Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy...

207 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wariatpolowy

wariatpolowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 12:28

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Witam.

Mam nadzieję, że w odpowiednim miejscu założyłem temat...

A więc tak:

W 1224 wybija wodę z chłodnicy, jak zaczyna łapać temperaturę podczas pracy- jakieś 70 stopni (np z talerzówką). Z tym że jest to dość dziwne, gdyż podczas pracy (przy obrotach ok 1600- 2000) jest ok, a jak tylko zmniejszy się gaz (np przy zawracaniu), wybija jednorazowo nawet 4-5 litrów wody. Po dolaniu wody temp spada do ok 40-50 stopni, dwie długości pola, temp rośnie i znów gejzer. I tak w kółko.

Termostat nowy, węże nowe, chłodnica potraktowana KRETEM od środka, a z zewnątrz płynem do mycia silników (jest czyściutka), pompa wody nowa...

Mogła któraś tuleja pęknąć? Ogólnie teraz miał planowaną głowicę, nową uszczelkę, nowe pierścienie, pompę po regeneracji, wyregulowane wtryski i pali bardzo ładnie. Przy obrotach pow +/- 1200 można odkręcić korek od chłodnicy i nic nie wybije, widać, jak woda krąży. A jak tylko obroty spadną, tak woda idzie w powietrze. W czwartek na jakieś dwie godz pracy trzeba było dolać prawie 30 litrów wody...

Ratujcie, bo za jakiś miesiąc czeka jakieś 150 ha na talerzówkę....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Dzisiaj, 12:37
  •  

#2 Share marcin8410

marcin8410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 13:13

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Kolego po pierwsze masz coś nie tak z termostatem ponieważ przy 70 stopniach nie powinna woda krążyć na dużym obiegu termostat otwiera się przy 89 stopniach ,a min temp w czasie pracy powinna być 80 stopni , a nie 70 , po drugie kiedy po założeniu uszczelki drugi raz dociągałeś głowice bo jeżeli wogóle to uszczelka na 99%

#3 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 17 kwiecień 2010 - 14:25

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Przedmuchy z komory spalania do układu chłodzenia. Rozszerzalność cieplna materiałów także się kłania. Pęknięta tuleja, głowica w najgorszym wypadku blok, bądź najczęstszy przypadek - wydmuchana uszczelka pod głowicą. ;)
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#4 Share maciejrsv

maciejrsv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 14:37

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Uszczelka pod głowicą ;)

#5 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 kwiecień 2010 - 15:10

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... W moim zetorze 8011 Były takie atrakcje przez pękniętą głowice...

#6 Share wariatpolowy

wariatpolowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 15:13

Uszczelka pod głowicą ;)

Uszczelka jest funkiel nówka lekko śmigana (pracowała może trzy godz pod lekkim obciążeniem plus te dwie przy talerzówce). Przed wymianą uszczelki było to samo.

Głowica jeszcze nie była dociągana drugi raz (za wcześnie wg mnie, bo ma przepracowane max 10 godz).

Jeśli chodzi o temp cieczy, to kieruję się wskaźnikiem w kabinie, więc nie gwarantuję jego dokładności...

#7 Share marcin8410

marcin8410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 19:43

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Jeśli przed wymianą było to samo to szukaj przyczyny tak jak pisze @kielbasa

#8 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 19:54

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... No dobra ale woda krąży cały czas nawet na zimnym silniku?(termostat)
a co do obrotów to myślę sobie tak jeżeli pompa wodna działa poprawnie a gejzer tryska jak zwalniasz do tysiąca czyli spadają obroty pompy wodnej min. to być może niestety jest gdzieś przedmuch albo pęknięcie tulei bądź bloku i jak pompa chodzi na małych obrotach nie daje rady tego ustabilizować(zahamować pędu wody ze spalinami ) a na duzych obrotach zatrzymuje??? takie dywagacje...
co do dolewania wody na gorący silnik to go na pewno w dłuższej perspektywie tym rozwalisz...
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#9 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 19:55

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Ja też miałem ostatnio taki problem i także byłem załamany lecz wymieniłem uszczelkę po głowicą i jest narazie oki.

#10 Share wariatpolowy

wariatpolowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 20:52

Ja też miałem ostatnio taki problem i także byłem załamany lecz wymieniłem uszczelkę po głowicą i jest narazie oki.

Kurde, nie wiem, czy krąży na zimnym. Jakoś nie zwróciłem no to uwagi.

A od czego zacząć próbę reanimacji? Zaczekać i dociągnąć głowicę, termostat, pompa wody, tuleje, blok???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 21:24

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Wiesz co jak wyrzuca wodę znaczy że spaliny się do niej muszą dostawać..;/ chyba że nie ma gejzeru tylko woda wypływa... u mnie tak było.... pomogła wymiana korka;d
Jeżeli wyrzuca wodę gwałtownie to znaczy że przedmuch/pęknięcie...
Nic już nie da w takim wypadku dokręcanie głowicy... raczej pozostaje ją zdemontować bo jak dmuchnęło uszczelkę to raczej też ją już popsuło...a więc najpierw patrzysz na uszczelkę jak cała dajesz głowice do sprawdzenia ciśnieniowego w między czasie tuleje wizytujesz i jak też całe to blok;/;/;/ (tego na 80% unikniesz bo będzie któryś wcześniejszy etap )

termostat sprawdź tak czy siak bo i tak musie działać poprawnie tzn. po odpaleniu na zimnym silniku jak jest ruch płynu/wody w chłodnicy to znaczy że termostat jest be..

A i nie dolewaj wody na gorący silnik ja tak sobie kilka lat temu załatwiłem 2 tuleje... pękło im się...

#12 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 21:36

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... też obstawiam za uszkodzeniem głowicy jeżeli uszczelka była zmieniana a próbowałeś może bez korka w chłodnicy jeździć wtedy podciśnienie nie będzie się robić i powinno być ok swoją 360 kiedyś tak jeżdziłem

#13 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 21:57

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... w sumie ubędzie tylko tyle ile wyparuje... ;) jak musisz obskoczyć te hektary to może i dobry sposób a później na spokojnie naprawa...bo to nie ominie...

#14 Share wariatpolowy

wariatpolowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 09:49

w sumie ubędzie tylko tyle ile wyparuje... ;) jak musisz obskoczyć te hektary to może i dobry sposób a później na spokojnie naprawa...bo to nie ominie...

Chłopki, dzięki za pomoc. Będę coś kombinował. Zacznę od pracy bez korka w chłodnicy... Później chyba sprawdzę głowicę.

#15 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 20:23

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Kolego a może przewód co idzie do wymiennika ciepła (chłodnica oleju/wody) może jest za nisko, powinien być tak zamontowany aby podczas spuszczania wody wszystko ściekło z niego. Miałem taki przypadek uszczelka, termostat, i prawdopodobnie przyczyną był ten przewód że był za nisko.
Żaden przewód nie może być załamany.

Napisz jak rozwiążesz problem.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#16 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 20:35

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Może chłodnicę masz z 385,ona jest cieńsza o ok 2cm.Wyciąg termostat i bez niego pracuj.

#17 Share fordtw15

fordtw15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 20:53

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... chłodnica odpada kolego, wydaje mi się jakby miał za małą chłodnice to by się po prostu grzał, moim zdaniem pękniecie głowicy albo tulei albo sama uszczelka, to że wodę wyrzuca przy mniejszych obrotach to może po prostu robi się mniejsze krążenie wtedy i gdzieś bańka powietrza się zbiera i wyrzuca wodę a na większych obrotach ruch wody gdzieś to powietrze wyrzuci, proponuje na czas pracy przed remontem jeździć bez korka tak jak koledzy piszą.miałem kiedyś przypadek ze założyłem złą uszczelkę, do 6 przychodzą 2 uszczelki w sprzedaży, jedne maja otwory do chłodzenia głowicy a te drugie nie i jak taka się kupi to albo wymienić a jak niema czasu to samemu dziury w niej zrobić, po założeniu takiej ciągnik mi się grzał a dopiero po następnym remoncie wyszło że nie było obiegu przez te dziury w uszczelce a w zasadzie ich brak, ale to tak z innej beczki, jak kolego dojdziesz co było napisz pozdrawiam

#18 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 21:48

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Jeśli wyrzuca wodę to na pewno są gdzieś przedmuchy (uszczelka albo cylinder) Działa to w ten sposób spaliny dostają się do wody robi się ciśnienie w układzie, jeśli termostat jest zamknięty spaliny wypychają całą wodę dolnym wężem w chłodnicy a później przez korek. A może miałeś zalane borygo? Ja przez ten badziew 2 razy uszczelkę pod głowicą zmieniałem.

#19 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 22:06

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Jak to przez borygo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 22:10

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy... Sprawdź termostat ,ja tak miałem że założyłem termostat który nie miał otworka wywierconego ok.3mm w tej blaszce która się przesuwa ,jeżeli masz taki termostat to na pewno będzie to.Wywierć małą dziurkę ,albo kup termostat z otworkiem, czasami sprzedają takie badziewie.