Skocz do zawartości

Zdjęcie

co wyrośnie na 6 klasie ziemi

109 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mateuszpanienski

mateuszpanienski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 16:56

co wyrośnie na 6 klasie ziemi pestus123 mam 12 ha 6 klasy a 9 ha z tego tak wygląda jak twoje.ale zyto jakie takie rosinie owies terz ujdzie ale nawozuw to sie sypie. duzo niema tych plonów ale na nasienie i na cały rok dla kilku zwierząt starcza . wiecie coś może o kiszące z sardeli? jak sie ją robi?
Ursus c-360 niby cieki ale daje rade chłopak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co wyrośnie na 6 klasie ziemi Dzisiaj, 08:42
  •  

#22 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 19 kwiecień 2010 - 21:58

co wyrośnie na 6 klasie ziemi Nigdy nie próbowałem robić, musiałaby trochę przeschnąć, bo zgniła by, no i najlepiej zwinąć w baloty, na YT widziałem że prasował seradele w bele... Nie wiem jak by to było na pryźmie, samozbierająca musiałaby mieć dużo noży bo nie wiem czy by się tak dobrze ubiła

#23 Share mateuszpanienski

mateuszpanienski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 14:20

co wyrośnie na 6 klasie ziemi a kiszonke z kukurydzy by jadły owce? jak sądzicie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Przemas15

Przemas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa , samochody

Napisany 07 czerwiec 2010 - 20:26

co wyrośnie na 6 klasie ziemi Ja mam takie pytanie jest kawałek ok 5 ha 6 klasy i czy siejąc żyto na kiszonkę mogę po tym życie znowu zasiać żyto na kiszonkę ?
U nas gość sieje marchew i z liści robi kiszonkę a inny kukurydzę sieje i też owce jedzą
SKR Smutny Koniec Rolnictwa

#25 Share mateuszpanienski

mateuszpanienski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 18:14

co wyrośnie na 6 klasie ziemi zyto po zycie nie bardzo chyba ze sypn iesz nawozuw ciut wiecej niz wczesniej. ja na 6 klasie mialem duzo razy zyto i bylo dobrze ale 2 razy pod rząd tak nie robilem.masz owce?

#26 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 22:31

co wyrośnie na 6 klasie ziemi http://www.agrofoto...._118_137562.jpg jęczmień 6 klasa i na dodatek góra :) 5 ton/ha dało ale padało :)
Mój Wladimirec podbija świat

#27 Share mateuszpanienski

mateuszpanienski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 20:05

co wyrośnie na 6 klasie ziemi pewnie nawozów duzo dawałeś. i nawoziłeś obornikiem.

#28 Share iwona00

iwona00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 lipiec 2010 - 10:35

co wyrośnie na 6 klasie ziemi jeszcze nigdy nie stosowałem odżywek na łąki i pastwiska,czy sa takie i jak je stosować i kiedy
Jędrek

#29 Share mateuszpanienski

mateuszpanienski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 07 lipiec 2010 - 20:41

co wyrośnie na 6 klasie ziemi odrzywki na ląki??????? co to???? :) :) :) :) moze chodzi ci o nawozy?

#30 Share damian007

damian007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 12 lipiec 2010 - 20:03

co wyrośnie na 6 klasie ziemi Mateusz jeśli chodzi o owce to wiem że wykorzystają nawet najsłabsze pasze, ja na 6 klasie myślałem posiać trawy tj. kupkówka, kostrzewa trzcinowata i czerwona, mozga trzcinowata. Trawy raczej słabe jakościowo więc nie wolno opóźniać zbioru przed kłoszeniem trzeba już ciąć żeby coś sensownego z tego wyszło. Przy niedoborach wody zapewne trawy będą słabiej plonowały a nawet w skutek długo trwałych susz zanikać jedyna rada na to to wałowanie wałem o przekroju np. dwunasto kąta i stały podsiew w takich sytuacjach, lub rzutowy podsiew trawy i przepędzenie owiec. Do podsiewu można używać nie tylko traw ale np, seradeli lubi przygryzanie ale nie zbyt niskie należy o tym pamiętać.

Gospodaruje tak jak ty w większości na glebach klasy 5,6 i tu o wszystkim decyduje odpowiednia technologia uprawy względem opadów nawożenie i dobór roślin ma tu wielkie znaczenie trzeba się starać żeby woda była magazynowana jak najdłużej czyli żeby zabiegi uprawowe sprowadzić do niezbędnego minimum. Takie jest moje zdanie na ten temat na każdym metrze kwadratowym tego świata da się wyprodukować materiał paszowy potrzebna jest tylko wilgoć którą musimy umieć wykorzystać
trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mateuszpanienski

mateuszpanienski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 22:56

co wyrośnie na 6 klasie ziemi damian masz owce? bo chciałbym jeszcze sie upewnic czy one są opłacalne . kupiłem owce 20 tak nasprawdzenie czy da sie z nich jakis interes zrobic . moje owce sa nie wybredne zerzrą wszystko co sie im do mordy zmiesici. ja na 6 klasie zawsze sieje zyto owies i ostatnio po 1h sardeli i gryki dla owiec zobaczyc czy im sie spodoba.

#32 Share damian007

damian007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 09:20

co wyrośnie na 6 klasie ziemi Mateusz nie mam owiec ale owce zjedzą wszystko więc jest tu tylko kwestia tego że im lepsza pasza tym lepsze i szybsze przyrosty więc z lepszych pasz utrzymasz więcej sztuk na 1ha a opłacalność będzie większa. Nie mogę Ci zagwarantować że owce to dobry interes bardziej bym obstawiał na bydło bo ten temat znam lepiej ale to zależy od Ciebie co i jak będziesz produkował.

#33 Share mateuszpanienski

mateuszpanienski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 18:17

co wyrośnie na 6 klasie ziemi masz racje doszlem po długich godzinach ,dniach obliczen ze owce to nie interes. a w sprawie bydła to co masz? mleczaki czy opasy?

#34 Share damian007

damian007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 18:49

masz racje doszlem po długich godzinach ,dniach obliczen ze owce to nie interes. a w sprawie bydła to co masz? mleczaki czy opasy?

Mam i bydło mleczne i mięsne ale jak narazie tylko opasy i jałówki na przyszłe matki z mięsnego.
Sam musisz pokombinować co dasz radę wycudować w swoich warunkach :D

#35 Share mateuszpanienski

mateuszpanienski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 19:42

co wyrośnie na 6 klasie ziemi a duzo tego masz?

#36 Share damian007

damian007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 14:36

a duzo tego masz?

Ilość potrzebna do przeżycia ;) Na stanie na dzień dzisiejszy 44 i 2 konie

#37 Share mateuszpanienski

mateuszpanienski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 11:10

co wyrośnie na 6 klasie ziemi duzo tego i opłaca sie?

#38 Share damian007

damian007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 21:12

duzo tego i opłaca sie?

Wiesz zawsze coś zostanie ja jestem na etapie stałych inwestycji nie mam dobrych obór( byki, jałówki, zasuszone krowy, konie w stodole przy -20 w dzień podanie ciepłej wody dla 20 sztuk to nie łatwa sprawa) brakuje też kompletu maszyn musisz się z tym liczyć że będziesz musiał sporo wydać żeby coś wyjąć potrzebny spory kapitał i jeszcze więcej cierpliwości i pracy.

#39 Share mateuszpanienski

mateuszpanienski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 17:24

co wyrośnie na 6 klasie ziemi zastanawiam sie czy bym sie to opłacałp przy 30 krowach mam obore cacy na 20 sztuk co najmniej i stodołe juz teraz ją dla krów robie itodoła wylotówka z pasy wylotowe i 2 klepiska. i mam 60 i prawie wszystkie maszyny. mysile ze jak bym tą dojarke co mam dobrowadził do ladu powymieniał troche częsci i mugłbym wyrószac z 5 krowami i bym musiał wozic do mleczarni mam 3 km to nie daleko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share damian007

damian007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 20:33

co wyrośnie na 6 klasie ziemi jeśli masz stodołę to od razu przerabiaj na oborę tylko na wolnostanowiskową nie rób stanowisk jak byś odezwał się na gadu to mogę ci dokładniej to objaśnić ale w kilku słowach lepiej zrób od razu tak jak robią to najlepsi bo musisz się z nimi równać jeśli chcesz osiągnąć to co oni ja zrobiłem uwięziówkę a teraz to tylko kawałek mało funkcjonalnej pseudo obory. A nie zapomnij o biurokracji, lekarzach, kwotach a i na koniec taka rada wracająca do tematu wysokiej jakości objetościówka to podstawa. Pozdrawiam :)