Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług grudziądzki 4 skiby

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share u3512

u3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 22:49

Pług grudziądzki 4 skiby Witam.
Mam problem z poprawnym ustawieniem pługa.Jest to podwyższany grudziądzki 4 skibowy pług.
Pracuje z nim Zetor 7745 (ramiona TUZ-a są wysuwane, lewe ma około 2 cm luzu - czy to przeszkadza w robieniu orki??)

Problem dotyczy głownie tego, że po zagłębieniu pług "ucieka" w stronę calizny (na lewą stronę)a tym samym nie odwraca skib. Ma trochę luzu na regulacji wykorbienia. W którą stronę podciągnąć tą regulacją żeby dobrze orał.

Poza tym chciałem zapytać czy aby robić poprawną orkę korpusy pługa muszą być ustawione prostopadle do pola??
Co do tego że równolegle do pola to wiem (aby pierwsza i ostatnia skiba orały na tą samą głębokość)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług grudziądzki 4 skiby Dzisiaj, 05:37
  •  

#2 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 07:48

Pług grudziądzki 4 skiby Caly plug orzac musi byc prostopadle ustawiony do podloza. Ja zawsze rozkrecam lewy wieszak i jest ok. Jezeli nadal po takim ustawienu plug bedzie zle odwracal to skrec do konca belke w plugu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share u3512

u3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 10:02

Pług grudziądzki 4 skiby masz na myśli przesunąć belkę na tej regulacji wykorbienia do przodu pługa (w stronę ciągnika). Co do rozkręcania lewego wieszaka to tak zrobię... a wtedy na prawym będę miał trochę regulacji bo jak teraz prawy mam skręcony do końca

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 18:13

Pług grudziądzki 4 skiby Tak wlasnie ta belke skrec powinno pomoc.