Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy...

207 odpowiedzi na ten temat

#161 Share nitek

nitek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 07 luty 2013 - 19:41

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... w moim przypadku było tak samo, na 2 pierwszych wydmuchało uszczelkę, teraz pojeżdżę bez termostatu i zobaczę co będzie się działo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Dzisiaj, 09:33
  •  

#162 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 07 luty 2013 - 20:49

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy...

Pierdoły piszecie. Uszczelka głowicy zależy od "dołu" silnika. Jeśli jest blok starego typu z miską olejową chłodzoną wodą, lub nowego typu chłodzono jeszcze wodą to zakłada się uszczelkę z pełnymi/wszystkimi otworami. Jeśli blok posiada już oddzielną chłodnice oleju silnikowego to zakłada się uszczelkę bez otworów wodnych.

a ja sie z tobą nie zgodze bo w starym typie bo tak jak piszesz w c385 mam stary typ silnika i miska chłodzona wodą i miałem i mam nadal uszczelkę założoną z zaślepionymi otworami ale nie wszystkimi, a w 1224 mam odzielną chłodniczkę wody i miałem i też założyłem uszczelkę z wszystkimi otworami. Oba silnik nie mają problemów z przegrzewaniem się ani z niedogrzaniem. pozdrawiam

Edytowany przez mocher, 07 luty 2013 - 20:50.

Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#163 Share Daniel-d113

Daniel-d113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo mechanika maszyn rolniczych

Napisany 05 marzec 2013 - 12:41

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Witam ,Panowie jak dokładnie ustawic kat wyprzedzenia wtrysku w 1614 bo mam podobny problem przed remontem sie nie grzał teraz dostał nowe bebechy wtryski głowice i dziwnie chodzi pali od strzała ale ma takie metaliczne stukanie tak jak by miał przyspieszony zapłon a dodam jeszcze ze po rozgrzaniu ciezko mu obrucic jakby za wczesnie dostawał paliwo

#164 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 18:02

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Mam problem. Przy dzisiejszej pracy ursusa w agregacie pękła mi guma ta na samym dole chłodnicy . Cały płyn chłodniczy uciekł
z chłodnicy ;[ . pojechałem i kupiłem nową gumę i ją założyłem. Zauważyłem że przy pracy ciągle mi wyrzuca wodę z chłodnicy.
Temperatura jest ok ale dlaczego ciągle z wężyka który służy za pozbywania się nadmiaru cieszy syczy powietrze.
Czy powodem jest głowica ?? :huh:

#165 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 19:14

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Uszczelka pod głowicą.

#166 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 25 kwiecień 2013 - 19:47

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Przegrzałeś go i wydmuchało Ci uszczelkę :)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#167 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 20:05

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Kolego podnieś ten przewód do góry, bo idzie za nisko. Walczyłem u siebie z tym problemem 2 lata, uszczelki różnego typu, zmienione tuleje, głowica robiona i nie było poprawy - podniesienie przewodu pomogło. Mam na myśli przewód chłodnica - chłodnica oleju.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#168 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 10:31

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Nic to nie pomogło . chłodnice rozwaliło od góry. leci woda i muszę zdjąć głowice . a czy można dać chłodnice do regeneracji ? :)

#169 Share mrybka50

mrybka50

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 21:40

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... dlaczego unosi sie stan wody w chłodnicy w ursusie c-385??

#170 Share S-line

S-line

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Spawalnictwo, Obrobka mechaniczna

Napisany 31 lipiec 2013 - 23:10

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... kiedy sie podnosi??? jak szybko od momentu zapalenia silnika sie podnosi??? wiecej info potrzebuje :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 09:53

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... musisz opisać problem dokładniej.... jeśli silnik kopci na biało i w chłodnicy pojawia się olej lub czuć z chłodnicy zapach spalin to poszła uszczelka pod głowicą
KPK Kumurun Team

#172 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 21:14

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... d*pa nie uszczelka, kolejny przewrażliwiony operator, na początek proponuje nowy korek bo to układ nadciśnieniowy, a w kwestii wyjaśnienia, wszystko co się rozgrzewa(no może prawie wszystko) zwieksza swoja objętość, woda i borygo też więc musi przybywać cieczy to prosta fizyka.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#173 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 21:54

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... ja tylko taki podałem przykład usterki, bo nie można stwierdzić dokładnie co się stało bo problem nie jest dokładnie opisany :mellow:
KPK Kumurun Team

#174 Share XaWi

XaWi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 07 październik 2013 - 11:16

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Witam ostatnio jadac zauważyłe ze wycieka mi pły chłodniczy z wężyka od nadmiaru kiedys wyciekało lecz staneła woda tak zę przykrywała chłodnice teraz wyrzuca tak że jest nie zakryta jaka jest tego przyczyna ciągnik miał zawsze płyn wiec raczej nie jest przegrzany prosze o pomoc

#175 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 07 październik 2013 - 12:19

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... ja w 360 mam to samo glowice robilem tulei tylko nie ruszalem i podejrzewam ze tam jest przyczyna bo dalej wyrzuca traktor chodzi tylko w turze wiec jest to do zniesienia

#176 Share MajsterMarian

MajsterMarian

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 07 październik 2013 - 13:39

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... uszczelka pod glowica .

#177 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 07 październik 2013 - 17:10

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... uszczelka pod głowicą.

Jak masz jeszcze trochę pilnej roboty do zrobienia, to wyrzuć termostat. Na kilkanaście max kilkadziesiat motogodzin przedłuży agonię, acz i tak trzeba będzie to zrobić jak znajdziesz czas.

Robota nie jest trudna. Ja tylko pierwszy raz patrzyłem mechanikowi na ręce, potem już samemu.
3-4 godziny demontaż i kolejne tyle montaż. Trzeba pamiętać tylko żeby głowicę przykręcać stopniowo od środka momentem 180nm.

JAk dawno nic przy silniku nie grzebałeś, to wartoby było dac głowicę do splanowania, sprawdzenia i ewentualnie wymiany gniazd zaworowych. Samo planowanie kosztuje koło stówki. Jak mieliby zmieniac gniazda i zawory, to koszt wzrasta do +/- 600zł

edit
sprawdź tylko, czy nie dmucha ci para z odmy (i olej nie zmienił koloru na kawę z mlekiem). Wedy już nie możńa na nic czekać, tylko od razu brac sie za naprawe, bo można uszkodzić panewki etc.

Edytowany przez nunu85, 07 październik 2013 - 17:11.

#178 Share XaWi

XaWi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 08 październik 2013 - 08:01

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... głowica jest nowa robiona w tamta zime wraz z uszczelka para czy jasny dym wydobywa sie z odmy ale uszczelka nie ma zadnych przeduchów na zewnątrz to wiec co to morze byc .czy odkrece termostat sam bez glowicy bo zaklada zasze z glowica

#179 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 08 październik 2013 - 08:22

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... jeśłi tej pary jest wiecej niż zwykle, to na serio wykręć bagnet i zobacz, czy olej wygląda normalnie,

Ps. uszczelka praktycznie w 99% przypadków nie ma przedmuchów na zewnątrz, tylko wewnątrz. Albo między tulejami, albo miedzy tuleją a kanałem wodnym (najczęstsze w 1014)
I to, ze była robiona rok temu wcale nie świadczy, że znów nie mogła puścić (szczególnie, jeśłi nie dałeś głowicy do planowania i po paru godzinach po naprawie nie dokręciłeś jej ponownie).

co do termostatu, odkręcasz 3 małe śrubki, bodajże na klucz 10 zdejmujech pokrywe górną termostatu i już go masz na wierzchu. Ale mówie, to tylko na jakis czas i to pod warunkiem, ze olej jest jeszcze normalny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share robson79

robson79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rolnicze, mechanika

Napisany 08 październik 2013 - 11:11

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Jak wyrzuca wodę to może być uszczelka któraś z tulei albo głowica. Czy po założeniu nowej uszczelki wodę wyrzucał? Jaką założyłeś uszczelkę jaką grubą 1,2 czy 1,6 j jakiej firmy i czy dokręcałeś potem głowicę? I jeszcze jedno czy tuleje lekko górują bo jak nie to tuleje do góry i pod tuleja trzeba podłożyć podkładki.