Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy...

207 odpowiedzi na ten temat

#141 Share nitek

nitek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 05 luty 2013 - 16:12

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... -- połączono --

Witam, mam problem ze swoim 1614, jadąc na pusto temp. idzie na 100,
- uszczelka zmieniona, ze wszystkimi otworami
- głowica splanowana i sprawdzona
- pompa wodna dobra
- termostat jest- nowy
- mały obieg drożny
- chłodnica ok,
- korek od chłodnicy też
- wskaźnik i czujnik nowy
Remont był robiony pół roku temu ( całość ), i podczas remontu, mechanik założył uszczelkę pod głowice bez otworów wodnych, i wkońcu ją wydmuchało, teraz po zmianie uszczelki, i splanowaniu głowicy ( skrzywiła ją temp. ) traktor jadąc na pusto nagrzewa się do 100 st.,
co jeszcze mogłem przeoczyć ?

Edytowany przez Marcin91, 05 luty 2013 - 17:26.
dublowanie tematów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Dzisiaj, 09:48
  •  

#142 Share ML1224

ML1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 05 luty 2013 - 16:45

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... myślę że mogło by pomóc wyciągnięcie termostatu. U nas w 3P to pomogło. :)

#143 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 05 luty 2013 - 17:03

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Za takie porady powinno się dostawać Bana.
Silnik ma mieć termostat i już. Także powinien z nim pracować prawidłowo. Więc coś go boli i trzeba znaleźć przyczynę, a nie iść na łatwiznę. Wyjęcie termostatu tylko w przypadkach awaryjnych. Brak termostatu powoduje więcej szkód dla silnika.

Układ paliwowy-wtryskowy robiony?

#144 Share ML1224

ML1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 05 luty 2013 - 17:13

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... u nas w 3P taki manewr pomógł więc powiedziałem co miałem na myśli więc nie widzę tu powodu aby robić problemy :)
a może po prostu ten nowy termostat jest wadliwy

Edytowany przez ML1224, 05 luty 2013 - 17:15.

#145 Share dziadziac360

dziadziac360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 05 luty 2013 - 17:14

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Jak temperatura wejdzie na 100, to wyrzuca wodę ?

#146 Share MrUrsus1674

MrUrsus1674

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 luty 2013 - 17:23

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Ewentualnie sprawdź jeszcze ustawienie rozrządu i luz zaworowy.

#147 Share Marcincc360

Marcincc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 05 luty 2013 - 18:29

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Może źle złożony rozrząd..
A ma siłę ? po jakim czasie się tak nagrzewa ?
Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

#148 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 05 luty 2013 - 19:41

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Wyrzuca wodę? Wyjmij termostat i zobacz czy chodzi...I wrzuć go do wrzątku i zobaczysz czy się otworzy...
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#149 Share nitek

nitek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 05 luty 2013 - 19:41

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... temp. łapie po może 15 min, jazdy na pusto, zawory ustawiałem sam na 0.35, rozrząd nie wiem, siłę ma, nie jest przesadnie zrywny,
wody nie wyrzuca, mogę przy uruchomionym silniku odkręcic korek i nic nie ucieka, nie ma bąbli, dosłownie nic się nie dzieje, jakby nie ganiał wody, a pompa jest dobra na 100 %,

#150 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 05 luty 2013 - 21:53

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... a jak odkręcisz korek to widać jak woda płynie?
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share nitek

nitek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 06 luty 2013 - 17:06

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... właśnie nie widać było żadnego ruchu, wyciągnąłem pompę i jest dobra.
dziś wymontowałem termostat i widać obieg wody.
termostat otwierał się i jest dobry.

zdziwiło mnie tylko jedno, jak był założony termostat to wchodziło około 22 litry, a teraz około 3 litry więcej.

#152 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 06 luty 2013 - 17:11

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Tam ma wejść 28 Litrów bez nagrzewnicy, z nagrzewnicą 30.

#153 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 06 luty 2013 - 17:13

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Może pomogło by nawiercenie otworu o średnicy 2-3mm w termostacie.

#154 Share nitek

nitek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 06 luty 2013 - 17:45

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... otwór miałem zrobiony nawet na 6mm i nic nie dawało, nagrzewnicy nie mam, zobaczę co będzie się działo jutro bez termostatu bo ciągnik idzie na cały dzień w ciężki teren.

#155 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 06 luty 2013 - 23:13

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Załóż uszczelkę taką jak założył mechanik z zaślepionymi otworami.Tą co założyłeś jest do starego typu bez turbo

#156 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 07 luty 2013 - 10:44

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... A te otwory to w ogóle po co są po zaślepiane?

#157 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 07 luty 2013 - 14:21

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... z tego co mi móili w sklepie to uszczelki też były dobierane do silników i który łapał szybciej temp. to mial więcej otworów w uszczelce a który wolniej to miał zaślepione te otwory, także należy zakładać takie jakie były chyba że występowało zjawisko przegrzania lub niedogrzania
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#158 Share nitek

nitek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 07 luty 2013 - 17:08

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... jeśli mam otwory w bloku i w głowicy to raczej muszę mieć uszczelkę z otworami, i taką też założyłem. Starą z zaślepionymi otworami powykręcało i wydmuchało.
Jak miałem zaślepione otwory to jedna strona silnika była letnia a do drugiej nie dało się dotknąć, czyli coś było nie tak.
na uszczelce którą teraz założyłem pisało turbo

Edytowany przez nitek, 07 luty 2013 - 17:12.

#159 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 07 luty 2013 - 17:30

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Pierdoły piszecie. Uszczelka głowicy zależy od "dołu" silnika. Jeśli jest blok starego typu z miską olejową chłodzoną wodą, lub nowego typu chłodzono jeszcze wodą to zakłada się uszczelkę z pełnymi/wszystkimi otworami. Jeśli blok posiada już oddzielną chłodnice oleju silnikowego to zakłada się uszczelkę bez otworów wodnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 07 luty 2013 - 18:07

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Kolega misio2614 wytłumaczył wam dokładnie w starym typie pompa wody głowica i blok robi inny obieg niż w nowym i zakładając uszczelkę zaślepioną do starego typu silnik gotuje się na 2 pierwszych garach od chłodnicy i przepala uszczelkę głowicy. :blink: Miałem taki przypadek gość założył uszczelkę zaślepioną i wytrzymała 3 tygodnie katorgi w polu i przyprowadził do mnie bo nie wiedział o co biega a wcześniej pękły 2 tłoki a starą uszczelkę miał z otworami. ;[Po rozebraniu spaliło uszczelkę na 2 garach od przodu i pękły pierścienie i porysowało tuleję. :(Głowica poszła do zrobienia (planowanie i wymiana zaworów i gniazd).Złożyłem na uszczelce z pełnym przepływem i ustawiłem kąt wtrysku bo był bardzo wczesny i jesienne orki i uprawiania pod siewy i zimowe przeszła bez problemów tylko po przejechaniu koło 50 motogodzin głowicę trzeba jeszcze raz do ciągnąc i tyle. :P

.