Skocz do zawartości

Zdjęcie

RAU -ciezka brona

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 19:06

RAU -ciezka brona Witam wszystkich!!! Uzytkuje agregat Rau o szer. 2,4 m ciezka brona + powujny walek. Troche slabo wyrabia ziemie bo juz i zeby stare i niektore pogiete. Zastanawiam sie na jakie je wymienic: czy na redlicowe, cos takiego: http://www.gebek.pl/...-redlicowe.html, czy przerobic go w jakis sposob tak aby zalozyc takie jak maja kultywatory. co byscie zalecali.moze jakas inna propozycja

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
RAU -ciezka brona Dzisiaj, 20:47
  •  

#2 Share Grzrzesiek

Grzrzesiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 21:10

RAU -ciezka brona Cześć nie wiem czy Ktoś się ze mną zgodzi ale nie ma to jak brona... Posiadam agregat z expomu na bronie ( zdjęcia w galerii ) i robi naprawdę elegancko. Jest to brona zagięta taka jak na twoim załączniku. Ja to bym nic nie przerabiał tylko wymienił na nowe elementy. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 21:26

RAU -ciezka brona To zależy co i kiedy i jak chcesz uprawic, ja osobiście posiadam także agregat EXPOMU na bronie redlicowej i on np. świetnie nadaje się na przygotowanie gleby pod uprawy które lubią kiedy gleba, podglebie jest dobrze zbita np. pod pszenicę, buraki. Raz że ciężka brona dobrze rozbija grudy i wyrównuje pole, dwa do tego dochodzą wałki z tyłu i jeden kruszący z przodu ktore dobrze ubijają. Natomiast samym agregatem na bronie wszystkiego nie oblecisz bo są uprawy które wymagają przed siewem uprawy kultywatorem np. groch, czy peluszka, gdzie musi byc gleba bardziej miękka i mniej ubita aby grubsze ziarno było odpowiednio dobrze ulokowane w glebie i zostało przykryte po siewie. Do tego agregat na kultywatorze jest nie oceniony na wczesna wiosnę kiedy jest dośc wilgotno i trzeba ruszyc glebę , a wtedy ciężka brona raczej nie spełnia swoich zadań, dlatego warto jest miec to i to. :) ale musisz też wziaśc pod uwagę specyfikę gleb w swoim regionie bo ja na to patrzę przez pryzmat swoich gleb czyli raczej średnio ciężkich.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 07:44

RAU -ciezka brona w chwili obecnej to raczej sieje tylko zboza, wczesniej jeszcze buraki ale pozbylem sie limitu. mieszkam w powiecie przemyskim, gleby tez mam raczej srednio ciezkie. pewnie narazie wymienie na zab redlicowy a z czasem sie zobaczy. dzieki za porade.