Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz-kontrola drogowa

100 odpowiedzi na ten temat

#1 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 09 czerwiec 2007 - 21:19

Opryskiwacz-kontrola drogowa Czy ktos miał juz takie zdarzenie???
Powinny byc papiery -homologacja opryskiwacza-badanie-atest oraz papiery ukończony kurs

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz-kontrola drogowa Dzisiaj, 17:39
  •  

#2 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 czerwiec 2007 - 17:52

Opryskiwacz-kontrola drogowa mogę spytać kto miałby kontrolować i gdzie??

policja moze niby na drodze bo jestes uzytkownikiem drogi ale wtedy nie moze pytać o badanie/atest i ukonczony kurs bo kierujesz ciągnikiem a na to wystarcza prawko. poza tym na drodze nie wykonujsz chyba zabiegów chemizacyjnych.

inaczej jest sprawa z piorinem. ale oni nie czepią się za traktor.

zresztą atest wg mnie z daleka widac bo jest to naklejka + numer na ramie no i kwit ale nikt kwitów nie wozi w poblizu wlasnego gospodarstwa - do 3-4 kilometrow nawet nie biorę prawka i dowodu traktora czy przyczepy.

gorzej jak trafi się na kogos z KRUSU (a np oslony na womie nie będzie) kogos z piorinu (brak uprawnien lub nieatestowany i niesprawny opryskiwacz) no i na policjanta a ten tez czegos się czepi ale to sytuacja wymyslona choć pewnie dobry scenariusz dla niejednego wrednego sąsiada co naslal juz wszystko i dalej nie jest zadowolony.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 13 czerwiec 2007 - 21:38

Opryskiwacz-kontrola drogowa Jeśli jedziesz ciagnikiem nawet z pełnym opryskiwaczem to policja może ci skoczyć (byle byś miał przy sobie papiery i złożona belke :D ) - ale jesli już robisz oprysk to PIORIN moze ci sie doczepić nawet do stanu technicznego ciągnika - w ich przepisach jest zapis ze ciagnik powinien być w nienagannym stanie technicznym - tylko nie wiadomo co to dla nich jest "nienaganny stan techniczny"
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 16 czerwiec 2007 - 08:43

Opryskiwacz-kontrola drogowa czyżby??? napewno??...a co powiesz o kontroli którą miał sąsiad sprawdzali uprawnienia na pryskanie-atest itp..czytałem protokół...

#5 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 16 czerwiec 2007 - 11:12

Opryskiwacz-kontrola drogowa ja nie pisałem że tylko ciagnikiem sie zajeli tylko ze oprucz kontroli opryskiwacza i dokumentów , PIORIN ma prawo do kontroli ciagnika
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#6 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 11 sierpień 2007 - 16:14

Opryskiwacz-kontrola drogowa Kontrolować może i policja i PIOR bo jest na to ustawa "O ochronie roślin" i brak atestacji opryskiwacza czy zły stan techniczny ciągnika niestety jest wykroczeniem i za to można nałożyć mandat karny do 1000 zł.
Ale to wszystko jest nic bo jeżeli bieżesz dopłaty z funduszy środowiskowych i ARMiR sprawdzi, żę nie masz atestacji, rejestru zabiegów chemizacyjnych i rozliczonych środków ochrony roślin to może wstrzymać dopłaty i jeszcze kazać zwrócić to co wziąłeć z odsetkami.

#7 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 17:48

Opryskiwacz-kontrola drogowa a gdzie moge zrobic takie uprawnienia ze moge pryskac? w szkole rolniczej zrobie takie uprawnienia? a musze miec struj ochronny albo chociaz maske jesli pryskam i wjada mi na pole moga sie doczepic?
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#8 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 18:44

Opryskiwacz-kontrola drogowa raczej bedziesz miał możliwość zrobienia takich uprawnien w szkole - ja przynajmniej miałem ale to było X lat temu - poza tym mozna takie szkolenie czasem przeprowadza izba rolnicza a jesli nie załąpiesz sie to w IOR napewno sie znajdzie kto ś kto ci umożliwi takie szkolenie

#9 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 04 wrzesień 2007 - 11:54

Opryskiwacz-kontrola drogowa u nas takie kursy sa organizowane w gminie koszt jesli pamietam 300 zł

#10 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 07 wrzesień 2007 - 13:53

Opryskiwacz-kontrola drogowa u mnie tez szaleje krakowska drogówka.ale ostatnio mnie zatrzymali i opryskiwacz ich nie interesowal-pryska pan,a pryskam bo trawa rosnie.alkomat i papiery i tyle

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 07 wrzesień 2007 - 14:30

Opryskiwacz-kontrola drogowa jakos nie slyszalem od znajomyhc, zeby oberwali za opryskiwacz. u mnie nikt z drogowki sie nie interesuje opryskiwaczami... ani pojazdami roliniczymi wogole. <_< aaaale w sasiedniej gminie, to gonia rolnikow za brak swietel, hamulcow itd....

#12 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 07 wrzesień 2007 - 19:29

Opryskiwacz-kontrola drogowa Ja na szczęście nie mam problemów z policją ponieważ na moją wieś zagląda chyba tylko z 2 razy do roku <_<.

#13 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 07 wrzesień 2007 - 19:32

Opryskiwacz-kontrola drogowa To ja mam przegwizdane, mieszkam sobie przy drodze krajowej nr.8 w takim rejonie gdzie policja jezdzie 2razy ale na godzine <_< a tak tepia ze magia, kiedy policja jeszcze tak nie jezdzila to byla jazda po pijaku itp. ale teraz pijaczki na ciagnik nie wsiadaja. :) ;)

Honda - The Power of Dreams :)

#14 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 08 wrzesień 2007 - 06:57

Opryskiwacz-kontrola drogowa byłem w gminie-kurs kosztuje 80 zł,musi się uzbierać min 20 chetnych....tyle się dowiedziałem

#15 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 27 wrzesień 2007 - 07:20

Opryskiwacz-kontrola drogowa Szkolenie można zrobić w Ośrodku Doradztwa Rolniczego a potrzebne są nie tylko do kontroli przez POlicję, PIOR itp ale również do kontroli papierów przez ARiMR zwłaszcza gdy bieżesz dopłaty środowiskowe. U nas agencja to sprawdza i ci co nie mają szkolenia, atestacji i rejestru zabiegów.
Dla własnego spokoju powinniśćie się tym zająć bo agencja wcześńiej czy później zawita do każdego i trzeba będzie zwracać kasę z dopłat a to nie należy do przyjemności.

#16 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 10 luty 2008 - 08:45

Opryskiwacz-kontrola drogowa koniecznie oświetlenie musi być. Jak trafisz na policjanta że bedzie szukał dziury w całym to i tak Ciebie uziemi. Mój kumpel jechał kombajnem w pole zatrzymali go prawko jest jest, a uprawnienia nie ma . I pojechali za nim w pole i patrzyli musiał śćiągnąc kombajniste z uprawnieniami bo nie mógł kosić masakra.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#17 Share jaroon

jaroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 22:15

Opryskiwacz-kontrola drogowa Z polskim prawem drogowym względem rolników jest wiele luk. Złapią cię na drodze i powiedzą że jesteś przeładowany ale nie są w stanie Ci tego udowodnić bo najbliższa legalizowana waga jest 50 km. dalej. A jeśli chodzi o piorin to jest tak że oni mają prawo do wszystkiego a jak nie mają to sprowadzają na pole policje. obecnie pracuje w branży ochrony roślin (poza oczywiściem mojego ospodarstwa) i znam dokładnie procedury u mnie na polu była kilka razy kontrol w związku z moją pracą oni są nie normalni ale trzeba im "przytakiwać" i jest ok

#18 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 19 luty 2010 - 09:47

Opryskiwacz-kontrola drogowa fajnie czytać o swojej firmie, tym bardziej ze nie wszystko jest tak jak należy opisywane:)))

w razie pytań dotyczacych PiORIN prosze pisac:) odpowiem na kazde:)

Piotr

#19 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 21 luty 2010 - 23:22

Opryskiwacz-kontrola drogowa 1. czy kolega i jego wspolpracownicy wiedza ze te wszystkie szkolenia[uprawnienia],atesty[tu chyba wiekszosc]to parodia i czysta fikcja?tak samo wykazy opryskow-czesc nie prowadzi,wiekszosc uzupelnia z glowy dlugo po fakcie. prawde mowiac nikt nie jest idiota[no moze prawie,na wiosne widzialem pszenice raundapem potraktowana]i wie ile, kiedy i na co pryskac
2.prowadzicie jakies kontrole-na szczescie nigdy jeszcze nie widzialem takowej a piorin jest 15 km ode mnie.
3.czy mozecie wejsc na moje podworko bez policji i zrobic rewizje[kontrole]bez nakazu prokuratora?

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 24 luty 2010 - 11:49

Opryskiwacz-kontrola drogowa Witam
odpowiadając:)

1. czy kolega i jego wspolpracownicy wiedza ze te wszystkie szkolenia[uprawnienia],atesty[tu chyba wiekszosc]to parodia i czysta fikcja?tak samo wykazy opryskow-czesc nie prowadzi,wiekszosc uzupelnia z glowy dlugo po fakcie. prawde mowiac nikt nie jest idiota[no moze prawie,na wiosne widzialem pszenice raundapem potraktowana]i wie ile, kiedy i na co pryskac

- akurat prowadzę rownież szkolenia dla rolników z tego zakresu i uwazam ze robimy to na przyzwoitym poziomie a rolnicy dowiaduja sie wielu rzeczy nowych, oprocz typowych spraw zwiazanych z przestrzeganiem prawa, stosowaniem sor mowimy o stonce kukurydzianej, cms, gmo, agencji nasiennej, u nas mamy przygotowana prezentajce(250 slajdów) + filmy, sa oczywiscie rolnicy co uwazaja to za strate czasu, ale sa i tacy co sobie chwala, oprocz nas wykłady prowadzi znakomity bhpowiec oraz spec od opryskiwaczy, wiec cała ta ekipa swietnie jest przygotowana i wie o czym mowi..
- co do badan technicznych, rozne osoby sie tym zajmuja, i jak to w zyciu, sa lepsi i gorsi...ale jezeli rolnik chce miec zaoszczedzone pieniadze (sor -ceny znamy) to wybierze firme ktora sprawdzi mu dokładnie a nie tylko podbije papierek....u nas mamy to szczescie ze mamy 2 co operuja na naszym terenie i sa to dobrzy fachowcy znajacy sie na rzeczy..
- co deo ewidencji, łatwo jest sie zorientować kto czym wykonuje opryski, są na to sposoby, ale pozwole ich tu nie zdradzać sobie;)inspektor ktory pracuje w tej branzy pare lat doskonale sobie da rade i wyłapie ,,kwiatki,, nawet jak nie sa wpisane zabiegi;)

2.prowadzicie jakies kontrole-na szczescie nigdy jeszcze nie widzialem takowej a piorin jest 15 km ode mnie.

- na kazdego przyjdzie czas:) predzej czy poźniej:) to ze nie miałeś kontroli moze wynikac z wielu powodów, ja nadal poznaje nowych rolników, mimo ze znam juz bardzo wielu....

my w ciagu roku odwiedzamy kilkaset gospodastw, nie sa to oczywiscie sprawy tylko z opryskami zwiazane, ale za kazdym razem pytamy o szkolenia, ewidencje, badania itd...

3.czy mozecie wejsc na moje podworko bez policji i zrobic rewizje[kontrole]bez nakazu prokuratora?

rewizje? pytasz:0 jakoś do tej pory nie było potrzeby i nie grzebiemy ludziom po szafkach, sami pokazuja o co poprosimy, mamy spore uprawnienia, a wprzypadku jak rolnik sie uprze i nie wpusci wzywamy policje i na podstwaie naszych uprawnien robimy dalej kontrole..

cytat z ustawy:
Art. 92

1. Główny Inspektor i wojewódzcy inspektorzy oraz ich zastępcy, a także państwowi inspektorzy, są uprawnieni do:

1) wstępu na wszystkie grunty, w tym leśne, oraz do wszelkich pomieszczeń, środków transportu i obiektów, w których są lub były uprawiane, wytwarzane, przewożone lub przechowywane rośliny, produkty roślinne lub przedmioty, a także środki ochrony roślin, materiał siewny i opryskiwacze, oraz na teren portów, przystani, lotnisk, stacji kolejowych, urzędów pocztowych, przejść granicznych, w celu przeprowadzenia kontroli wynikających z przepisów ustawy i przepisów o nasiennictwie;

2) kontroli dokumentów, żądania pisemnych lub ustnych informacji, wyjaśnień oraz dostępu do wszelkich danych, w tym również prowadzonych w formie elektronicznej, mających związek z przedmiotem kontroli i dotyczących spraw ochrony roślin i nasiennictwa;

3) bezpłatnego pobierania, za pokwitowaniem, prób roślin, produktów roślinnych lub przedmiotów, środków ochrony roślin lub materiału siewnego, w ilości niezbędnej do wykonania badań.,,

polecam również uwadze nowa dyrektywe, ktorej zapisy u nas wejda w zycie w roku 2014

DYREKTYWA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY 2009/128/WE
z dnia 21 października 2009 r.
ustanawiająca ramy wspólnotowego działania na rzecz zrównoważonego stosowania pestycydów

Mój odnośnik

- jescze bardziej rygorystyczne wymagania, a nadzor nad tym bedzie prowadził PIORiN...

to tyle z mojego punktu widzenia, Moze troche wyjasniłem:)
Pozdrawiam
Piotr

Dodaj odpowiedź