mateuszpanienski

co wyrośnie na 6 klasie ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rami    18

klasa jest istotna bo 2 klasie byś miał 80 ton z hektara buraków i ziemia lepiej trzyma wilgoć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9889

My chcemy sasiac zyto hybrydowe na 6 klasie w przyszłym roku musze tylko poczytac jaka odmiana bedzie odpowiednia i 7 ha bedzie obsiane w tym roku mamy na 3-4 zasiane pallazo a co traw na 6 klasie to moze perz wydłuzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

Na wiosnę proponowałbym zasiać seradele i ją zaorać.Po pierwsze wzbogaci ziemię a po drugie będą większe dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9889

my tez sialismy łubin ale to na jesien najpóżniej w połowie wrzesnia był zasiany tak ze jeszcze przed zimą dosyc duzy urusł na wiosne talerzówka i orka bardzo wzbogacało ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Panowie co zasiac na wiosnę na na kilkunasto letnim ugorze? ziema 3 klasa pole dośc wilgotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

to juz bardziej owies chodz zobaczymy jak ta ziemia bedzie wygladac na wiosne. Mysalem tez o bobiku rozsiac rosiewaczem nawozu zabronowac i moze cos urosnie. chodz watpie ze by to dalo sie zabronowac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

da się taki ugór doprowadzić do kultury. orka na jesień, potem wiosną talerzówka (tylko nie mocno skręcona bo dziur narobi) w to siejesz owies, potem dobrze by było powałować żeby się wyrównała powierzchnia i kombajnista żeby się nie zabił :) w tym roku miałem owies na takim "poligonie" ok 2 t namłóciłem z kawałka 70 ar 5 i 6 klasa. było by więcej tylko mocno zaperzone pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

tak i żyto możesz siać przed orką talerzówka lepiej się za orze i będzie mniej karp które i tak trzeba powałować po za sianiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piomal1991    1

Zasiej żyto hybrydowe sypie ok 5 czasami 6 T z ha zboze sprzedasz i czysty pieniadz masz jak sypniesz nawozu i obornika to możesz spokojnie gryki dać odda również pewną ilość choć u mnie żyto pszenżyto i jęczmień jary siejemy i sie udaje nawet a jak na karme dla owiec to wysokobiałkowe mieszanki wyka z łubinem zółtym oczywiscie na zieloną masę da sie zakisić i dobra pasza . Dla bydła sieją kukurydze na kiszonki rośnie jak jest mokry rok naprawde wysoko nawet ponad 2 m z ha około 30 T zielonej masy to zakiszają i na zimę pasza gotowa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

Witam panowie. Zwracam sie do was z prośbą i pomoca co siać i czy wogóle jest sens,więc mam okazje wziąć ok 10ha ziemi w dzierżawę ziemia ta nie widziała pługa może z 7lat leży odłogiem niedawno rozmawiałem z włascicielem i pytałem sie czy oddałby w dzierżawę a on że nie ma problemu. I jest pytanie czy warto bo to jednak VI ziemia mówił ze miejscami i V jest jak myslicie panowie warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

na tą chwilę to każdy kawałek warto uprawic i zasiać kukurydzę na ziarno. Zaproponuj właścicielowi że podzielicie się dopłatami pół na pół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

facet mówił ze dopłaty moje jedynie podatek musze płacić ale przy tej klasie ziemi to duzo nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

podatkiem się nie martw bo dopłata do paliwa go pokrywa. Tylko spisz umowę żeby ci nie zabrał za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloss    1

Tematy połączone

 

Witam. Na części pola mam klasę VI, suchy piach. od 10 lat siałem żyto, ale plon robi się coraz słabszy więc trzeba czymś przesiać. Co proponujecie? Najlepiej żeby plonem było ziarno nadające sie na pasze dla bydła mlecznego, ewentualnie kiszonka.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

powiem tak, płodozmian to raz, a jak z wapnowaniem ? może taż jakiś poplon? mieliśmy kiedyś problem również z taką ziemią żyto było liche ale zastosowaliśmy wapno szybko reaktywne i po 1 place zniknęły i jako taki plon był lepszy :)


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Z moich obserwacji wynika wręcz przeciwna opinia. Gdybyś powiedział sorgo dobrze znosi niedobór wody to bym się zgodził, ale kuku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bobas233
      Witam . Chcialem się poradzić was a mianowicie ,mam okazje wziąść 10ha w dzdzierżawę z tym ze klasa jak napisałem 5 i 6. Czy zaoranie teraz tego i zwapnowanie wczesna wiosna wapnem powiedzmy weglanowym bedzie mialo jakis sens? Czy pomoze to w jakims stopniu podniesc ph? Pytam gdyz nigdy nie gospodarzylem na tej klasie ziemi. A jak wiemy sa to gleby słabe piaszczyste. Wiem ze ciezlo o dobry plon na tego typu ziemi no ale.. Czekam na sugestie tylko sensowne i z głową. Z gory dzięki za pomoc
    • Przez cotamjaktam
      Witam podczas siewów coś było źle ustawione w siewniku i źle wysiało żyto ozimie, zboże wygląda aktualnie tak jak na zdjęciu, a wysiało się w dawce ok 50kg/ha coś jeszcze by z tego było czy jedynie zaorać i posiać jare? Na zdjęciu wygląda trochę rzadziej niż w realu, ale to i tak nic nie zmienia. 

    • Przez gaga195
      Witam, nie orientujecie się gdzie można odpłatnie zbadać sobie pszenicę czy aby się kwalifikuje jako jakościowa?
      Chodzi mi tu głównie o firmy do których można wysłać próbkę ziarna, pozdrawiam
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez MafiaLolek
      Jaki nawoz i ile siac na zyto 5/6 klasa ziemi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj