisz na zaczepie ...

Na przednim zaczepie czy tylnim?
Ten który jest po stronie zbiornika powietrza?

Rozładowania się nie boję (herkules bester 501) a i nie mam zwyczaju używać odbiorników elektrycznych przy wyłączonym silniku tak więc spokojna głowa :rolleyes:
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#32 Share Panek

Panek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 07 grudzień 2010 - 20:31

Nie ładuje jednego aku To ja się dołącze żeby nowego tematu nie zakładać.
Jak prawidłowo ładować te oba akumulatory?? Bo ja prostownik podłączam pod kable przy alternatorze ale nie jestem pewny czy tak jest dobrze i czy oba się ładują wtedy.
Dodam że u mnie przez jesień tez się ta kontrolka od ładowania swieciła mimo ze wskazówka pokazywała ładowanie na poziomie 12- 15 ale od kilku dni działa tak jak przedtem.

#33 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 20:44

Nie ładuje jednego aku Na tylnym zaczepie (do przyczepy)
@Panek kolego wystarczy podłączyć do alternatora ,ale natężenie prądy nie więcej niż 5A,ładowanie takim prądem przez noc spokojnie doładuje baterie.

#34 Share Panek

Panek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 08 grudzień 2010 - 17:49

Nie ładuje jednego aku Dzięki B) tak też robiłem ale zawsze lepiej zapytać.

#35 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 17:36

Nie ładuje jednego aku

Na tylnym zaczepie (do przyczepy)...

Dodany obrazek

Dobrze myślę?
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#36 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 13:29

Nie ładuje jednego aku W 820 aku są pod tylną szybą kabiny,(ten)to będzie z którego (-) nie idzie bezpośrednio na ramę (masę).A spytam jaki masz rozruch 24V czy 12V a może masz stycznik miedzybateryjny z 12v/24v.

#37 Share Ptaq

Ptaq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny xD
    Interesuję się Gospodarstwem rolnym i wszystkim z tym związanym:)

Napisany 08 listopad 2011 - 19:42

Nie ładuje jednego aku No właśnie mam podobny problem w C-360,otóż wymieniłem instalacje i założyłem alternator,który dostałem od wujka,z tego co widzę nie ma regulatora napięcia i tym właśnie jest problem instalacja jest na prądnice i nie wiem co zrobić,żeby było ładowanie otóż gdy podłączam kabelek od prądnicy kontrolka się świeci i nie ma ładowania,a gdy podłączam od oleju (i tak się świeci kontrolka od oleju bo mam padnięty czujnik) to wtedy kontrolka od ładowania gaśnie przy wyższych obrotach tak jak by miała ładowanie. Dodam również,że mam normalnie podłączony regulator napięcia tak jak w przypadku prądnicy.
Proszę o szybką odpowiedz i poradę z góry dziękuję;0

#38 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 08 listopad 2011 - 20:07

Nie ładuje jednego aku wiesz można to sprawdzić czy jest ładowanie na włączonym silniku odłącz akumulatory i zapal światła drogowe jak jak święcą to znaczy że jest ładowanie ja też mam nową instalacje i założyłem alternator lampka mi się świeci ale ładuje i się tym nie przejmuje że się świeci

#39 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 21:59

Nie ładuje jednego aku Witam, chciałem odświeżyć temat bo mi też nie ładuje jednego aku, a temat został bez rozwiązania. Jest to prawy aku stojąc naprzeciw ciągnika, aku są z przodu tak jak na zdj. u NikitaBennet. Wg. mnie może być to wina przekaźnika rozruchu(na zdj. po lewo taki czarny kwadrat z przewodami od dołu i żółtym bezpiecznikiem), nie wiem czy mam rację i dlatego pytam. A może da się jakoś to rozebrać i zobaczyć, może jakaś sprężynka spadła albo coś??
Tak w ogóle nie mogę pojąć na jakiej zasadzie to działa, na rozruszniku jest zawsze 24V a instalacja jest 12V, to po co jest ten przekaźnik rozruchu??
A może spróbować założyć rozrusznik na 12V?? mam akurat dobry alternator z Opla Omegi 2,5TD aż 140amperowy(jeśli altek jest na 24V?) to z ładowaniem nie było by problemu.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 22:51

Nie ładuje jednego aku Na 99% on będzie winny. No chyba że u ciebie będzie ten 1%. :)
A tak na poważnie to przełącznik 12/24 też do sprawdzenia, styki do przeczyszczenia.

Cała instalacje masz na 12V. A tylko rozrusznik na 24v. I wlanie chodzi tylko o to żeby podczas rozruchu tak połączyć akumulatory w szereg żeby było 24V, a po zapaleniu układ akumulatorów wrócił do równoległego 12V.
Jak wspomniałem rozrusznik tylko na 24V, a reszta z alternatorem jest 12V.
Proponowałbym nie zmieniać bo zaletą rozruchu na 24V jest duża sprawność zwłaszcza zimą.
Układ taki zastosowano właśnie z powodu zalet rozruchu i potrzeby instalacji 12V dla przyczep i innych maszyn podłączanych

Edytowany przez mtracz, 16 listopad 2012 - 23:07.

Dodaj odpowiedź