Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zablokowane tylne koła - International 744s

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share miodu1616

miodu1616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:12

Zablokowane tylne koła - International 744s Witam
posiadam ciągnik International 744s dzisiaj nim bronowałem i coś zaczęło mi piszczeć w tylnym moście z początku nie zwracałem na to uwagi ale po każdym uwrocie te piszczenie robiło się coraz głośniejsze aż w końcu po jednym z zwrotów tak zaczęło mi coś skrzypieć nie do wytrzymania (tak jakby zaciskały się hamulce (choć ich nie używałem)) po obejrzeniu traktora nic nie znalazłem co zwróciło by moją uwagę postanowiłem więc zjechać do domu z początku kilka metry skrzypiało ale jechałem do przodu ale gdy zacząłem skręcać to silnik całkiem mi zdusiło i szło jechać tylko na wysokich obrotach silnika na niskich silnik się dusił na takich wysokich obrotach podjechałem jeszcze kilka metry i dalej całkiem zblokowało mi koła że ani ich rusz
traktor do domu zaholowałem włokiem i jeszcze co zważyłem i co mnie zaciekawiło to to iż gdy podczas ciągnięcia jedno koło miało lżej(chodzi mi oto iż jak jedno koło np. trafiło na błoto) to koła kręciły się ale na odwrót (czyli jedno do przodu a drugie do tyłu)

mi to wygląda na zapieczenie się hamulczy albo rozsypanie się satelity
prosił bym o waszą pomoc jak myślicie co waszym zdaniem mogło się zepsuć?

Ps.Sorki Ze to wszystko tak chaotycznie napisane i w jednym zdaniu ale się śpieszyłem

Z góry dzięki za pomoc :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zablokowane tylne koła - International 744s Dzisiaj, 05:52
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:21

Zablokowane tylne koła - International 744s :) tył w górę i szukaj jeśli kola kręcily się w odwrotną stronę to skrzynia się zblokowała ale musisz pokręcić kołami niestety rozbierać

#3 Share daro74

daro74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:31

Zablokowane tylne koła - International 744s objawy wskazują na satelity w tylnym moście

#4 Share miodu1616

miodu1616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:44

Zablokowane tylne koła - International 744s biegi to raczej są w porządku bo jak na luz wyrzucę to silnik tyka ok

nad tymi satelitami też się zastanawiam dziś już nie rozbierałem bo przed 21 zciągneliśmy go do domu i stoi na środku podwórza jutro wciągnę go do garażu i podniosę górne pokrywy i mam nadzieję że się dowiem co jest nie tak

a jak myślicie duża to może być robota??

#5 Share Rafal29

Rafal29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:mechanika, dobra książka

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:49

Zablokowane tylne koła - International 744s Satelity to raczej nie , wygląda to raczej na zatarcie łożysk na wałku ataku lub mechanizmie różnicowym i stąd te skrzypienie i piski.

#6 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 21:02

Zablokowane tylne koła - International 744s Jeśli to zatarte łożyska na wałku atakującym ( a objawy na to wskazują ) to będziesz miał dużo roboty.

#7 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 21:09

Zablokowane tylne koła - International 744s Kolego miałem to samo w 845xl. Hamulce mi zakleszczyło jakieś dwa lata temu ale jadąc do domu z tym coś się zrobiło (wtedy przepłukałem układ i chodził do "dziś". Wszystko było ok do wczoraj. Dzisiaj traktor stoi na lewarku :) . Pękła tarcza hamulcowa a z tarcz z okładzinami nic nie zostało (same tarcze) do tego jeszcze zerwało śruby ustalające docisk.
Przez satelity przeszły wszystkie podkładki (normalnie miał był) ale zębatkom przekładni planetarnej nic się nie stało nawet ryski nie ma- całe szczęście
Wczoraj wszystko rozebrałem, dzisiaj pomyłem jutro już będzie jeździł ale bez hamulca jednego. Nie ma czasu na czekanie aż przyjdą nowe a cena też pewnie niezła- robota czeka a tu mi ciągnik pierwszy raz z taką awarią wyskakuje :)
Najlepszy sposób to włóż palucha przez otwór kontrolny zwolnicy i po dnie przejedź paluchem czy nie ma wiórów (zużyte tarczki) i szlamu (okładzina z tarczek) lub spuść olej przez sitko jeśli będzie szarawy lub czarny jest źle musi być brązowy
Ale na twoim miejscu jednak bym rozebrał bo jeśli śruby ustalające docisk się zerwały i jakimś cudem przeszły przez otwory tarcz prosto do przekładni planetarnej to współczuje ( u mnie zostały całe szczęście w płaszczu hamulcowym tylko podkładki przemieliło)

Edit: Nie doczytałem piszesz że koła się obracają ale w przeciwna stronę- to normalne do zablokowania "ataku". Po prostu podnieś mu tył i jednym kołem obracaj jeżeli drugie koło się obraca w przeciwna stronę niech druga osoba spróbuje je zatrzymać jak wtedy oba ani drgną to coś na ataku lub dalej (skrzynia). Hamulce i przekładnie planetarne zablokowały by koło na stałe

#8 Share miodu1616

miodu1616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 21:25

Zablokowane tylne koła - International 744s a jak sądzicie na jaki miej więcej wydatek trzeba się szykować??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 21:29

Zablokowane tylne koła - International 744s z powodu tego ze nie jest to ursus czy zetor to moze cie to troszke kosztowac ale nie ma co sie martwic zanim nie sprawdzisz co tak napra\wde sie stalo jak lozysko tylko to bedzie ok i nie drogo

#10 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 21:32

Zablokowane tylne koła - International 744s Jeżeli normalne łożysko (kulkowe, walcowe) wytworzone w PN (polska norma) to tyle ile kosztuje łożysko jeżeli igiełkowe lub inne niż PN czyli oryginał to na pewno powyżej 500 zł, a jak zębatka to ulala :) . Do CASE to nawet jak śrubę wkręcano w korpus ukręcisz to trzeba na zamówienie bo to gwint calowy :)

#11 Share miodu1616

miodu1616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 21:37

Zablokowane tylne koła - International 744s dobra to narazie dzięki za pomoc już wiem za co się brać i na co zwrócić uwagę jutro raczej będę rozbierał i mam nadzieję że się wszystkiego dowiem jak czegoś nie będę wiedział to się będę was pytał :)

#12 Share miodu1616

miodu1616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 19:35

Zablokowane tylne koła - International 744s witam dziś dopiero miałem czas żeby rozebrać okazało się że Rafal29 miał racje zatarte jest łożysko na wałku atakującym na szczęście jest to łożysko stożkowe.
byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi podpowiedział jak zabierać się do wymiany tego łożyska jak by ktoś mi napisał co poklei muszę wyjmować (najprawdopodobniej muszę zaczynać od zdemontowania osi)

#13 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 20:19

Zablokowane tylne koła - International 744s łożysko zatarło się :) co jak co ale w tym miejscu bym się nie spodziewał słabe smarowanie, Ja w mtz zdejmowałem skrzynię bo musiałem ten cały wałek wymienić (nie łożysko) a jak z drugim łożyskiem ;)

#14 Share miodu1616

miodu1616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 21:08

Zablokowane tylne koła - International 744s a które dokładniej masz na myśli

#15 Share miodu1616

miodu1616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 19:42

Zablokowane tylne koła - International 744s panowie łożysko jest padnięte tylko na wałku atakującym jest to łożysko stożkowe ale co jest dziwnego to to że ma z jednej strony kołnierz i cały problem tkwi w ty że nigdzie nie mogę go dostać

może byście mogli mi coś podpowiedzieć gdzie mógłbym je dostać??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share krzycho9711

krzycho9711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 20:51

Zablokowane tylne koła - International 744s http://www.agrofoto....kombajnow-case/ tu masz części do case

Dodaj odpowiedź