Skocz do zawartości

Zdjęcie

Same

48 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 10:51

Same Faktycznie przesadziłem.Przepraszam.

To jest Same Silver 105 chłodzony wodą,z 04 lub 05 rok, MTH ma 5430, Wymieniona stacyjka i elektrozawór[pęk oring].Grzebali przy rozruszniku a była stacyjka.Nic więcej nie robili.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Same Dzisiaj, 11:20
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 lipiec 2010 - 13:33

Same 300mth rocznie to się nie narobi za dużo... Z tak małym rocznym przebiegiem, dobrmy serwisowaniem może może ....

#23 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 18:01

Same Przepraszam znów się pomyliłem.To jest 2004 lub 2005 rok.Ok 1000 MTH rocznie.On tylko ma siewniki i opryskiwacz a od 2 lat nie sieje zboża.

#24 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 19:56

Same coś za dużo motania... nie możliwe żeby miał 5000mtg i nic nie było robione;P
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 lipiec 2010 - 20:09

Same Dokładnie...coś kręcisz kolego

#26 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 20:58

Same Ja mam Same Explorera 70 z 1987 , jest u mnie 4 lata .Kupiony był z 6700 mth. na zepsutym liczniku , wymieniłem linkę (60 zł.) i teraz ma 8800 mth.Trochę miałem przy nim roboty -
1 wymiana okładzin sprzęgła (90 zł.) plus moja robota.
2 wymiana uszczelnień cylindrów i głowicy ( ok. 250 zł.) plus moja i kolegi mechanika robota , plus trochę dobrego alkoholu wypitego razem.
3 wymiana tarczek sprzęgłowych WOM(1200 zł.-części i robocizna)
4 kilka drobnych awarii usuniętych w ciągu 1-2 dni(złamana końcówka dźwigni rewersu - 50 zł. dla tokarza za dorobienie nowej na wzór starej)
Ogólnie nie narzekam widząc jak sąsiad walczy z awariami 3 letniego Belarusa.

#27 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 21:29

Same Byłem dziś u nich i pytałem gościa który nim jeździ.Gość umie poszanować sprzęt,kosi Claasem chyba 208 albo 225[coś koło tego] mega to sam prezes mówi że mógłby szybciej ale on nie.Drugi kosi Lawerdą 225 to Claasa mija.Mieli 1734 to 3 lata pługa nie widziała tak się psuła to ją sprzedali.1614 chodzi dobrze.Maccormika kupili 200km to jak się zaczął psuć po gwarancji to sobie poradzić nie mogli.Tylko laweta i serwis chyba z 4 razy zjechał z lawety i zaraz wjechał.To kupili 240 też mccormika to teraz chodzą oba dobrze.Chłopaki są takie że powiedzą prawdę.

Sąsiad ma ZTS 18345 z 97r to przy 10 tyś robił silnik i jeden wałek w skrzyni zmienił.nie wiem ile ma teraz z 12 tyś, ale już jednego biegu nie ma.Jeździ mim kolega od początku i naprawdę jest super stanie.

Czyli da rady zrobić parę ładnych tyś ciągnikami.

Trochę się zdziwiłem że narzekacie na te Samy bo ten chodzi bez problemu a więcej u nas praktycznie Samów nie ma.On pracuję na ponad 600 ha.

#28 Share Misiek123

Misiek123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:KPK - Zarząd

Napisany 17 sierpień 2010 - 20:37

Same Co powiecie o Same Laser 130 ?

PS: Prosił bym o opinie tych osób które mają ten traktor
KPK Kumurun Team - zastępca Prezesa

#29 Share przemal_1989

przemal_1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 17 sierpień 2010 - 21:13

Same @HubertOjdana sorry że to powiem ale sprzegło mogło Ci polecieć przez to że jeździsz na nim na wpół wciśnietym ja mam same silvera 105 i jak narazie to nie miałem problemów ze sprzegęłm a mam ponad 3tyś mth wiec to zależy od użytkownika. Co do wielkszego same kiedyś pod zdjęciem napisałeś coś w stylu że sypał się ale to nie była do końca wina samego ciągnika tylko sie temu przysłużyliście wiec nie wiem. A co do skrzyni to prawda że jest troche denerwująca lecz idzie wytrzymać, mam porównanie bo jeżdze john deerem 6530 i tylko w silverze zamieniłbym skrzynie na 40 biegów nic wiecej.
Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

#30 Share Misiek123

Misiek123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 16:27

Same Mam pytanie Same 100 ma 5 cylindrów a Same 110 ma już 6
A Same 130 ma też 6 cylindrów tylko większe ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 20:33

Same 5 cylindrowy ma cylindry takie same jak wersja 130 konna i mocniejsze. Wersja 110 konna ma 6 cylindrów, ale ma mniejszą pojemność niż wersja 130 hp. Tłoki mają mniejszą średnice, o 5 mm dokładnie :)

Od wersji 130 w górę to wymiarowo te same silniki :) Przynajmniej tak jest w modelu Laser.

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 sierpień 2010 - 10:36

Same

@HubertOjdana sorry że to powiem ale sprzegło mogło Ci polecieć przez to że jeździsz na nim na wpół wciśnietym ja mam same silvera 105 i jak narazie to nie miałem problemów ze sprzegęłm a mam ponad 3tyś mth wiec to zależy od użytkownika. Co do wielkszego same kiedyś pod zdjęciem napisałeś coś w stylu że sypał się ale to nie była do końca wina samego ciągnika tylko sie temu przysłużyliście wiec nie wiem. A co do skrzyni to prawda że jest troche denerwująca lecz idzie wytrzymać, mam porównanie bo jeżdze john deerem 6530 i tylko w silverze zamieniłbym skrzynie na 40 biegów nic wiecej.

A co Ty myslisz ze ja jakis idiota jestem, ze na wsisnietym sprzegle jezdze? Nie próbuj bronić tej marki bo nawiązując do pytania w temacie: Nie jest to dobry wybór! Sprzęgło waliło sie kilka razy i nie tylko u mnie. Bodajże @Avendrion miał też ten problem, użytkuje ten ciagnik i tez pozbylby sie go.

Co do wiekszego Same to tez złom...mial co prawda w swoim zyciu kilku operatorow, ktorzy przyczynili sie w jakims stopniu do awarji drobnych ale wiekszosc to wina konstrucji.

#33 Share Misiek123

Misiek123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 18:05

Same HubertOjdana -ty to chyba masz o marce Same gorszą opinie niż o pronarze ...

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 sierpień 2010 - 18:30

Same @Misiek marka SAME ma w sobie urok, lecz dobrych ciagników nie robią, ja tylko opisuje przypadki jakie spotkaly moje ciagniki, ich awarie usterki itd. Drugą sprawą jest czestotliwosc tych awarji i czas jaki ciagnik spedza na ,,chorobowym''
PS. Co to jest PRONAR?

#35 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 19:50

Same Same dobry ciągnik za małe pieniądze ale jeśli patrzeć na całą reszte to odstaje. Strasznie mułowate te ciągniki mi się wydają.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#36 Share wojtas84

wojtas84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 21:17

Same witam jestem posiadaczem same antares 130 jak na razie nie miałem poważnych awarii poza czujnikiem od blokady kół , troche nie miałem przekonania do chłodzenia powietrzem i miałem racje jak kupiłem 4 obrotowy pług kuna i poszedł w pole to się zaczoł poważnie grzac , z resztą nie miałem problemów i co jeszcze jest bardzo paliwo żerny jak się mu dobrze depta to i potrafi zpalic pozdrawiam

#37 Share w2004

w2004

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 16:23

Same Sprawdzaliście czy udzwig w Same, Deutz Fahr się zgadza z opisanym w ofertach?
Ponoć są mocno zafałszowane wartości udzwigu TUZ.

#38 Share Misiek123

Misiek123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 11 październik 2010 - 20:36

Same Mógl by mi ktoś kto posiada powiedzieć opinie o Same Laser 110 i 130 ?

#39 Share raffi

raffi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 12 październik 2010 - 07:27

Same Witam! Jestem posiadaczem ciągnika same explorer II 80, 96r, ma 7100 mth i nie mam żadnych problemów ze sprzęgłem (widocznie jednak operator ma jakieś znaczenie). Nie jest może to idealny ciągnik ale na pewno nie jest taki zły jak tu niektórzy piszą. Ja miałem w nim ostatnio taką usterkę, że nie mogłem włączyć WOM, napędu itp. - rozłączyła się kostka z zasilaniem. U mnie obecnie opada ta wajha od podnośnika (podnośnik jest ok tylko nie wiem dlaczego tą wajhę ciągnie tak w dół). Chłodzenie powietrzem - u mnie bez problemów, spalanie bardzo małe (w porównaniu np do zetora 7211), skrzynia 40km/h (40 biegów P i T jeden półbieg pod obciążeniem). Odpalał w -30 bez problemu, w kabinie też całkiem wygodnie (u mnie jest klima) i w miarę cicho.
I to tyle mojej opinii na temat tego ciągnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 październik 2010 - 09:13

Same Nie możliwe żeby Explorer przepracował 7tys mth i nie padło sprzeęgło. sprzegło w tym ciagniku to jest wada fabryczna i w każdym modelu padało, jak nie raz to kilkakrotnie. I ciekawi mnie skad wziałeś klime? z Tego co wiem nawet w opcji nie oferowali klimatyzacji, chyba ze sam zalozyles to OK.

Dodaj odpowiedź