Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy...

207 odpowiedzi na ten temat

#81 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 20:12

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... No nie wiadomo we wtorek rozbieramy kiedyś dmuchnął na 3 od chłodnicy. Głowica była ostatnio robiona więc powinna być gładka a powierzchnia bloku –to się sprawdzi zobaczymy. Swoją drogą trochę to uciążliwe zrobisz dobrze poodkręcasz i potem znowu to samo.
Klucza dynamometrycznego nie mam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Dzisiaj, 17:33
  •  

#82 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 21:18

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Kup nawet najtańszy za 50zł z marketu ;) Równiej dokręcisz. Z ręki pierwsze dociągniesz np.: na 250Nm, następne na 200, kolejne na 150... Jak odsapniesz, to znowu na 250.... i nie dość że dokręcając na czuja prawie zawsze się szpilki przeciąga, to jeszcze nie równo ;) To może być przyczyna.

W sprzedaży są jeszcze dwa rodzaje uszczelek- gładkie i z wstawkami z jakiegoś tworzywa dookoła otworów. Wierzę w te drugie. Nie wiem- jakieś solidniejsze mi się wydają. ;)

#83 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 04 styczeń 2013 - 21:32

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... @ Leszekd może watro też sprawdzić przy okazji wysokość osadzenia tulei w bloku?
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#84 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7794 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 22:55

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Ja co roku wymieniałem uszczelki, Aż kupiłem czeską i po problemie.
Po drugie jak skąś przyjedziesz to silnik od razu gasisz czy chwilę czekasz. Bo jak gasisz od razu to też będzie wydmuchiwać.

#85 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 05 styczeń 2013 - 12:28

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Sugerujesz że polskie uszczelki są nic nie warte??

Wydmuchiwanie uszczelki wiąże się z nieumiejętną jazdą i nie ma tu różnicy czy jest to uszczelka czeska czy polska.....
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#86 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7794 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 15:29

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... U mnie tak było. Ciągnika nie przegrzałem, zawsze na to uważałem. Po kupnie Czeskiej uszczelki 3 lata miałem spokój, i go sprzedałem.
Ale też i nie gasiłem go od razu, zawsze czekałem z 5-10 minut żeby ostygł.

#87 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 17:26

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Zobaczymy we wtorek rozbiorę, może i trzeba zmierzyć te osadzenie tulei, ale aż się boje jak okaże się że trzeba by coś tam poprawiać. Nigdy się nie zastanawiałem jak go gaszę ale na pewno nie zdarza się tak aby gasić go z ogniem w rurze po prostu spokojnie dojeżdża się na podwórko i gasi. Mam teraz w planie uszczelkę 1,2 mm grubości bo z tą miedzią to może być niewypał. Aby nie walił tłokami w głowice trzeba to pomierzyć.

#88 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2013 - 23:08

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... A ja mam problem w 12145 wymieniony termostat i temperatura na zegarze 70 stopni przedtem było tak samo a wiem że najlepsza temperatura dla silnika to 85-90 stopni

#89 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 23:34

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Zmierz temperaturę innym termometrem jakimś zewnętrznym sprawdzonym, oryginalny w ciągniku może przekłamywać.

#90 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 06 styczeń 2013 - 11:49

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... pewnie w uszczelce pod głowicą masz za dużo otworów i dla tego nie łapie odpowiedniej temp. i silnik jest nie dogrzany
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share konrado2011

konrado2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 20:39

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... -- połączono --

Witam! Posiadam ciągnik ursus 1614 turbo. Mam z nim taki problem, że się grzeje na szóstym cylindrze i wyrzuca płyn z chłodnicy, w transporcie wszystko jest w porządku, ale w pracach polowych nie bardzo. Wymieniłem już chłodnice, przeczyściłem kanały w bloku i nic to nie dało. Co może być przyczyną takiego zachowania? Macie jakieś pomysły? Z góry dziękuje.

Edytowany przez Marcin91, 12 styczeń 2013 - 16:09.
dublowanie tematów

#92 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2013 - 21:06

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... 6?? ale jak?? licząc losowo, chybił trafił, książkowo.. od chłodnicy, od kabiny.... ??? to do wymiany pierścienie... i tyle... miałem podobnie w 914... po wymianie pierścieni przestał wyrzucać wodę /płyn no i głowica tak samo masz do roboty...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#93 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 06 styczeń 2013 - 21:16

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... @ FIN wymieniając pierścienie musiałeś wymienić też uszczelkę pod głowicą i to pomogło na wyrzucanie wody a nie pierścienie . A 6 to ten przy kabinie @ FIN liczy się zawsze od rozrządu .Przyczyna grzania jeśli tylko na 6 się grzeje to może być że pompa nie daje rady pchnąć wody na najdalszy cylinder , sprawdz też zawory i wtryskiwacz

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#94 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2013 - 21:39

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... no faktycznie uszczelkę tez wymieniałem... ;) moja wina... :) jak ten od kabiny, to zła uszczelka i/lub brak termostatu... a jak się grzeje to i nadmierne zużycie cylindra i pierścieni... więc pewno przy okazji dobrze wymienić komplet

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#95 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 21:44

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Zastanawia mnie jak to wyczuwasz że grzeje się akurat 6 a nie np;5, tym bardziej że nie dzieje się to w krótkim czasie, bo piszesz że w transporcie jest ok.

#96 Share zenekbizon

zenekbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Polskie maszyny rolnicze i część zagranicznych

Napisany 06 styczeń 2013 - 22:07

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... co do uszczelki do u 912 z roku 86 jaka uszczelka ma byc ile dziur na wode i grubość może ktoś wie ??

#97 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 22:18

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Na bloku z prawej za pompą wtryskową na wysokości nakrętek od rurek powinno być wybite 1,2 lub 1,6 , trzeba dobrze poszukać bo może być zamalowane. Numery to grubość uszczelki, o ile blok nie był kiedyś osiowany. Zasada jest taka że jak tłok w GMP wystaje nie więcej niż 0,5 mm to uszczelka 1,2, następna zasada to bez turbo mała ilość dziur , z turbo dużo.

#98 Share konrado2011

konrado2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 15:16

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... od strony kabiny w głowicy jest tak blaszka i mam w niej zamontowany czujnik temperatury i stąd wiem ze się grzeje a że na "szóstym" to w przybliżeniu bo jak na "pierwszym", czyli czujnik z przodu w pompie wskazuje np. 60 stopni to na "szóstym" 100. co do wymiany piersćieni uszczelki czy remontu głowicy to nie to poniewaz przed żniwami zrobiłem remont generalny silnika. a uszczelkę mam napewno dobrą.

#99 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 07 styczeń 2013 - 15:55

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Tylko zauważ że w głowicy są też kanały olejowe które mają większą temperaturę od cieczy a jak ty masz go przymocowanego do ściany głowicy to on nigdy nie będzie ci dobrze wskazywał...

A ty mi powiedź jaką ty uszczelkę kupiłeś?Miała wszystkie otwory wycięte?Bo możliwe że inną uszczelkę założyłeś.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share konrado2011

konrado2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 17:17

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... w drugim traktorze mam tak samo i wszystko gra. uszczelkę mam do turbo i wszystkie otwory były wycięte dwa razy sprawdzałem