Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy...

207 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 21:30

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Do mnie to ?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Dzisiaj, 16:30
  •  

#42 Share pawlolxd

pawlolxd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 21:33

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... no a do kogo :rolleyes: tylko sie nie obrażaj :lol:

#43 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 21:36

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Jak są otwory zatkana w uszczelce to powycinaj je.Pytanie czy w bloku i w głowicy są otwory bo jeśli są a w uszczelce nie ma to powycinaj.Całkiem wyrzuć termostat jak masz problem nie do rozwiązania.Albo wywierć w nim otwór 5-6 mm.To pomaga.

Jeśli masz między pompą a termostatem gumę to powinien być inny termostat,ale to nie powinno mieć wpływu na przegrzewanie się.

Czy dobrze wyczyściłeś chłodnicę bo to najpopularniejsza usterka .Najlepiej porządnie wymyć ją myjką na 100 barów i parę razy w roku ją tak czyścić.

Masz założone 2 wentylatory.

Kup jakiś środek do czyszczenia układu,wlej go i pojeździ na nim kilka dni a nie godzin.Spuść i znowu wlej i tak samo.

#44 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 21:36

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Nie obrażam się ale czy ja napisałem że nie ma innych uszczelek??????

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#45 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 21:39

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... A jak zakładasz łącznik gumowy pomiędzy termostatem a pompą to wkładasz w niego metalową tulejkę ?
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#46 Share cichy84

cichy84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 21:44

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Koledzy a może kolega ma po prostu krzywą głowice w 6-cylindrowych się tak zdarza i uszczelkę jak by nie dał nie będzie pasowała tak jest kilka rodzai uszczelek. bo i grubość też jest ważna No ale ja ci radze po pierwsze o to przepłakuj układ są specjalne środki do tego nazwy nie pamiętam ale nawet Grene mają nio i spróbuj bez termostatu pojeździć

#47 Share pawlolxd

pawlolxd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 21:45

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... no nie napisałeś :rolleyes:

#48 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 21:48

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Uważam że kolega głowicę planował, z tymi uszczelkami to jest tak że jest kilka i nikt nie wie dlaczego tak są zakładane.

Kiedyś w sklepie byłem z gościem że uszczelkę braliśmy do tego samego ciągnika o dziwo z tego samego roku a uszczelki były inne.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#49 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 21:49

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Uszczelka pod głowicę do turbo jest z pełnymi otworami żadne tam pół otwory czy zaślepione, grubość uszczelki zależy od tego ile cylindry wystają ponad blok silnika, ja zawsze zakładam 1,5 mm. Termostat do 6 jest wyższy i ma na dole ten grzybek niż do 4.
To jest termostat do 6 Mój odnośnik
To jest uszczelka bez kanałów wodnych stosowana tylko po to żeby silnik szybciej się nagrzewał Mój odnośnik
A to jest uszczelka z pełnymi kanałami ja mam założoną taką Mój odnośnik

Po wymianie uszczelki to po jakim czasie wyrzuca wodę, po zgaszeniu ciągnika słychać w chłodnicy bąble powietrza?

#50 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 22:15

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... dodatkowy grzybek zamyka mały obieg po to aby cały płyn chłodzący przepływał przez chłodnicę całkowite usunięcie termostatu nie jest pożądane dla silnika bo za niska temperatura jest tak samo a nawet bardziej szkodliwa niż za wysoka możesz wyjąć go na jakiś czas dla sprawdzenia ale ja bym radził wrzucić go do wody i sprawdzać czy otwiera się przy prawidłowej temperaturze około 86-88 stoni jak dobrze pamiętam i musi mieć grzybek. zmiana konta wtrysku zwłaszcza w silnikach turbo też ma pływ na zwiękrzenie się temperatury silnika
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 22:16

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Miałem różne uszczelki zakładane, ale widziałem komplet do turbo co miał część otworów zaślepione a ja mam z turbo i uszczelkę mam jeszcze inną (cześć otworów jest zaślepiona).

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#52 Share dominik12200

dominik12200

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 22:40

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... za wczesny początek tłoczenia paliwa na pompie też ma duże znaczenie na temperaturę pracy silnika

#53 Share GelFred

GelFred

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 23:35

Kolego uszczelek jest kilka rok produkcji nie ma znaczenia, może ten przewód co idzie do chłodniczki jest za nisko miałem podobny przypadek z U-1004, uszczelek kilka i po żadnej nie było większej różnicy pomogło podniesienie przewodu wyżej, czy z termostatem czy bez to nie było różnicy wysadzał wodę.

ten przewód co idzie do chłodniczki pod zbiorniczkiem na płyn hamulcowy?? nie jestem weteranem mniejwiecej kumam ten sprzęt-rozbiebrałem go moze w całosci z 10 razy. wiec proszę o wyrozumiałość

dzięki za zajęcie sie tym tematem. a wiec pisze dalej:

Zakrzewiak - wode wyrzuca dopiero podczas pracy gdy ciągnik się zagrzeje -choć az tak nie powinien- normalnie nie ma problemów np podczas transportu czy prac podwórkowych- gdy ma ciężej dopiero zaczynają sie dziac te cyrki. rok temu pamietam orałem nicm w nocy przy +2 stopniach i nie było kłopotów. zapytam sie pracownika który smigał nim kilka lat czy słychac bąbelki w chłodnicy po zgaszeniu silnika - wnioskuję ze sugerujesz ze w jakiś sposób powietrze dostaje sie do układu np przez zdmuchana uszczele lub krzywą głowicę. wyniucham ten temat albo poprostu odpowiem na to pytanie jak go złożymy do kupy. teraz zimą bedzie mi cięzko sprawdzić czy się grzeje. ale zrobie co trzeba jak narazie.

zamierzam włożyć do niego uszczelkę z wszystkimi otworami o grubosci 1,5mm ; chodnica jutro pójdzie na carcher do czyszczenia( co do chłodnicy to powiem że była wymieniona dlatego,że na starej chłodnicy działo się tak samo a nawet jeszcze gorzej-nowa nieco pomaga w chłodzeniu nowe to nowe ale i tak boli go cos innego wiec nie przykłuwałbym takiej uwagi do chłodnicy - ale mimo to profilaktyka górą-> przeczyszcze ją sumiennie. chce jeszcze cofnąć rozrząd na srodkowy znak. moze jakiś pegerus kiedyś chciał go podrasować i teraz mamy takie problemy.

kolega pisął cos o wentylatorach - no mam tam jeden wentylator z 8 smigłami za chłodnicą.
w łączniku gumowym między termostatem a pompą jest metalowa tulejka - sprawdzałem

jeżdził zawsze na wodzie, ale teraz przed wlaniem petrygo jeszcze tej zimy wyciągne termostat zaleje jakiś środek który kolega tu wspominał i przeczyszcze z 2 razy cały układ.

co do kątów wtrysku - zielono mi.

czy jest jakiś sposób wykluczenia krzywej głowicy? ile to bedzie kosztować i czemu tak drogo?

#54 Share GelFred

GelFred

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 15:43

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... dzisiaj dobralismy się do rozrządu. zamierzamy cofnąć o jeden frezik pompe wtryskową aby opóźnic dawke paliwa( maszyna jest bardzo zrywna i jak to mówi nasz pracownik doświadczony człowiek z PGR-u ,,strasznie dziwnie chodzi" i nie chodzi tutaj u luzy zaworowe. dopasowalismy znaki zębatek na rozrządzie i pytane jest nastepujące - w którą cyferkę na zębatce od p.wtryskowej przesunąć znak ? sa tam 3 cyferki 4,5,6. znak jest w 5 są dwie możliwosci.

#55 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 16:05

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... O 5 to nie słyszałem i nie widziałem.4 to silnik 4 cylindry a 6 to 6 cylindrów.Masz stuk silnika detoniczny bo jeśli tak to masz przyspieszony zapłon.Nie masz problemu z tłumikiem.Nie wygina się i przepala.

Ja w mojej 1224 miałem problem z rozrządem.Niby ok a nie chodził jak powinien.2 lata walczyłem i dopiero jak zmieniłem koło rozrządu wa wale to się uspokoiło.Przepalał mi tłumiki i pękał wałek w pompie wtryskowej. ,lub sprzegiełka.

Najlepiej włożyć bolca w koło zamachowe i ustawić zapłon.

#56 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 16:54

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... jak był przyspieszony to już wszystko jasne czemu się grzał silniki turbo mają specjalnie zapłon opużniany żeby detonacja nie następowała zbyt wcześnie
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#57 Share GelFred

GelFred

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 17:45

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... tak dokładnie!!! numeru 5 nie ma. ale sa 3 pozycje i na skrajnych jest 4 potem puste miejsce które nazwałem 5 bo skrajne po drugiej stronie jest 6. ustawiony jest na 5 czyli nieopisanym srodkowym. no można powiedzieć ze to dosyć charakterystyczny rzękot silnika. wydaje sie taki zdrowy i energiczny - ale to złudne.. przestawiny na pozycję 6 o jeden ząbek zgodnie z ruchem wskazówek zegara przekręcając zębatką od pompy wtryskowej - czyli cofnięcie jak mniemam bo koło zamachowe kręci się przeciwnie do wskazówek zegara patrząc z miejsca operatowa w kabinie podobnie jak i ta wlasnie zębatka. czy dobrtze myślę? opóźnienie wtrysku o jeden ząbek to przesunięcie w kierunku przeciwnym do roboczego? czy jakies pomocne sugestie w tej zagmatwanej sytuacji?

tomek 73 - problemów z tłumikiem nie było...troche kopci na niebiesko-szaro jak jest zimny lub gdy sie przygazowuje - oleju nie bierze. inne traktory mają dymek taki czarnawy. czy to dla niego normalne? sa tez problemy z zimą z odpalaniem - długo trzeba gada kręcić podczas gdy nasz drugi 1222 pali w 2-3 sekundy - sądzę ze to przez turbo - moze jest jakiś sposób zeby palił szybciej? boje sie ze jak teraz cofniemy wtrysk pompy to juz całkiem bedzie meksyk zeby go odpalić...juz nie bedzie można zalewać go ciepłą woda bo petrygo wlejemy.

#58 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 18:38

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Teściu tak miał ale w 385.Koło przestawione o ząb.Chodziła ale szły uszczelki pod głowicą.Dymu nie puściła nawet jak się ją zaduszało.Silnik miał odgłos detoniczy.Pompa była na max do bloku.Po przestawieniu o ząb wszystko było dobrze a pompę ustawiło się na znak.

16 ma tłumik prosty a ja w 1224 miałem tłumik przykręcany z boku

Po przestawieniu zapal ją bez pokrywy rozrządu.

W 16 to może być przyczyna przegrzewania.

#59 Share kaibuk75

kaibuk75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 19:03

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Trzeba prawidłowo ustawić początek wtrysku - najlepiej ustawiając koło rozrządu na pompie tak jak powinno być czyli na znak "6" i ewentualnie zmienić zębatkę na pompie wtryskowej tak aby dało sie ustawić prawidłowy początek wtrysku - do tego dobrze działający termostat i czysta chłodnica i będzie OK.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share GelFred

GelFred

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 19:30

Trzeba prawidłowo ustawić początek wtrysku - najlepiej ustawiając koło rozrządu na pompie tak jak powinno być czyli na znak "6" i ewentualnie zmienić zębatkę na pompie wtryskowej tak aby dało sie ustawić prawidłowy początek wtrysku - do tego dobrze działający termostat i czysta chłodnica i będzie OK.

to koło ustawimy więc na pozycję 6. ewentualnie zamienić zębatke na pompie wtryskowej? która to zębatka? gdzieś od strony pompy? czy pozmianie na znak 6 mogą być kłopoty z odpaleniem? trzeba jakoś ustawiać pompe paliwową? z tego co wem lep;iej tego nie dotykać...