Skocz do zawartości

Zdjęcie

krowy

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemek0909

przemek0909

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 19:57

krowy Jak myślicie można wypasać krowy zasuszone? Nie będą miały zapalenie, już nie długo zaczynam wypas i nie wiem. Poradźcie coś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
krowy Dzisiaj, 13:06
  •  

#2 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:09

krowy Moja krowie paslai nie było zadny prlmow

#3 Share mateusz7245

mateusz7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 21:20

krowy My zasuszonych nie wypuszczamy, ale sąsiad chyba wypuszczał i z tego co mi się zdaje nie miał chyba żadnych problemów :) pozdrawiam

#4 Share bobek1

bobek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 22:00

krowy Ja wypuszczam i na razie bez problemów

#5 Share przemek0909

przemek0909

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 22:12

krowy I aż do wycielenia wypasacie? A pasiecie krowy na życie?

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9422 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 22:21

krowy U mnie nie raz się zdarzyło ze po cielaka jechałem na pastwisko :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share bobek1

bobek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 06:50

krowy Tak właśnie kilka razy się cielaka przywoziło a czasami poród odebrało na łące :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Baza18

Baza18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 06:52

krowy Nie miałem nigdy z tym problemów ;] wiec chyba można .
Baza

#9 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 07:09

krowy Jedynym problemem może być znęcanie się krów "wariatek" nad cielnymi co nieraz się zdarza, cielak z pola sam przyjdzie za krową nie trzeba go wozić :) nie raz tak miałem :) a jaki fajny widok wyganiasz x krów a wraca x+1 :)

Co do trawy biegunki też mieć nie powinny ponieważ pod koniec ciąży zmniejsza się pobranie paszy z racji tego że płód ogranicza żołądki więc tak krówka raczej się nie przeje.
A poza tym ruch świeże powietrze może takiej krowie przed wycieleniem wyjść tylko na dobre... słońce= synteza witaminy D, młoda trawa = full zestaw witamin do tego ruch(poród łatwiejszy i mniej problemów po nim.)
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9422 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 08:23

krowy U mnie pastwisko jest za takim mały strumieniem. Mały cielak by nie przeszedł. Zresztą nie zawsze cielak jest już wstanie tyle przejść. Wole jechać wozem i go przywieść.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#11 Share Krzesinek

Krzesinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 11:28

krowy Jeśli są już zasuszone. Okres ten zakończył się. Można jak najbardziej je wypuścić na pastwisko. Nie dopuszczać jednak lepiej do kontaktu z bardziej żywszymi krowami nie będącymi w podobnym stadium. Separacja tu jest nawet wskazana. To samo odnośnie sektoru, nie wypuszczać na dużą powierzchnię. Ograniczyć im możliwość biegania itd. No i co ważne obserwować. Pamiętać należy o tym by przed ocieleniem chociaż na tydzień przed sprowadzić ciężarną krowę, chodzi bowiem o wytwarzanie przeciwciał zawartych w siarze. Uwaga odnośnie środowiska w którym krowa bezpośrednio się znajduje i znajdował sie będzie cielak po porodzie, raczej będzie to budynek, profilaktoium, kolczyk więc przeciwciała powinny być w stosunku do budynku a nie łąki. Nie ma to nic powiązania z zapaleniem.

#12 Share przemek0909

przemek0909

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 21:03

krowy Dzięki za porady. A co sądzicie o wypasie na życie, dużą ma wartość?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Krzesinek

Krzesinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 10:16

krowy Moje indywidualne zdanie: jest to dopuszczalne, możliwe itd. Ale ja jednak n=bym tego nie stosował. Jak już to w odpowiednim etapie zrobiłbym z niego kiszonkę. I skarmił to. Ale to jest tylko moje indywidualne zdanie i prosiłbym o to by nie wybuchł tu nie potrzebny zamęt. Jest to dopuszczalne no ale wiadomo jest to uprawa z regóły mono _składnik. Łąka zawsze zawiera tych składników więcej. Gdy jednak jest to ostateczność_ wpuszczać. Zawsze można dokarmiać jeszcze jakimś rodzajem paszy. Temat rzeka, np. można rozmawiać tez nad strukturą gleby na łące a 'na życie', wpływać to może na racice, a co w konsekwencji prowadzić może do różnych schorzeń itd. Zadać należy pytanie czy warto?. Bydło napewno naruszy strukturę na polu gdzie zasiane będzie owe żyto.