Polecane posty

EDWIN    0

niech mi ktoś powie jak to zrobić by perszing szedł te 40km/h :lol: to bym się z bratem zajął przerobienia naszego B) ale w granicach 50km/h może koła r34 tylko że przerobić błotniki ;[ .z przodu r 20 szerokie żeby się wyrównało.ale co tam wygrzebać w tych zwolnicach?może tryby poodwracać duże na małe małe na duże :lol: .oj na takiego 3p sąsiedzi by patrzyli :)


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Po co pisać głupoty 3p nie pojedzie 40 km/h. Jak chcesz wmiare szybki i nieduży za te pieniądze to chyba tylko mf 6xx wprawdzie 40 nie wyciągnie ale gdzieś koło 35 napewno. Może poszukaj jakiegos deutza ale kasy moze byc przy mało te ze skrzynia 40 kosztuja ponad 30 tys. Pytanie co nim chcesz ciągnąć i czy to coś wytrzyma tą prędkość i się nie rozleci. Poza tym ciągnik jako pojazd pozbawiony amortyzacji bezpiecznie prędkosc ta może rozwinąc tylko na równej drodze . Mam lekkiego mf 390 to wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

kup ursusa 912,1012,1212,1222, i przerobić skrzynię na szybką - miękki przód i prawie 40 na godzinę. Takim to można jechać, mamy 1212 na szybkiej skrzyni, naprawdę mocny i szybki ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Ludzie czy wy nie czytacie to ma być ciągnik malitki a wy mu proponujecie 80,90 konny traktor do pola. Najlepszy byłby mału zetor 5211 komfort możesz mu założyć wyższe oponki i będzie ładnie śmigać.B) A jeśli on ma chodzić tylko w transporcie to kup może samochód dostawczy do 25 to kupisz kilkuletnie auto no i szybkie:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

ciagnik wielkości c330 za 25 tys a więc z lat 80tych nie wyciągnie 40km/h. Najbardziej zblizony bedzie powiedzmy mf 260 skrzynie były gdzies od 35 km/h. Te usrusy faktycznie zaduże a co do mf 6xx jest wiekszy od 30stki ale znacznie mniejszy od wyzej wymienionych ursusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja polecę ci zetora 7211 jest to dość szybki ciągnik a mocy też mu nie brakuje... sam mam zetora 7211 i C--360 i powiem ci że zetor jest szybszy a komfort zawsze masz lepszy w zetorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peta158    0
Napisano (edytowany)

Siema poszukuje szybkiego ciągnika 40km/h na drogi, budżet jaki mam to 30 tys. Co proponujecie ??

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Ale podaj więcej szczegółów bo tak to nic nie doradzimy. Jaka moc chociaż i z czym będzie pracował i czy 4x4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jak by nie patrzeć to w tej kwocie i jeszcze z szybką skrzynią nie znajdziesz nic ciekawego. Ciągniki będą juz wyeksploatowane i niemiła niespodzianka finansowa może cię czekać. Chyba, że trafi się "perełka" w co akurat wątpię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rzecz jest prosta i oczywista moim zdaniem MTZ 80 na solidnych wysokich i szerokich kołach -tylko nie jakiś zabytek z lat 80 tylko o dekadę młodszy np 95-98

 

80 koni wystarczy na 2 6 tonowe przyczepy na asfalcie

 

ciekawe o jakiej mocy kolega mylał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldas27    1

Witam polecam MTZ 82 , da rade nawet z 2X8t i mało ci spali mamy ten ciągnik 28lat i nadal sprawny ,stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peta158    0

Nie musi mieć przedniego napędu . Potrzebuje ten ciągnik by szybko sie dostać na elewator ze zbożem . Moc od 75 do 120 km .

 

MF odpada ... Skrzynie szybkie ale czesto awaryjne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6
Napisano (edytowany)

http://otomoto.pl/fa...us-A245023.html Tu masz ciągnik do transportu taniej tej marki już chyba nie kupisz tylko zaczep transportowy dokupić trzeba

PS. A co do skrzyń w fergusonach znowu ktoś Ci bajek na opowiadał wiadomo jak nie będziesz dbał o wymiane oleju to skrzynia w każdym padnie czy to będzie MF, JCB lub inny zachodni

Edytowano przez wlkpmder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

A po co kombinować Case 5130 prosty traktor komfort jak w nowoczesnych traktorach czesto klima jeszcze działa i za 40kpln mozna spokojnie znalezc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maiki    0

Witam serdecznie.

Chyba wszyscy mają ciągniki to na pewno mi pomożecie.

Cel -- kupno ciągnika używanego

Na temat mojego areału nie będę się wypowiadał bo mam aż 4ha (słownie cztery ha) :)

Mam teraz T-25 + rozrzutnik 3,5 t jednoosiowy.

Co potrzebuję przyczepę 8-10t do wywozu obornika na pryzmę. Ciągnik musi mieć napęd 4*4 i musi poradzić sobie na śniegu mój T-25 z małym rozrzutnikiem na śniegu ma problemy. Niestety rocznie czy lato czy zima muszę wywozić obornik z którym nie mam co robić daje to około 1 tys ton rocznie. Myślałem o jakimś Ursusie tylko od jakiego zacząć aby później nie żałować a może coś zachodniego ile koni mi wystarczy do takiego zadania.

Ciągnik nie będzie robił w polu bo i przy czym jak T-25 daje radę chodzi tylko o transport obornika.

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

Może ursus 4514 były wersje z szybszą skrzynią coś około 40km/h mało ci spali i do 8-10 ton te 60km starczy tak myślę, w tej seri masz jeszcze 5314 i 5714. zależy ile chcesz wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

4514 może byc przymały do takiej dużej przyczepy. Ja bym pomyślał nad czymś z ciężkiej serii np. 1224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc360    12

1224 to troche za duży, moim zdaniem 914 spokojnie wystarczy najlepiej na szybkiej skrzyni, albo ewentualnie MTZ 82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

Może watro poszukać jakiejś zachodniej używki.W granicach 35-50 tys t można znależc coś fajnego :) skrzynia 40km/h i komfort o niebo lepszy

niż w ursusach

Np.MF30xx

Edytowano przez jonek98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Polecam MF jedne z tańszych ciągników a komfort masz lepszy niż w ursusie powiedzmy sobie szczerze transport ursusem to makabra. Wiem o czym pisze bo jeździłem ursusem 1014 z dwoma 10 tonowymi przyczepami 80km w jedną strone po takiej trasie człowiek był zmęczony i wytrzęsiony wiadomo jakie są polskie drogi. Ursusa zmieniłem na MF komfort nieporównywalny jeździłem też JCB Fastrac ale zastanawiam się czy warto kupować tak drogi ciągnik tylko do transportu chyba, że ciągnik np w zimie bedzie używany do odśnieżania. 4514 zbyt mały do takich przyczep w "dzisiejszych" dowodach rejestracyjnych wpisywane jest maksymalna masa ciągnącej przyczepy i na to musisz zwrócić uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maiki    0

Odległość nie większa niż 10km ważne aby dobrze sobie ciągnik radził w jeździe czy to śnieg czy to wiosenne roztopy. Ja muszę wywieźć przyczepę 8 ton z obornikiem w pole na pryzmę a tam to już kto chce niech sobie bierze do woli.

 

Odśnieżanie tylko dla siebie tj około 100m drogi główne zadanie to transport.

Edytowano przez maiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj