Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy...

207 odpowiedzi na ten temat

#101 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 07 styczeń 2013 - 17:51

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... A termostat masz?
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Dzisiaj, 12:05
  •  

#102 Share konrado2011

konrado2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 19:14

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... nie mam

#103 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 styczeń 2013 - 19:20

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Ciągnik bez termostatu nie ma takiej mocy jak z termostatem do tego jes mułowaty kopci bo silnik musi mieć te 80-90stopni

#104 Share konrado2011

konrado2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 19:27

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... tylko że mój ma moc nie jest mułowaty i nie kopci tylko się grzeje np. jak oram to zrobie dwa okrążenia i musze robić przerwe aż temperatura spadnie

#105 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3445 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 07 styczeń 2013 - 21:21

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... I dopiero po tym remoncie się tak grzeje? Gdzie masz ten czujnik? bo nie rozumiem :huh:

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#106 Share konrado2011

konrado2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 21:45

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... grzał się też przed remontem właśnie dlatego go zrobiłem bo myślałem że coś to pomoże. a czujnik mam z tyłu w głowicy

#107 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 styczeń 2013 - 22:23

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... a może pompa wodna, lub chłodnica zawalona syfem... miałem podobnie w 7211 grzał się nie miłośiernie... 2 razy w koło w kosiarce i wrzątek... pompa padła załozyłem nową trochę sie poprawiło... bo robiłem 3 okrążenia... wymieniłem chłodnicę.... i po problemie... :D
stawiam na chłodnicę... odpal ciągnik zalej wodą czy płynem... i zobacz, czy masz dobry obieg wody... i czy woda "nierośnie" w chłodnicy...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#108 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3445 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 07 styczeń 2013 - 22:45

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... @FINN kolega już na początku napisał że wymienił chłodnice :P .
Co do pompy to też pisałem że to może nie da rady pogonić płynu do najdalszego cylindra ale bez echa ............

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#109 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 23:17

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Założyć termostat, sprawdzić pompę wody i czy pasek na niej się nie ślizga. Czy pasek nie za stary za wąski.

#110 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 23:50

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... ciekawe czy to nie jakiś defekt w bloku/głowicy bo może być tak ,że jakiś kanał jest zatkany/źle odlany.... ale to takie gdybanie na sucho... jak się nie widzi co i jak pracuje.... może, pompa, moze tylko głupi pasek, może głowica, może uszczelka, może termostat,może tak fabryka dała i tak ma być bo ten typ tak ma.. ;) a może wina czujnika, zegara.... a po czym poznajesz, że silnik się za mocno nagrzewa?? tylko po samym wskaźniku?? czy przez korek idzie para?? bo pisałeś, ze czujnik masz na końcu głowicy... czyli od kabiny, czy nad pompą?

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share konrado2011

konrado2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 16:22

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... pasek i pompe mam na 100% dobrą. jeden od kabiny i drugi przy pompie. a to morze być rozrząd? czytałem że traktory z turbo mają mieć opóźniony.

a co do tego po czym poznaje że się grzeje to po wskaźniku i wylewjącej się wodzie przez przelew. staram się nie dopuścić do momentu w którym woda osiąga 100 lub więcej stopni

#112 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 16:36

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Załóż termostat i będzie po problemie. :D To nie wielkie pieniądze a się przekonasz że będzie dobrze. :o Bez termostatu płyn ma obieg jak najbliżej pompy i do ostatniego gara nie dociera i się grzeje. :wacko:

#113 Share rafi19731973

rafi19731973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 13:50

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... A jaki jest stan korka od chłodnicy bo jeżeli jest nie szczelny to wtedy niema ciśnienia w układzie chłodzenia i niema prawidłowego obiegu.

#114 Share konrado2011

konrado2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 16:12

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... korek jest nowy dość ciężko się zamyka więc chyba dobry

#115 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 22:00

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... szczerze mówiąc nie mam pojęcia co jest tego przyczyną... a może po prostu za dużym biegiem jeździsz w robocie i wtedy się gotuje...
ja w 1224 nie mam termostatu od X lat i nigdy mi się nie gotowała ani nawet nie weszła na czerwone pole... temp, się podnosiła jedynie wtedy jak było 30stopni i zapchana chłodnica... jedynie teraz jak wymieniałem pierścienie to wymieniłem jeden komplet naprawczy tłoka ten od kabiny... bo reszta idealna....

#116 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 22:36

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... @FINN to już wiesz dlaczego ostatnia dziurę miałeś zużytą?

#117 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 22:36

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... FINN napisałem wcześniej parę postów co robi jazda bez termostatu. :huh: Masz teraz odpowiedz ze na ostatnim garze nie ma wymiany cieczy chłodzącej i wymieniałeś ostatni gar. :unsure:

#118 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 23:13

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... no tak zgadzam się... ale ja ten gar wymieniłem po 13 latach dopiero... ;) aktualnie teraz mam termostat tylko w 914 i audi... ;)

#119 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 10 styczeń 2013 - 16:57

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Ja nie mam termostatu w 1214...i powiem wam że nie robota nie dość że nie ma mocy to cały silnik już do roboty.Ciśnienie 3 atm tylko,olej już powoli zaczyna brać i jak wam powiem że trzeba by było doprowadzić do zatarcia silnika czynnikiem zewnętrznym :D Bo ciągnik wszystko elegancko chodzi skrzynia po remoncie a silnik jako taki....
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 21:04

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... to do wymiany cylinder pierwszy od kabiny i pierścionki na reszcie ;) ja tak miałem w swojej 1224 i po dotarcu się pierścieni, problem znikł... ;) a termostatu dalej nie mam... ;) co do ciśnienia to na zimnym 4 a na rozgranym 2,5, ale wał jeszcze nominalny... ;)