Skocz do zawartości

Zdjęcie

co wyrośnie na 6 klasie ziemi

109 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mateuszpanienski

mateuszpanienski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 13:08

co wyrośnie na 6 klasie ziemi czesć mam pytanie i duzy problem. mam 12 hektarów ziemi klasy 6 i chce cos tam posiać dla owiec. co by tam wyrosło? prosze o pomoc .
Ursus c-360 niby cieki ale daje rade chłopak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co wyrośnie na 6 klasie ziemi Dzisiaj, 15:12
  •  

#2 Share Przemas15

Przemas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa , samochody

Napisany 17 kwiecień 2010 - 13:59

co wyrośnie na 6 klasie ziemi żyto może nam kiszonke o ile owce ją jedzą bo niejestem hodowcą owiec
SKR Smutny Koniec Rolnictwa

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 14:36

co wyrośnie na 6 klasie ziemi he 6ta 6tej klasie nie równa, a wyrośnie wszystko co posiejesz i może dać niezły plon (plus że anty wylegaczy nie trzeba stosować) ale to jest taka loteria która polega na tym jaka pogoda będzie w końcu maja i w czerwcu, jeśli przypali a na 6tej klasie bardzo szybko przesycha ziemia i robi się popiół to plon będzie około 1t/ha a jak będzie mokry rok to może sypnąć i 5-6t oczywiście przy dobrym nawożeniu i ochronie, polecam mieszanki owsa z jęczmieniem, a jeśli żytko, pszenżytko, a nawet jęczmień, ale to zależy jaka to ziemia, piach to piach ale jeśli jest to 6ta kl na piachu drobnym jak mąka bez kamienia i lejący się jak piaski pustyni to raczej tam nic nie urośnie ;)

#4 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 15:19

co wyrośnie na 6 klasie ziemi

i lejący się jak piaski pustyni

Eh Ferdek Ty to masz gadane ;)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#5 Share mateuszpanienski

mateuszpanienski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 15:24

co wyrośnie na 6 klasie ziemi to jest piach jak sie patszy gdzie niegdzie nawet żwir jest. chciałem bam sprubować z jakąś mieszanką trawy, sardeli i łubiny ale juz niewiem sam co robic.a te zyto na kiszonke to jak sie robi? piersze słysze o kiszonce z żyta ale pomysł mi sie bardzo podoba.

#6 Share NHTD5030

NHTD5030

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 18:47

co wyrośnie na 6 klasie ziemi zrób kiszonkę jak jedzą ? ;) i resztę na ziarno to zrobisz śrótę potem albo coś :)

#7 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 17 kwiecień 2010 - 18:55

co wyrośnie na 6 klasie ziemi ferdek ma racje, klasa klesie nierówna,klasa gleby nie zalezy od jej zasobności w składniki pokarmowe.

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 19:02

co wyrośnie na 6 klasie ziemi moje 6te klasy po byłym pgr-erze jak to jeszcze obrabiał pgr zawsze ludzie pytali się jak tam plony i jak w sąsiedniej wsi gdzie 3-4te kl. że tam to musiało sypnąć, a zawsze kobajniści śmieli się że na 6tej kl. u nas najlepiej sypało, bo na lepszych ziemiach jak był mokry rok najczęściej wyłożyło się a na piachu stało, no ale wiadomo jak nawozy sypał pgr ;)

#9 Share mateuszpanienski

mateuszpanienski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 19:53

co wyrośnie na 6 klasie ziemi a w sprawie kiszonki . jak sie ją robi ?

#10 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 10:24

co wyrośnie na 6 klasie ziemi Sieje sie żyto i w dojżałości mleczno woskowej sie kosi najlepiej sieczkarnią później dobrą przyczepą samozbierającą z dużąilością noży później prasą zwijającą w baloty później orkanem a na końcu zwykłą przyczepą samozbierającą bez noży. Oprócz prasy to całą mase zieloną na pryzme udeptać i przykryć folią sianokiszonkarską a później to i samą folje przygnieźć najlepiej ziemią na całej pow. i po miesiącu można swobodnie skarmiać (powinno sie szybciej zakisić no ale)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 10:36

co wyrośnie na 6 klasie ziemi ja na 6 klasie sialem kukurydze i przy dobrym roku urosla na ponad 3 m w gore. ale u mnie 6 klasa wyglada mniej wiecej tak http://www.agrofoto....mage&img=207767 a to juz moj najgorszy "kawalek" (9 ha) 6tej klasy http://www.agrofoto....mage&img=185728 sieje na nim tylko zyto, ale wybralem najlepsze miejsce z tego pola i przez 2 lata sialem kukurydze (2 ha) i tutaj urosla wlasnie kukurydza na 3 m wysokosci. jesli wiosna bedzie mokra, to urosnie tu mieszanka jeczmienia i owsa ktora da plon 4 t/ha.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#12 Share mateuszpanienski

mateuszpanienski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 11:15

co wyrośnie na 6 klasie ziemi czyli jak bendzie pokazywał sie kłos to mam zkosic ( moge kosiarką do trawy?rotacyjną) ;) potem niech podsechnie tak ze 2 dni potem przyczepą zbierającą zebrac i pryzme zrobic tak? :) :) ???????????????????

#13 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 11:24

co wyrośnie na 6 klasie ziemi jak ziarka w kłosie (na moje jak się tworzy ziarko), no możesz rotacyjną, raczej jeden dzień zależy jak pogoda, i samozbierająca z nożami. Mogę się mylić tylko wiem to z obserwacji.

#14 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 12:06

co wyrośnie na 6 klasie ziemi to kiepskie masz obserwacje żyto na kiszonkę kosi się jak zaczyna się kłosić

#15 Share mateuszpanienski

mateuszpanienski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 12:30

co wyrośnie na 6 klasie ziemi a jak mysilicie owce to zjedzą?

#16 Share mateuszpanienski

mateuszpanienski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 15:30

co wyrośnie na 6 klasie ziemi ile owiec mozna utrzymac rocznie z 1 ha łąki????????

#17 Share Kanuni5125

Kanuni5125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 18:39

co wyrośnie na 6 klasie ziemi Witam ponownie. Z jednego hektara to za wiele nie utrzymasz, z własnego doświadczenia ci powiem że ok 8-10 sztuk nie więcej ;)

A kiszonke z żyta to nie wiem lepiej posiej kuku, to zobaczysz jak chętnie będą jeść.
URSUS C - 328 POTĘGA MOCY
Nie ma że nie da rady, gaz do końca i musi iść !

#18 Share mateuszpanienski

mateuszpanienski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 19:42

co wyrośnie na 6 klasie ziemi a co jeszcze mozna siac na 6 klasie co zjedzą owce?

#19 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 18 kwiecień 2010 - 21:31

co wyrośnie na 6 klasie ziemi A GPS jedzą wogóle??? bo się nie znam....
Tzn mieszanka np owies, pszenżyto, łubin, wyka kosi się to na kiszonkę np sieczkarnią. Jeśli chodzi o krowy to chętniej jedzą od QQ ;)

No tak ale skoro tam jest żwir... Pewnie tak jak u mnie te 3 ha co? http://www.agrofoto....mage&img=137487

Tam tylko żyto i seradela na zmianę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 18 kwiecień 2010 - 21:54

co wyrośnie na 6 klasie ziemi Niby na VI klasę zalecane jest żyto, saradela, łubin żółty, ale przy dobrych warunkach(dobre nawożenie+dużo wilgoć) to i qq czy mieszanka zbożowa wyrośnie bez problemów. Dobry post jest nr3 @ferdka07 ;) Ale się z nim zgadzam.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)