mateuszpanienski

co wyrośnie na 6 klasie ziemi

Polecane posty

czesć mam pytanie i duzy problem. mam 12 hektarów ziemi klasy 6 i chce cos tam posiać dla owiec. co by tam wyrosło? prosze o pomoc .


Ursus c-360 niby cieki ale daje rade chłopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

he 6ta 6tej klasie nie równa, a wyrośnie wszystko co posiejesz i może dać niezły plon (plus że anty wylegaczy nie trzeba stosować) ale to jest taka loteria która polega na tym jaka pogoda będzie w końcu maja i w czerwcu, jeśli przypali a na 6tej klasie bardzo szybko przesycha ziemia i robi się popiół to plon będzie około 1t/ha a jak będzie mokry rok to może sypnąć i 5-6t oczywiście przy dobrym nawożeniu i ochronie, polecam mieszanki owsa z jęczmieniem, a jeśli żytko, pszenżytko, a nawet jęczmień, ale to zależy jaka to ziemia, piach to piach ale jeśli jest to 6ta kl na piachu drobnym jak mąka bez kamienia i lejący się jak piaski pustyni to raczej tam nic nie urośnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12
i lejący się jak piaski pustyni
Eh Ferdek Ty to masz gadane ;)

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest piach jak sie patszy gdzie niegdzie nawet żwir jest. chciałem bam sprubować z jakąś mieszanką trawy, sardeli i łubiny ale juz niewiem sam co robic.a te zyto na kiszonke to jak sie robi? piersze słysze o kiszonce z żyta ale pomysł mi sie bardzo podoba.


Ursus c-360 niby cieki ale daje rade chłopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

ferdek ma racje, klasa klesie nierówna,klasa gleby nie zalezy od jej zasobności w składniki pokarmowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

moje 6te klasy po byłym pgr-erze jak to jeszcze obrabiał pgr zawsze ludzie pytali się jak tam plony i jak w sąsiedniej wsi gdzie 3-4te kl. że tam to musiało sypnąć, a zawsze kobajniści śmieli się że na 6tej kl. u nas najlepiej sypało, bo na lepszych ziemiach jak był mokry rok najczęściej wyłożyło się a na piachu stało, no ale wiadomo jak nawozy sypał pgr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Sieje sie żyto i w dojżałości mleczno woskowej sie kosi najlepiej sieczkarnią później dobrą przyczepą samozbierającą z dużąilością noży później prasą zwijającą w baloty później orkanem a na końcu zwykłą przyczepą samozbierającą bez noży. Oprócz prasy to całą mase zieloną na pryzme udeptać i przykryć folią sianokiszonkarską a później to i samą folje przygnieźć najlepiej ziemią na całej pow. i po miesiącu można swobodnie skarmiać (powinno sie szybciej zakisić no ale)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1531

ja na 6 klasie sialem kukurydze i przy dobrym roku urosla na ponad 3 m w gore. ale u mnie 6 klasa wyglada mniej wiecej tak http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=207767 a to juz moj najgorszy "kawalek" (9 ha) 6tej klasy http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=185728 sieje na nim tylko zyto, ale wybralem najlepsze miejsce z tego pola i przez 2 lata sialem kukurydze (2 ha) i tutaj urosla wlasnie kukurydza na 3 m wysokosci. jesli wiosna bedzie mokra, to urosnie tu mieszanka jeczmienia i owsa ktora da plon 4 t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli jak bendzie pokazywał sie kłos to mam zkosic ( moge kosiarką do trawy?rotacyjną) ;) potem niech podsechnie tak ze 2 dni potem przyczepą zbierającą zebrac i pryzme zrobic tak? :):) ???????????????????


Ursus c-360 niby cieki ale daje rade chłopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

jak ziarka w kłosie (na moje jak się tworzy ziarko), no możesz rotacyjną, raczej jeden dzień zależy jak pogoda, i samozbierająca z nożami. Mogę się mylić tylko wiem to z obserwacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanuni5125    0

Witam ponownie. Z jednego hektara to za wiele nie utrzymasz, z własnego doświadczenia ci powiem że ok 8-10 sztuk nie więcej ;)

 

A kiszonke z żyta to nie wiem lepiej posiej kuku, to zobaczysz jak chętnie będą jeść.


URSUS C - 328 POTĘGA MOCY
Nie ma że nie da rady, gaz do końca i musi iść !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

A GPS jedzą wogóle??? bo się nie znam....

Tzn mieszanka np owies, pszenżyto, łubin, wyka kosi się to na kiszonkę np sieczkarnią. Jeśli chodzi o krowy to chętniej jedzą od QQ ;)

 

 

 

 

No tak ale skoro tam jest żwir... Pewnie tak jak u mnie te 3 ha co? http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=137487

 

Tam tylko żyto i seradela na zmianę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Niby na VI klasę zalecane jest żyto, saradela, łubin żółty, ale przy dobrych warunkach(dobre nawożenie+dużo wilgoć) to i qq czy mieszanka zbożowa wyrośnie bez problemów. Dobry post jest nr3 @ferdka07 ;) Ale się z nim zgadzam.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pestus123 mam 12 ha 6 klasy a 9 ha z tego tak wygląda jak twoje.ale zyto jakie takie rosinie owies terz ujdzie ale nawozuw to sie sypie. duzo niema tych plonów ale na nasienie i na cały rok dla kilku zwierząt starcza . wiecie coś może o kiszące z sardeli? jak sie ją robi?


Ursus c-360 niby cieki ale daje rade chłopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Nigdy nie próbowałem robić, musiałaby trochę przeschnąć, bo zgniła by, no i najlepiej zwinąć w baloty, na YT widziałem że prasował seradele w bele... Nie wiem jak by to było na pryźmie, samozbierająca musiałaby mieć dużo noży bo nie wiem czy by się tak dobrze ubiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemas15    0

Ja mam takie pytanie jest kawałek ok 5 ha 6 klasy i czy siejąc żyto na kiszonkę mogę po tym życie znowu zasiać żyto na kiszonkę ?

U nas gość sieje marchew i z liści robi kiszonkę a inny kukurydzę sieje i też owce jedzą


SKR Smutny Koniec Rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zyto po zycie nie bardzo chyba ze sypn iesz nawozuw ciut wiecej niz wczesniej. ja na 6 klasie mialem duzo razy zyto i bylo dobrze ale 2 razy pod rząd tak nie robilem.masz owce?


Ursus c-360 niby cieki ale daje rade chłopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bobas233
      Witam . Chcialem się poradzić was a mianowicie ,mam okazje wziąść 10ha w dzdzierżawę z tym ze klasa jak napisałem 5 i 6. Czy zaoranie teraz tego i zwapnowanie wczesna wiosna wapnem powiedzmy weglanowym bedzie mialo jakis sens? Czy pomoze to w jakims stopniu podniesc ph? Pytam gdyz nigdy nie gospodarzylem na tej klasie ziemi. A jak wiemy sa to gleby słabe piaszczyste. Wiem ze ciezlo o dobry plon na tego typu ziemi no ale.. Czekam na sugestie tylko sensowne i z głową. Z gory dzięki za pomoc
    • Przez cotamjaktam
      Witam podczas siewów coś było źle ustawione w siewniku i źle wysiało żyto ozimie, zboże wygląda aktualnie tak jak na zdjęciu, a wysiało się w dawce ok 50kg/ha coś jeszcze by z tego było czy jedynie zaorać i posiać jare? Na zdjęciu wygląda trochę rzadziej niż w realu, ale to i tak nic nie zmienia. 

    • Przez gaga195
      Witam, nie orientujecie się gdzie można odpłatnie zbadać sobie pszenicę czy aby się kwalifikuje jako jakościowa?
      Chodzi mi tu głównie o firmy do których można wysłać próbkę ziarna, pozdrawiam
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez MafiaLolek
      Jaki nawoz i ile siac na zyto 5/6 klasa ziemi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj