Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz-kontrola drogowa

100 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 28 luty 2010 - 12:09

Opryskiwacz-kontrola drogowa dziekuje za wyjasnienia. u nas te szkolenia to wspominam troche inaczej ;) ,najwazniejsze ze wszycy zdali :P , ostatni atest opryskiwacza to we wlasnym interesie robilem,wszystko bylo lux,facet przyjechal i mu sie bardzo spieszylo troche pogladal papiery i poszlo.
a co jak bym powiedzial ze opryskiwacz tylko stoi a nic nim nie pryskam-pobieracie probki gleby,zboza.macie ewidencje gruntow ktore posiada rolnik,na wlasnosc mam tylko 2,5 ha ornego,reszta laki lub mam reczny opryskiwacz i nim pryskam[co parenascie lat temu bylo prawda]co wtedy?na niego tez sa atesty?
co do nowych przepisow to strach sie bac.szkoda tylko ze na ukrainie,argentynie,brazyli,australi,chinach nic o nich nie slyszeli.
znam osobiscie setki rolnikow[prowadze rozne uslugi] i nikt nigdy o zadnych kontorlach nie wspominal-powiat co prawda jeden z najwiekszych w polsce ale gdzes kiedys by musieli zawitac.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz-kontrola drogowa Dzisiaj, 05:32
  •  

#22 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2010 - 12:29

polecam również uwadze nowa dyrektywe, ktorej zapisy u nas wejda w zycie w roku 2014

DYREKTYWA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY 2009/128/WE
z dnia 21 października 2009 r.
ustanawiająca ramy wspólnotowego działania na rzecz zrównoważonego stosowania pestycydów

Mój odnośnik

- jescze bardziej rygorystyczne wymagania, a nadzor nad tym bedzie prowadził PIORiN...

to tyle z mojego punktu widzenia, Moze troche wyjasniłem:)
Pozdrawiam
Piotr

Do 2014 jest trochę czasu. Jaka detektywa teraz obowiązuje?? Jutro jadę na szkolenie o opryskach...
A i jeszcze. Czy oprysk np ekolilit-em i mocznikiem (czyli tylko dokarmianie roślin - nawożenie dolistne) należy zapisywać tak jak opryski herbicydami??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#23 Share cyfral

cyfral

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 28 luty 2010 - 12:53

Opryskiwacz-kontrola drogowa Witam, mam pytania do Piotra:

1. Na moim zaświadczeniu o ukończeniu szkolenia w zakresie stos. ŚOR nie ma daty ważności, czy jest ono ważne 5 lat?

2. Jak to naprawdę jest z ziemniakami z waszego pkt-u widzenia, trzeba posiadać jakiś nr rejestracyjny czy coś w tym rodzaju? gospodarze od ok 5 lat, i nic takiego nie posiadam - a ziemniaków troche mam.. czy powinienem sie do was zgłosić z tym faktem?

3. w jakiej formie prowadzić Ewid. zab. ŚOR, może masz jakiś link do tego dokumentu, co powinna ona zawierać i jak długo być przechowywana?

dziękuję z góry

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 00:16

Opryskiwacz-kontrola drogowa Wiatam

przepraszam ze trochę trwalo, ale praca, w domu dzieci chore, wiecie jak to jest:)

więc tak:
-Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia zachowują ważność przez okres 5 lat od dnia ukończenia szkolenia.
-co do ziemniaków: jeżeli rolnik posiada niewielka ilość tylko do własnych potrzeb, rejestracja nie jest obowiązkowa, jednakże jeżeli ma np 0,5 ha i wyprowadza ziemniaki poza gospodarstwo to już należy się zarejestrować,
- forma prowadzenia ewidencji jest dowolna, moze to byc również na kompie, byleby ewidencja zawierała dane z godne z ustawą o ochronie roślin, czyli
,,Art. 71. 1. Posiadacze gruntów lub obiektów magazynowych, gdzie prowadzone są zabiegi ochrony roślin, prowadzą ewidencję tych zabiegów.
2. Ewidencja, o której mowa w ust. 1, zawiera:
1) nazwę rośliny, produktu roślinnego lub przedmiotu;
2) powierzchnie uprawy roślin lub obiektów magazynowych;
3) powierzchnie, na których są wykonywane zabiegi ochrony roślin oraz terminy ich wykonywania;
4) nazwy zastosowanych środków ochrony roślin i ich dawki;
5) przyczyny zastosowania środków ochrony roślin.
3. Ewidencja powinna być przechowywana co najmniej przez okres 2 lat od dnia wykonania zabiegu ochrony roślin.,,

link do wzoru ewidencji: wzory drukow

Do 2014 jest trochę czasu. Jaka detektywa teraz obowiązuje?? Jutro jadę na szkolenie o opryskach...
A i jeszcze. Czy oprysk np ekolilit-em i mocznikiem (czyli tylko dokarmianie roślin - nawożenie dolistne) należy zapisywać tak jak opryski herbicydami??

jak na szkolenniu???;)

nawozenia nie wpisujemy do ewidencji zabiegów środkami ochrony roślin:)

dziekuje za wyjasnienia. u nas te szkolenia to wspominam troche inaczej :D ,najwazniejsze ze wszycy zdali :D , ostatni atest opryskiwacza to we wlasnym interesie robilem,wszystko bylo lux,facet przyjechal i mu sie bardzo spieszylo troche pogladal papiery i poszlo.
a co jak bym powiedzial ze opryskiwacz tylko stoi a nic nim nie pryskam-pobieracie probki gleby,zboza.macie ewidencje gruntow ktore posiada rolnik,na wlasnosc mam tylko 2,5 ha ornego,reszta laki lub mam reczny opryskiwacz i nim pryskam[co parenascie lat temu bylo prawda]co wtedy?na niego tez sa atesty?
co do nowych przepisow to strach sie bac.szkoda tylko ze na ukrainie,argentynie,brazyli,australi,chinach nic o nich nie slyszeli.
znam osobiscie setki rolnikow[prowadze rozne uslugi] i nikt nigdy o zadnych kontorlach nie wspominal-powiat co prawda jeden z najwiekszych w polsce ale gdzes kiedys by musieli zawitac.

- dla chcacego nic trudnego, uwierz mi, predzej czy poźniej udowodniłbym że postępujesz niezgodnie z prawem:) ( tym recznym robisz te swoje 2,5 ha?? ciekawe kiedy znajdziesz czas na reszte prac;)
- egzamin na szkoleniu moim zdaniem nie ma polegac na tym aby kogoś ulać, nie sztuka jest ułożyć pytania tak, aby ludzie nie zdali, sam prowadze szkolenia i robie egzaminy, najważniejsze aby coś zapamietali i czegoś się nauczyli,a to zaprocentuje w przyszłości
- gdybyśmy znajdowali się w ameryce południowej lub afryce to mozemy porozmawiać, ale jestesmy w unii europejskiej, z której ciągniemy pieniądze,ale rownież musimy dostosowywać się do przepisów ...
- na dzień dzisiejszy w Polsce obowiązuje a) ustawa z dnia 18 grudnia 2003 roku o ochronie roślin (Dz. U. z 2008 r. Nr 133, poz. 849 z późn. zm.) + nasze rozporzadzenia, do 2014 roku zostana wydane na podstawie unijnej dyrektywy nasze przepisy i one beda obowiazywc

pozdrawiam
piotr
-

#25 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 23:21

Opryskiwacz-kontrola drogowa Egzamin zdałem :blink: Papierek jest.
Jeszce nowy opryskiwacz kupie i będzie cacy :huh:

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#26 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 18:33

Opryskiwacz-kontrola drogowa podziel się wrazeniami:) czego nowego się dowiedzialeś? czego zabrakło?

#27 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 19:44

Opryskiwacz-kontrola drogowa Czy coś nowego?? hmm w sumie to co tam powiedzieli to już i tak wiedziałem. Film był ciekawy jak facet pryskał staw z rybami :blink: Z nowości dowiedizałem sie że nad studzienkami w polu nalezy zamknać fragment lancy. Tylko że u mnie akurat nie ma czegoś takiego na polu :huh: Trochę informacji o przechowywaniu oryksów w gospodarstwie. Co ze środkami przeterminowanymi (u mnie takich nie ma bo nie robię zapasów na kilka lat).
Czego zabrakło?? hmm trudne pytanie. Musiał by ktoś powiedzieć o czymś czego tam nie było żeby to wiedzieć.

A właśnie. Szafka na przechowywanie oprysków powinna mieć jakiś określony kolor czy to bez znaczenia??

bullet_black.png

#28 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 17:11

Opryskiwacz-kontrola drogowa ten film sam bym chciał zobaczyć;) masz jakies namiary na goscia co go puszczal?

szafka dowolna:) kolor dowolny:) byleby zamykana na klodke, - wersja najprostsza, ci co biora udział w jakis programach lub systemach zarzadzania jakoscia juz bardiej musza sie postarać:)widziałem w systemie eurogap szafki, ze niejeden w kuchni by taka zawiesił:)
ale najwazniejsze:
- zamykana, klucz tylko ten posiada co ma szkolenie - nie moze być tak ze dzieci maja dostep, ( za takie cos jestem bez zadnych skrupolow uprzykrzyc strasznie zycie...)
- wskazane oznakowanie: tabliczka - naklejka z napisem - srodki ochrony roślin i trupia czaszka,

#29 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 18:08

Opryskiwacz-kontrola drogowa Nie mam namiarów na tego gościa a raczej gościowe ;)

Z tej szafki najbardziej mi się nie podoba ta kłódka właśnie... U mnie dzieci nie ma i narazie na to się nie zanosi. Zresztą zawieszę jo na jakieś 150cm nad podłogą. Tabliczkę mam na drzwiach pomieszczenia w którym będzie ta szafka. Czaszki nie mam. W tym pomieszczeniu mam nawozy wiec cała chemia jest w jednym miejscu.

Na filmie był okazany opryskiwacz ze skrzynko na opryski. Czy środek to trzeba dopiero na polu wlewać??

bullet_black.png

#30 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 18:39

Opryskiwacz-kontrola drogowa no własnie...to ze nie masz dzieci nie oznacza ze nie przyjda sasiada lub z rodziny.....zdrowy rozsadek nakazuje trzymac pod zamknieciem, i nie chodzi tu juz o przepisy.....tabliczka moze byc na dzrzwiach, ja tu bym juz 2 klodki widział;) i na drzwi i na szfke:))

srodek mozna wlewać i na podworku, ale z zachowaniem zasad bhp:) nie przy studni, nie przy domu, najlepiej w 1 wyznaczonym miejscu w pewnym oddaleniu ( miło by było gdyby był BIOBED (mowili o tym?)

i zamykaj na kłódkę, goraca pośba do wszystkich...( u nas były zatrucia i wiele pozniej płaczu...)

Edytowany przez andrzej2110, 09 marzec 2010 - 18:50.
Cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 18:49

Opryskiwacz-kontrola drogowa Do tego pomieszczenia nie wchodzi się bezpośrednio z dworu. Wejście jest z garażu a garaż jest zamykany na kłódkę na noc. Tu widać te drzwi z tabliczką http://www.agrofoto....mage&img=155884

O BIOBED mówili ale u mnie nie ma gdzie tego zrobić i wogóle mało jest oprysków bo i małe gospodarstwo.

W tym pomieszczeniu mam również ropę do ciągnika. To chyba nie przeszkadza??

bullet_black.png

#32 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 09 marzec 2010 - 22:13

no własnie...to ze nie masz dzieci nie oznacza ze nie przyjda sasiada lub z rodziny.....zdrowy rozsadek nakazuje trzymac pod zamknieciem, i nie chodzi tu juz o przepisy.....tabliczka moze byc na dzrzwiach, ja tu bym juz 2 klodki widział;) i na drzwi i na szfke:))

srodek mozna wlewać i na podworku, ale z zachowaniem zasad bhp:) nie przy studni, nie przy domu, najlepiej w 1 wyznaczonym miejscu w pewnym oddaleniu ( miło by było gdyby był BIOBED (mowili o tym?)

i zamykaj na kłódkę, goraca pośba do wszystkich...( u nas były zatrucia i wiele pozniej płaczu...)

czy można ciągnąć wode z rzeki, stawu, rowu, opryskiwaczem bespośrednio do zbiornika?

#33 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 23:17

Opryskiwacz-kontrola drogowa nie - nie wolno, masz tu mozliwoś skazenia srodowiska i to bardzo duze....

do andrzeja:

jak na zdjeciu jeszcze klodeczka na tych drzwiach bedzie to juz bedzie super:)

ropa nie przeszkadza,

#34 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 23:30

Opryskiwacz-kontrola drogowa skoro kupiłem nowy opryskiwacz z atestem, certyfikatem, jest fabrycznie wyposażony w wąż ssawny z zaworem zwrotnym, mało tego było przeprowadzone jego badanie, finasowany ze środków unijnych, PIOR powinien zabronić sprzedaży takiego opryskiwacza z takim wyposażeniem , a unie nie dofinasowywać.Wszyscy wiemy jaki Unia kladzie nacisk na ochrone środowiska.

#35 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 23:37

Opryskiwacz-kontrola drogowa Bo to jest do zaciągania wody np z beczki na polu. Ja tankuje opryskiwacz na podwórku z kranu.

bullet_black.png

#36 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 23:52

Opryskiwacz-kontrola drogowa widziałeś ten ssak na końcu tego węża?

#37 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 00:09

Opryskiwacz-kontrola drogowa To nie tak
urządzenie do samonapełniania opryskiwacza nie ma nic wspólnego z ochroną środowiska -panie inspektorze-
to jest stosowane do napełniania zbiornika opryskiwacza /np. RSM-em / .
I co do tego atest.
Zasady korzystania i poboru wody ze źródeł naturalnych to też dyrektywa tylko inna

#38 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 08:32

Opryskiwacz-kontrola drogowa do RSM 32

pytanie dotyczyło czy można pobierac wode z rzek , jezior a nie z budowy opryskiwacza....

napisze jeszcze raz- pobór wody z jezior , rzek stwarza bardzo duze zagrozenie i nie nalezy tego robić, nawet mając urzadzenia które blokują możliwość cofki cieczy....
oprócz tego na pobór wód powierzchniowych należy uzyskać pozwolenie wodnoprawne z wydziału Środowiska i Rolnictwa

w ustawie o ochronie roślin jest zapis:

,,Można stosować wyłącznie środki ochrony roślin dopuszczone do obrotu oraz zgodnie z etykietą-instrukcją stosowania, ściśle z podanymi w niej zaleceniami, oraz w taki sposób, aby nie dopuścić do zagrożenia zdrowia człowieka, zwierząt lub środowiska.,,

jak dla mnie napełaniae opryskiwacza bezpośredio zz rzeki , jeziora stanowi duze zagrozenie, dodatkowo woda ta jest zanieczyszczona ,

mam nadzieje ze to juz wyjasnione...

#39 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 09:08

Opryskiwacz-kontrola drogowa Trzy tygodnie temu miałem szkolenie, to powiedzieli że nie ma możliwości napełniania opryskiwacza z rzeki ,stawu, itp.Cztery lata temu powiedzieli że osobną pompą i przez dodatkowy zbiornik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 18:15

Opryskiwacz-kontrola drogowa Czyli tak jak ja kiedyś robiłem http://www.agrofoto....image&img=15339 tylko powód był inny. Czas napełniania w prost był zbyt długi.

bullet_black.png

Dodaj odpowiedź