Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odchwaszczanie zbóż jarych

56 odpowiedzi na ten temat

#41 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 31 marzec 2014 - 18:56

Odchwaszczanie zbóż jarych Jak już było wyżej axial, zwalcza wiechlinę to z kostrzewą nie powinien mieć problemu.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odchwaszczanie zbóż jarych Dzisiaj, 19:30
  •  

#42 Share jerzy12

jerzy12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 12:07

Odchwaszczanie zbóż jarych Mam pytanie..
Mam stosować na pszenicę jarą Pumę Uniwersal , oraz osobno Aminopielik D lub Dicoherb . Czy mogę i najlepiej do którego z nich mogę domieszać Granstar Ultra. Zastanawiam się nad dodaniem do tej mieszanki Tręd , lub Atpolan.
Proszę o pomoc w tej sprawie..

#43 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 kwiecień 2014 - 16:58

Odchwaszczanie zbóż jarych chłopie policzyłeś jak ci to cenowo wyjdzie ?
ja ci polecam mustang 306 se 0.5 l na hektar i efekt świetny jest jeszcze tańszy zamiennik tego ale tez bardzo dobry kojot 306 se albo factor 365 se 1 L / ha trochę tańszy, ale trochę gorszy ja jadę mustangiem bez żadnych adiuwantów i mam zawsze czysto polecam !!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share jerzy12

jerzy12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 06:07

Odchwaszczanie zbóż jarych Zgadzam się że cenowo to jest za wysoko, jednak mam powody do tego:
Granstar mam z roku ubiegłego i chcę go zużyć, natomiast Dicoherb mam natomiast stosować przede wszystkim do zwalczenia powoju z którym mam problem od kilku lat w pszenicy jarej i następnie w burakach cukrowych gdzie nie ma już możliwości zwalczyć. Po zaciągnięciu informacji i po kilku latach prób zwalczam go też opryskując ściernisko Glifosadem plus Dicoherb./3+1/ Dlatego chcę użyć Dikoherb i Granstar jedynie mam pytanie o dodanie Trędu lub Atpolanu w celu lepszego działania między innymi zwalczenie przytuli. Puma to wiadomo w celu zniszczenia owsa głuchego .

Pozdrawiam i proszę o radę w tym temacie..

#45 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 28 kwiecień 2014 - 08:47

Odchwaszczanie zbóż jarych Sekator 125od 250ml koszt około 100zł wystarczy na 2ha

#46 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 18 styczeń 2015 - 17:09

Witam. Piszę  z pewnym zapytaniem: Czy środek Puma Universal ma może wpłynąć negatywnie na wsiewkę koniczyny w jęczmieniu jarym? Czy ktoś pryskał taką mieszankę roślin i mógłby się podzielić informacją? Byłbym wdzięczny. :)

#47 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 18 styczeń 2015 - 21:16

Nie powinna. Środek o podobnym działaniu axial motylkowate zostawia w spokoju, puma też powinna.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#48 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 19 styczeń 2015 - 06:36

Odchwaszczanie zbóż jarych Dziękuję :)

#49 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 15:34

Czy dodanie do pełnej dawki Mustanga Forte jakieś 0,2-0,3 litra Starane/Galaper, jest możliwym i dobrym rozwiązaniem czy głupotą?

Wydaje mi się że, będe miał spory problem z przytulią na jednym polu, dlatego pytam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share Jurek321

Jurek321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 18:12

Odchwaszczanie zbóż jarych Mustang Forte da radę napewno.

#51 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 19:01

A można zastosować jakiś oprysk na chwasty dwuliścienne w jęczmieniu jarym gdy będzie wsiana tam koniczyna biała?? 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#52 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 20:25

Czy dodanie do pełnej dawki Mustanga Forte jakieś 0,2-0,3 litra Starane/Galaper, jest możliwym i dobrym rozwiązaniem czy głupotą?

Wydaje mi się że, będe miał spory problem z przytulią na jednym polu, dlatego pytam.

Nie będzie głupotą a właściwym podejściem do odchwaszczania, florasulam zwalcza przytulię do 10 okółka, dodatek 0,3l fluroksypyru w formulacji 200SC poszerzy spektrum o wyrośniętą przytulię.

A można zastosować jakiś oprysk na chwasty dwuliścienne w jęczmieniu jarym gdy będzie wsiana tam koniczyna biała?? 

Czysty Chwastox oparty na MCPA-chaber, poziewnik, maki, tasznik, komosa, ostrożeń(w odpowiedniej fazie) zwalczysz

#53 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 20:29

A nic się nie stanie koniczynie która będzie już wsiana i pewnie tez po wschodzi?

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#54 Share GoSuPiCaSsO

GoSuPiCaSsO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 11 luty 2015 - 10:04

Zdecydowanie na dwuliscienie zaproponował Bym srodek Arena Lub Lintur jedno i drugie to samo produkowane przez syngente. Ma ogromne spektrum zwalczania chwastów. Pole czysciutkie. Do tego taniutko wychodzi ok 40 zl/ha Mozna zastosowac na wszystkie zboza lacznie z mieszankami zboz owsem itp.

#55 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 12 luty 2015 - 18:47

Witam.Czy środkiem gold mogę pryskać zaraz po siewie pszenżyta jarego?Stosował ktoś tak?Czy jednak trzeba czekać na te trzy liście jak jest napisane na etykiecie.Pozdrawiam

#56 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 12 luty 2015 - 18:53

Raczej nikt nie stosował bo to niezbyt szczęśliwy i mądry pomysł. Jest to środek nalistny tylko i wyłącznie. Etykieta stanowi jasno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#57 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo