igorekursus

belarka do c330

Polecane posty

Andrzej24871    12

No właśnie o czymś takim mówiłem

Omg leże i kwiczę
praso owijarka B) :lol: :lol: ;[.......... :) ;[
oo to już nie jest takie śmieszne, całkiem ciekawa sprawa coś pomiędzy wersją mini a normalna prasoowijarką .

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

A ja was zaskoczę i powiem ze da się belować ursusem c330 i to normalną belarką bo sam belowałem prawie 2 lata zestawem ursusem c330(trzydziestka) + krone kr 125 i nie było żadnych problemów ani ze słomą ani z trawą może tam nieraz się zapchało ale to tylko przez szybką jazdę belowałem nawet normalną trawę dzień wcześniej skoszoną chociaż mam podmokłe łąki. A pod koniec lata to nawet w tamtym roku dobiłem do pełna 2godziny wcześniej skoszoną trawę i zawoziłem do domu żeby dać krowom bo mam niektóre łąki blisko i żadnych problemów nie miałem a krone kr 125 jest dość duża.A i jeszcze jak by były pytania do foliowania rocznie foliuje ursusem c330(trzydziestką) ok 300 bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

W krone kr 125 c-330 da radę, też kiedyś belowałem ciapkiem i nawet jakoś to szło. Więc teraz możesz zainwestować w taką belarkę, a później kupisz jakiegoś większego murzyna do niej B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

A dla mnie nie warto do c330 podpinać prasę zwijającą bo tylko ciągnik będzie sie męczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Ja mam Z-230 i ciapek sobie z nią bardzo dobrze radzi jeżdżę na biegu 3 i 4 czasami tylko ma problem przy dobijaniu dużych beli siana tylko nią to tylko siano, słoma do kiszonki się nie nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja ciągam Claasa 46 Rollant Roto Cut za MF-em 3070 i czasami mi go przydusi przy większych rządkach :( w zwykłej Sipmie C-360 dostanie po d*pie a co dopiero C-330 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Hmm... Koledzy co wy mówicie!! żeby nie 4x4 to połowy bym miał nie belowano, potrzebny jest do wjazdu na wzniesienie no i po to żeby za szybko nie zjechać z tego wzniesienia... nie wspominając już o jesieni gdy jest mokro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Kolego TheCinek :D u Ciebie na pewno się nie da B) bo masz góry ja też mam góry i wiem co za ból , ale spora cześć użytkowników tego forum gospodarzy na idealnie ruwych terenach na których np. c-360 spokojnie daje sobie rade w transporcie z dwiema przyczepami 4 tonowymi. u mnie np. to sześćdziesiątka max jedną przyczepę pociągnie i to jeszcze żeby z asfaltu nie zjeżdżała.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Myślę że C-330 to może by z prasą Carraro dało radę teraz to nowy mascar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

@ Andrzej24871 u mnie to samo 1014 z kr160 pod górę przy dobijaniu się kopie z 4x4 ;D ile razy to uratowało mi życie nie raz się nie załączyło napędu i z górki a tu tynie koła tak jakby na wstecznym bo się do tyłu kręciły. A w 4x4 jest małe prawdopodobieństwo co do takiego zdarzenia ponieważ przy zjeździe z góry nacisk jest na przednia os co zwiększa jej przyczepność. A co do 4x4 na równym na łąkach torfowych się bardzo przydaje a i tak czasami to by się przydało 6x6 ;p bo 4x4 to za mało. A co do tematu to jeżeli już rolka do c330 to krone kr120 bo te prasy chodzą bardzo lekko i capek sobie da rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

ja ciagam c330 belarke metal fachu :D ale tylko z dalszej laki ai tak ma na pusto ciezko nie ma co katowac ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj